2011 m. Lydekų sezono atidarymas…… Šamu!

Ne nuostabu, kad kaip ir  kiekvienam spiningautojui-ligoniui jau nuo kovo ar vasario mėn. man nedavė ramybės mintis, kada gi ta sezono pradžia, dar tiek laiko laukti… ech…
Bet atėjo ta lemtinga diena – 2011 balandžio 21-oji!
Tik įvairūs rūpesčiai neleido startuoti nuo ankstaus ryto. Todėl prie vandens, nusigavau tik po 13val. Nemuno horizontuose jau matėsi 3-4 valtys, vyrai jau bando. Tik klausimas – kaip jiems sekasi. Per daug neskubėdamas susirinkau valtį, pasiruošiau naują amuniciją (kastinginis viendalis kotas Norstream Standard ir multiplikatorinė ritė TeamDaiwa Viento). Kadangi tai pirma žvejyba visai kito tipo rite, barzdų tikimybė pradžiamoksliui gan didelė, todėl naujo valo nevyniojau, o naudojau pernykštį pintuką berods 0.16mm diametro.
Na ką gi, startas 14val. Kadangi kolega Gytis planavo prisijungti 16val, tai turėjau 2val. vienišiaus žvejybos.
Išplaukiu iš nedidelės įlankėlės, gylis kolkas visai nedidelis apie 1m.
Mintis: o kodėl gi nepradėjus sezono tuo pačiu masalu, kuriuo visai garbingai uždariau praeitą atviro vandens sezoną spaudžiant -12 šaltukui 2010 11 27. Tad kabinu lydekų dantimis jau nužymėtą Rapala Flat Rap 10cm.
Laikausi kurso link vadinamų “paukščių salų” kitoje nemuno pusėje, tad gylis greit keičiasi: 1m, 2m, 4m, 8m.
Ties 8m jau pasirodo nemaži žuvų būriai, echolotas teisiog spiegia nuo jų gausos. Jau buvo mintis keisti masalą į kur kas giliau neriantį, nes nelogiška tokiame gylyje plaukti su masalu kuris neria iki 1.5m. Bet tokias mano mintis staiga palydėjo….smūgis! Pirma mintis – kliuvinys, antra – tinklas, nes patraukus, vėl paprašo valo, po akimirkos supratau, kad kitame gale priešinasi tikrai žuvis ir nemenka. Kadangi išplaukiau lydekų, tai ir tikėjausi lydekų, bet po keletos minučiu “patampymo” supratau – tai Šamas!
Iš pradžių visiškai nenorėjo kilti nuo dugno, kiek patraukiu, tiek jis atsiima valo. Pora kartų maniau, kad išspjovė masalą, nes buvo atlaisvėjęs valas, bet turbūt jis darė viražus aukštyn žemyn. Kaip tyčia buvau įsijungęs bevielę telefono ausinę, tai kovoje su žuvimi laisvai galėjau telefonu bendrauti su kolegomis žvejais, gal net kai kurie patarimai ir padėjo laimėti šią kovą. Buvo tokių momentų, kai šis “nedidelis” gelmių monstriukas sulenkdavo kotą per pusę ir tekdavo net panardinti spiningo viršūnėlę, kad tik nelūžtų, kad tik atlaikytų. Bet atlaikė tiek kotas, tiek 0.16 valas, tiek iš vakaro susukta styga, tiek segtukas, deklaruojantis 9kg svorį.
Su Norstream atstovu Mariumi net spėjome pajuokauti, kad jei kotas lūžtų, pakeis kaip garantinį.
Teko pažaisti su šamu ne mažiau 20min, kol pakėliau jį į vandens paviršių. Bet jam pakilus nebeleidau leistis į gelmes ir iš kokio trečio karto įprūdijau jį į graibštą.
Kolega Gytis ir fotosesija jau laukė manęs krante.
Išmatavus paaiškėjo, kad šis “šamukas” yra 125cm ilgio ir 16kg svorio.
Argi ne puiki sezono pradžia!?

Aivaras
2011.04.21

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − eight =