Lydekos

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.06.04, 10:22

Europinė lydeka, arba tiesiog lydeka (lot. Esox lucius, angl. Northern Pike, vok. Europäischer Hecht) – plėšri lydekžuvių (Esociformes) būrio žuvis. Gyvena 7-10 m. Žuvienoje yra tik 2-3% riebalų, todėl ji tinka dietiniam maistui.
Gyvena vidiniuose visos Europos vandenyse, išskyrus Pirėnų pusiasalį, pietinę Italiją, Kroatiją, Hebridų ir Šetlando salas. Giminiškų rūšių yra Š. Amerikoje, Rusijoje, kai kur Azijoje.Lietuvoje paplitusi upėse ir ežeruose. Labai dažna. Paprastai sugaunama 30-60 cm ilgio, 0,3-2,5 kg. Mėgsta stovintį ar lėtai tekantį vandenį ir gilias tankiai apžėlusias vietas.Patelės kiek didesnės už patinus. Ilgis iki 1,5 m. Nugara žalsvai pilka, šonai pilkšvai žalsvi. Pilvas šviesus. Šonai dėmėti, neretai ant kūno esančios dėmės sudaro skersines juostas. Ši slepiamoji spalva padeda užsimaskuoti. Lydeka gali būti pilkai žalsva, pilkšvai ruda, pilkai gelsva – tai lemia gyvenamoji aplinka. Galva ilga ir plokščia iš viršaus. Žvynai pailgi. Šoninė linija beveik tiesi, ištisinė arba punktyrinė. Ištįsęs kūnas ir tam tikrose vietose esantys pelekai leidžia lydekai staiga užpulti grobį. Žandai su aštriais įvairaus dydžio dantimis, palinkusiais į ryklės pusę. Dantų taip pat būna ant gomurio, liežuvio, žiauninių lankų. Viršutinio žandikaulio dantys pakrypę atgal, kad grobis neišslystų. Apatinio žandikaulio dantys didesni ir išaugę statmenai.Plėšrūnės lydekos beveik visuomet alkanos. Dažniausiai minta karpinėmis žuvimis. Didelės lydekos, kitaip negu manoma, dažniausiai gaudo menkavertes žuveles, tik kai kada pasmaguriaudamos vertingų žuvų mailiumi. Kartais pasiseka sugauti nedidelį paukštį ar jo jauniklį. Yra žinomas atvejis, kai lydeka buvo pasigavusi kregždę. Didžiąją maisto raciono dalį sudaro karšiai, kuojos, raudės. Neatsisako varlių, smulkių vandens žinduolių.Lydeka turi puikų regėjimą. Dėl savybės puikiai pulti iš pasalų kartais vadinama „gėlavandeniu rykliu“. Nemėgsta medžioti atvirose vietovėse. Jos nejudėdamos tūno sąžalyne, kol žaibiškai puola pro šalį praplaukiančią žuvelę. Ilgai išbūti vietoje joms padeda nuolat judantys gerklės pelekai, plaukiojamoji pūslė ir neporiniai pelekai. Pati lydeka priešų beveik neturi.Lydekos labai plėšrios – suaugę individai neretai puola jaunesnes savo giminaites. Virškinimo sultys, išsiskiriančios skrandyje, gali ištirpdyti net metalą. Plačiai atvėrusi nasrus lydeka gali praryti net labai stambią žuvį. Ryjant jos stemplė labai išsitempia. Didelį grobį virškina ilgai, kartais net 3-5 dienas.
Foto http://www.x-diver.lt/?lt/view/150

Vartotojo avataras
Erikas
Pranešimai: 143
Užsiregistravo: 2009.09.14, 10:26
Miestas: Telše-Klaipėda

Re: Lydekos

Standartinė Erikas » 2009.09.18, 10:24

idomu pasidare :) matuojat kas vandens temp žvejybos metu ? :roll:

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.09.18, 15:08

Erikas rašė:idomu pasidare :) matuojat kas vandens temp žvejybos metu ? :roll:

Nu specialiai nematuojam...Bet pvz pas mane echolotas rodo. Šiaip kas liečia temperatūrą ir lydekas, tai mano pastebėjimu geriausiai pradeda imti pavasarį įšilinėjant nuo 12 iki kokia 16-17 laipsnių. O rudenį atvirkčščiai - atšalant nuo kokia 18 iki 12 laipsnių. O vasarą kai vanduo įšilęs jau kaip papuola. Aišku kai kada papuola ir labai gerai ;)

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Lydekos

Standartinė tomsius » 2009.09.18, 15:37

ir aš nematuoju temperatūros,bet iš patirties galiu pasakyt,kad tikrai kliovas pagerėja po pirmų šalnų

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.09.22, 08:59

tomsius rašė:ir aš nematuoju temperatūros,bet iš patirties galiu pasakyt,kad tikrai kliovas pagerėja po pirmų šalnų

Nu jau kitą savaitę turi prasideti šalnos, tada ir lydekos atsigaus ;) Jau dabar po biškį girdisi, kad tai ten tai ten sujudėjo

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Lydekos

Standartinė tomsius » 2009.09.22, 23:06

taip po truputi prasidės jau mamyčių sezonas.reikės greitai jau keisti masalus į truputuka solidesnius,pagal sezona.nors velnias žino kas joms patiks,o visos žvejybos parduotuvės namuos neturiu :roll:

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.09.23, 09:05

tomsius rašė:taip po truputi prasidės jau mamyčių sezonas.reikės greitai jau keisti masalus į truputuka solidesnius,pagal sezona.nors velnias žino kas joms patiks,o visos žvejybos parduotuvės namuos neturiu :roll:

Čia ir nereikia visos parduotuvės turėtį. Aš darau išvadą, kad užtenka turėti kelių tipų masalų kelis pagrindinius modelius ar spalvas. Nes na ir kas, kad pas mane jų pripirkta keli šimtai (nežinau kiek lt sudėta), o vistiek per žvejybą dirbi na maximum su kokia 10-15 (jei nekimba) ir didžioji dauguma lieka nepanaudota ir nežinai kada bus panaudota

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Lydekos

Standartinė tomsius » 2009.09.23, 14:01

nu va žadėjau šiandien pabandyti palaidyti,bet labai jau smarkus vėjas.nors dar nelyja,bet nelabai kaip atrodo.turbūt reikės lukterti ramesnio oro ir išbandyti sovietines blizges

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.09.23, 15:48

tomsius rašė:nu va žadėjau šiandien pabandyti palaidyti,bet labai jau smarkus vėjas.nors dar nelyja,bet nelabai kaip atrodo.turbūt reikės lukterti ramesnio oro ir išbandyti sovietines blizges

Taip pasakokite kolega plačiau: kur bandėt? Šiaip patarimas: jei vėjas tai geriausia mėtyti riperius su kiek sunkesniais galvakabliais (atiderinus atitinkamai pagal telkinio gylį)-jų pasipriešinimas mažesnis

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Lydekos

Standartinė tomsius » 2009.09.23, 21:17

kadangi kolega Pikehunter pageidauja išsamiau tai prašom.tik gal gausis nevisai įtema.taigi šį vakarą tik parsivežiau žmonelę iš darbo greitai nuvažiavau prie upės vardu Babrungas,kuri randasi beveik už 1km :) reziumė-4 ganėtinai normalūs ešeriokai,1 apgailėtinas peiliukas ir toks pat pakeliui atsikabino.visi žuveliokai ir toliau tebešika į tą pati Babrungą :D

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.09.24, 09:03

tomsius rašė:kadangi kolega Pikehunter pageidauja išsamiau tai prašom.tik gal gausis nevisai įtema.taigi šį vakarą tik parsivežiau žmonelę iš darbo greitai nuvažiavau prie upės vardu Babrungas,kuri randasi beveik už 1km :) reziumė-4 ganėtinai normalūs ešeriokai,1 apgailėtinas peiliukas ir toks pat pakeliui atsikabino.visi žuveliokai ir toliau tebešika į tą pati Babrungą :D

Tai jei taip kabaliojosi ir žvejojai gana trumpa laiką tai reiškia šioks toks kliovas buvo. Negali sakyti, kad nekimba :roll:

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Lydekos

Standartinė tomsius » 2009.09.24, 11:58

tai va vakar buvo truputi kliovas o šiandien nuvežiau vaikus vieną į mokykla kita į paruošiamają ir jau apie 8h buvau tose pačiose vietose kaip ir vakar :shock: nulis.paskui pavažiavau iki nedidelio tvenkinuko--laaabai apskritas nulis :mrgreen: .gali būti ir dėl vėjo,nes labai keitė kryptis kas minute

mindis_
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2009.09.22, 22:35

Re: Lydekos

Standartinė mindis_ » 2009.09.26, 20:43

siandien per visa diena tik vienas kliovas ir ta pacia paemiau, nediduke apie puse kg. :) gaila kad neleidzia prikabint foto...

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.09.27, 09:10

mindis_ rašė:siandien per visa diena tik vienas kliovas ir ta pacia paemiau, nediduke apie puse kg. :) gaila kad neleidzia prikabint foto...

Ir man šūds šeštadienį. Bet daugumai taip ;) Dar manau reikia pora savaitukių palaukti - vanduo turi dar labiau atšalti, praskaidrėti. Tada jamsim ;)

tumba
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2009.09.25, 20:28

Re: Lydekos

Standartinė tumba » 2009.09.30, 16:21

sweiki as naujokas ciame forume.gal kas galetu patart kokiais masalais reiketu viliot lydekas anglijos upese?pavasary gerai kibo ant guminuku geltonu,baltu.sendien buvau nuvaziaves prie upelio nieko ,nei vienos plesrunes nematyt,gal galetumet ka patart ;)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.10.01, 15:40

tumba rašė:sweiki as naujokas ciame forume.gal kas galetu patart kokiais masalais reiketu viliot lydekas anglijos upese?pavasary gerai kibo ant guminuku geltonu,baltu.sendien buvau nuvaziaves prie upelio nieko ,nei vienos plesrunes nematyt,gal galetumet ka patart ;)

Pereik nuo gumų ant 2-3 Nr sukriukių ir negiliai neriančių voblerių (jei negilu), jei giliau tai didesnės sukrės ir giliau neriantys vobleriai. Jei daugau info reikės - klausk ;)

Vycka
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2009.10.06, 22:02

Re: Lydekos

Standartinė Vycka » 2009.10.06, 22:04

Vis nesiseka rudeninės lydekos ištraukt.. Kokių spalvų guminukus patartumėt naudot? Ar kokius kitokius masalus? 8-)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.10.08, 11:41

Vycka rašė:Vis nesiseka rudeninės lydekos ištraukt.. Kokių spalvų guminukus patartumėt naudot? Ar kokius kitokius masalus? 8-)

Yra kelios pagrindinės spalvos: geltonas juoda nugara, baltas mėlyna nugara, sidabrinis (fosforinis) juoda nugara, Baltas raudona galva. Dydžiai 7-10cm, bet galima dėt ir didesnius, jei ant didesnio laimikio eini. Aišku galima gaudyti ne tik ant guminukų. Daugiau gali pasiskaityti temoj ,,Masalai"

Vartotojo avataras
Dainius
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2009.10.01, 19:52

Re: Lydekos

Standartinė Dainius » 2009.10.08, 12:55

na dar salotini nereiktu pamirst ;)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.10.08, 13:28

Dainius rašė:na dar salotini nereiktu pamirst ;)

Nu aš kažkaip salotinio nelabai. Aš jį daugiau starkiams naudoju

Vartotojo avataras
Dainius
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2009.10.01, 19:52

Re: Lydekos

Standartinė Dainius » 2009.10.08, 13:55

Pikehunter rašė:
Dainius rašė:na dar salotini nereiktu pamirst ;)

Nu aš kažkaip salotinio nelabai. Aš jį daugiau starkiams naudoju




na,yra tikrai buve taip kad jokia spalva nedirba,o salotine pasitesisina.Ji pas mane viena prie kibesniu spalvu priskirta :) (gaudau ant tvisteriu dazniausiai) o starkiams kiek esu girdejes gan gerai pasiteisina paprastas galvakablis nuo tvisterio,o ant jo ivairiu spalvu plunksnos.net nezinau kaip jis vadinasi :oops: kelis turiu savo asortimente,bet lydekoms jis nelabai patinka,bent man nepasiteisino.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.10.08, 14:10

Nu reikės pabandyti-pas mane gal 10 guminukų tokios spalvos yra

Vycka
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2009.10.06, 22:02

Re: Lydekos

Standartinė Vycka » 2009.10.08, 17:21

Pikehunter rašė:
Vycka rašė:Vis nesiseka rudeninės lydekos ištraukt.. Kokių spalvų guminukus patartumėt naudot? Ar kokius kitokius masalus? 8-)

Yra kelios pagrindinės spalvos: geltonas juoda nugara, baltas mėlyna nugara, sidabrinis (fosforinis) juoda nugara, Baltas raudona galva. Dydžiai 7-10cm, bet galima dėt ir didesnius, jei ant didesnio laimikio eini. Aišku galima gaudyti ne tik ant guminukų. Daugiau gali pasiskaityti temoj ,,Masalai"


Dėkuj, reikės išmėgint savaitgalį. :)

tumba
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2009.09.25, 20:28

Re: Lydekos

Standartinė tumba » 2009.10.08, 18:35

as buvau nuvaziaves i karjierus paspiningaut per 3val. sporto turejau keleta kibimu;bet istrauk pavyko tik viena, bet grazia 5.4kg ant baltos spalvos guminuko 8cm dydzio gylis apie 4 metrai.karjierai labai dideli gaila kad neturiu valties butu idomu pazvejoti didesnem gyli.tikiu kad ten yra ir didesniu zuvu.man kazkaip daug lydeku atsipurto nuo kablio,patraukiu po kelis metrus ir jos isspjaun, :oops: gal ka darau netaip?taip kad angluose lydekos kimba; :D varysiu sestadieny pasivaiksciot aplink tuos karjerus.ar yra siame forume kas nors zvejojantis angluose?ar galima siame forume ikelt nuotrauku?

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Lydekos

Standartinė Pikehunter » 2009.10.09, 09:39

tumba rašė:as buvau nuvaziaves i karjierus paspiningaut per 3val. sporto turejau keleta kibimu;bet istrauk pavyko tik viena, bet grazia 5.4kg ant baltos spalvos guminuko 8cm dydzio gylis apie 4 metrai.karjierai labai dideli gaila kad neturiu valties butu idomu pazvejoti didesnem gyli.tikiu kad ten yra ir didesniu zuvu.man kazkaip daug lydeku atsipurto nuo kablio,patraukiu po kelis metrus ir jos isspjaun, :oops: gal ka darau netaip?taip kad angluose lydekos kimba; :D varysiu sestadieny pasivaiksciot aplink tuos karjerus.ar yra siame forume kas nors zvejojantis angluose?ar galima siame forume ikelt nuotrauku?

Liuks lydeka :shock: Jau norėjau klaust kur čia Lietuvoj tu gaudai-bučiau atvaręs su savo įranga :lol: bet į anglus jau tolokai :x Naparnikų ieškok forume ,,Žvejyba Lietuvs ir užsienio vandens telkiniuose" . O dėl atsipurtymų dėk nedidelį trišakiuką priekį ant galvakablio kilpos-mažiau bus athodų. Bet nepamiršk pasiimti ir atkabinimo įrankius (skėtiklį ir žirkles), kad galėtum tvarkingai nesužalodamas lydekos išimti kablius ;)


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 8 ir 0 svečių