Šapalas

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Šapalas

Standartinė Pikehunter » 2009.06.04, 10:38

Europinis šapalas, šapalas (lot. Leuciscus cephalus, vok. Döbel) – karpžuvių žuvis, priklausanti karpinių (Cyprinidae) šeimai.Kūnas iki 60 cm ilgio, svoris iki 4 kg. Nugara apvali, tamsiai žalia arba juosva. Šonai apvalūs, balti arba gelsvi. Pilvas sidabriškas. Akys geltonos su šviesia ruda dėme. Žvynai stambūs, kraštuose su juodomis dėmėmis. Lietuvoje dažna žuvis. Gyvena srauniose upėse. Paprastai sugaunamos 25-40 cm žuvys.Lietuvoje šapalų pasitaiko mažesnėse srauniose upėse, kur šaltas ir sraunus vanduo ir smėlėtas arba akmenuotas dugnas, pvz., Žeimenoje, Merkyje, taip pat Nemune, Neryje ir Kuršių mariose. Ežeruose jų reta. Vandenyse, kur pasitaiko daug meknių, mažai būna šapalų ir atvirkščiai. Savo gyvenimo būdu šapalai primena upėtakius. Mėgsta smėlėtas seklumas, verpetus ir stiprią srovę, vengia užaugusių ir dumblėtų vietų. Prisitaiko arti vandens paviršiaus. Žiemą praleidžia gilesnėse duobėse. Šapalai labai ryklūs. Minta vabzdžiais, kirmėlėmis, vėžiais, varlytėmis, jaunomis žuvimis ( ypač gružliais ). Naikina žuvų ikrus. Jaunesni šapalai minta dar ir augaliniu maistu. Užauga iki 50 – 80 cm. ilgio ir 4 kg svorio. Neršti šapalai renkasi maždaug vienodo dydžio ir nedideliais būriais, pamažu keliauja į mažesnes upes bei jų intakus”.
Neršti šapalai renkasi maždaug vienodo dydžio ir nedideliais būriais, pamažu keliauja į mažesnes upes bei jų intakus

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Šapalas

Standartinė tomsius » 2009.09.11, 15:27

sveiki.labai norėčiau plačiau sužinoti apie šapalų gaudymą vobleriais ir kitais mėtomaisiais irankiais .teko gaudyti tik sprindinukus Jūros upėje netoli Nemuno ant kukurūzo.labai norėtusi patarimo

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Šapalas

Standartinė Pikehunter » 2009.09.11, 16:28

tomsius rašė:sveiki.labai norėčiau plačiau sužinoti apie šapalų gaudymą vobleriais ir kitais mėtomaisiais irankiais .teko gaudyti tik sprindinukus Jūros upėje netoli Nemuno ant kukurūzo.labai norėtusi patarimo

Imi mažą vobleriuką ar pirmo numerio sukriukę, paprastą valą (be pavadėlio) ir pirmyn. Pravedinėti reikia netoli (1-2m) kranto linijos arba visai prie kranto. Bent jau Nemuno aukštupy, kur srove nemaža...

rusazzz
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2010.04.06, 00:41

Re: Šapalas

Standartinė rusazzz » 2010.04.06, 18:16

sweiki,geriausia sapalus gaudyt mazais vobleriukais,kur gaudau sapalus lb daug medziu ir mazas upelis tdl sunku uzmest maza sukriuke,o vobleriuka paleidziu pasrowiui,pasiteisina sita taktika kai sunku uzmest.
P.S. kai pirksi vobleriukus pasikeisk gamyklinius trisakius y twirtesnius,gamykliniai trisakiai minksti lb.man buvo kai pasikirtau kokiu 2kg sapala ysikeliau jy y pawirsiu ir pabego,o istraukes vobleriuka pamaciau kad trisakis atsilenke tai wos neapsiwerkiau is nerwu :D

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Šapalas

Standartinė Pikehunter » 2010.04.06, 19:20

rusazzz rašė:sweiki,geriausia sapalus gaudyt mazais vobleriukais,kur gaudau sapalus lb daug medziu ir mazas upelis tdl sunku uzmest maza sukriuke,o vobleriuka paleidziu pasrowiui,pasiteisina sita taktika kai sunku uzmest.
P.S. kai pirksi vobleriukus pasikeisk gamyklinius trisakius y twirtesnius,gamykliniai trisakiai minksti lb.man buvo kai pasikirtau kokiu 2kg sapala ysikeliau jy y pawirsiu ir pabego,o istraukes vobleriuka pamaciau kad trisakis atsilenke tai wos neapsiwerkiau is nerwu :D

Dar labai neblogai Dzūkijoj kimba ant kito panašaus masalo... kukurūzo arba žirnio :) ;) Savo geriausią žvejybą apturėjau Nemune prieš gal 4-5 metus. Anksti ryte per 1h ant virto žirnio ir dugninės pagavau 7 šapalus. dydžiai 1,5-1,9 kg. Bet čia jau ne prie spiningavimo :(

rusazzz
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2010.04.06, 00:41

Re: Šapalas

Standartinė rusazzz » 2010.04.06, 19:49

as kokio 1.5kg sapala ant dugnines pagavau masalui naudodamas naktiny slieka

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Šapalas

Standartinė antistatic333 » 2011.12.02, 23:45

Apie Sapala..

Dažnai tenka tuščiai pravaikščioti dešimtis kilometrų kol surandi “aukso vietą”,kurioje gali pasigauti magišką žuvį- šapalą. Norint palengvinti šią užduoti, reikia atlikti namų darbus. Dabar ne problema įsigyti smulkų vietovės žemėlapį, kuriame rasite upės mėlyną juostą. Pradėkime analizuoti vietas, maksimaliai nutolusias nuo magistralinių kelių ir gyvenviečių. Paskui reikia detaliai išstudijuoti upės vagos išsidėstymą. Randame upės vingį ir mintyse dedame + .Kuo daugiau vingių ar posūkių, tuo daugiau + . Randame upės susiaurėjimą, reiškia tėkmė bus sraunesnė. Susilygino horizontalios linijos, reiškia, aukštesni krantai- dydesnis gylis.Vadinasi,papildomi +. Įteka upė į miškelį, statyk didelį + , už brūzgynus ir miško vėsą. Kurioje žemėlapio vietoje atsirado daugiau pliusų, reiškia šią vietą reikės kruopščiai patikrinti. Turėtų būti žuvies. Baigus teorinę vietovės analizę, ruošiamės kelionėn.Ko gero važiuosime automobiliu. Kai keliuku priartėjam iki pažymėtos upės vietos per 100-500 m., toliau einame pėsčiomis. Ieškome vietų, kurios labiausiai išsiskiria iš bendro vaizdo. Jei upės vaga plati, gaudysime susiaurėjimuose ir rėvose. Jei upės tėkmė srauni, gaudykime išplatėjimuose,akivaruose. Būtinai reikia patikrinti povandenines žoles, ypač srauniose vietose. Dažnai šapalai mėgsta ilsėtis po didelių vandens augalų lapais. Būtinai patikrinkite vietas su grįžtamu srovės tekėjimu, šalia nukritusių medžių šakų bei bruzgynų. Vaikščioti reikia ramiai ir atsargiai, stengiantis nesudrumsti esamo mikropasaulio. Pagavus pirmą žuvį (tai dažniausia būna po pirmo užmetimo), darykite pertraukėlę. Pasėdėkite, pasigrožėkite gamta, pasiklausykite vandens čiurlenimo. Leiskite upeliui nurimti. Tada gali pasisekti ir po antro užmetimo. Geros vietos visada būna žuvingos. Vietoj sugautų šapalų, į tas vietas būtinai atplaukia kiti šapalai. Ir mažos upės turi ribotus žuvų rezervus. Gaudykite dėl malonumo, o ne dėl pilno krepšio.

ĮRANGA

Dauguma spiningistų atiduoda pirmenybę UL spiningams ,kurie suteikia daug emocijų. Kotas, kurio testas iki 4-5g., riboto stiprumo valas nesuteikia 100 proc. garantijos kovoje su galinga žuvimi. Šakos, kelmai, žolės padeda žuviai laimėti šioje dvikovoje ir ... numirti. Kovos įkarštyje už šakų ar kitų kliūčių užsikabinęs ar susipainiojęs valas nutrūksta,o blizgė ar vobleris lieka žuvies nasruose.To pasekmės akivaizdžios. Storų valų era jau seniai praėjo. Mano nuomone reikalingas neilgas, tvirtas kotas, kurio testas būtų iki 12g. Jis bus pajėgus susidoroti su 1,5kg žuvimi, o tokios dažnai pasitaiko. Su laiku, įgavus patyrimo, galima naudoti ir lengvesnius spiningus. Miškingose ir bruzginais apaugusiose upės vietose koto ilgis galėtų būti 1,6 – 2,1m. Vietose su didesniais upės išplatėjimais ir didesne užmetimo erdve galima naudoti spiningus iki 2,7m. ilgio.
Ritei keliami reikalavimai:
1- kokybiškas ir tolygus valo klojimas. Plonas šiuolaikinis pintas valas (ne monovalas) neturi susipinti net gi naudojant besvorius masalus.
2- Kompaktiška, mažo dydžio ir svorio, ne daugiau 260 – 280g.
Tada galėsime idealiai valdyti kotą ir atlikinėti juvelyrinius pravedimus. Visi kiti konstruktyviniai privalumai: titano nitrido guoliai bei bugnelio bortelis, momentinis antireversas, atsarginis ritės būgnelis, gražus užrašas neturi lemiamos įtakos.
Šiuolaikiniai pinti valai dominuoja priš klasikinius mono valus. Konkurencinėje kovoje mono valas užleidžia pozicijas pagal daugumą parametrų. Netgi kainų srityje pinti valai jau priartėjo prie savo konkurentų. Pagrindinis pinto valo pranašumas prieš „gumytę nuo triusikų“ (taip vadinamas mono valas po žvejybos) yra puikus jautrumas ir pilna spiningo, masalo ir žuvies kontrolė. Pintų valų pasirinkimas platus. Pagrindinis valo pasirinkimo kriterijus yra valo storis. Kuo jis plonesnis, tuo geriau. Lazdos čia neperlenksi. Geriau rinktis apvalų pintuką. Tai nesunku patikrinti patrinus valą tarp dviejų pirštų. Pvz.: visų numylėtiniai Power Pro stori ir vidutinio storio valai yra apvalūs.O mums reikalingi ploni valai yra plokšti.Tokiais valais gaudyti nepatogu (labiau pinasi, mažėja užmetimo atstumas). Gerai užsirekomendavo valai: Salmo Elite 0,10 – 0,12mm., Unitka 0,04 – 0,06mm.,plonieji Pro Jig ir kiti „japonai“ (tikrieji ir suvynioti Europoje). Japonija yra plonų valų gamybos lyderė. Metalinis pavadėlis nepageidautinas. Žuvis įtariai žiūri ir į metalinius suktukus ir segtukus. Suprantama, patogu greitai keisti masalus. Tačiau kiekvieną kartą rišant mazgus, yra atliekama valo profilaktika: pastoviai šalinama sudilusi ar pažeista valo dalis.

MASALAI

Šiuolaikiniame UL maslų tarpe dominuoja vobleriai. Jei anksčiau voblerius naudojo fanatai ir sportininkai, tai dabar jau pradedantieji šapalų medžiotojai apart įparastinių sukrių jau pradeda naudoti naujausius voblerių modelius. To priežastis- aktyvus voblerių populiarinimas ir pačių voblerių fenomenalios savybės. Mažose upėse naudojamų voberių dydis iki 40mm. Laikoma, kad šapalų gaudymui labiausia tinka pilvoti ir avalūs fetai bei crankai, kurie pasižymi intensyviais svyravimais. Reikia paminėti ir kai kuriuos modelius, artimus tipui minow. Jų savitas žaidimas yra pasyvesnis, tačiau savo rezultatais jie nenusileidžia „pilvotiems“ vobleriams. Pirmiausia reikia išskirti Jackal Tiny FRY 38mm. Ši lengvutė „minoškė“ jau sukėlė didelį triukšmą ešerių gaudyme.Ypatingai geras darbas tvičinguojant ir tolygiame pravedime. Šis vobleris stipriai masina šapalus tik įkritęs į vandenį. Ypač natūralus yra jo įkritimas į vandenį (garsas,purslai). Gerai kimba šapalai naudojant voblerius Zipp Baits Rigge 35mm. ir neriančią jo modifikaciją Rigge Deep 35mm. Didelius šapalus masina Duel Stoop MR. Jo užmetimo nuotolis yra puikus ir ypač gerai jis dirba „stop-and-go“ vedimo būdu.
Autorių mylimiausi vobleriai

Dauguma „pilvotų“ voblerių pasižymi geru darbu, neišskiriant kai kurias kinietiškas kopijas. Fetų aktyvus savitas darbas labai masina šapalus ir žuvys nevisada atskiria kopijas nuo originalų. Vienintelis pigių voblerių trūkumas: jei vienas iš tokių masalų gerai dirba, tai praradus jį, nėra garantijos, kad naujasis taip pat gerai dirbs. Tokių išleidžiamų voblerių partijos savo kokybe skiriasi viena nuo kitos, net vienoje partijoje pasitaiko vienodų voblerių su skirtingomis savybėmis. Ypač dažnai pasitaiko, kai garsios gamintojos perkelia savo gamybą į Kiniją. Kartą atlikome eksperimentą. Paėmėme 5 vienodus voblerius ir panardinome į kibirą su vandeniu. Du iš jų plaukiojo kaip kamščiai, vienas- paniręs lygiagrečiai vandens paviršiui, du nuskendo į dugną, o penktas-plaukiojo kaip suspenderis. Visi šie vobleriai priklausė plaukiojančių klasei ir kainavo apie 10 eurų. Nusipirkus, būtina testuoti kiekvieną voblerį ir nesivaržant pareikšti prekybininkams pretenzijas dėl broko. Ypatingai kruopščiai reikia tikrinti „toliašaudžius“ voblerius tiesiog parduotuvėje. Papurčius jį,vizualiai tikrinti ar nėra užstrigę šrateliai,ar tolygiai jie slysta cilindruose.
Mes manome,kad pats sėkmingiausias šapalinis modelis yra Smith Camion SR. Jis puikiai masina žuvis.

Tolimiems ir tiksliems užmetimams geras vobleris Rapala Count down 30mm. Virš vandens žolių gerai dirba vabalas- plaukikas River2sea. Volgos upėje gerai gaudantis vobleris Yo- Zuri L- minow 44mm. ir mažesnis jo variantas 33mm., visai nepasiteisino nedidelėse upėse. O štai didelių telkinių hitas- Salmo Hornet parodė upeliuose gerus rezultatus. Kai kurių japoniškų modelių kabliukus, be užkarpėlių, geriau pakeisti įprastais kabliukais. To priežastis- ribota gaudymo erdvė apaugusiuose upeliuose.Tai apsunkina įrankio valdymą su kietesniu kotu, todėl sunku išlaikyti pastovų valo įtempimą. Kabliukas be užkarpėlės lengviau atsikabina nuo minkštos šapalo lūpos. Tuo tarpu normaliomis gaudymo sąlygomis lėtesnės akcijos spiningai ir naujieji kabliukai puikiai laiko žuvį ir atsikabinimų, lyginant su įprastais kabliukais- žymiai mažiau.

Dabar apie kitus masalus. „Volgos visų žuvų žudikas“ -3g. Kastmasteris, puikiai masinantis žuvis didelėse upėse, visai netinka miško upeliuose. Čia gerai dirba sukriukės, kurios kituose žvejybos būduose užleido pirmaujančias pozicijas. Tai vidutinio didumo sukrės nuo 1Nr. iki 2Nr. Iš daugelio modelių išskirčiau Mepps firmos Black Fury sukrę.Ne blogesnė yra Blue Fox Vibrax Mid Depth 1Nr. sukrė, su musele ant kabliuko. Šios abi sukrės panašios savo ryškiais, netgi rėkiančiais kontrastiniais atspalviais. Tiesa,tokie pat voblerių atspalviai taip pat gerai veikia šapalus. Puikiai užsirekomendavo sukrės Myran Wipp 2 ir 3 Nr. taip pat su muselėmis ant kabliukų. Nors muselės pagreitina trišakių rūdijimą, tačiau jos padidina šapalų masimimą.

Masalo vedimas

Masalo vedimas gaudant šapalus yra įprastas.Žymiai svarbiau yra masalo užmetimo ir pravedimo kampas atžvilgiu upės srovės. Šapalas mėgsta kai masalas pakliūna į jo akiratį staigiai ir nelauktai. Todėl reikia užmesti taip, kad masalas pakliūtų šapalui iš už nugaros. Tada žuviai lieka mažiau laiko apsispręsti: griebti ar ne.Suveikia refleksas ir dažniausia žuvis griebia. Šapalas gali griebti masalą ir kitomis masalo judėjimo kryptimis. Dažnai sėkmingas būna masalo leidimas pasroviui, kai jis kaktomuša susiduria su šapalu. Netgi tada,kai jus matote šapalą, stovintį pasaloje, nemeskite masalo žuviai tiesiai žuviai prieš nosį. Kibimo nelaukite, tik išgąsdinsite žuvį. Geriau, kad žuvis nematytų masalo nukritimo taško, o masalą pateikti upės srovės ar ritės pagalba. Palinkusios prie vandens medžio šakos ar krūmai yra mėgstama didelių šapalų stovėjimo vieta. Geriausias gaudymo būdas- nuplukdyti plaukiantį voblerį pasroviui į tokią vietą. Todėl labai svarbus tikslus metimas, kitu atveju galima padžiauti voblerį ant šakos. Bandymas nukabinti masalą- reiškia užbaigti žvejybą šiame plote. Po šakomis ar krūmais šapalai ypač jautriai reaguoja į pliūkštelėjimą. Iš kart keli šapalai pajuda link tos vietos. Kartais kibimas įvyksta akimirksniu, todėl reikia būti visada pasiruošusiam. Leidžiant masalą pasroviui neišleiskite jo iš savo matymo zonos. Šapalai nemėgsta tvičingavimo ir ilgų pauzių. Čia tinka pulsuojantis masalo vedimas.Šį judesį galima atlikti ritės pagalba arba spiningo viršūnėle. Reikia atlikti daug bandymų ir eksperimentų, kol surasite tinkamą ritmą.
Ir nepamirškite paleisti sugautą žuvį. Juk jūs vykstate į žvejybą ne paskutinį kartą.
Paskutinį kartą redagavo 2 antistatic333. Iš viso redaguota 2012 kartus.
Paveikslėlis

giedriuzzz
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: 2011.07.28, 16:08

Re: Šapalas

Standartinė giedriuzzz » 2011.12.04, 17:33

Gal kas pasidalins savo patirtimi ir žiniomis apie šapalų gaudymą žiemą?
Domina masalai, taktika, pravedimo būdai ir panašiai ;)

vytsenas
Pranešimai: 98
Užsiregistravo: 2010.05.19, 10:54

Re: Šapalas

Standartinė vytsenas » 2011.12.10, 16:03

Kodel nera antistatic333 ziniuciu ten geru filmuku buvo apie sapalu gaudyma ?????

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Šapalas

Standartinė Aivaras » 2011.12.10, 17:24

kas jums dar neaišku?

cituoju:
"Paskutinį kartą redagavo antistatic333 2011.12.07, 20:53. Iš viso redaguota 1 kartą. "

kreipkitės į autorių



Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Šapalas

Standartinė Gruz1s » 2012.05.15, 22:20

Kokiais valais gaudot sapalus? Mono ar pintais?
What we release today, we can fish for tomorrow!

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Šapalas

Standartinė SauliusKriauza » 2012.05.15, 22:39

Kokį turi, tokiu gali ir gaudyt. Nuo jo tik komforto lygis priklauso... Didesnę įtaką daro įrankiai, kuo subtilesni, tuo valai plonesni ir brangesni. 8-)

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Šapalas

Standartinė Pelekaz » 2012.05.15, 22:59

Gruz1s rašė:Kokiais valais gaudot sapalus? Mono ar pintais?

Naudojant pinta butu tikslinga priristi florokarbono pavadeli koki 20 - 30 cm ;)
Esme musyse...

Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Šapalas

Standartinė Gruz1s » 2012.05.15, 23:02

Pelekaz rašė:
Gruz1s rašė:Kokiais valais gaudot sapalus? Mono ar pintais?

Naudojant pinta butu tikslinga priristi florokarbono pavadeli koki 20 - 30 cm ;)

Jeigu naudociau 0.08 pintuka, tai kokio storio reiketu deti fluorocarbono pavadeli ir kodel ji reikia deti? del nematomumo?
What we release today, we can fish for tomorrow!

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Šapalas

Standartinė Pelekaz » 2012.05.15, 23:51

Del viso pikto, sapalas atsargi zuvis + labai gera rega turinti ;) Galima risti gan stora FC - 0,2 - o,3, be to jei ir lydeka griebs yra sansu kad nenukas :)
Esme musyse...

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Šapalas

Standartinė antistatic333 » 2012.05.16, 08:44

Tarp kitko ,jei bus gaudomi sapalai kur yra didele tikimybe sutikti demetuju,tada nemaisytu maziukas pavadelis is stygos,kuris taip pat nemaiso ir ,placiaburniams. :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Šapalas

Standartinė Gruz1s » 2012.05.16, 12:16

antistatic333 rašė:Tarp kitko ,jei bus gaudomi sapalai kur yra didele tikimybe sutikti demetuju,tada nemaisytu maziukas pavadelis is stygos,kuris taip pat nemaiso ir ,placiaburniams. :)

Deja ir gaudysiu sapalus, kur lydeku yra labai daug. O koki pavadeli galima butu naudoti vietoj stygos?
What we release today, we can fish for tomorrow!

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Šapalas

Standartinė Pelekaz » 2012.05.16, 12:31

titanini 8-) jei pinigu negaila. Styga kainuos 5 lt is kurios pasidarysi 6 - 7 pavadelius. Info kaip lengvai pasidaryt cia rasi pilna ;)
Esme musyse...

Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Šapalas

Standartinė Gruz1s » 2012.05.16, 14:44

Bet esu skaites, kad gaudant sapalus, pavadelis sumazina kibimo tikimybe 50%. Ar yra tiesos tame?
What we release today, we can fish for tomorrow!

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Šapalas

Standartinė antistatic333 » 2012.05.16, 15:54

Viskas,sumazina tikimybe prarasti daugiau kibimu , o ir ne tik pavadeli galima siam reikalui apkaltinti,kurdar ziedeliai,suktukai,karabinai,valas per storas ir .t.t.
Jei ziureti taip i viska tai tada geriau pereti prie kitos zuvies gaudymo,kuri nesukels tiek daug abejoniu..
Rusijos ir Ukrainos zvejai naudojaauksciau isvardintus dalykus ir nesuka sau ir kitiems velyku.. :lol: Maziau abejoniu -daugiau eksperimentu! ;)
Paveikslėlis


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 23 ir 0 svečių