Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2011.10.06, 17:00

JAPONIŠKAS SILIKONAS. KOKS JIS?

REINS IR KEITECHE

Paveikslėlis

Paskutiniu metu forumuose padaugėjo atsiliepimų apie Reins Rocvibe Shad ir kitus modelius. Dažniausia šie atsiliepimai teigiami. Informacija apie šiuos masalus pasidarė aktualesnė mūsų spiningistams, todėl šiame straipsnyje bus aptariami silikoniniai Reins ir Keitech masalai.

Paveikslėlis

Iš pradžių keletas žodžių apie gamintojus. Abu juos vienija tai, kad jie specializuojasi silikoninių masalų bei atitinkamų aksesuarų džigui (galvakabliai,volframo svareliai ir t.t.) gamyboje. Abu šie ženklai yra labai garsūs Japonijoje. Prekinis ženklas Reins priklauso REIN & Co.Ltd firmai. Jų asortimentas žymiai platesnis ir pasižymintis griežtu pasiskirstymu į jūrinius ir gėlavandenius masalus. Jų gaminamų masalų kaina tikrai demokratiška. Keitech masalai gaminami iš minkštesnio silikono nei Reins, tačiau jų „gyvybingumas“ ,išskyrus Little Spiders, yra mažesnis. Tokiu būdu Keitech masalus galima laikyti labiau sportiškesniais, o Reins- „liaudiškais“. Abiejų gamintojų masalai gaminami iš „valgomo“ silikono ir apdirbami įvairiais atraktantais.

REINS ROCKVIBE SHAD

Paveikslėlis

Tai shad klasės masalas, gaminamas 3 dydžių: 2, 3 ir 4 colių.

Kaip ir minėjau Reins masalai gaminami iš kietesnio silikono. Rockvibe Shad- ne išimtis. Iš pirmo žvilgsnio, dėl savo stangrumo, Rockvibe Shad negalėtume priskirti prie „žaidžiančių“ masalų. Bet tai netiesa. Šis dirbantis masalas pasižymi aukšto dažnio virpesiais ir maža svyravimų amplitude. Masalo uodegėlė turi savybę virpėti esant mažiausiems spiningo viršūnėlės judesiams. Tai leidžia efektyviai panaudoti šį masalą gaudant drop-shot būdu.
Rockvibe Shad kabinamas ir ant galvakablio ir ant ofsetinio kabliuko. Antruoju atveju dėl savo medžiagos stangrumo masalo „gyvybingumas“ sumažėja. Kabliuko viela prapjauna masalo kūną. Paskutiniu metu išpopuliarėjo šarnyrinis jungimas „čeburaškės“ ir paprasto kabliuko. Man asmeniškai toks tandemas nepatinka. Mano nuomone, šiuo atveju sumažėja masalo jautrumas mažiems spiningo viršūnėlės judesiams. Gaudant Rockvibe Shad masalais galima naudoti ir klasikinį džiginį ir kitus pravedimus. Pvz.: lėtas pravedimas su ilgomis pauzėmis ar trumpais truktelėjimais. Forumuose buvo nuomonių, kad nebūtina daryti pravedimo- ešerys pats griebia ramiai gulintį masalą. Pagrindinis šio masalo mėgėjas- ešerys. Ko gero ešerį labiausiai masina masalo kelima aukšto dažnio vibracija. Kadangi masalas gaminamas iš „valgomo“ silikono, ešerys nepaleidžia masalo ir po pakirtimo. Dėl savo gerų masinimo savybių, paprasto naudojimo ir nedidelės jo kainos, aš šį masalą priskirčiau prie perspektyviausių šios dienos masalų.


REINS FAT ROCKVIBE SHAD

Paveikslėlis

Tai prekyboje pasirodžiusi Reins naujiena. Iš esmės, tai tai padidintos apimties Rockvibe Shad versija. Be to atsirado naujas dydis: 5 coliai. Padarytas esminis pakeitimas- padidinta uodegos lopetėlės plotas. Dėl to padidėjo masalo žaidimo amplitudė net darant lėtą pravedimą. Išaugo masalo pasipriešinimas vandenyje pravedimo metu. Nespėjau detaliau pratestuoti, bet manau šis masalas bus tinkamas lydekoms gaudyti stovinčiame vandenyje sąlyginai nedideliame gylyje. Masalo pasipriešinimas leis jam ilgiau „kaboti“ vandenyje, o jo didesnis tūris ir aktyvus žaidimas gerai masins lydekas.

KEITECH SWING IMPACT

Paveikslėlis


Šis masalas yra priešingybė Reins Rockvibe Shad. Per ištisą Swing Impact kūną eina skersinės apvalios briaunos, o plonos uodegėlės gale padaryta didelė lopetėlė. Priekinė kūno dalis suspausta vertikalioje plokštumoje, o galinė- horizontalioje. Tai padaryta tam, kad masalas tvirčiau laikytųsi ant ofsetinio kabliuko ir stabiliau stovėtų pravedimo metu. Swing Impact gaminamas 2, 3 ir 4 colių didumo. 4 colių masale padaryta įpjova ofsetinio kabliuko tvirtinimui. Masalas pagamintas iš minkšto silikono. Plona uodegėlė ir didelė lopetėlė leidžia masalui gerai žaisti lėtai pravedant. Mano manymu, tai pagrindinis skirtumas lyginant su Rockvibe Shad, kuris yra labiau pasyvesnis ir reikalaujantis aktyvaus pravedimo (animacijos). Swing Impact- tai klasikinis aktyvus masalas, tinkantis klasikiniam džiginiam laiptuotam pravedimui. Neigiama šio masalo savybė- minkštas silikonas. Ešerys dažnai nukanda uodegėlę, bei nutraukia masalą nuo ofsetinio kabliuko. Įdomus pastebėjimas: Swing Impact kažkodėl geriau dirba didelėje upėje,o stovinčiame vandenyje pagal ešerių kibimą nusileisdavo Rockvibe Shad. Swing Impact pagamintas iš „valgomo“ silikono. Jis puikiai užsirekomendavo gaudant starkius,o 3 colių- gaudant lydekas.
Paveikslėlis

REINS SWAMP

Paveikslėlis

Šis masalas pats populiariausias gaudant basus. Mūsuose jis kolkas, deja, nėra toks populiarus.

Reins Swamp yra klasikinis šio tipo masalas, gaminamas 6 išmatavimų: nuo 3,8 iki 6,5 colio. Kaip atskiros modifikacijos yra išleidžiamos : Fat Swamp ir neskęstanti versija. Man kol kas teko išbandyti vieną variantą: Micro Swamp Worm 3,8“. Tai masalas klasikinio slieko formos su smailėjančiu vienu galu. Tai absoliučiai pasyvus masalas, neturintis jokio savito žaidimo braižo. Man labiausiai patiko variantas su ofsetiniu kabliuku. Ofsetinį kabliuką pasirenkame tokio didumo, kad kabliuko geluonis išlįstų vidury masalo kūno. Jeigu naudoti galvakablius, tai tik tokius, kurie neturi užkarpėlių masalo tvirtinimui. Tuom mes apsaugosim ploną masalą nuo įplėšimo. Reins Swamp gerai pasirodė naudojant klasikinę Texaco sistemėlę. Be to, tai pats „valgomiausias“ masalas iš visų masalų. Gal būt ešeriui yra svarbi ir pati masalo slieko forma. Pagal ešerio kibimus Reins Swamp ir Rockvibe Shad užima pirmą vietą tarp visų šios klasės masalų. Efektyviausias pravedimo būdas- lėtas traukimas arba masalo pakėlimai su ilgomis pauzėmis, kurių metu masalas trumpam sujudinamas.


KEITECH LIVE IMPACT

Paveikslėlis


Šis modelio pavadinimas sutampa su silikoninių masalų serija Keitech, į kurią įeina Swing Impact ir kiti modeliai. Dabar kalbėsim apie konkretų modelį Live Impact. Tai klasikinis masalas, naudojamas sistemoje Drop-shot. Gaminamas 3 dydžių: 2,5; 3 ir 4 colių. Masalo kūnas identiškas Swing Impact, tik vietoje lopetėlės pagaminta uodegėlė su dviem atšakom, orentuotom darbui vertikalioje plokštumoje (tai charakteringa drop-shot sistemoms). Šis masalas yra neskęstantis. Apart drop-shoto, masalo gamintojai rekomenduoja naudoti galvakablius, perduriant masalą per vidurį. Esu gaudęs ešerius su šarnyrine sistema ir galvakabliais. Rezultatas teigiamas. Pirmas būdas (šarnyrinis tvirt.) patiko labiau. Kadangi masalas neskęstantis ir pauzių metu jis stovi vertikaliai,uodega į viršų. Spiningo viršūnėle galima ppildomai žaisti masalu. Būtina priminti,kad Live Impact yra pasyvus masalas ir savito žaidimo neturi.

Paveikslėlis


REINS G- TAIL SATURN

Paveikslėlis

Šis masalas yra tvisterio ir slieko hibridas. Tai populiarus masalas basų gaudyme ir vėl gi, jis nėra toks populiarus tarp mūsų spiningistų. Gaminamas 2 dydžių: 2,5 ir 4 colių. Jis pritaikytas gaudyti Texaco sistema. Pažįstu keletą žmonių, kurie sėkmingai šiuo masalu gaudo ešerius ir lydekas. Turėjau antipatišką jausmą šiam hibridui. Ilgai neradau su juo bendros kalbos, kol neišbandžiau jį gaudyti klasikine Texaco sistema. Kai pradėjo kibti ešeriai, šis jausmas išnyko. Kadangi G- Tail Saturn turi aktyvų elementą, o tuo pačiu ir savitą žaidimą, tai pravedimo būdas gali būti klasikinis džiginis su pauzėmis. Bet man labiau patiko būdas- labai trumpi žingsneliai, atliekami nedideliais spiningo viršūnėlės judesiais. Po 5-7 tokių judesių spiningą nuleidžiame, rite surenkame valą ir vėl kartojame judesius. Šiuo būdu man dažnai pavykdavo išjudinti pasyvius ešerius. Šis būdas taip pat efektyvus gaudant dugne su reta augmenija.

Paveikslėlis


REINS FAT G- TRAIL GRUB

Paveikslėlis

Dar vienas G- uodegų masalo atstovas. Šiuo atveju tai klasikinis tvisteris, su storu kūneliu, plona ir minkšta, bet plačia uodega. Be to, uodegos paviršiuje yra daug smulkių burbuliukų, kurie sukelia papildomus purslus. Šio masalo uodega pasižymi stabiliu ir gražiu žaidimu. Gaminami 2 dydžių: 3 ir 4 colių. Masalo montažo sistemos- kaip klasikinio tvisterio- nieko naujo. Tai vidutinio didumo tvisteris, pasižymintis stabiliu ir gražiu žaidimu, pagamintas iš gero „valgomo“ silikono. Ko dar reikia gaudant stambius ešerius, starkius ir lydekas?

REINS CURLY CURLY

Paveikslėlis

Dar vienas tvisteris, tiesa, originalus. Iš esmės, tai Rockvibe Shad, kuriam lopetėlė pakeista ilga ir plona uodegėle. Gaminamas jis tik 4 colio dydžio. Tinkamas kabinti tiek ant galvakablio, tiek ant ofsetinio kabliuko. Curly Curly pasižymi geromis skriejančiomis savybėmis ir nedideliu pasipriešinimu vandenyje. Tai leidžia komfortiškai gaudyti tėkmėje ir dideliame gylyje. Manyčiau,kad šis masalas geriausia tinka starkių gaudyme. Kimba ir ešeriai.

Paveikslėlis

Šioje nuotraukoje masalo ir ešerio dydžiai beveik vienodi. Tenka tik stebėtis, kaip šiam dryžuotam pavyko per kelias sekundes praryti masalą sulig savimi.


KEITECH LITTLE SPIDER

Paveikslėlis


Tai originalus masalas, stovintis atokiau anksčiau išvardintų modelių. Little Spider pagamintas iš standžios ir tamprios medžiagos, labiau primenančios gumą nei silikoną. Tai tarsi hibridas tvisterio ir aštunkojo. Kūnelis šio masalo tuščiaviduris. Tai patogu užmaunant jį ant galvakablio. Little Spider ryškiai neskęstantis masalas. Gaminamas 3 dydžių: 2; 3 ir 3,5 colio. Standartinis montavimo būdas- galvakablis. Taip pat galima naudoti ofsetinius kabliukus ir net drop-shot sistemėlę. Bet labiausiai man patiko gaudyti šiuo masalu naudojant Texaco sistemėlę. Dėka savo neskęstančios savybės, masalas atsilieka nuo skęstančio svarelio ir, žaidžiant spiningo viršūnėle,galima išgauti pulsuojančius masalo judesius. Tai labai masina žuvis. Puikiai užsirekomendavo ešerių gaudyme. Svarbus momentas! Šio masalo negalima laikyti vienoje dėžutėje su silikoniniais masalais. Jie nesuderinami.

KEITECH SEXY IMPACT

Paveikslėlis


Tai masalas- naujiena. Gaminamas 3 dydžių: 3,8; 4,8; 5,8 colio. Masalo forma sudėtinga ir originali, turinti išpjovą ofsetiniam kabliukui, ir ploną “gyvą” uodegėlę. Pagrinde naudojamas sistemėlėje drop-shot, nors galima naudoti ir su galvakabliu. Labai įdomūs judesiai gaudant drop-shot. Galima įmituoti tvičingo ir džerko judesius. Man pavyko pagauti pasyvių ešerių naudojant sistemą split-shot, kai teko (dėl nepalankių oro sąlygų) užspausti svarelį ant valo prieš masalą. Matyt pavyko juos nustebinti nauju masalu.


Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 3 antistatic333. Iš viso redaguota 2012 kartus.
Paveikslėlis

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė Pikehunter » 2011.10.07, 18:53

Kaip kabinti valgomą ir kitą minkštą gumą http://www.google.com/imgres?q=Berkley+ ... x=38&ty=58

Gedcka
Pranešimai: 99
Užsiregistravo: 2011.01.30, 22:55
Miestas: Druskininkai

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė Gedcka » 2011.10.07, 21:19

kazkas cia ne taip.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė Pikehunter » 2011.10.13, 23:18

Nauji Reinsų modeliai jau prekyboje http://parduotuve.spiningavimas.lt/169-reins
Prikabinti failai
Reins-Ring-Shrimp-3.jpg
Reins-Ring-Shrimp-3.jpg (181.04 KiB) Peržiūrėta 23509 kartus(ų)

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2011.10.13, 23:43

Wacky Worm

Iš visų sistemų, kuriomis gaudo basus užjūrio profai, Wacky Worm yra egzotiškiausia sistema, žiūrint mūsiškių žvejų akimis. Daugumai jų net į galvą neateina mintis, kad šia sistema galima ne tik „maudyti“ plastikinį slieką mūsų vandenyse, bet ir pagauti žuvį. Be to, šio montažo pavadinimas verčiant pažodžiui iš anglų kalbos, reiškia „psichuotas (kvankštelėjęs) sliekas“.
Kas tai per montažas? Kodėl į jį žiūrime su išankstiniu nusistatymu? Klasikinis Wacky Worm variantas- tai plastikinis sliekas, pervertas per vidurį vienšakiu kabliuku. Štai ir atsakymas į užduotą klausimą- labai jau neįprastai atrodo tokia sistema.

MASALAI

Pagrindinis montažo Wacky Worm masalas yra plastikinis sliekas. Tai pagrindinis, bet ne vienintelis masalas. Taip pat naudojami slagai ir kiti pasyvūs masalai. Be to, niekas nedraudžia tokiu būdu montuoti slieką su tvisterio uodega ar pačius tvisterius. Juk šio montažo idėja yra naudoti pailgos formos masalus, o toliau- kas kiek turi fantazijos. Paskutiniu metu labai išpopuliarėjo „valgomoji guma“, kurią, skirtingai nuo paprastosios gumos, žuvis neskuba išspjauti, net kurį laiką išlaiko ją prarijusią. Tai žymiai padidina rezultatyvių kibimų skaičių. Galima išskirti keletą masalų gamintojų: YUM- ši kompanija gamina daug masalų, tame tarpe ir Wacky Worm, kurie pasižymi geru kibumu ir demokratiška kaina. Taip pat būtina turėti masalus,kuriuos gamina Gary Yamamoto. Jų asortimente daug masalų ,kuriuos galima naudoti Wacky Worm montaže. Ypatingą dėmesį siūlyčiau atkreipti į jų gaminamus Senko masalus. Yra ir kitos firmos gaminančius mūsų nagrinėjamus masalus. Tai Jackall, Keitech, Tsunekishi, Berkley, Ecogear, Bait Breath, Jackson. Tai nepilnas firmų-gamintojų sąrašas. Tiesiog paminėtos firmos gamina „valgomus“ masalus, kurių gaudymo efektyvumas aukštas ir jie tinka gaudyti mūsų vandenyse.

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us


KABLIUKAI


Šioje vietoje yra daug galimų variantų. Klasikinis šio montažo kabliuko tipas- vienšakis kabliukas su trumpu koteliu ir dideliu išlenkimu.

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Be tokių kabliukų dar yra naudojami ofsetiniai kabliukai, o taip pat galvakabliai.Pilnai tinka daugelis kabliukų, naudojamų karpių žvejyboje. Plačiai yra paplitę kabliukai su apsauga nuo žolių ir kitų užsikabinimų. Apsauga gali būti padaryta iš vielos ar storo valo. Yra firmos, kurios gamina kabliukus specialiai Wacky Worm. Tai kabliukai su apsaugomis, su svareliais (dar vadinami „apkrauti“). Galima paminėti tokias firmas kaip: Owner, Gamakatsu, Varivas, Jackall ,o taip pat ir Gary Yamamoto. Galima naudoti ir kitokius kabliukus, kurie panašūs pagal savo formą ir dydį, bet specializuoti kabliukai, kaip taisyklė turi apsaugas ir yra apkrauti.

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Jei nėra galimybės gauti originalius, galima ir pačiam rekonstruoti paprastus kabliukus, panaudojant vielą ar valą, siūlus, svarelius ir klijus.
Masalas ir kabliukas yra pagrindiniai Wacky Worm montažo elementai. Tačiau yra dar dvi grupės papildomų elementų: pirmoji- kabliuko sunkinimas (apkrovimas), antroji- priemonės ,kurios užtikrina geresnį masalo laikymąsi ant kabliuko. Apart paties kabliuko sunkinimo, Wacky Worm montaže galima apkrauti ir patį masalą. Vienu atveju yra sunkinamas vienas galas, kitu atveju- abu slieko galai. Šiam tikslui yra gaminami švininiai vinukai ar rutuliukai su kojelėmis, kurie veriami į slieko galus. Jei nėra galimybės gauti originalių svarelių, galima naudoti paprastus nedidelius vinukus ( geriau neaprūdijusius) arba vidutinio storio lydmetalio vielą, kuri nesunkiai priklijuojama prie slieko kūnelio superglue klijais. Jei sliekas yra didesnis, patartina apkrauti tik vieną slieko galą sunkesniu svareliu. Galima panaudoti nedidelio galvakablio galvute su koteliu (nukirpus auselę valui ir kabliuką).
Wacky Worm montažas turi ir trūkumų. Sliekas, pervertas kabliuku ir veikiamas tempimo jėgos, neužtikrintai laikosi ant kabliuko. Todėl yra naudojamos priemonės, mažinančios šį trūkumą. Pats paprasčiausias būdas- apvynioti lipnia juostele slieko kūno dalį,kuri bus perverta kabliuku. Jei lipni juosta bus spalvota, tai suteiks masalui šiek tiek kontrastiškumo.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Kitas būdas- guminio žiedo panaudojimas
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Išardyto rašiklio dalis labai palengvintų tokio žiedo uždėjimą ant masalo.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us

Šiuo atveju kabliukas yra kabinamas už žiedo, neperveriant slieko kūnelio. Galima naudoti įvairius spiralinius fiksatorius su plastmasinėmis galvutėmis, per kurias yra veriamas kabliukas.
Reikia įvertinti tai, kad visų silikoninių masalų medžiagos pasižymi cheminiu aktyvumu. Esantys vienoje dėžutėje skirtingi masalai gali reaguoti tarpusavyje (keičia spalvą ir pan.). Todėl būtina iš anksto patikrinti kaip reaguos lipni juosta, guminiai žiedeliai, fiksatoriai su konkrečiu masalu.
Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us


PRAVEDIMAS


Wacky Worm pravedimo variantų yra daug. Tai ir trumpi patraukimai masalui grimztant, tai ir tolygus traukimas su pauzėmis, keletas staigių patraukimų su pauzėmis , masalo traukimas dugnu su virpinimais ir trumpais truktelėjimais ir , žinoma, įvairios išvardintų būdų kombinacijos. Masalo elgesys priklauso nuo jo apkrovimo didumo bei apkrovos išdėstymo vietos. Mažiausiuose gyliuose gaudoma aplamai be masalo apkrovimo. Naudojant neskęstančius masalus (kai kurios firmos gamina ir tokius masalus), Wacky Worm gaudymas tampa paviršiniumi.
Gaudymas neapkrautu montažu išsiskiria lėtu masalo skendimu. Pravedimas lėtas su ilgomis pauzėmis,galima papildomai daryti lengvus virptelėjimus spiningo viršūnėle. Jei masalas apkrautas iš abiejų galų ar su labiau apkrautu kabliuku, pravedimo stilius keičiasi. Jei pauzių metu nevirpiname masalo, tai pauzės daromos trumpesnės (nėra tikslo ilgiau laikyti masalą, gulintį ant dugno).Gaudant neapkrautu ar simetriškai apkrautu montažu ir naudojant kabliukus su apkrovomis, galima žymiai ilgiau sėkmingai gaudyti laisvuose languose tarp žolių ar lelijų. Praktiškai, nekeičiant gaudymo vietos, Wacky Worm gali ilgai ir sėkmingai vilioti plėšrūnes žuvis.
Visai kitokia yra gaudymo taktika masalu, kuris yra apkrautas asimetriškai (apkrautas vienas masalo galas). Jis yra daugiau pritaikytas gaudymui virš dugno, nes masalas skęsta greitai bei vertikaliai ir pastoviai yra veikiamas priešpriešinės jėgos. Dažniausia yra naudojami asimetrinės formos masalai, kurių storieji galai yra apkraunami, o plonieji galai (uodegos) atlieka aktyviai žaidžiančio elemento vaidmenį. Gali kilti klausimas: kuom gi skiriasi toks Wacky Worm montažas nuo paprasto šarnyrinio montažo? Reikalas yra tame, kad slieko apkrovimo svoris yra išdėstytas priekinėje dalyje, o kabliukas yra kabinamas per masalo vidurį. Masalo kontakto su dugnu metu sliekas neatsigula ant dugno kaip šarnyrinio sujungimo atveju, o esti vertikalioje padėtyje. Bet koks mažiausias spiningo viešūnėlės judesys priverčia masalą aktyviai žaisti: jis išlinksta, išsitiesia, kitaip sakant „šoka“ ant vienos vietos. Šis asimetrinis Wacky Worm variantas yra žymiai pranašesnis už šarnyrinį montažą, kai reikia apgaudyti lokalius plotus, nes masalas pastoviai žaidžia, būdamas viename taške ir vertikalioje plokštumoje. Tai didelis privalumas. Toks masalo žaidimo braižas sumažina galimų užsikabinimų galimybę.Kabliukas, įvertas per masalo vidurį, visada yra aukščiau dugno,mažiau kabinasi už įvairių kliuvinių. Jeigu naudoti kabliukus su apsauga, tai užsikabinimų galimybių sumažėja iki minimumo.Bene svarbiausia asimetrinio montažo pravedimo stadija yra masalo virpinimas. Norint patraukti, paslinkti masalą, galima daryti lėtus, švelnius patraukimus ir staigius patraukimus, kurių metu masalas atsiplėšia nuo dugno. Kokį variantą pasirinkti- priklasuso nuo gaudomos žuvies.
Su Wacky Worm mūsų vandenyse dažniausia gaudoma lydeka ir ešerys. Jei su lydeka daug maž yra aišku (galima naudoti visus masalus, naudojamus basų žvejyboje), tai su ešerio gaudymu yra sunkiau. Reikalas tame, kad mūsiškis ešerys, skirtingai nuo baso, nėra toks plačiaburnis. Tipiškas „basinis“ sliekas bus per didelis mūsų ešeriui. Sliekas bus griebiamas, tampomas, bet neįtrauktas, neprarytas su kabliuku. Todėl masalo dydį reikės mažinti, papildomai apkrauti,kad galėtume toliau užmesti.
Reikia pridurti, kad su Wacky Worm geriau gaudyti žinomose vietose ,kur randasi plėšrūnai. Dėl riboto montažo svorio, užmetimo atstumo ir lėto pravedimo, su Wacky Worm yra sunkiau apgaudyti ir patikrinti didelius plotus.
Paskutinį kartą redagavo 2 antistatic333. Iš viso redaguota 2012 kartus.
Paveikslėlis

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė Pikehunter » 2011.10.14, 09:05

antistatic333 rašė:
Pikehunter rašė:Nauji Reinsų modeliai jau prekyboje http://parduotuve.spiningavimas.lt/169-reins

kas cia per sudvabaliai? :lol: .gal jau isbandes juos?? :? kokio ilgio jie?

prašom ponuli pasižiūrėti e-parduotuvėj. Dar nebandęs, bet tikrai pabandysiu. Yra ir kitokių monstriukų ;)

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.11, 21:16

Pikehunter rašė:Nauji Reinsų modeliai jau prekyboje http://parduotuve.spiningavimas.lt/169-reins

Japonu firma REINS isleido specialiai ultralaitui "2 numerio Ring Shrimp silikoninius "valgomus" veziukus.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.12, 14:32

Firmos FOX mikštieji masalai

Kompanija Fox Lures gerai žinoma tarp žvejų gaudančių minkštaisiais masalais tokiais kaip,Abuss,Traper.Glum,Reaper,Swimmer.Pagaminti iš labai aukštos kokybės plastiko (PVC).Masalai Fox kompanijos yra kuriami prižiūrint inžinieriams,sportininkams ir spiningo mėgėjams,kurie tiksliai žino ko reikia vandenų plėšrūnams.
Štai ka rašo žmonės sukūre šiuos masalus: Pats pagrindinis pasikeitimas masalų įvairovėje tai kad jie visi yra prigirdyti sočiai amino rugščių,druskų,ir atraktantų,kitaip vadinamų „valgoma guma“.

1. Krill (krevetė).

Paveikslėlis

Nedidelis tvisteris visų pirma yra skirtas mikrodžigo gerbėjams,ir įpatingai sportininkams,gaudantiems ešerius,nedidelius starkius ir lydekas.
Paveikslėlis

Regbio kamuolio kūnelis,minkštas plastikas,didelė vidinė amortizacija,ir didelis kiekis druskų daro masaliuką „Krill“ nepakartojamą,kai žuvis yra išbaidyta..
Krill yra gaminamas tik vieno dydžio – 35mm.

2. Maggot (apsiuva).

Paveikslėlis

Tai masalas turintis tvisterio kuną ir nedidelę uodegėlę – kanopą kaip,riperių.
Visiems yra žinoma kad masalas turėtų būti panašus į gyvą žuvelę,netgi tada kai starkis noriai griebia slieko ar tritono imitaciją šis masalas atstoja tiek vieną tiek kitą,taigi šis masalas yra „čempionas“ tarp silikoninių masalų.
Paveikslėlis

Šis masalas mūsų vandenyse daugiau taikomas vidutinio ir didelio dydžio ešeriams,nedideliai lydekai ir starkiui,įpatingai šaltame vandenyje.Reiktų pabėžti dar ir tai kad pavasarį ir vasaros laike šiuo masalu ima domėtis stambi balta žuvis,karpis,karšis..Tad reiktų šį masalą apginkluoti geru kabliuku.Masalo ilgis maksimalus ir universalus – 40mm.

Paveikslėlis

3. Leech (dielė,siurbėlė).

Paveikslėlis

Šio tipo masalai yra visų pirma skirti gaudyti pasyvias žuvis.Kai slėgis nukritęs ar karštas metų laikas,tada šis masalas yra būtent tas ko jums reikia.Apginklavus dielę taip vadinamu „šarnyriniu“ montavimu,ir ofsetiniu kabliuku,traukiant letu gana tempu su patrūkčiojimais ši dielė pakels nuo dugno net visiskai nesidominčias žuvis.Kadangi vandenyje šis masalas atrodo kaip mirštantis mailiukas jį dažnai atakuoja ir taikios žuvys.

Paveikslėlis

Dielės kūnelis yra labiau sutvirtintas nei kai kuriu Japonų firmų masalų,kuriems yra nutraukiamos nuo žuvų kibimų uodegos.Šiaip šie masalai yra labai druskingi ir minkšti,jie gaminami trijų dydžių 55 -77 -90mm.

Paveikslėlis


4. Grubber.

Paveikslėlis

Tvisteris su nepaprastu žaidimu yra gaminamas trijų dydžių 55 -77 -90mm.Tvisteris Grubber skiriasi nuo kitu daug kuom.Čia ir nestandartinė uodegos forma ir nedidelis nariuotas kūnelis,ir uodegos pastorėjimas pačiame gale,kuris ryškiai sumažina uodegos žaidimo amplitudę.

Paveikslėlis

Pagrindinis trofėjus šiam Grubber masalui yra skiriamas – Starkis.Didžiausias masalas yra skirtas gaudyti iš valties o mažesnieji nuo kranto.

5. Fluffy (pūkuotukas).

Paveikslėlis
Turintis regbio kuna šis tvisteris Fluffy yra labaiu skirtas gaudyti aktyvioms žuvims,todėl visame kunelyje yra be galo didelės briaunos,tai skatina sukelti didelę triukšmo amplitudę.Šis masalas yra labai pastebimas po vandeniu.
Paveikslėlis

Masals gaminamas dviejų dydžių 55-70mm.Mažesnis masalas daugiau pritaikytas gaudant ešerius na o dydysi brolis tai jau lydekų tema.

Paveikslėlis

6. Slug (šliužas).

Paveikslėlis

Tai masalas skirtas labiau gaudyti taip vadinama Drop-Shot sistemėle.(Apie šią sistemą nerašysiu nes yra be galo jau prirašyta).Šis masals gaminamas klasikinės žuvelės formos,su gana didele „V“ formos uodega,kas daro šį masalą vandenyje labai judrų.Gaudyti geriau rekomenduojama gana lėtu traukimo stiliumi,padarant gana ilgokas pauzes.

Paveikslėlis

7. Crawler .

Paveikslėlis

Tai klasikinis sliekas Crawler – visų pirma skirtas gaudyti trofėjiniams Starkiams.Juk ne paslaptis kas paplautas nuo krantų sliekas i Starkio maitinimosi racioną ieina kaip
Vienas pagrindinių patiekalų.Nors šis masalas mažai populiarus mūsų šalyje,bet išbandyti jį verta.Juk Šiaurės žemyne daugiau kaip 90proc.visu sugaunamų starkių yra sugauti su slieku.Kaip su natūralias sliekais taip ir su silikoniniais.Mūsū vandenims šie masalai tai kaip nežinomas ginklas mūsų plėšrūnams.Šie masalai gaminami dvijų dydžių 10 ir 14 cm.Sliekus rekomenduojama apginkluoti taip vadinamu «Ring worm» kabliukų sistemėle.

Paveikslėlis

Assorti.

Paveikslėlis

Naujos spalvos,kam pirkti keliu spalvu silikoninius riperius jei yra vienas keliu spalvų.Populiariausios spalvos viename pakelyje,taip vadinamos „ultravioletinės“ spalvos.

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.17, 15:01

Paveikslėlis

ECOGEAR – naujos kartos silikoniniai masalai

Paveikslėlis

Praeito sezono pradžioje man į rankas papuolė pirmasis įpakavimas šitos „gumos“. Spalva buvo aisku nu visiškai ne ta kurios norėjosi,kazkas šviesisi žalio su auksiniais blizgučiais ir pusiau permatomu kuneliu.Aš tokius atspalvius ne labai pripažystu. Man labiau patinka kažkas ryškaus ir kontrastingo.Tai turbūt surišta su tuo, kad mūsų vandenys nėra labai skaidrūs,tuo metu kai dauguma amerikiečių ir japonų savo asortimente apie 80% turi pusiau permatomas spalvų gamas. Man šios spalvos sukelia nepasitikėjimo jausmą.
Nors, kita vertus, nepatikimas masalas būna iki to laiko, kol su juo nepradedi dažniau gaudyti. Pagauti ešerį ant panašaus tvisterio ,sunkumų per daug nekelia.Na o kol pirmoji žuvelė masalo neparagavo, tai ją galima bandyti sužvejoti ir sunkesniomis sąlygomis ir kur yra mažiau žuvies.
Tokiomis sąlygomis aš pasirinkau vieną ežeriuka kurio visiškai nepažinojau. Nedidelės lydekaitės ir pavieniai ešeriukai aiškiai atakuodavo viską kas praplaukdavo šalia.Bandymų poligonas buvo, idealus.
Pasirodė kad ta „bjauri“ spalva visai ne tokia ir „bjauri“ ,ir žuvis ją valgė net geriau nei kazkokius kitus „guminius“ masalus tokius kaip Mann's, YUM ir Action Plastics. Visiškai isitikinau darbingumu šių ECOGEAR, masalų, todėl toliau aš „pasiėmiau“ bandymui visas likusias spalvas ir dydžius bei formas . Ir pasirodė ne ,be reikalo.
Visą vasaros sezoną 2011 metų pas mane karaliavo masalai firmos - ECOGEAR! Šitie silikoniniai masalai „laimėjo“ ir nurungė visus mano ankščiau naudotus minkštuosius masalus,netgi tada kai žuvis buvo visiškai neaktyvi.Su paprastom „gumom“ budavo ir daug tuščių kibimų,o pabandžius masalus ECOGEAR padėtis is karto keisdavosi,netgi gaudant starkius rezultatai buvo akivaizdūs ir pasiekti jie buvo tik dėka šito nepakartojamo masalo.
Žemiau aš pabandysiu susumuot išvadas,padarytas per visą sezoną ir duoti rekomendacijas apie kiekvieną rūšį masalų atskirai .
O pradžiai ,pasakysiu,kuom gi skiriasi nuo kitų masalų šie firmos ECOGEAR masalai. Visų pirma tai – unikalia forma.Tie šoniniai sparneliai yra ir pas dauguma tvisterių,dirbantys kūneliai pas „minow“,papildomas sustiprinimas uodegoje,ir dar daug kas.
Bet pagrindiniu rodikliu šie masalai nurungia kitus savo,atraktantais.Kai aš dar neturėjau šitų masalų,mano tikėjimas į visokius aromatizatorius,kurie naudojami spininginiams masalams,buvo nukritęs žemiau nulio. Ir turbūt tai man atrodė dėl to kad visi tie atraktantai buvo tik paviršiniai.O kai pakliūdavo į vandenį šie masalai tai momentaliai nusiplaudavo visas atraktantas,ir jų efektas iš karto dingdavo.
Su masalais ECOGEAR viskas visiškai,kitaip.Aromatizatoriumi „prigirdyta“ yra visiškai pilnai visa“guma“,ir kvapas vandenyje pasklinda ,palaipsniui. Ir kuo daugiau „ėmimų“ kibimų būna,kuo daugiau masalas yra suraižomas dantų ir dugno akmenėlių,tuo labiau aromatizatorius pasklinda,tuo daugiau jo patenka į vandenį. Maža to,bet atraktantas šis yra ne tik aromatizatorius bet ir „skonio papildas“,veikiantis panašiai kaip žmogui prieskoniai. Ir tai matosi aiškiai pagaudžius šiais masalais.
Vėjuotu oru ir gaudant srovėje,ne taip paprasta pajusti menkutį kibimą.Todėl pakirtimas dažnai yra pavėluotas.Ir tada kaip gaudant paprastu silikoniniu masalu daugumas kibimų atrodo ,melagingi bet, naudojant silikoninį ECOGEAR viskas buvo ištaisyta,ir realizuota.Plėšrūnas (pagrinde tai buvo starkiai) ilgiau laikė burnoje šį masalą,ir laiko jį pakirsti pilnai užteko.Turbūt ta kvapo medžiaga davė ir skonį. Japonų kompanijos ECOGEAR masalų asortimentas palyginti gana platus.Bet Lietuvos rinkai daugumas „vabaliukų“ nėra priimtini.Nors kas žino,gal būt tai tik mano nuomonė...
Man pasisekė išbandyti tris rūšis šio masalo ir triju dydžių kiekvieno.


Ir taip: 1. Pačiu kibiausiu pasirodė tvisteris PARA MAX.

Paveikslėlis

Šis masalas turi šoninius sparnelius ant savo kūnelio šonų.Kam reikalingi šie sparneliai,pasakyti sunku.Bet gaudant lengvais galvakabliais (lydeka žolėse) šis tvisteris ėjo pakankamai stabiliai,ir visiškai nesivartė ant šono.Turbūt tai padarė šoniniai sparneliai.Nors aš manau kad, kibimams tai neatsiliepė.
Gaminamas šis masalas yra penkių dydžių,bet aš išbandžiau tik tris.Ir pagrindiniu,kaip pasakyti „darbingiausiu“ pasirodė „trejetukas“ tai yra masalas triju colių dydžio (7.5 сm. Su ištempta uodegėle).
Uodega,pakankamai plati,ir „žaidžia“ net labai lėtu pravedimu ir net tada kai masalas krenta.Bet ji ne plona,tai žuviai nėra taip paprasta ją nuplėšti. Vienas mano tvisteris „išgyveno“ nuo daugiau kaip 15 lydekų atakų ir sėkmingai sugryžo atgal i dėžutę. Taigi šis masalas leidžia žvejoti ,naudojant super lengvus galvakablius.Nors pagrindiniai dirbantys pas mane svoriai yra 17-21gr.(kai kada net 25gr) gyliuose 5-8 metrai ir 10-16metrų su šiek tiek juntama srovele.
Trofėjais tapo 1-3 kg.lydekos ir kilograminiai starkiai.Nepaprastai darbinga spalva pasirodė su numeriu 032 (šviečiantis blankiai-baltas). Ši spalva dominuoja pas visus ECOGEAR masalų modelius,ir mano yra laikoma,mylimiausia.
2 colių dydis (5 cm. Su ištempta uodegėle) – tai idealus masalas,gaudant nedideles žuvis,pagrinde ešerius.Nors man pavyko gaudyti šiuo tvisteriu netgi upėtakius.Ir svarbiausia ką turi šitas mažylis – nepakartojamą spalvų gamą kuriose figuruoja ryškios spalvos – tai ką aš labiausiai mėgstu.Soalvos 062 ir 019 – ryškiai raudonos – tai,kas reikalinga ešeriui.Na ir kaip visą laiką negalima pamiršti ir 032 šviečiančios spalvos,nors gaudant negiliose vietose šiuo dydžiu masalu,spalva jau nebeaktuali.
Labiau dideli dydžiai PARA MAX, o būtent Nr4. ir Nr5. (10 и 12.5 centimetrų) man kad ir pavyko pabandyti,bet aš kažkokio tai išskirtinio žąvesio nepajutau.Nors buvo epizodas,kai po poros valandų vienos duobės apšaudymo,su 12centimetrų PARA MAX,u man pavyko per puse valandos turėti tris kibimus,ir realizuoti du iš jų.
O pakibo ant šio didoko masalo visai nemažos lydekos.Buvo ir daugiau panašių epizodų,iš kurių galima jau daryti išvadas apie tai,kad šis masalas labiau skirtas trofėjinams egzemplioriams. Tai yra, pavienės didelės žuvies gaudymui.Tą patį patvirtino ir mano geras pažystamas,dažnai gaudantis šiais masalais. Pas jį PARA MAX masalai gerai dirbo,tiek ant šamo tiek ir gaudant starkius.

Sekanti rūšis masalų – POWER SHAD.

Paveikslėlis

Nors kodėl? SHAD – aš negaliu suprasti. Greičiau jau MINNOW, dėl to kad masals yra ištemptas,ir panašus į žuvelę.Turintis keturis dydžius. Mano išbandytas buvo pats mažiausias Nr.3. (7,5 centimetrų).Tai atrodo kaip ilga ištempta „dešrelė“ su riperio uodegėle.
Bet ne viskas taip paprasta šito „žvėries“ konstrukcijoje.Jeigu teisyngai yra apginkluotas šis nuostabus mąsalas,o būtent iverti labiau trumpakotį kabliuką,arba apginkluoti dvišakiu kabliuku su „čeburške“,tai masalo žaidimas iš karto pasikeičia.
Vietoj įprastinio uodegos virpėjimo,ką ir daro daugumas panašių masalų,šis masalas pradeda virpėti visu kūneliu ir tuo pačiu savo uodegėle.Kam būten reikalingi mikro pelekai kurie randasi netoli žiaunų srities,man išsiaiškinti taip ir nepavyko. Kita vertus gaudant aktyvų nedidelį starkį, šis masalas dirba,paprastai tariant nepakartojamai.
Na o pačia darbingiausia spalva šioje situacijoje ( gyliai apie 4-6 metrus,be srovės) pasirodė 160 – „geltonoji nugarėlė“ ir „baltas kraštelis“.O tuo momentu,kai jau artėjo vakaras ir šiek tiek aptemo,pasirodė darbingiausia mano mylima 032 spalva.Didesniais šio tipo masalais tiesiai pasakysiu net negaudžiau. Bet dėžutėje jų turiu ,ir šį sezoną būtinai išbandysiu gaudant stambiasnius pavienius starkius Kauno mariose...


3. Trečias ir mano pats mylimiausias tipas silikoninių ECOGEAR masalų – yra GRASS MINNOW.

Paveikslėlis

Maža to kad, kad šiais metais ant jo pagauta daugiausiai žuvies, net ir mano gaudyme pačios svarbiausios - starkio net kai gaudymo sąlygos yra sunkios (vėjas,kliuviniai),bet ir tai dar ne viskas.
Šiais metais buvo užkibęs šamas,nors ir ne milžinas (kaip šamui),bet mūsų vandenyse tai jau pakankamas priešininkas kuris papuola ne taip jau dažnai.ir pagauti jį man padėjo masalas GRASS MINNOW , L dydžio (8 centimetrų), kuris yra 158 spalvų gamos – raudonai rožinis susidabriniais blizgučiais,plius blizgesio efektas.
Šis masalas turi keturis dydžius:: SS, S, M ir L. Patys mažiausieji masaliukai turintys tik 3 centimetrus ilgio,kuriais teko gaudyti ne tik mažiausiuosius plėšrūnus,tokius kaip ešeriai,bet ir taikiasias žuvis tokias kaip raudes,karšius,meknes.Manau ant šio masalo rimtai reagavo būtent meknės. Šito SS dydžio labiau dirbančios spalvos pasirodė 012 (permatomai žalias su blizgučiais),166 (oranžinis) ir aišku 001 (ryškiai baltas).
Ir nors aš jau sakiau kad pusiau permatomos spalvos man nelabai patinka,bet spalva 012 sudirbo gaudant ešerius nepaprastai gerai. Kiti du dydžiai S ir M, patys darbingiausi.Būrinis ešerys,starkis,šlaituose lydeka – visas šias žuvis man pavyko sugundyti dviem šiais GRASS MINNOW dydžais. Na o dydis L – tai labiau jau didesniai žuviai.Pas stambiuosius masalus pasirodė pačiu darbingiausisu 160 spalva –„geltona nugarėlė“ ir „baltasis kraštelis“ .Na ir aišku spalva universalas – 032.Bet pats pagrindinis žavesys šių masalų yra tai,kad pas juos riperio uodegėlė yra be galo jautri ir dirba net pačiu minimaliausiu lėtu pravedimu tiek masalui krentant i dugną. 4. Šioje firmoje yra dar begalė masalu mano net neišbandytų . Nor keli mano pažystami yra išbandę kirminus „sliekus“,ir atsakymas pas juos vienas – kibimai vangūs...


Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.21, 22:04

Drop-Shoting,starkių gaudyme.

Fantastic Plastics

Paveikslėlis

Starkis – yra prieraišus kai kuriems kvapams.Štai dėl ko labai populiarūs kai kurie jų gaudymo būdai natūraliais masalais (mailiukas,dielės,sliekai,žuvies išpjautinės).
Ir visgi kai kurie gaudymo metodai natūraliais masalais yra panašūs į gaudymą nenatūraliais silikoniniais masalais,šie masalai kartais būna taip pat labai efektyvūs jeigu,jie yra prisodrinti ,druskų,atraktantų (kvapų),ir skonio papildų,kurie vilioja starkius.Ir tai ne tik firmos „Berkley“ produktai.
Drop – Shotting – tai toks gaudymo būdas kuriame yra naudojamas specialiai paruoštas masalas,kuris šioje sistemėlėje visą laiką laikosi horizontalioje padėtyje,ir yra nutolęs nuo svarelio per tam tikrą atstumą.Drop-shotting,gaudymo sistemėlė yra naudojama visuose gyliuose.
Pati pagrindinė įranga,tai pririštas kabliukas kuris laikosi horizantalioje padėtyje.To pasiekiama naudojant tam specialujį „Palomar“ mazgą.

Paveikslėlis

Pririšti kabliuką reiktų taip,kad geluonis būtų viršuje.jeigu jį pririšti atvirkščią,tai žuvies nuėjimų bus labai daug.Kabliukas turėtų būti trumpesniu koteliu ir be galo aštrus.Toks gaudymo būdas duoda stabilumą išlaikyti masala tam tikrame atstume nuo dugno.Toks metodas yra nepakeičiamas gaudant žuvis kurios stovi netoli dugno,arba su vandens telkiniais kuriuose dugnas yra labai užžėlęs vandens augalais.Ten kur paprastai džigauti yra sudėtinga ir praktiškai jau nebeįmanoma,ši soistemėlė yra kaip tik ko mums reikia.Dar vienas geras būdas kabinti silikoninę žuvelę yra „aukštyn kojom“ tokiu budu žaidimas pasikeis ir išprovuokuos neaktįvų starkį vėl pulti.

Paveikslėlis

Svarelį rinkitės apytiksliai 1/32 - 3/8 uncijų,priklausomai nuo masaliuko dydžio,gaudymo gylio ir kitų sąlygų.galima sakyti svorio viduriukas būtų 1/8 uncijos.Specialūs "Undershot“ svareliai šiame reikale dirba geriausiai,nors kai kada ir paprastas šrato formos svarelis yra nepakartojamas ir pilnai priimtinas variantas.
Atstumas nuo kabliuko iki svarelio – tai jūsų pasirinkimas – nuo 2 iki 50 colių,bet paprastai tai 12 – 18 colių.Gaudymo ir apgaudymo kampas žiūrint i masalą ir spiningą ,apytiksliai 45laipsnių zona.

Paveikslėlis

Spiningas ir valas.

2,20/2,70m,ilgio turintis „fast“ arba „extra fast“ akciją,ant kurio uždėta vidutinio dydžio ritė ,kurioje „apytiksliai“ suvyniotas Berkley XT 0,12mm – 0,18mm valas.Toks derinys duoda ,tolimus ir tikslius metimus,jautrumą kas leidžia laiku pakirsti atsargiai „stuksenantį“ starkį.
Specialistai valą rekomenduoja šioje sistemėlėje Drop Shot Fluorocarbon line made by Triple Fish.Fluorokarboninis valas pranašesnis tuom prieš mono ar pintą valą kad yra ląbiau glotnus,dėl to masalas daug greičiau skęsdamas pasiekia dugną.Juo labiau naudojant tokį slidų vala mažesnis srovės pasipriešinimas ,kas jaučiama kai yra naudojami lengvesni svareliai,todėl jautrumas yra daug geresnis.Pagerinant kontrolę ir jautrumą naudokite „high-visibility“ valus tokius kaip Berkley XT Solar mono.
Rites geriau naudoti su didesniu perdavimu,vien dėl to kad kai kada užkirstas starkis „šauna“ staiga į viršų,tokiu atveju ir padeda greitaeigės ritės.Pas daugumą žvejų yra susiformavusi gana klaidinga nuomonė apie Drop-shott sistemą,daugumai tai asociajuojasi su gaudymu vertikaliai.Nors pas gaudymo specialistus šis būdas yra su matomu ryškiai kampu.

Naudojamieji masalai ir pravedimo technika.

(Pav.)
Paveikslėlis

Kibimo momentas – pilnas kontaktas su dirbamu masalu.Prilaikykite valtele gana arti jūsų manomos kibios vietos,bet taip kad neišgasdintumėte žuvies.Ši rekomendacija ypač aktuali gaudant labai skaidriame ir švariame vandenyje.Labiausiai efektinga pasirodo distancija yra (8-12m.)
Įsivaizduojamoje jūsų vietoje kur atrodo kad yra žuvis tyrinėjimui vietojės kai kada pririkia iki 10min. Žodžiu kantrybė ir dar kartą kantrybė.Kibimo nebuvimo momentu galima masala lengvai patraukti link savęs arba permesti masalą kelis metrus i šoną.
Gaudymo Drop-Shott sistemėle asas „Michael Jones“ sako kad masaliuką pravesti galima bet kokiu greičiu,bet lėta masalo prezentacija pati – sėkmingiausia.
Teisingas masalo pravedimas dažnai priverčia starkį sučiupti masalą nors jis ir nėra alkanas.Pilvo ir uodegos šokiui starkis negali atsispirti.Paprastai,pasiūbuokite,patampykite,pakratykite,masaliuką kad jis atrodytų tarsi gyvas.Toks žaidimas nepanašus į jokį kitą žaidimą masalu,tai net ne džigavimas,nors kažkas tai yra panašu.Daugelis kibimų būna masalui besileidžiant į dugną,todėl nereiktų nustebti pamačius atpalaiduotą valą.Šiame žaidime svarbiausia-žaidimas uodega.Kuo labiau ji vibruoja kad ir labai lėtai traukiant,tuo didesnė kibimų tikimybė.
Silikonas su „Minnow“ tipo profiliu ir plona uodegėle – svarbiausia pas Drop – Shotting,u gaudant starkius.
Zank's hot shots "Grumpy Shad"

Paveikslėlis
$3.99 (10 pk)

Whitmer's No Name Worms "Tsuchinoko"
Paveikslėlis Paveikslėlis

Tsuchinoko $3.99 (10pk)
3" Tsuchinoko w/Glass Rattle $3.99 (5pk)
5.5" Wacky Worm $3.99 (10pk)
5" Paddletail or Straight Tail $3.99 (10pk)
5.5" Supershaker $3.99 (10pk)


Minnowlike profiles –Patys sekmingiausi gaudant starkius. Berkley's Power Dropshot Minnows, Power Crawler ar Power Leech dirba nepaprastai gerai.
Masalai 3 – 4 colių firmos "Berkley" Power Grub ,gerai matomi,o jų plona uodegėlė nepaprastai smulkiai virpa ir sukelia po vandeniu vibracijas ir bangeles.Tokie masalai kaip 4 colių Power Tube arba Power Min labai gerai dirba po starkių neršto.Neskaidriame vandenyje Power Lizard (driežas)kuris yra gana didelių gabaritų,yra lengviau surandamas starkio.Reiktų paminėti iš maslų ir tokius kaip Shad-Type, ir tokius kaip Inshore Power Minnow.Jų uodegėlės dirba nepaprastai gyvai.Masalai labai efektyvus yra rudenį,Kai starkis sočiai maitinasi prieš žiemą.Dideli masalai yra efektyvūs ir naktį dėl to kad sukelia didesnes akustines bangas ir yra labiau girdimi.“Berkley“ firmos masalų spalvos labai tikroviškos tokios kaip masalas su tamsia nugarėle ir baltu krašteliu labai primena natūralią žuvelę.Gaudant prietemoje galima išbandyti ir masalą su atsispindinčiu paviršiumi.Kuri spalva geriausia,šis klausimas labai subtilus ir yra kiekvieno žvejo atskiras, bet specialistai pataria rinktis nepriklausomai kokios spalvos 4 colių dydžio silikoninį driežą.

Nauji modeliai Bungee Bait „Berkley“

Paveikslėlis

Power Bait Bungee Baits pritraukia žuvis,savo susukta iį spiralę uodega.Netgi tada kai masalo nejudinate jis dirba. Gaudant ant Bungee Worm ar Bungee Leech originalumu Power Bait išradimas labai padidina kibimų efektyvumą nes yra naudojama aromatizatoriai ir skonio ir kvapo stiprikliai kurie labai panašūs ir artimi sliekams ir dielėms .
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.22, 13:38

Keitech silikonas – nauja jėga.

Japonų firma Keitech specelizuojasi į aukštos kokybės silikoninių masalų gamybą. Masalai Keitech skiriasi savo formų įvairove ir masinių technologijų sprendimais. Masalai gaminami iš specialių „valgomų“ medžiagų,palaikančių savyje didelius kiekius druskų ir atraktantų.Be to firma Keitech gamina ir klasikinius džigus su silikonine suknele,sumontuota ant volframinio džig-galvakablio.

Guard Spin Jig

Paveikslėlis

Guard Spin Jig – klasikinis silikoninis džigas turintis sijonėlį .Masalas padarytas specialiai tam,kad jį galima būtų užmauti ant volframinio galvakablio kuris turi specialią apsaugą nuo užsikabinimų už kliuvinių.Labai plonas ,aštrus ir aukštos kokybės kabliukas ,kuris leis be didelio vargo padaryti teisingą pakirtimą ,tokiu būdu bus sumažintas žuvies nuėjimų skaičius.

Paveikslėlis

Mono Spin Jig

Paveikslėlis

Šis masalas – Plaukuotas džigas ,kurį galima naudoti ir maunant ant galvakablio ir kaip atskirą konstrukciją.Sijonėlis pagamintas iš plonučių silikoninių siųlų,pravedant jį su trūkčiojimais,jis pulsuoja taip viliodamas plėšrūnus. Pats galvakablis išlietas iš volframo,kabliukas aštrus,labai kokybiško metalo.

Paveikslėlis

Sexy Impact

Paveikslėlis

Sexy Impact – labai originalus masalas „šliužo“ klasės.Masalo kūnelis turi sudėtingą formą:apvalus priekinėje dalyje,ir suspaustas vertikalioje padėtyje yra masalo galas kuris užsibaigia plona ilga ir labai jautria uodegėle.Viršuje yra speciali įpjova,tam kad būtų galima lengviau pritaikyti ofsetinį kabliuką.
Kūnelis šio masalo padarytas iš dviejų rušių silikono,tam kad būtų geresnis balansas,viršuje labiau lengvas (be druskos),o apačioje labiau sunkesnis (su druska). Sexy Impact – tinka daugeliui sistemėlių,masalas puikiai pasiteisina jį pravedant laiptuotu pravedimu ir su trūkčiojimais.Masalas vandenyje atrodo kaip besislepenti žuvelė. Sexy Impact –taip pat galima naudoti ir ant paprasto galvakablio,drop-shott sistemėle,Splitt – shott sistemėle,ir taip pat vadinamają texaso sistemėle.

http://www.youtube.com/watch?v=7KYdvqb3 ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=mgtrzIje ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=KkMmoNkP ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=6eDcnYiS ... r_embedded

Paveikslėlis

Shad Impact

Paveikslėlis

Shad Impact – „šliužo“ klasės masalas,imituojantis mailiuką.neturintis aktyviūjų elementų,bet dėka asimetrinio kūnelio,pravedant jį ,daro siūbuojančius judesius (rolling action).
Masals pagamintas iš dviejų rūšių silikono:viršutinė dalis be druskos o apatinėje didelis kiekis druskų.Šis išskirtinumas yra taikomas tam kad, masalas traukiamas ir besisiūbuodamas į šalis skleistų dideles druskų bangas.
Plona lanksi uodegėlė,žaidžia vos jkai masalas pajuda ji pravedant su trūkčiojimais ir su taip vadinamais išmetimais.Viršutinėje masalo kūnelio dalyje padaryta speciali įpjova,ofsetiniam kabliukui. Shad Impact tinka įvairioms sistemėlėms: klasikiniam galvakabliui,Drop-shott, splitt-shott.Gaminamas trijų dydžių 3,4,5 colių.

http://www.youtube.com/watch?v=2YvJY8YN ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=siAeHG71 ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=8re_Fiei ... r_embedded

Paveikslėlis

Hog Impact

Paveikslėlis

Hog Impact – masalas creature («sutvėrimas») tipo. Masalas imituojantis didelį vandens vabalą,ar kitokį gyvį. Kūnelis Hog Impact masalo graublėtas, galas masalo pasibaigia dviguba uodega ,per viduri besibaigiančia plona išauga.Šio masalo šonuose yra dvi išaugos,kurios vibruoja kai masalas yra po vandeniu,tos išaugos papildomai skleidžia vibraciją ir labiau skleidžia kvapus beo druskas ,taip priviliojamas yra plėšrūnas.Masalas idealiai tinkamas gaudant žolėtuose vietose. Pagrinde šis masalas naudojamas ant taip vadinamos „texaso sistemėlės“.Be to, Hog Impact masalą galima ir užmauti ant paprasto galvakablio,o taip pat ir panaudojus šarnyrinę sistemėlę. Hog Impact – Tai butent tas masalas,kuris išjudins pasyvų plėšrūną,ypatingai tuose vandens telkiniuose kur žuvis yra stipriai nugaudyta ,ir klasikiniai masalai jau nebedomina plėšrūnų.

Paveikslėlis

Live Impact

Paveikslėlis

Live Impact masalas visų pirma primena klasikinę pasyvią žuvelę kuri naudojama ant Drop-Shott sistemėlės.Masals turi groblėtą kūnelį,tokį kaip pas Swing Impact,masalą bet užsibaigia nedidelia išplatinta uodegėle.Traukian šį masalą trūkčiojimais,jis imituoją maža žuvelę kuri mėtosi tai į vieną tai į kitą pusę.Pas šį masalą yra dar vienas išskirtinis bruožas – jis yra plūdrus.
Pirmoje eilėje masalas Live Impact skirtas gaudant Drop-shott sistemėle bet su dideliu pasisekimu gali būti naudojamas ir maunamas ant paprasto galvakablio,o taip pat montuojamas ant taip vadinamo šarnyrinio montavimo.Dėka savo plūdrumo šis masalas vandenyje užima vertikalią padėtį,taip imituojamabesimaitininti žuvelė. Taip pat Live Impact masalą galima naudoti „Wacky rig“ sistemėlėje.masalo viduryje randasi nedidelis plotelis be graublėtumo,šioje vietoje masalą rekomenduojama pradurti kabliuku,taip gaminama sistemėlė „Wacky rigging“ .Masalas gaminams: 2.5″, 3″, 4″, 5″ colių

Paveikslėlis

Swing Impact Fat

Paveikslėlis

«Storoji» versija Swing Impact. Turintis labiau trumpą ir mėsingą kųną.Dėka graublėtumo ir plačios lanksčios vietos kūne,vandenyje sukuria dar didesnius virpėjimus tuom skiriasi nuo paprastos Swing Impact Fat versijos.Taip pat turi dar kelis išskirtinumus.Kūno apačioje specialiai padarytos dvi angos,tam kad būtų į jas galima ikišti specialius svarelius-vinis,taip masalą galima papildomai panardinti kaip kikį „Swimbait“ tipo masalą bet jau be papildomo svarelio. Angos padarytos taip kad būtų idealus balansas kai svareliai randasi masale.Be to kune padaryta dar ir kiaurymė ofsetiniam kabliukui perverti,o masalo priekyje padaryta speciali juosta pagal kurią galima orentuotis kurioje vietoje perverti ofsetinį kabliuką.Tokiu būdu Swing Impact Fat masalas idealiai pritaikytas naudoti ofsetiniam kabliukui ir kaip „Swimmbait“ masalas. Swing Impact Fat masalu dėžutė kiek kitokia,joje kiekvienas masalas laikomas atskiroje pertvaroje.Masalai gaminami : 2.8″, 3.8″, 4.8″, 5.8″ colių dydžio.

Paveikslėlis

Swing Impact

Paveikslėlis

Swing Impact masalas su virruojančia uodegėle ir prailgintu graublėtu kuneliu.Kūnelis turi originalią formą,perskirimas randasi (А) prikinėje dalyje ir (В)galinėje dalyje,tai priduoda masalui įpatingą žaidimą. Ši„kanopėlė“ uodega masalo labai lanksti net prie menkiausio masalo pravedimo.Graublėtumas masalo kune,tai papildomi virpesiai po vandeniu,kurie labiau vilioja vandenų plėšrūnus net jei jie randasi pakankamai toli nuo masalo.Swing Impact masalas gaminamas iš labai minkšto „valgomo“ silikono,kuris yra persmelktas įvairiais atraktantais.Masalas yra šių dydžių: 2, 3, 3.5, 4 colių. Keturių colių variantas skiriasi nuo mažesniūjų,tuo kad jame padarytos įpjovos ofsetiniam kabliukui perverti. Swing Impact masalą galima naudoti tiek ant paprasto galvakablio,tiek ir šarnyriniam montavime su ofsetiniu kabliuku ar naudojan klasikinę „texas“ sistemėlę.

http://www.youtube.com/watch?v=GiIa4vZT ... r_embedded

Paveikslėlis

Little Spider

Paveikslėlis

Little Spider – Originalus masalas,kuris yra gaminamas iš specialaus labai tvirto ir tampraus silikono.Masalas yra plaukiantis,Darant pauzę užima vertikalią padėtį,taip imituodamas mažą vėžiuką. Masale daug plonų čiuptuvų,panašių kaip aštuonkojo,kurie priduoda papildomo masalui žaidimo.Panašiai dirba masalai turintys tap vadinamus „sijonėlius“ arba „spinnerbait“ klasės masalai. Toks žaidimas labai pritraukia pasyvias žuvis.Masalo kūno viduryje randasi ,kanalas dėl to masalas Little Spider lengvai maunamas tiek ant klasikinio ,paprasto galvakablio tiek ir ant ofsetinio kabliuko.Gaminamas masalas yra trijų dydžių : 2, 3, 3,5 colių. Įpakuotas būna į kietą pakuotę.

Paveikslėlis

Dėmesio! Primygtinai nerekomenduoju Little Spider masalo laikyti dėžutėse su kitais silikoniniais masalais,dėl to kad šio masalo iš kurio jis pagamintas medžiaga iššaukia reakciją kitiems silikoniniams masalams.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.25, 13:10

Paveikslėlis

Firmos „Megabass“ silikonas

Nežiūrint į tai kad silikoninių masalų era atėjo pas mus jau senokai,minkštieji Japoniški masalai mums vis dar yra naujiena,galbūt vien dėl to kad yra sunku jų isigyti.Bet pati didžiausia manau priežąstis yra ta kad jie yra brangūs,ir mūsų šalies dyleriai nenori su šiais masalais prasidėti.Paskutiniu laiku augant didesnei paklausai ir vis dažniau užsisakinėjant prekes iš internetinių parduotuvių mūsų spiningistai pradėjo domėtis Japonišku silikonu.
Neseniai man į rankas papuolė gana didelis asortimentas pirmaujančių Japonų silikoninniu masalų gamintojų kurinių tokių kaip - Megabass, Imakatsu, Evergreen, Jackall Bros. Masalai labai įvairių formų ir pritaikyti gaudyti visokiomis sąlygomis,kai kurie iš jų ,net neturi analogų iki šiol,jau nekalbant apie mūsų šalies vitrinų asortimentą.Tai yra manau dėl to kad daugumas silikoninnių masalų Japonų gamintojų yra pritaikyti gaudyti bassus,o gaudymo stilius šiai žuviai labai įvairus.
Pavarčius spaudą ir interneto platybes ,praktiškai mūsų gimtąja kalba nėra jokios informacijos apie Japonišką silikoną,nors daugumas masalų ,kaip man atrodo kuo puikiausiais tiktų gaudant mūsų sąlygomis.Įpatingai jei žiurėti į didelį ir vis augantį susidomėjima naujomis sistemėlėmis ,tokiomis kaip Drop-shott ar džigavimas su pavadėliu „Texas“ ir „Carolina“ sistemėlėmis.todėl aš nutariau parašyti apie Japonišką silikoną.
Pradžiai manau aptarkime silikoną firmos Megabass, vien jau dėl to kad jis lygiuojasi į tokio pačio lygio firmą Imakatsu nors kai kas jau žino šią firmą,bet man pavyko pačiupinėti didelį asortimentą šių minkštūjų masalų.
Pradėkime nuo klasikinių formų,žinomų beveik kiekvienam spiningistui kurie bent kartą žvejojo su tvisteriais ar riperiais.

VIOS Counter Grub

Paveikslėlis

Paveikslėlis
spalvų gama.
Paveikslėlis

Pradžiai pasakysiu, ką reiškia šis raidžių VIOS derinys. Tai medžiagos pavadinimas iš kurios gaminama daugumas Megabass firmos silikoninių masalų.VIOS medžiaga turinti visą spektrą technologijų :
- nepaprasta formos atmintis
-Po bet kokios deformacijos ši medžiaga sugryžta į savo pradinę formą
Paveikslėlis

- labai aukštos klasės elastingumas,išsitempia net kelis kartus.
- medžiaga „tirpsta“ veikiant gamtos faktorių
-natūrali formulė-medžiaga „prigirdyta“ atraktantais su specifiniais kvapais kitaip tariant „valgoma“
- svorio paskirstymas - masalai VIOS pagaminti iš dviejų rušių silikono ir su skirtingais svorių centrais.
Paveikslėlis

Tai labai patogu ,nes masalas turi savo taip vadinama išcentravimą.Žaidžiant su svorių centrais galima pasiekti nepaprastų rezultatų.Paminėti vertėtų ir šių masalų spalvinimo efektus –per skaidrų viršutinį masalo sluoksnį puikiai matosi viduryje masalo spalvota „šęrdis“.
Tvisteriai VIOS Couter Grub gaminami trijų dydžių: 3, 3.5, 5 colių ir turi visą spektrą išskirtinių detalių,tai – tai specialus graublėtumas galinėje dalyje kuris matomai yra tam kad sukeltų papildomus virpesius vandenyje,ir tam kad masalo uodegėlės žaidimas yra ne toks kaip pas paprastus tvisterius,tokie papildomi stimuliatoriai puikiai siunčia signalus į žuvies šoninės linijos receptorius. Paveikslėlis

Antras išskirtinumas – „kanopėlė“ gale uodegėlės“,man vis kyla noras pavadintį šį daiktą „barškučiu“ vien dėl to kad jis panašus į gyvatės barškuolės uodegoje turintį barškutį.Šis barškutis skleidžia papildomas vibracijas po vandeniu taip pritraukdamas plėšrūnus domėtis juo. Nepamirštama yra tai kad, Counter Grub masalas buvo kuriamas bassų gaudymui,o jis yra labai kaprizinga žuvis ir nelabai priima visokias naujoves ,kaip mūsų vandenų plėšrūnai,todėl ne aišku ar bus mūsų vandenims koks stebūklas tas barškutis ir ar priims jį mūsų lydekos ir ešeriai jį.Kita vertus manau kad šį barškutį tikrai turėtų priimti mūsų krašto ešeriai vien dėl to kad jie mėgsta mūsų masalams tampyti už uodegų,vienas dalykas džiugina kad,dėka tokio tamprumo masalas neturės problemų su „nukąstomis uodegėlėmis“.Pas barškutį yra dar viena funkcija – jis pagamintas iš plaukiančios medžiagos, todėl tvisteris visą laiką plauks uodega į viršų,tai turėtų turėti didelę reikšmę naudojant sistemėlę su pavadėliu,taip pat ir kitokia pravedimo technika,per kuria pauzės metu,kai masalas guli ant dugno ,lengvu pakėlimu su staigiais timptelėjimais.Taip dirba uodegos barškutis.
Gamintojas rekomenduoja Couneter Grub masalą naudoti taip:užmauti galima ir ant paprasto galvakablio ir ant pavadėlinės sistemėlęs „texas“,“Carolina“ o taip pat tinka užmauti jį ant kabliuko skirto „plaukuotiems“ silikoniniams masalams.

VIOS Spindle Worm
Paveikslėlis

Tai dar viena klasikinė forma – vibruojanti uodegėlė ,bet labai specifinė.Kūnas «naktinio slieko»,jis atrodo kaip iš dviejų pusapvalių puselių sujugtas plonu silikoniniu perėjimu. Priekinė dalis turi graublėtumą iš apačios ir negilę įpjovą,į kurią pritaikitas iverti ofsetinis kabliukas.kanopelė apvali ir pakankamai didelė,tam kad matomai žaidimas atrodytų pakankamai agresyvus.Masalas Spindle Worm gaminamas kelių rušių : Original – paprastas pusiau – skestantis variantas, Hi float – stipriai plaukiantis variantas Heavy Metal Core – su pasunkintu viduriuku ,specialus masalas,pritaikytas gaudyti be papildomo svarelio. Paveikslėlis

Aš gavau variantą hi-float, kuris yra paviršinis masalas.Ir kaip keistai tai neskambėtų, Spindle Worm Hi-float – tai visų pirma paviršinis masalas! Apie tai pasako paveikslėlis ir užrašas ant pakuotės , nors ant pakuotės nupieštas gyvatgalvis – didelis mylėtojas varlių ir kitokių gyvių.Pravedant greitu pravedimu Spindle Worm ir naudojant ofsetinį kabliuką be jokio papildomo svarelio,turėtų būti išgaunama daug triukšmo ir vandens purslų ,kuriuos padaro dirbanti uodega.Tokiu būdu šis minkštas masalas yra analogas „Buzz -Baitt“ ų. Likusieji variantai Spindle Worm masalų,gamintojas siūlo naudoti juos kaip ir ant klasikinio džig - galvakablio taip ir ant pavadėlinės sistemėlės - „Texas“ ar „Carolina“ dargi gali būti naudojami ant taip vadinamo «wacky down shot rig» - Drop- Shot sistemėlė, kurioje masalas yra perveremas per vidurį kūnelio ,kaip sistemėlėje „Wacky“.
Paveikslėlis

Bijau kad,kai kurie mūsų „Džigininkai“ gali būti nusivylę šiuo masalu,tai dėka tik didelio savo plūdrumo, ir didelia ir galinga uodega kuri labai sukelia didelius virpesius,ir vis tiek reikės papildomai pridėti svorio,net ir tada kai bus gaudoma didesniuose gyliuose ir srovėje.Dar vienintelį išsigelbėjimą duoda kūne esantis susiaurėjimas,lydeka labai lengvai gali nukasti galinę kūno dalį kuriame yra pats pagrindinis masalo elementas ,uodega.,taip palikdama netinkamą gąbalą silikono.
Paveikslėlis

VIOS E-ba
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Šis keistas sliekas,kaip teigia gamintojas,turi tokią formą kuri mažiausiai isimenama bassui ir tarnauja tokiuose vandens telkiniuose kurie yra stipriai nugaudyti,o ypatyngai šis masalas aktualus sportininkams. E-ba masalas panašus į slieką su eile visokiu išplatėjimų ,priekinėje masalo dalyje ir barškučiu kaip pas masalą Counter Grub ,uodegėlės gale.
Paveikslėlis
Skęsta gana greitai,pritaikytas gali būti praktiškai visoms sistemėlėms kaip ir kitos klasės sliekai. Pagamintas iš medžiagos - VIOS. Aš galvoju kad šis mąsalas pilnai gali būti pritaikytas ir gaudant mūsų sąlygomis,kai kuriuos plėšrūnus,tik vėlgi pas mus plėšrūnus dažniausiai gaudo kitais masalais.

VIOS Bumpee Hog
Paveikslėlis

Bumpee Hog –tai vėžio imitacija,turintis labai „gyvas“ žnyples ir kojales,o vietoje ūsų – tvisterio uodegėlę,kuri dirba net tada kai masalas skęsta.Skęstantis ,todėl su svareliu galinėje dalyje (pavyzdžiui,užkabintas ant džig-galvakablio) visą laiką norės užimti vertikalią kūno padėtį,žnyplėmis į viršų.Ant žnyplių yra specialūs graublėtumai,kurie suteikia papildomo žaidimo žnyplėms,kai masalas krenta. Paveikslėlis

Pagrindiniai pritaikymo būdai kuriuos rekomenduoja gamintojai – sistemėlė „texas“arba vietoj klasikinio galvakablio trišakis kabliukas. Be to rekomenduojama naudoti ant sistemėlės „Bumpee Hog“ ar „Wacky“ ,ir kaip paviršinis mąsalas,vėželis yra mažo dydžio,tad kas jį naudos tai labiau bus panašu į krentantį į vandenį didelį vabalą nei į vėžį.
Paskutiniuoju laiku silikoniniai vėžiukai tampa vis labiau populiarūs ir yra naudojami mūsų spiningistų,Man taip pat yra tekę naudoti tokį masala gaudant ešerius. Todėl vėžiukai pagaminti iš “valgomo“ aukštos technologijos turinčios medžiagos ,ir vienintelis dalykas kas gali išbaidyti žveją ,tai pakankamai aukšta kaina.

VIOS Cats kills worm
Paveikslėlis

Cats kills worm – tai specialus masalas sukurtas gaudyti panaudojant sistemėlę „Wacky“,šis masalas kabinamas per vidurį ir gaudoma yra be jokio papildomo svarelio. Šis masalas vaizduoja slieką su išsipūtimu per vidurį,per kurį ir veriamas šis masalas.Stipriai skęstantis,taip kaip ir rekomenduojama jį naudoti be papildomo svorio.Gaminamas šių dydžių: 1.5, 2.5, 3, 4.5 colių. Pats didžiausias iš visų turi ątaugas ,tipo barškučius kaip pas masalą Counter Grub tik ant abiejų galų.
Paveikslėlis

Rekomenduojama naudoti kaip ant klasikinės „Wacky“ sistemėlės taip ir ant „wacky down shot rig“. Kai kurie mano draugai spiningistai praeitame sezone,su dideliu pasisekimu naudojo sistemėlę „Wacky“ begaudydami lydekas ir ešerius,kai kuriuose situacijuose ji pasirodė be galo efektyvi,todėl kad masalas Cat kills worm yra gaminamas labai įvairių dydžių .

Tiny X-slayer
Paveikslėlis

Žiūrint į šį masalą aš iš karto prisiminiau mokykloje biologijos pamoką,pamenate apie visokius gyvius.? Pilnai galima pagalvoti kad, Megabass firmos dizaineriai sukūrė x-slayer masalą kaip kokią imitaciją paprastos amebos.Masalas pagamintas ne iš VIOS medžiagos, pats silikonas yra kietokas,turi visai kitokį kvapą ir palaiko labai didelį kiekį druskų.Priekinėje dalyje ant ‚“pilvo“ masalas turi graublėtumą ,panašų į tokį kurį turi masalas Spindle Worm, šiek tiek už jo yra pusapvalė įpjova,apie vieną milimetrą pločio ir tokio pat gylio.Žinant Japonų gamintojų maslų netikėtumus,imi suvokti kad tai padaryta ne šiaip sau,o neša kažkokią tai funkciją.Ši funkcija greitai atskleidžiama,reikia tik mestelėti šį x-slayer masalą į vandens telkinį. Paveikslėlis
Pirma,jis yra plaukiantis,bet ne taip stipriai kaip tarkime Spindle Worm,masalas greičiausiai tai,padaryta tam kad,užmautas jis ant ofsetinio kabliuko jis pavirs į suspenderį ,antra, masalas vandenyje visą laiką persiverčia į tinkamą padėtį , graublėta ketera į apačią,trečia, iškylant į paviršių x-slayer masalas matomai apsisuka aplink savo ašį. X-slayer – specialus masalas,skirtas naudoti «dead sticking»techniniam gaudymui,kuriam būdingas labai lėtas pravedimas su gana ilgomis pauzėmis,dėl to matomai ir pagamintas šis masalas kad žaistų per pačią pauzės akimirką.
Tokiu būdu,gavosi labai patrauklus masalas – žiūrint pasyvus,nes neturi jokių „žaidžiančių“ elementų,bet ištikrūjų,aktyviau jau nebegalima,nes masalas žaidžia pats savistoviai net per pauzę. Gamintojas rekomenduoja naudoti x-slayer masala ant Drop-Shott sistemėlės ar ant panašios kitos.Mūsų sąlygomis manau taip pat tiktų šis masalas pamautas ant Drop-Shott sistemėlės,ar kitokios pavadėlinės sistemėlės,tuo atveju kai būtina masalą prilaikyti ilgesnį laiką viename taške,čia kaip tik ir pravečia sąvistovis masalo žaidimas,kuris vilios plėšrūną per užsitęsusią pauzę.
Paveikslėlis

Hazedong
Paveikslėlis

Labai natūrali imitacija Kūjagalvio – negės .Kaip ir ankstesnis masalas,jis padarytas ne iš VIOS medžiagos o iš kitokio tipo silikono,bet labai minkšto ir mažiau tampraus,skleidžia kvapą labai panašų į anyžių.Gaminamas trijų dydžių: 3, 3.5, 4 colių, yra dar Hazedong Magnum masalas, kuris pagamintas jau iš VIOS medžiagos, bet jis jau patiekiamas kaip atskiras masalas.Išskirtinumai Hazedong masalo yra tie kad,jis turi ploną bet labai „gyvą“ uodegėlę,kuri priversta dirbti net per pačią svelniausią animaciją. Masalas,silpnai plaukiantis, užmautas ant ofsetinio kabliuko labiau bus panašus į suspenderį su savo tokiu pludrumu.
Šį masalą gamintojai rekomenduoja kabinti ant labai plaataus spektro sistemėlių serijos,tai: džig-galvakablis,sistemėlė „Carolina“,Drop-Shott,sistemėlė be svarelio,galima užmauti ant spinnerbaitinio kabliuko. Mūsų sąlygomis šis masalas turėtų „sueiti“ pirmoje eilėje tai ešeriui ir starkiui,juo labiau kad mūsu eurozonos kaimynai su dideliu pasisekimu naudoja Hazedong masalus gaudant ešerius. Nepaprastai įdomus masalas turėtų pasirodyti užmautas ant pavadėlinės sistemėlės,naudojant taip vadinamą laiptuotą pravedimą su pauzėmis,galima būtų imituoti mažą žuveliuką,kuris šuoliuoja dugnu,beieškodamas maisto.
Paveikslėlis

Beje be šių mano išvardintų nuostabių silikoninių masalų yra dar begalės visokių:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 1 antistatic333. Iš viso redaguota 2012 kartus.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.25, 16:41

Paveikslėlis

Amerikietiški YUM firmos mikštieji masalai.

Masalai iš mikštojo plastiko „YUM“ firmos,yra gaminami Amerikoje.Jie pakankamai yra užsitarnavę populiarumą visame pasaulyje.Naujausios technologijos leido „gumą“ padaryti labai elastingą ir nepaprastai patvarią. Masalų vidus persmelktas atraktantais (kvapais ir skoniais),kurie vandenyje išsilaiko ir pasklinda ,nepaprastai ilgai ir gausiai.Atraktantų biotechnologijos ,kurias naudoja YUM firma,yra natūralūs enzimai,ankščiau jie būdavo gaunami iš silkės,o dabar sukuriami biotechnologiniu keliu,todėl masalai firmos YUM turi natūralius skonius,be to atraktantai yra neužpurkšti ant masalo paviršiaus,kaip tai daro daugumas gamintojų bet,jau įeina į pačio mikšto plastiko struktūrą.
Kaip pavyzdį patekių kelis gamintojo pavyzdžius:tai pavadinimas ir masalo ilgis.

YUM Fish Spray Attractant (atraktantas kurį gamintojas rekomenduoja kaip papildymą prie „valgomų“ masalų,taip sustiprinamas kvapas)

Paveikslėlis

YUM Muy Twintail Grub 4" 10.2сm (YMTG)
YUM Samurai Shad 4" 10.2cm (YSS)
YUM Samurai Curltail 3" 7.6cm (YSC)
YUM Wolly Curltail 3" 7.6сm/4" 10.2сm (YWC)
YUM Wolly Beavertail 3" 7.6сm/4" 10.2см (YWB)
YUM Wolly Bug 3" 7.6сm (YW)
YUM Walleye Grub 3" 7.6см/4" 10.2сm (YWG)
YUM Rib Worm 4" 10.2см\6" 15.2сm (YRW)
YUM Money Frog 3.75" 9.5сm (YMF) naujiena 2011 m.
YUM Wolly Curltail 1.5" 3.8сm (YWC)naujiena 2011 m.
YUM Wolly Hawgtail 3" 7.6сm(YWH)


Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė Simonas » 2012.01.25, 22:20

Gerai atrodo. Is Megabass tai spindle worm labai noreciau pamegint. Man rodos Keitech'u ir megabass'u jau ir ant Lietuvos bus siemet.

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.26, 11:03

Ne tik kad bus ,bet jau ir yra,pirkti,tik kaip minejau :!: megabasu kaina vis dar kandziojasi labai :(
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.27, 01:29

Šiandieną užpuolė apsipirkimo manija ... :hub: kadangi noriu neatsilikti nuo savo vieno draugo,tad nutariau truputį apsipirkti..

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.27, 16:42

OGO!!! praplėšiau tik ką gautą kitą paketą... :o ten jau kiek kitokie masalai http://www.eastackle.com/p-1074-keitech ... cpack.aspx

http://www.tacklewarehouse.com/Keitech_ ... e-KSH.html

(spalvos kurios atėjo: Sexy Shad,Silver Flash Minnow,Wakasagi,Gold Flash Minnow ir Crystal Shad

http://www.youtube.com/watch?v=siAeHG71r3c
http://www.youtube.com/watch?v=CRDFvjLE-f8
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.01.27, 18:59

FISH ARROW FLASH - J

Paveikslėlis

Minnow tipo guminukas su speciale žybsinčia folija pilve, kuri judant masalui žybsi net tamsiausiame vandenyje. Guminuko konstrukcija tokia, jog leidzia gaudyti be papildomo svorio, mailiukas islieka vertikalioje padetyje. Guminukas turi realistiškas akis ir detalizuotą kunelį,kuris yra be galo natūralus net žiūrint iš labai arti.

Neįtikėtinai tikroviškas masalas, realistiškiausias masalas rinkoje :!:

Paveikslėlis

Spalvų gama yra,ant tiek plati kad pralenkia net išrankiausio spiningisto lūkesčius.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

VIDEO: Japonų spiningistas,masalui panaudota ,būtent FISH ARROW FLASH - J silikoninė žuvelė :!: :!: :!:

http://www.youtube.com/watch?v=gkKjAaqC ... r_embedded
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.02.08, 20:49

Paveikslėlis

Japonų firma "ECOGEAR" gaminanti labai kibius ir nuostabius minkštuosius masalus išleido seriją nepaprastų "kirminų",kurie labai realiai "dirba" po vandeniu skleisdami labai viliojantį plėšrūnus kvapą.Vienas iš didesnių privalumų būtų tas kad masalo uodegėlėje yra oro burbuliukas kuris masalui priduoda savotišką "darbą" ir palaiko kad masalas visą laiką būtų vertikalioje padėtyje,masalas labai gerai užsirekomendavo tarp Rusijos "džig-gaudytojų".

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.02.08, 21:45

Garry Yamamoto "valgoma" guma.

Pristatau keletą kibių ir pasitvirtinusių mūsų vandenyse "valgomų" silikoninių masalų,tai Japonų firmos "Garry Yamamoto" silikoniniai masalai,prisodrinti druskų ir dideliu kiekiu atraktantu kuris kvepia krevetėmis.
Štai keletas jų:
Garry Yamamoto WORM 4" - tai kirminas skirtas gaudyti starkius ir ešerius didesniuose ir vidutiniuose vandens telkiniuose.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Garry Yamamoto 2 inch Pin Tail Worm
Nuostabus masalas 2colių ilgio,puikiai tinkantis gaudyti ešerius pavadėlinėmis sistemėlėmis "texas" "carolina" "drop-shot"...

Paveikslėlis

Garry Yamamoto 2 inch GRUB
Šie tvisteriukai gaminami tik dviejų spalvų ,bet fasuojami po 25vnt.pakelyje,yra be galo minkšti,spalvos pritaikytos gaudyti ne tik ešerius bet ir taikiasias žuvis spiningu.

Paveikslėlis

Garry Yamamoto 2.5 inch LEG WORM
Šie riperiai su tvisterio kūneliu yra gaminami pakelyje po 10 vnt,ir yra pačių populiariausių tarp žvejų spalvų.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Garry Yamamoto CRAWDAD 4"
Šie vėžialiai yra pakuojami po 10 vnt.pakelyje.Juos galima naudoti tiek ant sistemėlės tiek ir ant džig-galvalablio,pati populiariausia ir kibiausia šių vėžiukų spalva yra ši.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.02.09, 13:01

"ECOGEAR"- 2011 metų naujovės.
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Minkštūjų masalų firmos „Re: Japoniskas silikonas "valgoma g

Standartinė antistatic333 » 2012.03.01, 14:44

Minkštūjų masalų firmos „Ouzo“ panaudojimas.

Paveikslėlis

Daugelis spiningistų minkštuosius mąsalus laiko,labai efektyviais gaudant plėšrūnus,todėl kad jų forma ir elgesys yra labai priimtinas mūsų vandenų plėšrūnams. Kokį jūs masalą bepanaudotumėt gaudyme yra ,keli būdai jo pritaikymo kad,išprovuokuoti plėšrūną atakai.Norėčiau supažindinti su įmanomais sistemėlės variantais ,panaudojant masalui Ouzo firmos silikoninį gaminį. Paprastų užkabinimo būdų neliesiu,papasakosiu tik apie alternatyvius būdus,tokius kurie padės pasiekti geresnių rezultatų,ir padidinti kibimų skaičių.

Paveikslėlis

Ouzo Rip-Tail Swimming Minnow – masalas yra labai nepaprastas .Tai vienintelis masalas turintis vertikalią uodegos orentaciją,padarytą taip kad atrodytų kaip natūralios žuvelės. Judantis masalas sukelia įdomias vibracijas ir išskiria tam tikrus garsus,kurie atitinkamai gerai veikia plėšrūnus,todėl žvejai naudojantys šiuos masalus jaučia didesnį kibimų skaičių.

Paveikslėlis

Mąsalas Ouzo Baits Bayou Bug – nepaprastai lankstus pagal savo galimybes ir panaudojimą masalas.Jau nekalbant apie unikalę masalo formą.Turintis aštuones kojeles – čiuptuvus,o taip pat ir du plaukmenis kurie lengvai transformuojasi,be to uodega masalo plokščia ir turinti taip vadinamą įpjovą. Plėšrūnui šis masalas atrodo iš karto kelių tipų ,tai nei žuvelė nei tritonas ar driežas,žodžiu viskas viename. Unikalus polimorfizmas šio masalo,kuris galų gale plėšrūna atveda iki to kad žuvis atsiduria spiningisto sietelyje,nežiūrint net į tai kokiomis sąlygomis ir gaudymo būdu buvo gaudoma.

Paveikslėlis

Ouzo Assassin – masalas sugebantis pasirodyti plėšrūnui kaip nepaprastos gyvybės turintis gyvis,kuris vaizduoja nei tai žuvelę nei kirminą.Uodega turi pastorėjimą,kurio dėka net mažiausias masalo tempimas dugnu sukelia masalo virpesius ir masalas ima žaisti.

Paveikslėlis

Mąsalo Ouzo Goby konstrukcija leidžia sėkmingai imituoti tikrą vandenų gyvį. Mąsalas apginkluotas dviems plaukmenimis ir vertikalia uodega. Šis masalas sugebantis imituoti vandenų gyvius su labai dideliu tikslumu.

Ouzo Rip-Tail Swimming Minnow

Mąsalo įpatumai:

1.Paplokščia pilnavidurė galva,tvirtai prilaiko masalą ant kabliuko ar džig sistemėlės. 2. Dėka kūno profilio masalas,niekada nesisuka aplink save net esant vėjui ar pamuvus ant sistemėlės.
3. Stambūs išsikišę šonkauliai,traukimo procese „pasiima“ oro burbuliukus kurie traukiant atsiskiria sukeldami oro sroveles po vandeniu ,taip padaroma papildoma vibracija kuri sukelia plėšrūnui norą pulti.
4. Vieta apatinėje masalo dalyje kuri skirta kabliukui pritaikyta labai patogiam masalo užkabinimui ir pačio kabliuko paslėpimui.Kirtimo ir kibimo momente kabliukas labai lengvai išlenda iš tam iš anksto pritaikytos vietos,taip padidinamas kabliuko įkirtimas į žuvies lūpas ir sumažindamas ją atitrukti.
5. Mąsalo medžiaga turinti druskų ir žuviai malonių aromatų.Kol žuvis degustuoja jūsų masalą jūs ją pakertate.
6. Dėka nepaprastos mąsalo padėties - vertikalumo,uodegos plokštuma išskiria didelius virpesius,charakteringus gyvai žuviai,be viso to dar ir imituoja plaukiančią žuvį, kaip garsu taip ir vibracija,be to masalas išskiria tam tikrus blyksnius. Plaukmuo pritaikytas taip kad jį galima būtų prakirpti,taip pritaikant vieną iš trijų rėžimų kuris bus pritaikytas pagal žuvies elgseną ir nuotaiką.

Paveikslėlis

Mąsalo įpjovos plaukmens nustatymas:

1. Mąslo plaukmuo nėra įpjautas,bet turi tam pritaikytą vietą.
2. Šešių milimetrų įpjova:padidina mąsalo uodegos judrumą.
3. Dviguba horizontali trylikos milimetrų įpjova:priduoda mąsalo uodegai chaotiškus judesius.

Paveikslėlis

Efektingi būdai panaudojant sistemėlei masalą Rip-Tail Swimming Minnow

Nepaprastai išplėstas panaudojimo būdas šio masalo naudojant sistemėles – tai pritaikymas plataus kabliuko su svareliu ir specialiu mąsalo laikikliu „spirale“.Svarelio svorį ir jo padėtį būtina parinkti ,atitaikant gaudomą gylį. Patys geriausi kabliukai šiai sistemėlei ,atrodo taip pat kaip ir nuotraukoje.Svareliui grimzdant į dugną,mąsalas taip pat skęs paskui.Panėrimo gylį galima koreguoti pakeičiant pravedimo greitį.

Paveikslėlis

Įduba mąsalo kūnelyje pritaikyta lengvam ir patogiam kabliuko įvėrimui,o išsipūtę šonkauliai,net kabliuko geluonį iškišti taip kad nesikabintų už kliuvinių ir vandenžolių,taip išsaugant šį masalą nenutraukus.

Paveikslėlis

Sekantis sistemėlės variantas leis masalui žaisti pačiame vandens paviršiuje,o lėtinant traukimo greitį,nerti gilyn.Nedidelis dviejų – keturių gramų svarelis,(nuotraukoje)paskandins priekinę masalo dalį,tuo pačiu uodega liks vandens paviršiuje, žaisti.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Patarimas,jei žuvis nepataiko į masalą arba nusikrato nuo kabliuko: Užmeskite masalą į vietą kur,esat matęs ten žuvį paskutinį kartą ir leiskite masalui skęsti lėtai,taip kad atrodytų kaip mirštanti žuvelė.Tai padės išprovuokuoti plėšrūną,dar kartą pulti.
Panaudojimas „Texas“ sistemėlės,ten kur vandens telkiniai yra stipriai užžėlę. Įtvirtinkite į masalą sunkų svarelį ,kurio svoris atitinkamai 15-30gramų, tai leis masalui lengvai skrosti paviršutinius apaugusius vandenžolėmis vandens sluoksnius. Kai masalas nuskęs,žaiskite su juo vertikalioje padėtyje,vis patraukiant į viršų,tol kol masalas nepasieks paviršinių vandens žolių.Tokia traukimo technika imituoja,besimaitinančias žuveles ir iššaukia atkaklias atakas stambioms plėšrioms žuvims.

Paveikslėlis

Galvakablių pritaikymas.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Masalas apginkluotas galvakabliu yra labai išplitęs visuose atviruose vandenyse gaudant gilumoje ir net jūroje.Paveikslėlyje parodytas tipinis masalo užkabinimas ant kabliuko. Pritaikymas specialių galvakablių su priekiniu fiksatoriumi leidžia panaudoti „neužsikabinančią“ sistemėlę.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Rip-Tail Minnow,gerai save parodo tiek panaudojant vartikles tiek ir besisukančias blizges.

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Masalų Ouzo Rip-Tail Swimming Minnow pritaikymas yra labai išplėstas ir daugiareikšmis.
Mąsalo Bayou Bug panaudojimas:
1. Aštuonios kojelės-čiuptuvai,po keturias iš kiekvienos masalo pusės.Kojelės nutaikytos kiek į priekį ir į šonus,todėl traukiant „laiptuotu“ pravedimu,jos labai maskatuojasi,taip imituodamos „irklavimą“ kažkokio tai gyvio.
2. Įpatingai lankstus tvirtinimas „žnyplių – plaukmenų“ užtikrina jų labai gerą žaismą net prie menkiausio virptelėjimo ar vandens pasipriešinimo.Plaukmenyse yra padaryta speciali vieta įpjovai kas leidžia žvejui pakeisti masalo judesius.
3.Mąsalo medžiaga labai prisodrinta druskų ir nuostabiu aromatu kuris labai vilioja žuvis.Kol žuvis degustuoja jūsų masalą jūs pakertate.
4. Mąsalo kūnelis pritaikytas taip kad netrugdomai čiuožtų per dugną irneužsikabintų net ir už mažiausio kliuvinio.
5.Uodega su horizontaliu suplojimu vibruoja ,aukštyn,žemyn,taip sukeliama papildoma vibracija.

Paveikslėlis

Mąsalo pelekų – žnyplių pritaikymas:

1.Matoma vieta,kurioje galima padaryti įpjovą.
2. Žnyplė įpjauta per tam pritaikytą vietą.Žnyplių virpesiai traukimo momentu ir laisvu kritimu į dugną būna labai chaotiški ir aktyvūs.

Paveikslėlis

Efektyngas gaudymo būdas naudojan masalą - Ouzo Bayou Bug.

Gaudant priedugnės zonose jūs galite naudoti ir galvakablį.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pratempimas – tai labai efektingas būdas,gaudant plėšrias žuvis tada kai yra padidėjęs atmosferos slėgis ar žuvis yra pasyvi ir nenori maitintis,arba neturi nuotaikos atakuoti mąsalą.Mąsalas pravedamas labai lėtai,prie pat dugno,o jo čiuptuvai ir žnyplės grąžiai ir gyvai žaidžia kai yra povandeninė srovė ar atsitiktiniai nedideli kliuviniai ar dugno perkritimai.Jeigu mąsalo žnyplės yra jau įpjautos,jos sieks dugną ir nepaprastai vibruos,žiūrint iš šono susidaro įspūdis kad kažkoks gyvis letenomis atsispiria nuo dugno.
"Šuoliuojantys" masalai gerai privilioja aktyvias žuvis,o taip pat sugeba iššaukti instinktyvią plėšrūno ataką net, žuvies kuri šiuo momentu nėra alkana. Pritaikant atitinkamą mąsalo traukimo greitį ir jo traukimo gylį,panaudojant tam spiningo viršūnėlę,jūs galite mąsalą priversti vykdyti labai agresyvius trūkčiojimus,plaukiančius pakėlimus ar kritimus,nęt ir silpnus vertikalius vibruojančius judesius vienoje vietoje.Bet koks mąsalo žaidimas iš mano išvardintų bus ‚darbingas“ prie tam tikrų situacijų,kurias reikės išsiaiškinti pačiam.tai įtakoje oras,vandens telkinys,vieta,laikas ir .t.t.
Populiarus būdas yra „pakėlimas-sklendimas-skendimas“ kuris atliekamas pagrinde rite.Masalą užmetus reikia leisti jai pasiekti telkinio dugną,o po to pravesti retais stiprokais ritės sūkiais,nenaudojant tam spiningo. Pertraukose reiktų vėl leisti mąsalui pasiekti dugną.
Sistemėlė „Texas“
„Texas“ sistemėlė šį Bayou Bug masalą daro tiesiog idealiu gaudant plėšrias žuvis,kurios slepiasi kerplėšyne.

Paveikslėlis

Sistemėlė „Carolina“

Žuviai ne mažiau „žudanti“ atrodo ir ši pavadėlinė sistemėlė. Svarelis tokioje sistemėlėje fiksuojamas per atstumą 0,5-1 m. nuo masalo o Bayou Bug masalas jums panorėjus gali „slęsti“ vandenyje ar „plasnoti“,net ir „šliaužti“ dugnu.

Paveikslėlis

Daugiau džigavimo!

Naudojant mąsalui galvakablį su pasipūtusiu „sijonėliu“ galima sulaukti labai pageidaujamų efektų. Vibruojantys mąsalo čiuptuvai, išpučia sijonėlį ir daro dar daugiau patrauklų,o uodega su žnyplėmis išlieka visiškai laisvi ir taip sukelia vibracines bangas tiek traukimo momentu tiek esant laisvam kritimui.

Paveikslėlis

Mąsalo Ouzo Bayou Bug gaudymo būdai yra labai išplėsti.
Rekomendacijos naudojant mąsalą Ouzo Assassin.
1. Stambūs išsikišę šonkauliai,traukimo procese „pasiima“ oro burbuliukus kurie traukiant atsiskiria sukeldami oro sroveles po vandeniu ,taip padaroma papildoma vibracija kuri sukelia plėšrūnui norą pulti.
2. Mąsalo kūnelis pritaikytas taip kad netrugdomai čiuožtų per dugną irneužsikabintų net ir už mažiausio kliuvinio.
3. Mąsalo medžiaga labai prisodrinta druskų ir nuostabiu aromatu kuris labai vilioja žuvis.Kol žuvis degustuoja jūsų masalą jūs pakertate.
4. Uodegos galinė dalis yra įpatingą geometriją ir padaryta horizontaliai.Traukiant masalą ji viliojančiai žaidžia,vertikalioje savo ploštumoje.

Paveikslėlis

Efektyngas gaudymas su Ouzo Assassin mąsalu.

"Drop - Shot".

Paveikslėlis

„Drop Shot“ sistemėlė – geras būdas naudojant Ouzo Assassin masalą. Mąsalas kuris yra aukščiau svarelio ir žaidžia grąžiai vibruodamas vertikaliai ir net išlieka ilgą laiką tokioje pat padėtyje nejudamas. Šiuo momentu mąsalas labiau panašus į mažytę žuvelę ar kirmėlę.Charakteringas mąsalo žaidimas išgaunamas lengvu plastišku spiningo judesiu,ir rankos riešu.Pačius geriausius rezultatus galima pasiekti naudojant lengvą fluorokarboninį valą,lengvus kabliukus,ir specelų dvimetrinį spiningą.

Sistemėlė „Carolina“

Naudojant šią sistemėlę ne visai dar psakendęs mąsalas,pratraukiamas visai prie pat dugno,o svarelis fiksuojamas ant valo panašiai apie 0,5-1 metrą nuo mąsalo. Jums panorėjus šis Ouzo Assassin mąsalas gali planiruoti,sklęsti,plasnoti ar ropinėti po patį dugną.

Paveikslėlis

Sistemėlė " Split Shot Rig ".

Techniškai "Split Shot Rig" sistemėlė panaši į „Carolina“ su išlengvintu svareliu,kuris randasi du kartus arčiau mąsalo.Taikomas gaudant kastingu ir negiliuose vandens telkiniuose,kai mąsalas yra kontruoliuojamas vizualiai.

Paveikslėlis

Galvakabliai.

Ouzo Assassin mąsalas labai gerai priderintas prie įvarių džig-galvučių,kurias matome žemiau.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

„Drop- Shot“ su plūde.

Gaudymas plūdinuke yra labai efektyvus,jeigu žuvis matomai yra praradusi savo aktyvumą. Žiūrint iš techninės pusės ši plūdinė sistemėlė yra labai panaši į „Drop –Shot“,bet visgi plūdė leidžia kontroliuoti mąsalo skendimo gylį.Tam kad mąsalas žaistų,reikalingi nestiprūs vertikalūs spiningo viršūnėlės virpesiai.O vėjuotu oru ,bangos supančios plūdę padarys tai už jus.

Paveikslėlis

Mąsalo Ouzo Goby pritaikymas.

1. Paplokščia pilnavidurė galva,tvirtai prilaiko masalą ant kabliuko.
2. Įpatingai lankstus tvirtinimas „žnyplių – plaukmenų“ užtikrina jų labai gerą žaismą net prie menkiausio virptelėjimo ar vandens pasipriešinimo.Plaukmenyse yra padaryta speciali vieta įpjovai kas leidžia žvejui pakeisti masalo judesius.
3. Stambūs išsikišę šonkauliai,traukimo procese „pasiima“ oro burbuliukus kurie traukiant atsiskiria sukeldami oro sroveles po vandeniu ,taip padaroma papildoma vibracija kuri sukelia plėšrūnui norą pulti.
4. Mąsalo kūnelis pritaikytas taip kad netrugdomai čiuožtų per dugną irneužsikabintų net ir už mažiausio kliuvinio.
5. Mąsalo medžiaga labai prisodrinta druskų ir nuostabiu aromatu kuris labai vilioja žuvis.Kol žuvis degustuoja jūsų masalą jūs pakertate.
6. Uodegos galinė dalis yra įpatingą geometriją ir padaryta horizontaliai.Traukiant masalą ji viliojančiai žaidžia,vertikalioje savo ploštumoje.

Paveikslėlis

Mąsalo peleko įpjovos nustatymai.

1. Pelekas-žnyplė ne įpjauta,bet gerai matoma tam padaryta vieta.
2. Šešių milimetrų įpjova:priduoda padidintą judrumą šio masalo uodegai.
3. Dviguba trylikos milimetrų horizontali įpjova: priduoda chaotiškus judesius mąsalo uodegai.

Paveikslėlis

Žnyplių-peleko nustatymai:

1. Matoma vieta įpjovai.
2. Žnyplė įpjaunama per tam skirtą vietą.Žnyplų virpesiai darant pravedimą ir laisvai krentant mąsalui į dugną yra labai aktyvūs ir chaotiški.

Paveikslėlis

Efektyvūs būdai gaudant su mąsalu Ouzo Goby

Didžioji dalis gyvių „tabaluos“pamauti ant kabliuko,keisdami greitį ir judėjimo kryptį,pačiu netikėčiausiu būdu. Parinkę atitinkamus galvakablius jūs galite priversti mąsalą Ouzo Goby vesti save taip natūraliai kad juo pradės domėtis net ir vangūs plėšrūnai.

Galvakablių rūšys:

Paveikslėlis

Pravedimas – tai technika,efektyvi tada jei žuvis ne alkana ir nėra sugniuždyta atmosferinio slėgio ir nerodo didelio susidomėjimo jūsų kabliukui.Lėtai praveskite masalą palei dugną.Mąsalas lėtai pravedamas dugnu,o jo žnyplės gyvai žaidžia,nuo vandens pasipriešinimo ar susidūrimo su povandeniniais perkritimais.Jeigu žnyplės mąsalo yra jau įpjautos jos,kabinsis už dugno,taip susidarys įspūdis kad kažkoks gyvis ropoja dugnu kabinėdamasis savo lętenomis.

Paveikslėlis

"Šoliuojantis" mąsalas puikiai mąsina aktyvias žuvis,o taip pat ir sugeba iššaukti instiktyvią ataką netgi tos žuvies,kuri šiuo momentu nėra alkana.Reguliuojant spiningu mąsalo judesius ir greitį,galima šį masalą priversti atlikti labai agresyvius ar lėtus pluakiančius judesius. Bet koks pravedimas ir gaudymas ant bet kokios sistemėlės šį masalą padaro be galo žaismingą ir dirbantį.

Paveikslėlis

Populiarus būdas "pakėlimas – sklendimas - skendimas" daromas pritaikant tam ritės darbą.Užmetus masalą,reiktų leisti jam pasiekti telkinio dugną,o po to pravesti retais rįžtingais posūkiais tam pritaikant ritės sūkius,nereikia daryti aštrių staigių tempimu spiningu. Darant pauzes tarp traukimo reiktų leisti mąsalui kelias sekundes pastovėti dugne ramiai.

Paveikslėlis

Su mąsalu Ouzo Goby galima naudoti ir užaštrintus galvakablius.Jie įtvirtinami priekinėje mąsalo kūnelio dalyje ir ne taip stipriai išlenda,negadindami mąsalo išorinio vaizdo.Paimkime aštrų vamzdelį,kurio diametras ne daugiau kaip 5mm,lygiai pridėkime prie galvos dalies ir darydami sukamus ir duriamus judesius,įstumkite vamzdelį į mąsalą apie 10 – 15mm gylio. Po to palenkite vamzdelį šiek tiek į šoną ir ištraukite,ištraukus tokiu būdu vamzdelį kartu ištraukiame ir gabalėlį mąsalo masės.Į šią ertmę ivedamas galvakablis.

Paveikslėlis

„Texas“ sistemėlė.

Mąsalas Ouzo Goby su „Texas“ sistemėle nepaprastai puikiai tinka gaudant kelmynuose ,kerplėšuotose vietose,akmenynuose.Mąsalo forma ir medžiaga sukurta tam kad viliotų žuvis ,ji yra labai stipri,o forma pritaikyta tokia kad kuo mažiau kabintūsi už dugno kliuvinių.Su šiuo masalu galima naudoti ir didelius plačius kabliukus ,o mąsalo konstrukcija leis išlaisvinti sistemėlę sveiką ir nenutrauktą.

Paveikslėlis

„Carolina“ sistemėlė.

Nuostabi sistemėlė gaudant priedugnės zonoje. Svarelį reikėtų užfiksuoti maždaug 0,5 – 1metro atstumu nuo mąsalo.Pravedant masalą jis gali,plasnoti ar net šliaužti dugnu,taip viliodamas visu savo skanumu ir išvaizda betykojančius plėšrūnus.

Paveikslėlis


Plaukiantis mąsalas.

Ouzo Goby mąsalas apginkluotas tokia pat vertikalia uodega kaip ir Riptail Minnow, masaliukas ir todėl gaudant paviršutiniuose vandens sluoksniuose jis žais labai panašiai ,tik papildomai turėdamas dar ir pelekus – žnyples.Šis mąsalas labai tinkamas gaudymui viršutiniuose vandens sluoksniuose,ir turintis mažos žuvelės imitaciją...

Paveikslėlis

Gaudymo būdai naudojant Goby masalą yra daugiareikšmiai ir turintys didelį spektrą pritaikymui įvairiuose situacijose.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė SauliusKriauza » 2012.03.01, 15:59

Is kur tokiu silikonu gaut? Man Lietuvoj kazkaip nesimato, arba baisiai brangu... Tamsta man buvot nuoroda daves i tokia kitaicu parduotuve, bet gal kur kitur galima gaut arba kooperuotis gal reik :roll: ?

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė antistatic333 » 2012.03.01, 16:11

Tam yra mūsų visų vadas Algirdas kreipiamės į jį ,tikrai jis turi visokių silikonų prisivežęs ir labai gerom kainom ir modelių daug,neiskokite po interneto platybes ,viskas čia vietoje,tik belieka susisiekti ir pajusite kaip rankose skaniai kvepiantis silikonas ,spurda.. :mrgreen:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Japoniskas silikonas "valgoma guma"

Standartinė Simonas » 2012.03.01, 20:00

antistatic333 rašė:Tam yra mūsų visų vadas Algirdas kreipiamės į jį ,tikrai jis turi visokių silikonų prisivežęs ir labai gerom kainom ir modelių daug,neiskokite po interneto platybes ,viskas čia vietoje,tik belieka susisiekti ir pajusite kaip rankose skaniai kvepiantis silikonas ,spurda.. :mrgreen:


Tai ir Ouzo Algirdas vezasi?


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 39 ir 0 svečių