Galvakabliai ir trišakiai

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.13, 18:11

..as jau noriu kulku.... ;) jei geros bus galima bus ir nusisaut... :lol:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 13:11

OFSETINIAI KABLIUKAI

Paveikslėlis

Ofsetiniai kabliukai turi išskirtinę konfiguraciją – laiptelį ant kotelio,kurio dėka ‚silikoniai masalai puikiai laikosi.Kitaip tariant ofsetiniai kabliukai dar vadinami ,mišriais (offset hook – mišrus kabliukas). Jie naudojami montuojant ant jų įvairius plastikinius masalus,kirminus,ir tvisterius,taip pat puikiai tinka „texas“ ir „carolina“ sistemėlėms ruošti.Žodžiu gaudymui labai kerplėšuotose vietose ,taip pat labai nežinomose žolėmis ir kelmais užneštose vietose,ten kur laikosi plėšrios žuvys.

Dar visai neseniai pamates parduotuvių lentynose musų žvejas šiuos kabliukus manė kad jie skirti gaudyti tik trofėjines žuvis,laikui begant viskas susidėjo į savas vietas. Dabar net ir patys mažiausieji iš kabliukų ,tinka mažiems silikoniniams masalams 5 -7 cm.pamauti.Paskutiniu metu gaudymas miniatiūriniais masalais labai išaugo,ir žvejybinė rinka prisitaiko prie to ,parduotuvėse galima rasti kabliukų ir 2-3 cm masalams apginkluoti.
Ofsetiniai kabliukai būna ivairių formų ir dydžių. Kaip ne keista,kabliukai vieno ir to paties numerio 01 ,bet atskirų gamintojų gali labai skirtis .Aš susidūriau su tokia situacija perskaites kelis straipsnius ,kuriuose rašoma apie ofsetinius kabliukus,kaip ir kur jie buvo naudojami (turiu omenyje dydį) ir ‚gumas“ ant kurių buvo užmauti tie kabliukai.Isigijęs tuos kabliukus pamačiau kad jie visiškai neatitiko mano manomos numeracijos.Teko rinkti kabliukus pritaikant atskirai tik tos rušies masalams.

Paveikslėlis

(1 nuotraukoje )matome ofsetinius kabliukus Nr4 ir Nr2 kelių gamintojų ir firmų,ir patys galite isitikinti kad,kabliukai vieno ir to paties numerio gali labai stipriai skirtis.
Ir dar,renkantis ofsetinius kabliukus reikėtų atkreipti didelį dėmesį i žiedelio skersmenį ir storį pačios vielos iš kurios pagamintas kabliukas ,kad suprasti su kokiais masalais bus gaudoma ir kokiomis sąlygomis.Ofsetiniai kabliukai gali turėti apvalų išlinkį arba tiesu kampuotą su prailgintu koteliu ar trumpu tiesiai sulenktu,net ir trikampio formos laiptuotas Z –pavidalo (2 nuotrauka).

Paveikslėlis

Aš skaitau tinkamais ir mano mėgstamais kurie parodyti nuotraukoje antri iš viršaus.
Ofsetiniai kabliukai su ilgu koteliu ir apvaliu išlinkiu,yra naudojami montuojant silikoninius masalus,turinčius ploną kūnelį (plastikiniai sliekai,nestambūs tvisteriai). O modeliai turintys nuožulnų įlinkį paprastai naudojami ,masalams turintiems užstorintus kūnus (stambūs tvisteriai,riperiai).Aišku galima sumontuoti ir pačiam bet kokią sistemėlę nežiūrint į rekomendacijas,tiesiog savo nuožiūra. Aš asmeniškai naudoju ofsetinius kabliukus,kurie turi nuožulnų įlenkimą.Šie kabliukai pas mane kol kas laikomi kaip lyderiai.
Firma OWNER (Japonija) gamina kabliukus daugiau nei 10 rušių. Man labiausiai patiko dvi serijos:
- 5140 (5109) turi užapvalintą nuožulnų įlinkį,trumpą 30 laipsnių užlenktą užkarpėlę ,kuri panaši į Z formos laiptuotumą.Užaštrinimas - Super needle point («adatinis smailumas»). Kabliukus šios 5109 serijos lengvai galima atskirti.Jie pagaminti iš plonos vielos,raudonos spalvos,ir tiks labai ploniems turintiems gležnų kūnelį masalams,jie taip pat tik gaudant tokiuose vietose kur didelė tikimybė masalui užsikabinti,kur pilna kerplėšų .Dydžiai nuo Nr4 iki 5/0.Tvirtinamoji kilputė leidžia naudoti klasikinius gamyklinius žiedelius (3nuotrauka).

Paveikslėlis

- 51639 Slim Offset turi stačiakampį laiptuotumą ir prailgintą kotelį,tinka gaudyti ant mikromasalų.Pagamintas iš vielos 00,51 mm. (ši informacija parašyta ant pakuotės). Šie kabliukai turi viena trūkumą – labai maža kilputė,todėl galima naudoti tik su savos gamybos „čeburaškėm“ kurios turi labai ploną vielutės kilpelę .Dydžiai nuo Nr12 iki Nr6. Tam kad isivaizduotumėte šio ofsetinio kabliuko dydžius pakanka pažiurėti į (4 nuotrauką).

Paveikslėlis

Visi kabliukai šios firmos,nežvelgiant į jų paskirtį,pagaminti aukščiausios kokybės. Ir dar vienas įpatingumas – pakuotėje yra 4-6 kabliukai įvairių dydžių.Išskirtinai tik — «ofsetiniai» 51639 serijos , jų 12-15 vienetų.
Ir kam aš visą tai šneku,paklausite jūs? Daugelis žvejų priprato,kad daugelis kabliukų yra pakuojama po 10 vienetų pakuotėje.Tai patogu,kaip pavizdys ,papildyti savo atsargas,ir kaina už tokį kiekį iš karto yra mažesnė. Deje ne visi skaito informaciją ant pakuotės.Dar ir ne visą laiką pavyksta surasti skaičių kuris žymi kabliukus pakuotėje.

CANNELLE firma (Prancūzija). Į modelių sarašą galima įtraukti tik du tipus ofsetinių kablių tai -(5313 - Worm hook, 5316 - Vanadium Special Rin'g hook). Nebloga darbo kokybė.Kaip matome iš pavadinimo, 5313 serija išskirtinai skirta plastikianams sliekams mauti.Kabliukai kitos serijos skirti gaudyti visais kitais minkštaisiais masalais.Pirmosios 5313 serijos kabliukų viela nera apvalios formos ,o plokščios t.y. turinti nuplautas dvi puses.Tvirtinamoji kilputė leidžia laisvai naudoti gamyklinius žiedelius. Minimalus dydis Nr2., maksimalus - Nr5/0 (5nuotrauka).

Paveikslėlis

Šias kabliukais aš išskirtinai apginklavau riperius nuo 7,5 cm.ilgio.
Firma KUMHO (Korėja). Šios firmos kabliukai ne taip jau seniai pasirodė parduotuvių lentynose.Gamintojo kataluogose išstatytos šešios serijos. Aš naudoju 2312 serijos. Pas šia seriją kabliuko geluonis vos žiūri į apačią ,dydžiai nuo Nr4 iki Nr5/0.
Šiais kabliukais aš naudojuosi jau ne pirmą sezoną,ir galiu pasakyti kad jie tikrai yra geri.Manau kad kainos ir kokybės santykis yra geriausias .Pats mažiausias iš šių «ofsetukų» idealiai tinka keturių centimetrų tvisteriams (6 nuotrauka).
Paveikslėlis

MUSTAD firma (Norvegija). Vienu metu aš intensyviai naudojau šios firmos kabliukus iš serijos Ultra Point.
Jie turi aukštos kokybės darbą.Dydžiai nuo Nr4 iki Nr5/0 (37177BLN serijos) ir nuo Nr2 iki Nr5/0 (37145BLN serijos ) (7 nuotrauka).
Paveikslėlis

Šios dvi serijos skiriasi tarp savęs tik savo formomis. Paprastai aš naudodavau ofsetinius kabliukus Nr 2 abiejų serijų su 5 -7 centimetrų tvisteriukais,ir kažkokio išskirtinumo nesu pastebėjęs.Gaila kad paskutiniu metu jų nesimato mūsų parduotuvių lentynose.

COTTUS Firma (Rusija). Kushiro ofsetiniai kabliukai – patys pigiausi iš išvardintų firmų ,dydžiai figuruoja nuo Nr 4 iki Nr 5/0. Gąminio kokybė vidutinė (8 nuotrauka).
Paveikslėlis

Apžiūrint iš arti į akis krenta,labai didelė užkarpėlė.Gerai tai ar blogai,negaliu pasakyti ,nes visai neseniai pradėjau jais naudotis.Tai kodėl aš juos įtraukiau į šia ofsetinių kabliukų apžvalgą? Juk kažkam tai šie kabliukai pasirodys pritraukiantys savo pigia kaina,ir taps pasirinkimu,gal būt ir geriausiu kabliuku iš savo turimų..
Aišku sąrašą kabliukų gamintojų galima tęsti ir platinti ,nes čia nebuvo net paminėtos tokios firmos kaip GAMAKATSU (Japonija), VMC (Prancūzija), FLAMINGO (Kinija), ir t.t...
Kokia firmai duoti pirmumo teise spreskite jūs. Juk ne kabliukas gaudys jums žuvis o jūs jį naudosite kaip gaudymo priemonę.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 21:47

GytisM rašė:va kokie SS HOOK

As jau ju turiu :!:
Nu ziauriai geri kabliai.. :mrgreen:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė Simonas » 2012.03.14, 21:59

antistatic333 rašė:
GytisM rašė:va kokie SS HOOK

As jau ju turiu :!:
Nu ziauriai geri kabliai.. :mrgreen:


Is kur gavai, reik ir man. :)

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 22:07

Simonai,is ebejaus ;) reikia labai sekt ir gaudyti.nes dydziu vis tinkamu nera. ;)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė Simonas » 2012.03.14, 22:11

antistatic333 rašė:Simonai,is ebejaus ;) reikia labai sekt ir gaudyti.nes dydziu vis tinkamu nera. ;)


Kokiu dydziu pasiemiai? Mikriukams ar ir didesniu?

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 22:13

2 2,5 coliu gumoms tai apie 4 cm bus zodziu ne visai mikrikams. nr. bus 6 ;)
Paveikslėlis

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė Pikehunter » 2012.03.14, 22:24

antistatic333 rašė:2 2,5 coliu gumoms tai apie 4 cm bus zodziu ne visai mikrikams. nr. bus 6 ;)

bet šiaip skirtingų gamintojų skirtingi dydžiai tų pačių numerių. Ar ne?

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 22:29

Taip apie tai jau rasiau sendien labai reikia ziureti kad jie butu ne storos vielos geriau plonesni.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 22:33

Na va biski foto matosi kabliukas tas salia silikoninio masaliuko japansko 2 coliu dydzio ir patys kabliukai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Džakalai 2,5 coliu jau yra siek tiek per dideli :!:
o va sitas dvieju coliu pats tas
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė SauliusKriauza » 2012.03.14, 22:38

Eina nafik, tą pačioką parsisiust 16-30 lt.... :shock:

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 22:41

Už dyka galima tik už kampo gauti į snukį :lol:
Dar va naujiena geri atsilipimai labai apie siuos kabliukus kaina matosi ..is kur paimti žinoma.reikalinga kooperacija ir visų bendra malda Algirdui.. :mrgreen:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 22:49

Tiesa dar yra Japonijos padangėje super mažų ofsetu jie tinka patiem mažiausiems masaliukams. Ir yra matuojami ne skaiciais o raidemis (S L M X XL) kaip drabužiai ,manau labai patogu.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė Simonas » 2012.03.14, 22:57

Tai chebra davai organizuojam DECOY S.S. Finesse Offset Hook Worm 19, man sunkoka, nes neturiu kreditkes ir t.t. Jei kas imtu tikrai prisideciau. as imciau po pakuti 6 ir 4 nr.

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė SauliusKriauza » 2012.03.14, 23:11

Jei kaina nebloga būtų ir aš prisidedu tada ant Decoy SS. 4 ir 6. 8-)

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė GytisM » 2012.03.14, 23:11

tai jus man dabar pasakykit kaip man ta ofestuka su svoriu suderinti. Nes su pavadeliu viskas ok. bet kaip su jig galvute padaryti?

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė Simonas » 2012.03.14, 23:17

GytisM rašė:tai jus man dabar pasakykit kaip man ta ofestuka su svoriu suderinti. Nes su pavadeliu viskas ok. bet kaip su jig galvute padaryti?


Ceburaske reik det. O jei nori ant kablio islinkosios dalies, reik rutuliuku volframo ar svininiu, aisku tam reikalui skirtu ar bent panasiu.

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė GytisM » 2012.03.14, 23:29

bet kokia ceburaska, nes pas bus radau tik tokias baisiais ir kaip ant ju pritvirtinti?

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė SauliusKriauza » 2012.03.14, 23:29

Eina išliet ant offseto islinkimo švino lašą. Labai paprasta. 8-)

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 23:35

kam isradinet dvirati jofana..kokius cia liejinius ruosiate? kam tada pirkti ofsetus? moket tokia babkes ir sedet dar su pajalniku? tai geriau tada svarelius deti ir paprastus kabliukus su užkarpėlėmis ,(kur skirti sliekam buna)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė SauliusKriauza » 2012.03.14, 23:42

Sorry, sorry jei sumanymas nepatinka :lol:

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.14, 23:46

SauliusKriauza rašė:Sorry, sorry jei sumanymas nepatinka :lol:

Ne Sauliau sumanymas kaip sumanymas tik kam to reikia ofsetai brangus kad juos dar svinu aplieti ,tai tada geriau paciam "čeburaškes" lietis labai sudėtinga tikrai nera o be to svorių galima bet kokių pasidaryti..tik klausimas toks? ar verta gadint namuose visus indus ir keptuves,ir atydaryt švino liejykla savo virtuvėje :lol: :lol:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė Simonas » 2012.03.14, 23:49

GytisM rašė:bet kokia ceburaska, nes pas bus radau tik tokias baisiais ir kaip ant ju pritvirtinti?


Ieskot reikia normaliu, buna plona viela, arba pats pamegink islankstyti is plonos vielos ceburaskes segtuka.

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė Simonas » 2012.03.15, 00:00

Gyti va dar tokius idomu butu panaudot
http://www.tacklewarehouse.com/Tru-Tung ... TTPFB.html

Uzverti ant kabliuko pora ir is sonu fiksuoti su kembrikais. Stipriai nepriglausti vienas prie kito, tam kad dzigaujant dauzytusi vienas i kita ir skleistu garsus. Beto tokiu budu gaudant guma neners zemyn galva i dugna, o horizontaliai planiruos, nes svorio centras per viduri gaunasi.

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Galvakabliai ir trišakiai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.15, 09:07

...Kažkas iš žvejų klausė kaip užverti teisingai ofsetinį kabliuką?
Nuotraukoje matome jei iškyla kažkokia problema ir vis kyla minčių sugadinti kabliuka ar užsiimti lydymo darbais ,tai siūlau atkreipti dėmesį į paprastą būdą.

Paveikslėlis

Kitas būdas dar galėtų būti toks: tai taip vadinama "paternoster sistemėlė.Vietoj dviejų kabliukų galima pasinaudoti vienu.Šios sistemėlės privalumas tas kad,žuvies prisilietimo mometnu pirma smūgis eina į žvejo spiningą o ne į svarelį ,kadangi kabliukai randasi aukščiau svarelio ir žuvis jaučia tokiu būdu mažesnį pasipriešinimą.

Paveikslėlis

...Čia video kaip surišti teisingai mazgus vietoj sukučių. (deje rusų kalba bet manau žiūrėti nereikia mokėti) :mrgreen:

http://video.mail.ru/mail/leonidos1950/2163/2164.html

..Kadangi manau šitas mano postas turėtų būti perkeltas į "sistemėlės" tai moderatoriai manau nesupyks..kai pažiūrės visi tada galima perkelt.. :mrgreen:
Paveikslėlis


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių