Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.21, 23:41

Nu Sauliau..nenuvažiuok visai i pievas..nenorek jau tu su vienu kotu viska išgaudyt :lol: ..matai ir starkių užsimanė ir dar ešeriukus "dubasint" neee rinkis vieną kota.. o be to KM su 15 gr.nebus tau ką veikt..nebent seklumose gaudysi ir per gera ora o kai vėjelis papūs kokius 8m/p/s tada ate galėsi pasakyt dugnui ir jutimui menkiausiam prisilietimui... ;)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė SauliusKriauza » 2012.03.22, 09:20

Nu gerai, gal ir nusivažiavau į pievas truputį. :cry: Bet šiaip norėčiau ir KM ir mažesniuose vandenyse padubasint dryžių su tuo pačiu spinu... :lol:

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2012.03.22, 21:50

SauliusKriauza rašė:Nu gerai, gal ir nusivažiavau į pievas truputį. :cry: Bet šiaip norėčiau ir KM ir mažesniuose vandenyse padubasint dryžių su tuo pačiu spinu... :lol:

Tai su šitu kotu drasiai ešerius gali dubasinbt, na starkį per fuksą

ku2002lt
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2012.02.23, 20:30

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė ku2002lt » 2012.03.25, 19:21

http://www.skelbiu.lt/skelbimai/ryobi-spiningas-13437153.html
kokie atsiliepimai? gal turut kazka kazka paporint?

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pelekaz » 2012.03.29, 02:27

Kaip issirinkti spininga ?


Nepatyrę ir pradedantys spiningautojai dažnai užduoda iš pažiūros labai paprastą klausimėlį – patark kokį nusipirkti spiningą. Turiu tokį ir anokį, bet noriu dar vieno. Va tada ir prasideda. Nei vienu, nei dviem sakiniais taip paprastai nepaaiškinsi. Čia visa teorija, kuriai išvystyti gali prireikti ne vieno puslapio.
Renkantis kotą spiningavimui pirmiausia reikia apgalvoti savo poreikius ir teisingai juos įvertinti. Jei turimo įrankio nebepakanka, su juo nebepatogu žvejoti, norisi toliau užmesti ar dar kas nors ne taip, be abejo, reikia plėsti savo įrankių kolekciją. Užkietėję spiningautojai nesistebi išgirdę kaip juos vadina kotų kolekcionieriais. Ateina laikas ir vienas ar du meškerykočiai nebetenkina plėšrūnų „medžiotojo“, o ilgainiui sukaupiamas gana platus asortimentas įvairiems žūklės atvejams.
Pradedančiajam daug paprasčiau suvokti savo poreikius, kai prieš akis pateikiama išsami meškerykočių klasifikacija.

Spiningų klasifikacija

Skirtingų klasifikacijų yra nemažai, nes daugelis firmų gaminančių įrankius turi savas klasifikacijas. Dažniausiai sutinkama klasifikacija pasaulyje, o taip pat ir Europoje yra ši.

1. Klasifikavimas pagal galingumo klasę

Klasė
Optimalus žuvies svoris
Optimalus užmetamo masalo svoris

Labai lengva UL (ultralight)
Smulki žuvis
Iki 5 g

Lengva L (light)
Iki 2 kg
5 – 10 g

Vidutinė M (medium)
2 – 6 kg
10 – 30 g

Sunki H (heavy)
6 – 12 kg
30 – 60 g

Labai sunki EH (extra heavy)
> 12 kg ir jūrinei žūklei
> 60 g

Spiningo galingumo klasė apibrėžia kokius optimalaus svorio masalus rekomenduojama užmesti nerizikuojant sulaužyti koto ir tikintis tolimiausio metimo.
Be to, su tam tikros klasės spiningu rekomenduojama traukti tam tikro svorio žuvis. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad su kokybišku UL klasės spiningu neištrauksite 3 – 4 kg lydekos. Protingai ir atsargiai traukiant galima išlupti ir didesnę žuvį. O spiningo klasės parametrai nurodo optimalias salygas ir be abejo apibrėžia komfortiškos žūklės galimybes jei kotas naudojamas taip, kaip naudoti jį rekomenduoja gamintojas.

2. Akcija ir įlinkis

Akcija
Įlinkis

Labai greita EF (extrafast)
Linksta tik pati viršūnėlė – ¼ koto

Greita F (fast)
Linksta 1/3 koto

Vidutinė M (moderate)
Linksta ½ koto

Lėta S (slow)
Linksta visas kotas

Akcija – tai sugrįžimo į pirminę spiningo padėtį greitis. Greitos akcijos kotas pasižymi dideliu jautrumu, lėtesnės akcijos kotas – mažiau jautrus. Šis parametras taip pat dažniausiai užrašomas ant koto.
Tačiau čia vėl gi susiduriame su skirtingų gamintojų bei skirtingų rinkų skirtingais standartais. Tarkime paėmę kotą ir pamosikavę galime pasakyti, kad tai greitos akcijos kotas, nors gamintojas rašo, kad lėtos.
Akcija siejama su įlinkiu, net galima sakyti matuojama įlinkiu, kuris atsiranda spiningui suteikiant nedidelę nuolatinę apkrovą.
Meškeriotojai kartais pastebi – „kai traukiu žuvį mano kotas išlinksta visas, nors akcija greita“. Be abejo, kažką kitokio ir sunku įsivaizduoti kai traukiant žuvį kotui suteikiama nuolatinė didesnė apkrova.

3. Ilgis

Beveik visi Europos gamintojai kotus gamina standartinio ilgio. Anksčiau ilgis buvo rašomas pėdomis (30 cm), todėl ir dabar daugumos spiningų ilgiai skiriasi 30 cm.

1,50 m
1,80 m
2,10 m
2,40 m
2,70 m
3,00 m
3,30 m
3,60 m

Mūsų rinkai pateikiamų spiningų ilgiai yra nuo 1,50 m iki 3,60 m. Yra ir ilgesnių, bet tai labai reti modeliai mūsų krašte. Be to, kitokių ilgių, nei nurodyta aukščiau. Pavyzdžiui 2,59 m arba 2,75 m. Tai dažniausiai amerikiečių gamintojams būdingi ilgiai. Ant koto paprastai užrašomi pėdos ir coliai. Pavyzdžiui, 6‘6‘‘ – šešios pėdos ir šeši coliai arba 195 cm. Colis lygus 2,5 cm, pėda – 30 cm. Dažnai ilgis rašomas ne pėdomis, o metrais. Tad ilgiai 1,95m, 2,25m ir panašiai neturėtų stebinti. Tai ilgiai nedaug nukrypstantys nuo dažniausiai sutinkamų tarp Europos gamintojų.
Kalbant apie ilgį kaip apie parametrą į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis meškerykotį, tai galioja neginčijama taisyklė – kuo didesnė žuvis, tuo paprasčiau ją traukti su ilgu kotu. Be to, ilgu masalus visada užmesite toliau nei trumpu.

Tai kuris geriau?

Kiekvienas renkasi tą kotą, kuris geriausiai „limpa“ prie rankos. O jei limpa ir trumpas, ir ilgas, ir greitas, ir letas? Labiausiai man patiko amerikietiškų kotų gamintojo „G.Loomis“ katalogas. Spiningai labai aiškiai suklasifikuoti: basams, lašišoms, lydekoms ir t.t. O tik po to siūlomi atskiri modeliai skirstant pagal galingumą, ilgį akciją ir kitas charakteristikas. Deja, Europos gamintojai taip smulkiai įrankių neklasifikuoja.

Galioja tam tikros taisyklės:
1. Kuo spiningas lengvesnis, tuo toliau jis meta.
2. Kuo lėtesnė akcija ir didesnis įlinkis tuo spiningas toliau meta.
3. Kuo akcija greitesnė, tuo kotas jautresnis ir atvirkščiai.
4. Kuo kotas ilgesnis – tuo toliau juo užmesite ir lengviau partrauksite žuvį.

Taigi, kuo spiningo akcija yra greitesnė, tuo jis jautresnis, tuo greičiau jūs pajusite žuvies smūgius ir greičiau ją pakirsite. Kita vertus, lėtos akcijos kotas amortizuoja smūgius tenkančius ritei bei valui, o taip pat sumažina galimybę žuviai pasprukti persipjovus lūpą. Be to, didesnio įlinkio kotu daug lengviau toliau nusvieti masalą, nei mažesnio įlinkio ir greitesnės akcijos kotais.
Ilgu ir lanksčiu spiningu ypač paranku užmetinėti lengvus voblerius, kurie visuomet prasčiau skrieja nei blizgės dėl savo prastų aerodinaminių savybių. Lėtesnės akcijos ir ilgus kotus ypač vertina salačių gaudytojai, tvirtindami, kad tai vienintelis įrankis kuriuo salatį galima pasiekti Nemuno viduryje, be to lengviau išvesti jį iki kranto, o kur dar nepakartojamas įspūdis kai lankstus kotas išlinksta kaip vytelė veikiamas žuvies svorio.
Be abejo, ir ilgi kotai turi minusų. Juos sunkiau transportuoti, su tokiais sudėtinga landžioti apaugusiais upių krantais ir jie yra šiek tiek sunkesni nei trumpi kotai.
Žūklei sunkiai prieinamose vietose arba iš valties kuo puikiausiai tinka trumpas spiningas 1,50 m – 2,40 m. Tokio ilgio spiningai L arba UL klasės dar vadinami upėtakiniais. Su trumpu lengvu spiningėliu ypač smagu mosikuoti siaurame upelyje stačiais krantais ir dar apaugusiame medžiais ir krūmais. Aišku, pasitaiko ir išimčių. Vienas veikėjas tvirtino, kad jam patogiausia upėtakiauti su 3m spiningu, nors teigia, kad galbūt ir atrodo kiek juokingai. Galai žino... nepabandęs – nežinosi.
Valtis valčiai irgi nelygu. Žvejojant iš guminės valties ežere, kur užmesti toli nereikia, žvejoti patogiau su trumpu spiningu. Bet jei valtis kietadugnė, tai ir ilgesnis spiningas nepamaišys.
Labai daug meškeriotojų ešerius pripratę gaudyti su 2,10 m – 2,40 m ilgio, greitos akcijos spiningais. Tačiau turint omenyje kokios plonos ešerių lūpos, verta pagalvoti apie vidutinės (M) arba lėtos (S) akcijos spiningą.
Šiuo metu Lietuvoje populiariausi ilgiai 2,40m ir 2,70m ir greita akcija. Greita akcija mėgstama, be abejo, dėl didesnio jautrumo.

Dauguma gamintojų ryškiau išskiria spiningų rūšį džigavimui – masalo šokdinimui dugnu. Ant koto paprastai užrašo Jig arba Jig Spin. Džigavimas populiarėja ne tik sterkų, ešerių ir lydekų žūklėje, bet net ir menkių žvejyboje jūroje iš valties. Pagrindinis reikalavimas tokiam spiningui – ypač didelis jautrumas ir greita akcija.
Patys geriausi džiginiai kotai – tai vienos dalies vientisi. Deja, tokių modelių mūsų rinkoje nepasitaiko daug. Starkiams ir lydekoms skirti džiginiai spiningai turi pasižymėti ir tvirtumu, nes tenka užmetinėti sunkius džigus. Tokie kotai, aišku ilgesni. Pavyzdžiui žvejojant Nemune rekomenduojamas ilgis ne mažesnis kaip 3m, 10 – 30 g užmetimo svoris. Beje, toks kotas tiks ne tik sterkų žvejybai, bet ir ūsorių bei salačių. Dar vienas džiginių kotų bruožas – didelis kūgiškumas.

Dar viena klasifikacija

Viename rusiškame žurnale radau rekomendacijas su kokiu spiningu žvejoti skirtingomis sąlygomis. Turint omenyje, kad Lietuva nedidelis kraštas ir skirtingas žūklės salygas įvertinti nesudėtinga, galima pamėginti panašią klasifikaciją sukurti ir mūsų vandenims. Jeigu jūs nesutiksite su žemiau pateiktomis rekomendacijomis arba norėtumėte ką nors pridurti, nesivaržykite ir siųskite savo pastebėjimus, papildysime šį sąrašą.

Plati upė, pavyzdžiui Nemunas arba Nėries žemupys.Taikinys – salačiai, šapalai, lydekos.Daugiau nei 1 kg svorio.Užmetimo nuotolis daugiau nei 50 m.
Spiningo ilgis 2,70 m – 3,60 mUžmetamas svoris 10 – 30 gAkcija M arba S

Neplati apaugusi upė, pavyzdžiui Minija arba Merkys.Taikinys – upėtakis, lydeka, ešerys.Iki 1 kg svorio.
Spiningo ilgis 1,50 m – 2,70 mUžmetamas svoris iki 10 gAkcija F arba M

Siaura upelė arba seklus akmenuotas upeliukas, statūs krantai, apaugę medžiais ir krūmais.Taikinys – upėtakis.
Spiningo ilgis 1,50 m – 2,10 mUžmetamas svoris iki 15 gAkcija F

Žvejyba iš valties ežere arba užtvankoje, kur staigiai keičiasi gylis, daug kalniukų. Gylis 2 – 6 m.Taikinys – starkis, vidutinis arba stambus ešerys, lydeka.
Spiningo ilgis 2,10 m – 2,70 mUžmetamas svoris 10 – 30 gAkcija M arba S

Žvejyba iš valties ežere duobėse.Taikinys – vidutiniai ešeriai, lydekos 3 – 4 kg. Gylis apie 3 m.
Spiningo ilgis 1,50 m – 2,10 mUžmetamas svoris iki 15 gAkcija EF arba F

Žvejyba ežere ties skardžiu, kai reikia toliau užmesti, pavyzdžiui meldų link.Taikinys – vidutinio dydžio ir mažos lydekos, ešeriai.
Spiningo ilgis 1,80 m – 2,40 mUžmetamas svoris 10 – 30 gAkcija M arba F

Žvejyba iš valties sekliame ežere tarpuose tarp meldų.Taikinys – žolinės lydekaitės ir smulkūs ešeriai.
Spiningo ilgis 1,50 – 2,10 mUžmetamas svoris 10 – 30 gAkcija F arba M

Šamų žvejyba upėje nuo kranto
Spiningo ilgis 2,70 m – 3,60 mUžmetamas svoris 30 – 60 g arba daugiau nei 60 gAkcija M arba S

Velkiavimas Taikinys – didelės lydekos
Spiningo ilgis 2,10 – 2,70 mUžmetamas svoris 30 – 60 gAkcija EF arba F

Menkių žvejyba jūroje
Spiningo ilgis 1,50 m – 2,10 m Užmetamas svoris daugiau nei 60 gAkcija EF arba F

Spiningavimas jūroje nuo kranto
Spiningo ilgis 3,00 – 3,60 mUžmetimo svoris iki 60 gAkcija M arba S

Kokybė

Deja, dauguma įrankių, kurie pateikiami mūsų rinkai neverti tų pinigų, kurių už juos prašo. Tą pripažįsta bet kuris ekspertas. Pagal kokybę pirmoje vietoje stovi amerikiečių rinka. Lietuvos rinka vis dar priskiriama tam segmentui, kuriam galima prastumti pigesnę ir prastesnę produkciją ir net broką.
Tikrai kokybiškų ir pasitikėjimo vertų įrankių mūsuose nedaug. Yra vos kelios parduotuvės prekiaujoančios amerikietiškais kotais ir tik keletas modelių yra vertų dėmesio pagamintų Europos firmų.
Vardų patenkančių ant pirmojo laiptelio nedaug: „G.Loomis“, „Lamiglas“, „St.Croix“, „Fenwick“. Tai amerikietiški įrankiai. Be abejo, esate daug girdėję apie „Shimano“ ir „Daiwa“. Tačiau ši klasė jau stovi ant žemesnio laiptelio, nors kokybė tikrai nebloga.
Galbūt net girdėjote apie pavadinimą „Nelūžtantys...“. Reklama iškeldama šūkius „Nelūžtantys...“ gerokai perlenkia. Ypač po to, kai tų pačių nelūžtančių buvo sulaužyta pakankamai daug, jog reklaminis šūkis pasirodytų daugiau ar mažiau įtartinas. Nedrįstu įvardinti pavadinimu, nes žurnalas gali užsitraukti rėmėjų nemalonę.
Tie vadinamieji „Nelūžtantys...“ gaminami Kinijoje, o tai kriterijus leidžiantis nusakyti žemesnę kokybę. Dar prieš metus šia tema teko diskutuoti su Gintautu Stančiku, meistru, kuris greičiausiai ir daugiausiai sužino apie lūžtančius kotus. Niekaip negalėsiu pamiršti vienos Gintauto frazės, kai paklausiau apie tuos „Nelūžtančius...“. Tada Gintautas atsakė: „Jau pradeda nešti ir tuos nelūžtančius, silpnoji vieta – viršūnėlės“.
Įrankis visuomet labiau vertinamas jei pagamintas Europoje, tačiau pastaruoju metu pasitaiko ir tokių kurijozų, jog ant koto, kuris pagamintas Kinijoje užklijuojamas lipdukas, pavyzdžiui „Made in Scotland“.

Dažnai išgirstu, kaip mažiau besidomintys žvejai giriasi: „oho kokį spiningą nusipirkau, labai gerą – anglinį, už 150Lt, patį naujausią!“ Parduotuvės užverstos meškerykočiais iš anglies, o įdomiausia tai, kad sezono pabaigoje jie išparduodami su žymia (net iki 50%) nuolaida. Kokį gi stebuklingą kotą gyrė tas žvejys? Ron Thompson? Jaxon? Daiwa? Shakespeare? Zebco? Quantum? Robinson? Trabucco? Paskui visgi pripažįstame – koks skirtumas, iš esmės jie visi labai panašūs ir mažai kuo skiriasi, žinoma, esminis skirtumas – etiketės. Bet iš koto, kaip kažkada yra pasakęs gerbiamas G. Stančikas „kyšo siauros akytės“ (tai dar viena tų genialių G.S. frazių, kurių neįmanoma pamiršti).
Pernai labiausiai „sužavėjo“ vienos firmos kotai, pakliuvo į rankas keletas jų sulaužytų iš pačios naujausios serijos. Dar nebuvo tekę matyti tokių plonų sienelių. „Popierius“! Kodėl gamintojas taip suplonino blankų sieneles? Galima pamėginti atspėti. Plonesnės sienelės – lengvesnis kotas, ne tik toliau meta, bet ir rankoje maloniau laikyti, taip ir norisi įsigyti palaikius ir pamosikavus. Bet va - lūžta dar smagiau.
Taigi, rinkdamiesi kotą neapsigaukite užliūliuoti koto lengvumo, ypač jei tas kotas gamintas ne kur kitur, o Kinijoje. Jei labai lengvas, tai dar nereiškia, kad tvirtas. Be abejo, ir tarp 100 blogų pasitaiko 1 geras. Taip ir aš kažkada pirkau vieną iš minėtų Kinijoje pagamintų kotų. Įždrįsdavau svaidyti masalus kur kas sunkesnius nei rekomenduoja užrašas ant koto. Nesulūžo. Manau, man tiesiog pasisekė, nes pakankamai prisižiūrėjau į kitus, kaip smagiai lūžta kotas metant blizgę net keliais gramais lengvesnę nei rekomenduojama.
Tačiau to pačio negalima pasakyti apie kokybiškus gaminius. „Lengvas ir tolimas užmetimas, didelis jautrumas, užtikrintas pakirtimas ir gera žuvies kontrolė“ (A. Dvorakovskio žodžiai). Taip kalbama apie „G. Loomis“ meškerykočius. Ir svarbiausia, kad kalbama tiesa. Nedaug nuo „G. Loomis“ atsilieka „St.Croix“ ir „Lamiglas“.
Žvejų tarpe dažnai kalbama, o ir nedviprasmiškose reklamose stengiamasi pabrėžti – kam permokėti už tokį patį daiktą? Taip sulyginami „G.Loomis“ ir „St. Croix“ kotai. Kartais nukrypstant į kraštutinumus kai kurie net mėgsta pasakyti – „St.Croix“ yra geriausias. Kai kurie žvejai išbandę abu šiuos įrankius tvirtina, kad „G. Loomis“ turi tam tikrų pranašumų. Vienas pagrindinių – geriau laiko žuvį. Tikrai neagituoju tikėti tokiomis kalbomis, nes tai tik kalbos, o ne ekspertų išvados. Su ekspertų išvadomis irgi labai sudėtinga, mūsų krašte jų populiacija negausi. Be to, dauguma jų yra gana šališki.
Taip pat svarbu pabrėžti, kad ant aukštos klasės koto užrašytas rekomenduojamo užmesti masalo svoris gramais visiškai nereiškia, kad metant sunkesnius masalus sulaužysite kotą. Užrašyti gramai reiškia, kad tokio svorio masalus galima užmesti toliausiai, bet tai nereiškia, kad kotą sulaužysite mesdami dvigubai sunkesnį masalą. To pačio, aišku, nerekomenduojama daryti su žemesnės klasės spiningais.
Tačiau, pasirodo, net Kinijoja Kinijai nelygu, ir ten gaminami labai aukštos kokybės meškerykočiai. Garsus Rusijos žvejas K. Kuzminas išskiria 4 kokybės klases produkcijos, pagamintos Kinijoje.
1. Elito klasė. Net ir Kinojos gamyklos sugeba gaminti labai aukštos klasės spiningus, be abejo, iš amerikietiškų blankų. Pavyzdžiui amerikiečių firmos „Fenwick“ kotai gaminami Kinojoje iš amerikietiškų blankų. Tai produkcija skirta Amerikos rinkai (beje, jau pasirodė ir Lietuvoje).
2. Europinė klasė. Tai vadinamoji vidutinė klasė. Dauguma Europos firmų savo produkciją gamina Kinijos gamyklose.
3. Klasė. Grynas kiniškas gaminys. Pakankamai pigūs kinietiški gaminiai su kinietiškom etiketėm, o pavadinimai parinkti tokie, kad mieliau skambėtų europiečio ausims.
4. Plagiatai. Padirbti gaminiai iš Kinijos plūstantys į Rusiją, į Lietuvą taip pat (prisiminkime Gariūnus ir visokias neaiškios reputacijos firmeles bei platintojus save vadinančius didmeninkais).

Straipsnyje naudota užsienio spaudos informacija bei Gintauto Stančiko, Aleksandro Dvorakovskio ir Rimo Ramono mintys.

Žuvytė
2004 10 13
Esme musyse...

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.29, 09:25

....Paskaicius straipsni,radau viena neteisinga minti apie "neluztancius"kotukus...sako kad tokiu nera,o as sakau kad yra..pats turiu gal du tokius neuzmusancius,tai:taip vadinama visiems gerai zinoma "rapyra" su "nevskaja"rite..sitiek metu .sitiek lydeku,starkiu prilupta,nu nors kas jai butu atsitike,nei blankas skilo nei ziedeliams amen :lol: :lol: :lol:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pelekaz » 2012.03.29, 14:19

Bet turbut amen butu valui :lol:
Esme musyse...

saulius67
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 2012.03.01, 18:33

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė saulius67 » 2012.03.29, 15:05

cia ne apie valus kalba aina o apie spiningo jai ta daikta taip galima pavadinti neuzmusamuma :lol:

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pelekaz » 2012.03.30, 12:50

"neuzmusami" buvo pilnaviduriai stiklo pluosto spiningeliai, dar pats kelis turiu. Vienintelis ju minusas - ziedeliai, nes musu seneliai gaude su 0,30 - 0,40 valais :) Ir aisku, svoris. Bet del neuzmusamumo tai as juos i pirma eile. ;)
Esme musyse...

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė antistatic333 » 2012.03.30, 13:42

Pelekaz rašė:Bet turbut amen butu valui :lol:

..Deje ne valas budavo naudojamas 0,5 mm "Klinskaja"fabriko "dratas"toks...ech kiek barzdu atnarpliojes :lol: pamenu iseini porai valandu pametyt ..o barzda narplioji 3 val kaip mininmum.. :lol:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Gruz1s » 2012.04.03, 20:58

Sveiki, ieskau spinigo: ~5-20g, fast action, 2.70m, nebrangaus iki 200lt. Gal kas galetu pasiulyti kokiu variantu? :)
What we release today, we can fish for tomorrow!

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2012.04.03, 21:27

Gruz1s rašė:Sveiki, ieskau spinigo: ~5-20g, fast action, 2.70m, nebrangaus iki 200lt. Gal kas galetu pasiulyti kokiu variantu? :)

Nenoriu per daug reklamuoti, bet .. iŠ to ką ieškai čiupinejau Jaxon XT-Pro šitas spinas maloniai nustebino - pagal gramatūrą eina link croixu, larus platinum. Tai būtų variantas WJXNA27020 Spiningas XT-PRO NEW GENERATION SPINNING 249lt. 270cm ilgio iki 20gr išmetimas, viskas Fuji. http://parduotuve.spiningavimas.lt/jaxo ... o-new.html

Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Gruz1s » 2012.04.03, 22:13

Pikehunter rašė:
Gruz1s rašė:Sveiki, ieskau spinigo: ~5-20g, fast action, 2.70m, nebrangaus iki 200lt. Gal kas galetu pasiulyti kokiu variantu? :)

Nenoriu per daug reklamuoti, bet .. iŠ to ką ieškai čiupinejau Jaxon XT-Pro šitas spinas maloniai nustebino - pagal gramatūrą eina link croixu, larus platinum. Tai būtų variantas WJXNA27020 Spiningas XT-PRO NEW GENERATION SPINNING 249lt. 270cm ilgio iki 20gr išmetimas, viskas Fuji. http://parduotuve.spiningavimas.lt/jaxo ... o-new.html

Jei prie pavadinimo parasyta JIG, tai reiskia, kad spiningas tik dzigavimui?
What we release today, we can fish for tomorrow!

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė SauliusKriauza » 2012.04.03, 22:45

Ne, džiginis kotas yra labai universalus. Jautrus ir kietas. JIG - reiškia, kad viršūnėlė yra įklijuota. :mrgreen:

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pelekaz » 2012.04.03, 23:24

O tai reiskai, kad jis tada nera universalus 8-)
Esme musyse...

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė antistatic333 » 2012.04.04, 07:50

Siaip logiskai mastant,bet koks kotukas gali buti universalus,tarkime su lydekoms skirtu kotuku is bedos galime gaudyti ir eserius ,taip pat ir atvirksciai..
su starkiams skirtu kotuku issiverstume begaudant lydekas,ir tuos pacius eserius..
Tik va esme ta kadnei tas nei kitas kotukas daugiau zuvies nepagaus bet prarastu kibimu neisvengiamai padides,taippat padides ir rizika sugadinti pati iranki ji naudojus ne pagal paskirti (gaudant (velkiaujant) tarkime dideles lydekas is valties ,kaip iranki naudojant "lait"ar "Ul" klases)
O dziginis spiningas yra pritaikytas gaudyti tokiais masalais kuriems reikalingas toksspecifinis pravedimas liaudiskai vadinamas "dzigavimu".Aisku su tokiu koteliu galima gaudyti viska ir tas pacias minetas lydekas bet kai daiktas naudojamas ne pagal paskirti tai cia gautusi tas pats kad valgyti sriuba sakute.
Be to ne visi jig klases kotukai dabar yra su iklijuotomis virsunelemis.. Akivaizdus japonu progresas sioje srityje.. :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Gruz1s » 2012.04.04, 12:07

O kaip tu kotu tvirtumas su iklijuota virsune? :)
What we release today, we can fish for tomorrow!

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė antistatic333 » 2012.04.04, 14:55

Gruz1s rašė:O kaip tu kotu tvirtumas su iklijuota virsune? :)

Normalus,kaipir normalauskito spiningo.. dazniausiailuztta ne ten kur iklijuota o storgalyje.. :lol:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Simonas » 2012.04.04, 19:23

Nu bet su iklijuota virsune su vobleriais normaliai nepagaudysi. Bet jeigu jeigu jais negaudysi, tai tikrai tiks.

Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Gruz1s » 2012.04.04, 20:31

Simonas rašė:Nu bet su iklijuota virsune su vobleriais normaliai nepagaudysi. Bet jeigu jeigu jais negaudysi, tai tikrai tiks.

O kas butu negerai gaudant su vobleriais?
What we release today, we can fish for tomorrow!

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Simonas » 2012.04.04, 20:38

Gruz1s rašė:
Simonas rašė:Nu bet su iklijuota virsune su vobleriais normaliai nepagaudysi. Bet jeigu jeigu jais negaudysi, tai tikrai tiks.

O kas butu negerai gaudant su vobleriais?


Nuo voblerio per daug islinksta virsunele del pasipriesinimo traukiant, todel kotas iskart netenka jautrumo. Jeigu paprasta pravedima darytum gal dar kaip nors, bet patwicinti tai niekaip.

Vartotojo avataras
Gruz1s
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2012.03.27, 20:39
Miestas: County Durham

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Gruz1s » 2012.04.04, 20:44

Simonas rašė:
Gruz1s rašė:
Simonas rašė:Nu bet su iklijuota virsune su vobleriais normaliai nepagaudysi. Bet jeigu jeigu jais negaudysi, tai tikrai tiks.

O kas butu negerai gaudant su vobleriais?


Nuo voblerio per daug islinksta virsunele del pasipriesinimo traukiant, todel kotas iskart netenka jautrumo. Jeigu paprasta pravedima darytum gal dar kaip nors, bet patwicinti tai niekaip.

Tai koki spiningeli butu geriausia rinktis, kad butu gana jautrus, gaudant vobleriais ir sukriukem, kad su juo butu galima gaudyti ir mikro vobleriais ir didesniais.
What we release today, we can fish for tomorrow!

giedriuzzz
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: 2011.07.28, 16:08

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė giedriuzzz » 2012.04.04, 21:00

Norstream Ultra ;)

Vartotojo avataras
Simonas
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2011.06.16, 14:16
Miestas: Anyksciai, Kaunas
Kontaktuotis:

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Simonas » 2012.04.04, 21:32

giedriuzzz rašė:Norstream Ultra ;)


Pritariu :) 2- 12 gr. uzmetimu pasiimk, dar galesi ir iki 15 gr. drasiai mesti.

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Kokius spiningus naudojate? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė SauliusKriauza » 2012.04.04, 22:05

Turiu Norstream Ultra 1-8 g. 2.40m tai negaliu atsidžiaugt :mrgreen:


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių