Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė tomsius » 2009.12.17, 23:51

ir man reikėtų naujam sezonui naujo valo.dabartini trinu jau 2 sezonus pintuką kuris vis trumpėja ir trumpėja.gal kokių patarimų nes šią savaitę Romadoje 40 prc nuolaida.reikėtu suspėti pigiau pajamti :D

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.12.19, 22:52

tomsius rašė:ir man reikėtų naujam sezonui naujo valo.dabartini trinu jau 2 sezonus pintuką kuris vis trumpėja ir trumpėja.gal kokių patarimų nes šią savaitę Romadoje 40 prc nuolaida.reikėtu suspėti pigiau pajamti :D

Aš šiaip Sufixą naudoju, bety dar ant kelių ričių yra kitų firmų įvairių spalvų.

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė bigmodis » 2009.12.20, 00:36

as naudojiu Zebco valus senai pasiteisine valai is mono ir mano manymu bent jau man vieni is geriausiu :)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.01.04, 23:22

Šią žiwemą pradėjau testuoti Salmo fluorakarboninius žieminius valus. Daug kas juos giria. Bet vakar ant šalčio (-17) pražvejojau, tai pravargau ir su jais - ledas ant valo šąlo konkrečiai. Aišku su dauguma valų taip būtų, bet vis tiek jaučiu, kad yra tokių su kuriais galima būtų kiek normaliai žvejoti ir prie labai žemos temperatūros. Gal žinotre tokių :roll: :?:

pokas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2010.01.18, 21:11
Miestas: Vilnius
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė pokas » 2010.02.05, 12:00

Sveiki,
Va nutariau isigyti ir lengvesni spiningeli - upetakiams, eseriams ir pan. Neatsispyres kaledinei romados akcijai nusipirkau su -50% http://www.ockert.net/main/index.php?id=1471,0,0,1,0,0 Dar paziuresiu kiek jis is tikro "nematomas", vienok po keliu savaiciu nusivyliau juo jau vyniodamas ant rites - i apvalu vala jis ne kiek nepanasus, nepalyginsi su to pacio diametro Fireline - gaila kad ji veliau uzmaciau.

Bet klausimas kitas :) - ant kito bugnelio galvoju reikia ir mono uzsideti. Klausimas koki? Galvoju apie http://www.berkley-fishing.com/prod.php?k=298844&sk=47013&u=TFFS Ta fluorokarbona visi tai giria tai keikia. Siuo atveju mano galva pliusai:
* Visiskai skaidrus
* Del to galima naudoti storesni
minusai:
* Kietas - turetu but sunkiau uzmest lengvus masalus
* ~2kg (4lb)valas net 0.18

Tai va ar verta rinktis jo nematomuma (zinant kad eseriams ir ypac upetakiams tai aktualu), bet imti gan stora ir kieta, kas lyg ir turetu kliudyt metant lengvus masalus.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.02.05, 17:19

Fluoracarbonas iš esmės yra geras daiktas. Pvz kas liečia Salmo tai ir slysta gerai, ir skęsta ir amortizuojasi pusę velnio ir galų gale valo storį teisingai t.y realų rašo. Kas nepatiko, tai kad atmintį išlaiko. Bent jau man. Kažkodėl valas susisuka

pokas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2010.01.18, 21:11
Miestas: Vilnius
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė pokas » 2010.02.06, 01:06

Bet va ko as bijau, kad ji sgan storokas, kiek maciau min 0.18 - gan per storas lengviems masalams manau. Nes zinia jis pagal diametra laiko maziau nei paprastas mono. Tai va ir klausimas - lengviem masalam imt paprasta mono ar storesni fluorokarbona?

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.02.06, 06:52

pokas rašė:Bet va ko as bijau, kad ji sgan storokas, kiek maciau min 0.18 - gan per storas lengviems masalams manau. Nes zinia jis pagal diametra laiko maziau nei paprastas mono. Tai va ir klausimas - lengviem masalam imt paprasta mono ar storesni fluorokarbona?

Šiaip vasarą mono naudoju ešeriams gaudyti. Storis 0,14. Per akis tokio. Lydekoms pintas. Kažkada buvau momo superinį radęs. Geltonos spalvos, balta lygtais katūškė....Dabar galvoju kokios ten firmos buvo :roll: Vienžo slydimas superinis, svorius laikė gerai, amortizuodavo liuks. Kol vieną dieną kažkoks monstras Glūke nenuneše k čiortavoj matieri. Štuka turėjo būti apie 10 kg. Žaidžiau gal 5 min, iki valties nedasikėliau. Valas buvo 0,22

valdas
Pranešimai: 39
Užsiregistravo: 2010.03.03, 20:51
Miestas: vilnius-plunge

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė valdas » 2010.03.06, 19:02

o koki bvalą naudojat žiemą?. aš tai šiemet bandau 0,08mm. nu pasiteisina po truputi

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.03.06, 19:12

valdas rašė:o koki bvalą naudojat žiemą?. aš tai šiemet bandau 0,08mm. nu pasiteisina po truputi

Ketvirtadiernį pirkau Climax fluoracarboną 0,12 (žvejoti gyliuose). Praėjusią žūklę Dusioj neapvylė

Pelkiu Senis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 2009.09.27, 13:48
Miestas: Kaunas

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pelkiu Senis » 2010.04.19, 10:33

Tai va, šį pavasarį nusipirkau Salmo Elite valą, 0.25mm. Šiaip nieko valas, tik bėda ta, kad kaip ir dera turbūt jis nepritaikytas mažiems masalams. Su tokiu bandžiau upėtakiaut, deja jis per kietas ir masalai per lengvi - tai valas šoka nuo būgno ir gaunasi barzdų... Žinoma, derėtų naudot plonesni upėtakiam ir mikro masalams, tačiau po pernai pabodo palikinėt masalus dugne, o ir upėtakis jei ima - tai jam neaktualu labai koks pas tave valas :) O dėl kelių žūklių upėtakių nesinori mėtyt pinigus valui, kurį kas metai reikia keist. Tuo labiau, kad pagrinde medžioju lydekas su šalviais. (Jei valtį įsigysiu reiks ir ešeriukus pavaikyt vidurvasari). Tai dabar renkuosi iš tokių mono valų: Sufix, Shimano, Colmic. Ir mastau apie 0.22 - 0.25mm valą. Šiandien ketinu parduotuvėje pačiupinėt ir išsirinkti kažką. :)

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė GytisM » 2010.04.19, 11:02

cia kiek suprantu mono valas? Ar pintas? Nes jeigu pintas tai cia ne valas o virve :lol: As naudoju 0,1mm pintuka ir turiu dar 0,17mm cia jau sunkiems masalams.

Pelkiu Senis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 2009.09.27, 13:48
Miestas: Kaunas

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pelkiu Senis » 2010.04.19, 14:23

Joa joa, čia kalba dėl mono valų. :)
Šiandien tikrinau parduotuvėje kuris valas yra kas :) Iš Colmic, Sufix ir Shimano. Žiūrėjau visus 0,25mm valus. Pamatavo parduovėje valus ir Sufix buvo toks koki skelbia, o Colmic vietoje 0,25 buvo 0,28. Shimano vietoje 0,25 buvo 0,265 :) Deja Sufix neturejo 300m ritinėlio - tai ėmiau Colmic 0,22 (kuris realybeje 0,25) nes jis buvo 200m ritinėlyje :) Kažkaip nemėgstu jungtų valų ritės būgnelyje :roll: Na, išmėgines paskelbsiu kaip jis tarnauja :)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.04.19, 22:38

Pelkiu Senis rašė:Tai va, šį pavasarį nusipirkau Salmo Elite valą, 0.25mm. Šiaip nieko valas, tik bėda ta, kad kaip ir dera turbūt jis nepritaikytas mažiems masalams. Su tokiu bandžiau upėtakiaut, deja jis per kietas ir masalai per lengvi - tai valas šoka nuo būgno ir gaunasi barzdų... Žinoma, derėtų naudot plonesni upėtakiam ir mikro masalams, tačiau po pernai pabodo palikinėt masalus dugne, o ir upėtakis jei ima - tai jam neaktualu labai koks pas tave valas :) O dėl kelių žūklių upėtakių nesinori mėtyt pinigus valui, kurį kas metai reikia keist. Tuo labiau, kad pagrinde medžioju lydekas su šalviais. (Jei valtį įsigysiu reiks ir ešeriukus pavaikyt vidurvasari). Tai dabar renkuosi iš tokių mono valų: Sufix, Shimano, Colmic. Ir mastau apie 0.22 - 0.25mm valą. Šiandien ketinu parduotuvėje pačiupinėt ir išsirinkti kažką. :)

labai jau stori. Nežiūrint kad mono. Aš pernai su 0,18 Sufixu 4,6kg lydeką Nemune parsitysiau. Tiesa labai per jėga netempiau-daviau pasižaist, pavargt

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.04.19, 22:40

Aš paėmiau Climax pintuką 0,14, žalią ;) jau stovi suvyniotas ant multiko. Laukia savo valandos. Tiesa pvz Omaras max 0,12 naudoja (bet jis giliuose ir srovėje negaudo). Aišku geriau-lenviau išeina iš ritės ar multiko, mažiau pastebimas, ale man labai gaila jį palikinėt, kai masalas užkliūna už pusiau mirtinos kliūties

Pelkiu Senis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 2009.09.27, 13:48
Miestas: Kaunas

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pelkiu Senis » 2010.04.20, 09:43

Kaip pats ir minėjai, nesinori palikti masalu dugne, štai dėl ko pasiėmiau tokį kaip ir storoką valą :) Jei bus kliovas manau suviliosiu kokį lydį :) Bet bent masalų liks daugiau dėžutėje :D

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.04.21, 09:02

Pelkiu Senis rašė:Kaip pats ir minėjai, nesinori palikti masalu dugne, štai dėl ko pasiėmiau tokį kaip ir storoką valą :) Jei bus kliovas manau suviliosiu kokį lydį :) Bet bent masalų liks daugiau dėžutėje :D

PX tie masalai (aišku jei ne po 40 su virš tautiškų kainuoja) - reikia lydekų :!: :lol:

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė GytisM » 2010.04.22, 09:39

Pikehunter rašė:
Pelkiu Senis rašė:Kaip pats ir minėjai, nesinori palikti masalu dugne, štai dėl ko pasiėmiau tokį kaip ir storoką valą :) Jei bus kliovas manau suviliosiu kokį lydį :) Bet bent masalų liks daugiau dėžutėje :D

PX tie masalai (aišku jei ne po 40 su virš tautiškų kainuoja) - reikia lydekų :!: :lol:


va xebryte toky pasidariau ir as http://img218.imageshack.us/i/atkabeklisek4.jpg/ (sitas paveiksle tai X RAP'o is forumo "zvejotribuna") bet mano irgi lygei toks pat :)

Mindaugas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2009.11.29, 19:05
Miestas: Klaipeda

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Mindaugas » 2010.05.26, 16:42

Pikehunter rašė:Aš paėmiau Climax pintuką 0,14, žalią ;) jau stovi suvyniotas ant multiko. Laukia savo valandos. Tiesa pvz Omaras max 0,12 naudoja (bet jis giliuose ir srovėje negaudo). Aišku geriau-lenviau išeina iš ritės ar multiko, mažiau pastebimas, ale man labai gaila jį palikinėt, kai masalas užkliūna už pusiau mirtinos kliūties


kaip tau su 0,14 mėtosi? Pas mane tas pats quantum multikas tai tik valiukas 0,16 pintukas climax, tai po kibimo ar zacėpo valas gerokai i bugną ilenda iškarto kenčia užmetimo atstumas. kiek žinau multikui 0,30 geriausias aišku cia mono ar carbonas, na o pintukas manyciau 0,25 pats gazas.

Mantas
Pranešimai: 329
Užsiregistravo: 2010.05.24, 18:55

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Mantas » 2010.05.26, 17:04

ezeruose 0.18 mm uztenka pinto, upese 0.22 pats tas . Ezeruose nera tiek kliuviniu kiek upeje kad pirkti toki stora wala. :)

Mindaugas
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2009.11.29, 19:05
Miestas: Klaipeda

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Mindaugas » 2010.05.26, 17:11

dėl kliuvinių tai galvoju kad užtenka ir 0,14 ar 0,16 bet kalbant apie multiko veikimo principa tai manyčiau storesnis geriau, beto ir gamintojai rekomenduoja net virš 0,3 naudoti.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.05.26, 17:19

Mindaugas rašė:
Pikehunter rašė:Aš paėmiau Climax pintuką 0,14, žalią ;) jau stovi suvyniotas ant multiko. Laukia savo valandos. Tiesa pvz Omaras max 0,12 naudoja (bet jis giliuose ir srovėje negaudo). Aišku geriau-lenviau išeina iš ritės ar multiko, mažiau pastebimas, ale man labai gaila jį palikinėt, kai masalas užkliūna už pusiau mirtinos kliūties


kaip tau su 0,14 mėtosi? Pas mane tas pats quantum multikas tai tik valiukas 0,16 pintukas climax, tai po kibimo ar zacėpo valas gerokai i bugną ilenda iškarto kenčia užmetimo atstumas. kiek žinau multikui 0,30 geriausias aišku cia mono ar carbonas, na o pintukas manyciau 0,25 pats gazas.

Atvirai šnekant turiu aš su Climaxu multike problemų. Jei tik biškį nedareguliuoji stabdžių pagal masalo svorį, iškarto gali laukt problemų. Net pats pardavėjas Marius (fema žūklė) stebėjosi kad nelabai šis valas tinka prie multiko. O jis tų valų ir multikų n išbandęs. Aš asmeniškai darau išvadą, kad dėl blogo išmetimo kalta šio valo struktūra, pynimo principas t.y climaxas per daug grubus multikui. O valo storis reikšmės neturi, gal su storesniu dar daugiau problemų būtų. Čia bent jau mano nuomonė. Dabar ieškau lygesnio, glotnesnio valo, kad gerai slystu, kad ir tą patą spiderį naujieną radau - valas pintas, o atrodo kaip mono. Tai sakau pabandymui reikės nusipirkti ir pažiūrėti ar aš teisus ar ne.

SimasL
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2010.06.03, 21:51

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė SimasL » 2010.06.23, 18:11

Vyriokai, reikia patarimo (ir vėl) ryt išvažiuoju į Ignalinos ežerus ilgąjam savaitgaliui... prisipirkau Mepps'ų, vartyklių ir galvoju reik pasikeist valą. Praieitais metais pirktas kažkoks random, 0,3 monofilamentinis. Pinto savo botagui (2,4m) nenoriu, fluorocarbono irgi, tai gal galit parekomenduto kokį padoresnį monofilamentinį valą. Sukrės ir vartyklės nuo 7g iki 20g, spiningo užmetimas nuo 10 iki 30. Bijau, kad bus sunku su mažesnėm sukriukėm. Kokio storio valą rinktis ?

Pelkiu Senis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 2009.09.27, 13:48
Miestas: Kaunas

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pelkiu Senis » 2010.06.24, 01:21

Apie valus rašiau - tai mano supratimu kokį tikra 0,25mm pasiemus normaliai, man ir upetakinius masalus normaliai meta. Siaip jie labai storinami tad čia bėda. O is rimtu tai colmic,shimano, sufix. Shimano man rodos nestorina, colmik labiausiai is jų pastorines kai pirkau.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2010.06.24, 10:43

Pelkiu Senis rašė:Apie valus rašiau - tai mano supratimu kokį tikra 0,25mm pasiemus normaliai, man ir upetakinius masalus normaliai meta. Siaip jie labai storinami tad čia bėda. O is rimtu tai colmic,shimano, sufix. Shimano man rodos nestorina, colmik labiausiai is jų pastorines kai pirkau.

Iš mono man labiausiai patiko (ir naudoju žieminukei, mikrinėm sistemom) Stroft'as. Po to gal Sufix. Aš asmeniškai dabar bandysiu pereidinėti ant fluoracarbono - castinginą su multiko tikrai persuksiu į šį valą, nes su pintuku daugiau problemų+valas išeina sunkiau. Sakiau mikrines sistemas ešeriams perdarysio ant šio valo


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių