Fluokarboninis valas

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.01.08, 17:06

FLUOROKARBONAS : UŽ IR PRIEŠ

Kadangi fluorokarboną ( FC ) lydi mitai ir stereotipai, pabandysim šiame straipsnyje remiantis savo patyrimu išsiaiškinti, kur yra teisybė, o kur- ne.
FC buvo sukurtas 1960 m. Jį sukūrė garsus Japonijos chemijos koncernas Kureha Chemical Industries Co. Ltd. naftą išgaunančių įmonių gamybinėms reikmėms. Fluorokarbonas, dar yra vadinamas Ftorkarbonu arba PVDF ( polyvinylidene fluoride), yra cheminis polimeras ir yra teflono „giminaitis“. FC pagrindinė savybė, dėl kurios jis buvo sukurtas, ypatingai aukštas atsparumas agresyvioms sąlygoms: tiek cheminėms, tiek fizinėms ( temperatūra, vandens poveikis, UV spinduliavimas, mechaninis dilimas). Žvejams svarbi FC savybė – mažas valo matomumas vandenyje. Tai lemia medžiagos šviesos spindulio lūžimo koeficientas 1,42 . Tuo tarpu vandens koeficientas siekia 1,30. Todėl firmos, pradėjusios gaminti valus iš FC, paskubėjo juos vadinti „nematomais“. FC valas skęsta vandenyje 3k. greičiau nei monofilamentinis valas. Tai didelis privalumas plūdininkams ir muselininkams. FC valas pasižymi mažu tamprumu, kas užtikrina jo stiprumą ir sąlygoja greitą žuvies pakirtimą. Būtina įvertinti, kad skirtingų gamintojų FC valai nepasižymi vienodomis charakteristikomis, nes tai lemia skirtingos valo gaminimo technologijos.
Kadangi mano šalyje (Ukraina) buvo sunku gauti nusipirkti pradininko-gamintojo Kureha FC valo, todėl nusipirkau kitos garsios japonų firmos Sun Line valą serijos FC Sniper, kuris, pasak gamintojo, yra Superiour Quality Bass Fishing Line ( paprastai tariant, topinis FC valas basų žvejyboje).

[IMG=http://img263.imageshack.us/img263/5686/fcvalas.jpg][/IMG]


Valo ilgis ritėje 150m., kurio vidurys pažymėtas ryškiu ružavu markeriu. Dalinu valą į 2 dalis po 75m. Po 6-7 žvejybų pervynioju valą, apkeisdamas valo galus . Dar po 6-7 žvejybų seną valą išmetu, užvyniodamas antrą naują dalį ant ritės. Tai sąlygoja gaudymo sąlygos ir vidutinė užmetimo distancija. Man taip patogiau, o kiekvienas gali pasirinkti jam priimtinesnį būdą. Valo diametras 0,165mm. ,stiprumo testas 2kg. (4lb). Gaudydamas šiuo valu pradedu atsikratyti mitų ir legendų ,kurios sklando žvejų tarpe apie FC valą.
Legenda 1. FC valas turi didelę atmintį ir yra kietas it viela. Gal būt tai surišta su didelio storio valais arba valais, kurie buvo gaminami pogrindyje ir nė iš tolo neprilygsta tikrų gamintojų produkcijai. Kadangi gaudau su UL spiningu, tai ir valą pasirinkau pagal kotui keliamus reikalavimus 4- 6 lb. Mano pasirinktas FC valas buvo pakankamai minkštas ir pasižymėjo nedidele atmintimi (skirtingai nuo pigių ir didesnio diametro FC valų). Pirmus 75m. valo paskiriu valo rišamų mazgų stiprumo bandymams , o taip pat valo dilimo bandymams, naudojant imitatorių, pagamintą iš švitrinio popieriaus.
Legenda 2. Nedidelis FC valo stiprumas lyginant su to paties storio mono valu. Stiprumo bandymas parodė valo be mazgo stiprumo vidurkį 2,61 kg. (Gamintojo nurodoma stiprumo riba- 2,00 kg). FC valo stiprumo ribos per mazgą vidurkis 1,90 kg. Griausiai laikė mazgas Uni-knot, blogiau Palomar, blogiausiai – mazgas Clinch. Tačiau reikia pripažinti, kad stiprumo skirtumai tarp išvardintų mazgų buvo nedideli. Atliekant stiprumo bandymus su to paties storio mono valu, rezultatai buvo praktiškai tokie patys. Sau padariau išvadą, kad pagal stiprumo parametrus FC valas nenusileidžia to paties storio mono valui.
Legenda 3. FC valo ypatingas atsparumas dilimui. Dilimo testą atlikinėjau naudodamas imitatorių- bloką, kurio status kampas buvo apklijuotas smulkiu švitriniu popieriumi. Bandymui buvo paruoštas pintas valas,kurio stiprumo riba- 5 lb., mono valas - 0,165 mm. storio ir minėtas FC valas. Testo darbinio paviršiaus ilgis 1m. Ant valo galo buvo pririštas 50g. darbinis svarelis,kuris buvo tolygiu greičiu pakeliamas į 20 cm. aukštį. Valo slidimo trejektorija- status 90 laipsnių kampas. Testo rezultatai: pintas valas nutruko po 2-3 svarelio pakėlimų, mono valas atlaikė 7-8 pakėlimus, FC valas atlaikė 10-12 svarelio pakėlimų. Mitas, kad FC valas yra panacėja nuo dilimo- dalinai pasitvirtino. Dalinai, nes bandymų su lydekos dantimis neatlikinėjau, nors manyčiau ,kad šis mitas galiotų FC valui , kurio storis 0,30 mm. ir daugiau. Pats asmeniškai tikėdamasis susitikimo su lydeka uždedu 8 mm. ilgio pavadėlį, pagamintą iš stygos 0,25mm.
Skeptiškai įvertinau teiginį dėl FC nematomumo vandenyje. Žvejybos metu, žiūrėdamas iš valties, aiškiai mačiau valą 0,5m. gylyje. Teko žiūrėti ir matyti valą būnant po vandeniu 0,5m atstumu nuo jo, nepriklausomai nuo gilio. Žinoma, pas žuvį yra kitas žvilgsnis ir požiūris į tai, bet šito mes nesužinosim.
Po šių testų kiti 75 m. FC valo buvo užvinioti ant ritės Daiwa Presso tolimesniems testams vandenyje. Turiu pripažinti,kad valas ant ritės būgnelio atsigulė nelygiai- nuolydis prie priekinio bugnelio krašto ir pakilimas prie galinio. Anksčiau viniojant ant tos pačios ritės pintą valą #3 ir #4, bei mono valą (storis 0,145 mm.), valas susiviniodavo tolygiai. Tiesa, po serijos bandymu su tarpinėmis, pavyko pasiekti norimą rezultatą.Manau, kad vyniojant FC valą ant sureguliuotos ritės kitiems valams,reikia būti pasiruošusiems tokiems papildomiems reguliavimams.
I testinis komplektas:
- spiningas Favorit Sirocco SCS 322UL
- ritė Daiwa Presso
- vobleriai : vidutinio nėrimo gilio crankai, minnow 50- 60 mm.ilgio
- gaudymo sąlygos: Dniepro upės rėvos, gaudymas iš valties, upė srovės tėkmė-nuo vidutinės iki stiprios, dugnas- akmenys, dreisenos, įvairios dugno šiukšlės.
Užduotis buvo išsiaiškinti,kiek teks prarasti masalų gaudant su FC. Paprastai gaudant per dieną pintu valu ( storis 0,4 mm.),tekdavo prarasti 4-5 voblerius ir dukart tiek džiginių masalų. Taigi, gaudant su FC, teko prarasti tik 1 crankbaitą ir tai buvo įtarimas (pagal kontakto su masalu pobūdį),kad užkabinau aštraus metalo šiukšlę.
II testinis komplektas:
- spiningas Jackso Dynamis DNS-60UL
- ritė Daiwa Presso
- masalai: crankai (panėrimas 0,5- 2 m.), minnow (ilgis 50- 60 mm. panėrimas iki 1,5m.), džigo masalai- 4- 7 g.
- gaudymo sąlygos: upė Dniepras, gaudymas iš valties, upės srovės tėkmė- rami iki vidutinio, dugnas- smėlis, gylis 2-6 m.,tarpais akmenys ir dreisenos 1,5m. gylyje.
Nusprendžiau išbandyti „giluminę artileriją“. Esant maksimaliam kontaktui su abrazyviniu dugnu galima daryti išvadas apie valo patikimumą. Žvejybos metu nepraradau nei vieno voblerio. Tiesa, keletą galvakablių teko palikti dugne. Džigaujant naudoti FC valą kaip pagrindinį nėra tikslinga dėl nepakankamo gero kontakto su masalu (skirtingai nei su pintas valas, FC valo tamprumas yra didesnis). Ramioje srovėje kontaktą su dugnu jausdavau nuo 4 g. svorio galvakablio. Nors ir padidinus svorį iki 7g. ,didesnio komforto jaučiant dugną nebuvo. Reikia paminėti, kad sukrės pakankamai stipriai susukdavo valą, dėl ko dažnai susidarydavo „barzdos“.
Šiais komplektais buvo gaudoma visą sezoną ir kitose upėse su akmeningais ir dreisenomis apaugusiais dugnais. Didelių rūpesčių su FC nebuvo.
IŠVADOS
- jei jūs gaudote upėse su abrazyviniais dugnais ir jūs nesate Rokfeleris, FC valas sutaupys jums nemažai pinigų ir nervų. Tačiau apie žuvies kibimo pojūtį „smūgis į ranką“ jums teks pamiršti.
- mitas apie FC valoi nematomumą man yra išsklaidytas. Daugelyje žvejybų FC valo pakeitimas pintu valu tikrai nepablogino žvejybos rezultatų. Tas pat liečia ir plieninio pavadėlio panaudojimą.
- FC valo minkštumas, atmintis bei stiprumas valų storio diapazone 0,125 – 0,185 mm. pilnai atitinka monovalo analogiškas charakteristikas.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.01.08, 17:08

DAR KARTĄ APIE FC

FC valu aktyviai gaudau jau penkti metai. Iš pradžių nelabai tikėjau valo „nematomomis“ savybėmis, ypač jei kalba eidavo apie didesnius vala storius. Net paprasta akimi FC valas yra pastebimas vandenyje, tiesa ,šiek tiek mažiau nei mono valas. Pažįstami fizikai paaiškino, kad FC valas pastebimas gylyje iki 20 – 30 cm. Kadangi UV spinduliai giliau neprasiskverbia, valas tampa nematomu.
Kai žvejyba vyksta vietose, kur dugnas yra akmenuotas ar apaugęs dreisena, FC valas išeina į pirmą planą. Palyginus su mono valu ar pintuku, FC valas žymiai geriau atlaiko aštrių geldelių ir akmenų poveikį. Gaudant pintu valu, tekdavo prarasti žuvį, kuri lengvai nutraukdavo pažeistą valą, esant teisingai sureguliuotam ritės stabdžiui.
Dabar aš vienareikšmiškai balsuoju už FC. Dažniausia naudoju valą firmos TORAY. Be jo mano arsenale yra Owner, YGK, Sunline, Nikko ir Riverge arba Seaguar, kuris atstovauja pačiam stambiausiam žaliavos tiekėjui, kompanijai Kureha. Valo storio pasirinkimą lemia daug sąlygų. Mikrodžigui aš naudoju pavadėlius arba shock-leader‘ius, kurių storis nuo 0,16 mm. iki 0,37 mm. ( Toray Bawo Super Finesse 3-5 lb., Toray Bawo Super Hard Premium Plus 6 -16 lb., Sunline Wakasagi FC, Siglon FC). Jų ilgiai svyruoja nuo 30 cm. iki 3 m. FC valo savybės praverčia lydekų gaudyme. Lydeka negali perkąsti storo FC valo. Jį naudoju ne tik džigaujant, bet ir gaudant vobleriais, blizgėmis, gumomis. Einamiausi storiai yra 0,32 mm. – 0,40 mm. Šiems tikslams naudoju Toray Superhard Up-Grade ir Superhard Strong, Sunline Siglon FC 14-20 lb. Nenaudoju pavadėlių iš FC gaudant mažais masalais: vobleriai iki 55 mm., sukrės No1 ir mažos vartiklės. Beje kartais pasitaiko atvejų kai lydeka nukanda pavadėlį. Bet tai atsitinka dėl dviejų priežasčių. Pirma, nekokybiškas FC valas, pagamintas neaiškių gamintojų, tiek žinomų firmų. Kartą teko po 4 žvejybų išbrokuoti FC valą žinomo gamintojo, nors iš pažiūros valas atrodė nepriekaištingai, bet lydeka pastoviai jį nukąsdavo. Antra priežastis, trumpas pavadėlio ilgis. Kai lydeka netaikliai atakuoja masalą, jos dantys nukerpa pintą valą aukščiau pavadėlio. Todėl pavadėlį stengiuosi daryti ilgesnį. Tačiau per ilgas pavadėlis gali gadinti masalo darbą. Aš renkuosi pavadėlio ilgį nuo 20 cm. iki 50 cm. Per paskutiniuosiu 3 gaudymo metus nei man nei mano klubo draugams nepasitaikė atvejų , kad lydeka nukastų pavadėlį iš FC. O lydekos pasitaikydavo nuo 0,7 kg. iki 5 kg. Tačiau FC tai ne metalinis pavadėlis ir kažkokia procento dalis išlieka,jog lydeka laimės. Bet kuriuo atveju kiekvieną FC pavadėlį reikia kruopščiai tikrinti ir, pastebėjus mažiausią pažeidimą, būtina jį keisti nauju.
FC pavadėlio privalumai:
- dėka savo standumo,pavadėlis žymiai rečiau užsikabina už masalo trišakių kabliukų.
- atsparus lydekų dantims ir nesideformuoja po kibimo.
- mažai pastebimas vandenyje.
- nesunkiai pririšamas prie pinto valo, be papildomų tvirtinimo elementų.
FC pavadėlio trūkumai:
- kad apsaugoti FC pavadėlį nuo lydekos dantų, parenkamas storas valas, kuris neigiamai atsiliepia masalo balansui ir darbui.

FC valo tamprumas yra 2 kartus mažesnis už mono valo tamprumą. Kai kurie žvejai yra įsitikinę, kad naudojant FC valą kaip pagrindinį, galima “ nušauti 2 zuikius “ : nematomas ryšys tarp valo ir masalo , bei užtikrintas kontaktas su žuvimi. Tačiau čia nėra viskas taip paprasta. Kartą upėtakių gaudymui nusipirkau ritę nepigaus FC. Deja, dėl valo atminties užmetimo metu valas nušokdavo nuo ritės būgnelio, nemaloniai garsiai šlamėdamas. Tvičinguojant vobleriu visai nejaučiau masalo darbo. O po sukrės užmetimo valą susuko per visą valo naudojomo ilgį. Susidarydavo „barzdos“ net naudojant labai gerą ritę. Pabandžiau pratęsti eksperimentą naudodamas minkštesnį FC valą gaudydamas kitas žuvis. Bet nieko gero iš šito neišėjo. Tolimame užmetime nebuvo nei reikiamo jautrumo, nei užtikrinto pakirtimo. Pabandžius mono valą ,sumažinto tamprumo ( Daiwa Presso ar YGK Nitlon Spinins Type II), rezultatas iš karto pagerėjo.
Dėka savo didesnio tankio FC valas 2,5 karto greičiau skęsta už mono valą. Jų tankiai atitinkamai sudaro: 1,78 g/cm3 ir 1,14 g/cm3. Štai tokios yra FC valo ,kaip pagrindinio valo, neigiamos savybės. Visų pirma nukenčia užmetimo nuotolis. O naudojant FC pavadėlius šios savybės tampa teigimomis, ypač kai naudojami skęstantys vobleriai arba suspenderiai. Jeigu kiekvienam vobleriui parinkti atitinkamą valo storį, masalas greičiau pasiektų savo darbinį horizontą. Gaudant lydekas, toks valo parinkimas tampa problemiškas, nes reikalingas storas valas.
Galima daryti išvadą,jog spiningaujant FC valo panaudojimas kaip pagindiniu yra NEREKOMENDUOTINAS. Bet jo panaudojimas pavadėliams ar shock-leeder‘ iams yra naudingas. FC valo jautrumas yra įvairus. Tai priklauso nuo gamintojo. Kuo kietesnis valas, tuo pakirtimas bus efektyvesnis, tačiau jis blogiau klosis ant ritės būgnelio ir turės atmintį. Ant vandens nukritęs toks valas kurį laiką ant paviršiaus gulės žiedais, o tai blogins spiningo ryšį su masalu ir savalaikį pakirtimą.
Todėl man ligi šiol yra mįslė- kaip gi amerikiečiai gaudo basus, naudodami FC ? Gal jų „multikai“ kompensuoja aukščiau išvardintus FC trūkumus ? O gal jie naudoja minkštus valus? Kiek aš žinau yra ir pas mus sportininkai, kurie naudoja FC ir multiplikatorines rites. Bet jų yra vienetai. Matyt esmė yra patyrime, kaip tinkamai suvaldyti FC valą.

FC PRITAIKYMO SRITYS

Pradėjau aš nuo nedidelių eksperimentų gaudant ešerius. Visos įmanomos sistemėlės buvo rišamos iš FC. Jo privalumai išryškėjo kai gaudomi ešeriai buvo pasyvūs. Gaudant dideliame gylyje, esant drumstam vandeniui ir aktyviems ešeriams, jokio skirtumo, lyginant su kitais valais, nebuvo. Visais kitais atvejais FC pranašumas buvo. Gaudant ešerius ir starkius šoninio pavadėlio (dar vadinama Paternosteriu) sistema, valo atkarpai: pavadėlis- masalas, naudodavau ploną FC valą ( 3- 8 lb.). O valo atkarpai iki svarelio imdavau storesnį FC ( 8- 14 lb.). Pagrinde tai buvo valai: Toray Bawo Super Finesse, Bawo Super Hard Premium Plus, Siglon FC ir Nikko Vexter FC. Gaudant ešerius bei starkius sistemomis Drop- shot, Karolina,vobleriais ar sukrėmis renkuosi vidutinio stiprumo valus. Gaudant šapalus ir upėtakius vobleriais ar blizgėmis renkuosi FC valą, kurio stiprumas 2- 4 lb. Šiuo atveju pirmenybę atiduodu YGK Nitlon Trout Fluoro, Sunline Sniper ir ,žinoma, Toray Bawo Super Finesse valams. Testuodamas valus didelį dėmesį skiriu jų trūkumams. Vieni jų turi daugiau, kiti- visai neturi jų. Po penkių metų aktyvios žvejyvbos, daugelių treniruočių bei varžybų geriausiu valu man tapo valas, kurio gamintoja- kompanija Toray. Už šios kompanijos gaminamą valo kokybę galiu guldyti galvą. Jo pranašumas buvo patvirtintas gaudant pačiomis sunkiausiomis sąlygomis. Kiek žinau, kompanija Toray sukūrė FC testavimo standartą K-1 , pagal kurį yra nustatomas realus valo stiprumas bei ilgaamžiškumas mikroabrazyviniam poveikiui. Kalba eina ne apie trumpalaikius poveikio kontaktus, bet apie sisteminį trinties poveikį valui spiningo žieduose, ritėje, kontaktuose su dugne esančiais akmenimis, geldelėmis, vandens augmenija bei žuvies dantimis. Egzistuoja nuomonė, kad FC valo stiprumas yra mažesnis nei įprasto neiloninio valo. Tačiau tai tikrai neliečia Toray produkcijos. Joje naudojama Double Structure ( dviejų dervų kombinacijos) technologija vienareikšmiškai padidina valo stiprumą tempimui ir mazguose.
Galima eksperimentuoti su pavadėlių ilgiais bei storiais. Kuo pavadėlis yra storesnis, tuo jo pasipriešinimas vandeniui yra didesnis. Reiškia masalo skendimo fazė yra ilgesnė. Kuo pavadėlis yra ilgesnis , tuo masalo skendimo laikas bus taip pat didesnis. Parenkant pavadėlio ar shock-leeder‘io storį bei ilgį, galima reguliuoti masalo skendimo laiką, nekeičiant paties masalo svorio. Tai svarbu gaudant mikrodžigu ar džigu nedideliame gylyje , esant dideliam užmetimo nuotoliui, kaižuvis yra labai įnoringa. Tai galima pasiekti ir naudojant mono valą, tačiau naudojant FC, turėsime keletą privalumų, apie kuriuos pakalbėsime toliau.
Didelis FC valo privalumas- jo inertiškumas vandeniui. Jis nesugeria drėgmės, neišbrinksta būnant ilgą laiką vandenyje. FC struktūros neveikia vandens molekulės, kas užtikrina FC valo stiprumą bei pastovų storį. Nukritęs ant vandens paviršiaus, FC valas, skirtingai nuo pinto ir mono valų, nepalieka oro burbuliukų ant vandens ir nesukelia papildomo triukšmo. Ši savybė yra gerai žinoma japonų ekspertams, gaudantiems basus. Mūsų šalyje šią FC savybę tik pradedama suvokti ir naudoti gaudant upėtakius ir starkius, bet ne kaip pagrindinį valą, o kaip pavadėlį ar shock- leeder‘į , kurio ilgis gali siekti 3- 4 m. Pasyvus starkis palankiau „žiūri“ į pavadėlį iš FC, nei į metalinį. Tas pat liečia ir upėtakius.
Keletas žodžių apie mazgus. Pagrindiniai mazgo kriterijai: patikikimumas, stiprumas, lengvas ir greitas surišimas, lengvas mazgo praėjimas pro spiningo žiedus.
Esu susidūręs su žmonėmis, kurie visiškai nusivylė FC valais. Tai sąlygojo dvi priežastys. Pirma, FC valo privalumai neatitiko visų norimų troškimų ir jų atsisakymas nuo FC yra daugiau panašus į protestą. Antra, priežastys ,susijusios su nežinojimu apie valo galimybes ir savybes, pastūmėjo žmones pirkti FC valą atsižvelgiant į gražų, spalvotą įpakavimą, o ne į valo kokybę. Pasaulyje yra tik tris kompanijos, gaminančios FC žaliavą. Kitos firmos tik dirba su šia žaliava. Ir, toli gražu, ne visos firmos kruopščiai atrenka būtent tas medžiagas, kurios lemia aukščiausią FC valo kokybę. Kiekvienam valo storiui yra parenkama tam tikra cheminė dervos sudėtis, kuri gaunama iš žaliavos tiekėjų su tiksliomis technologinėmis rekomendacijomis tolimesniai gamybai. Kaip tiksliai jų laikomasi tolimesniame gamybos procese sunku spręsti. Galų gale, didelę įtaką tam turi komerciniai dėsniai, kai tenka aukoti gaminio kokybę vardan kainos ir įsitvirtinimo rinkoje. Naujos ir mažai žinomos kompanijos gali įsitvirtinti rinkoje dėka mažos produkcijos kainos. Bet ar produktas iš ties yra kokybiškas? Siūlyčiau labiau pasitikėti garsiais ir žinomais gamintojais ir valą pirkti rimtose parduotuvėse. Geras FC valas nebūna pigus.
Paveikslėlis

Gedcka
Pranešimai: 99
Užsiregistravo: 2011.01.30, 22:55
Miestas: Druskininkai

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė Gedcka » 2012.03.18, 20:26

Berkley Trilene Fluorocarbon ,gal kam teko zvejot su situ valu.Taikiklyje 0.27mm ir 0.30mm.

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.03.18, 22:21

zvejot as meniskai man neteko bet uz SEB nera konkurentu ..bent jau kol kas

cia apie FC kalbu.........
:mrgreen:
Paveikslėlis

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė GytisM » 2012.03.18, 23:14

antistatic333 rašė:zvejot as meniskai man neteko bet uz SEB nera konkurentu ..bent jau kol kas

cia apie FC kalbu.........
:mrgreen:


tu kazka maisai. SEB yra Salmo Elite Braid(pintas)

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė Pelekaz » 2012.03.19, 00:44

Taip, Seaguar Grand Max - NR 1 ;)
Esme musyse...

Gedcka
Pranešimai: 99
Užsiregistravo: 2011.01.30, 22:55
Miestas: Druskininkai

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė Gedcka » 2012.03.19, 20:15

Pelekaz rašė:Taip, Seaguar Grand Max - NR 1 ;)


Aciu uz info.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė Pikehunter » 2012.03.19, 21:10

Gedcka rašė:Berkley Trilene Fluorocarbon ,gal kam teko zvejot su situ valu.Taikiklyje 0.27mm ir 0.30mm.

ėėėė vyručiai nestumkit ant Berkley Trilene Fluorocarbon. Ne dėl to, kad aš jais prekiauju, bet dėl to, kad juo gaudau. Aš jį 0,14 naudoju gaudant mikrikais ir valgomom gumom. Kietas, tvirtas, mažai matomas vandeny. Esu gaudęs su kolegom vienoj valty, kurie naudojo panašaus kalibro įrankius ir tas pačias valgomas gumas (konkrečiai tai Reins), tačiau skirtingais valais ir rezultatai su juo buvo ne ką pastesni nei kolegos gaudė su pintais valais (nanofilu ir kt). Ir vieną žvejybą su 0,14 sugebejau 1 lydeka įprašyti 5,6kg http://www.spiningavimas.lt/dienorascia ... deku-metas . Taip kad aš tikrai nespjaunu į jį. O žiemą fluoracarbonas (0,1-0,12) man valas nr 1. Tik gaila kad Berkley negamina plonesnio nei 0,14mm

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė Pelekaz » 2012.03.23, 23:23

Algirdai, tai niek nieko nevaro ;) gali buti, kad sis valas geras, bet as naudoju Seaguar, nes apie ji labai geri atsiliepimai pasaulyje, tai su kitais ir neeksperimentuoju, po teisybei, kitu ir nebandziau :? ;)
Esme musyse...

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.03.28, 22:00

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.03.28, 22:13

:mrgreen: JAPANESE FLUOROCARBON
Naujas "SEAGUAR"-130

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.03.28, 22:34

Info apie fluorokarbona, amerikieciu atsiliepimai ir t.t.
penketukas :

1. Seaguar Invizx
http://www.seaguar.com/products/invizx.htm

2. Berkley Trilene
http://www.tacklewarehouse.com/Berkley_ ... BTFCC.html

3. Sunline Sniper
http://www.sunlineamerica.com/fluoro_fcsniper.html

4. Bass Pro Shops
http://reviews.basspro.com/2010/37510/b ... eviews.htm

5. P Line Halo
http://www.cabelas.com/fluorocarbon-p-l ... on-1.shtml
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.03.28, 22:37

Red Fluorocarbon from Japan
Paveikslėlis
Rozinis fluorokarbonas,idomu kaip si 2012metu naujove vandenyje :?:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.12.26, 02:03

fluorokarbono valai

Situacijų, kai reikia žvejoti ypač skaidriame vandenyje ir būtina naudoti kuo mažiau pastebimą valą, žūklėje pasitaiko kiekvieną sezoną. Pasitaiko ir taip, kad net ir drumstame vandenyje žuvys kimba tik tada, kai naudojamas maksimaliai plonas valas, kurį sunku įžiūrėti. Deja, tada susiduriama su kita problema – plonyčiu plaukeliu neįmanoma išvilkti stambių egzempliorių. Kokią išeitį galima pasiūlyti žvejams? Dabar tokia išeitis jau yra - tai specialūs „Fluorocarbon“ tipo valai, tačiau svarbiausia, kad šį sezoną Lietuvos meškeriotojams tapo prieinamas „Seaguar“ valų, kurie šiandien laikomi geriausiais, spektras – jį pateikė kompanija „Salmolita“.

Skaidrus vanduo ir seklios žūklavietės

Kiekvieną rudenį prieš šalčius nuskaidrėja vanduo ežeruose ir upėse. Spiningininkai šio meto labai laukia, nes tada prasideda stambių lydekų kibimas. Jam iš anksto rengiamasi: parenkami masalai, derinami įrankiai. Deja, neretai pasitaiko, kad visi kruopščiausi pasirengimai nueina šuniui ant uodegos, nes nepavyksta parinkti tinkamo masalo arba įspėti kažkokios subtilybės. Papasakosiu konkrečią situaciją.

Pernai rudenį toks kuriozas nutiko su dviem pažįstamais spiningininkais, kurie iš eilės dvi dienas žvejojo gerai pažįstamame vandens telkinyje, tačiau užkibo tik viena vidutiniokė lydekaitė. Kadangi abu puikiai žinojo, kad tokiu metu nereti 4 – 5 kg egzemplioriai, nutarė kitą savaitgalį žvejoti ten pat. Žinoma, iki žūklės jiedu nesėdėjo rankas sudėję, o rengėsi naujam iššūkiui. Savaitės viduryje vienas iš tų dviejų spiningininkų paskambino man ir pasiteiravo, ką daryti tokiais atvejais? Paklausiau, ar tvenkinys, kuriame buvo žvejota, gilus? Pasirodė, kad kelių metrų gelmė - tik prie užtvankos pylimo, o visur kitur - ne giliau nei 1 – 1.5 metro. Pakraščius juosia dešimties metrų zona, kur vandens - vos pusmetris. Dugną dengia trumpastiebių augalų kilimas, kelmų ar nugrimzdusių išvartų beveik nėra. Tokioje žūklavietėje skaidraus vandens laikotarpiu reikia žvejoti nerėksmingais masalais. Ypač tinka klasikinės vartiklės, pvz. „Agluona“, tačiau nepatartina naudoti sidabraspalvių versijų – tokiomis aplinkybėmis būtent auksaspalvių blizgių metas. Pageidautina, kad jos būtų apsitraukusios dulsvomis apnašomis, gesinančiomis metalo blizgesį. Dar geresnis masalas - vobleriai, tačiau kiek įmanoma tikroviškiau atrodantys. Žinoma, geriausia rinktis tokias imitacijas, kurios vaizduoja dažniausią konkretaus vandens telkinio lydekų (arba kitų plėšrūnų) grobį.

Nereikia manyti, kad masalo parinkimas išsprendžia visas problemas. Žvejojant skaidriame vandenyje svarbi kiekviena smulkmena. Galite remtis prielaida, kad vietinės lydekos palyginti seklioje žūklavietėje puikiai mato ant kranto esančius objektus ir gerai žino, kad žvejo siluetas – pavojaus ženklas. Margašonėms taip pat gali kelti įtarimą irklų pliuškesys, jos gali baidytis valties.

Valo faktorius

Svarbus dar vienas dalykas – valo spalva. Paprastai skaidriame vandenyje vengiu naudoti skaidrius ir šviesius valus, nes jie labai pastebimi. Valą visada stengiamasi parinkti tokį, kad būtų menkai matomas dugno fone. Tvenkinyje, kurio dugnas apžėlęs rusvai žalsva žole, net ir universalus žalsvas valas bus gana pastebimas. Tad geriausia naudoti rusvą arba margintą. Pintas valas netinka išvis, nes jis neskaidrus ir šimtu procentų atspindi šviesą. Tačiau saulėtu oru klasikinis viengyslis, t.y. „monofilament“ arba „copolymer“ tipo valas pakankamai gerai atspindi saulės spindulius ir žuvys be vargo jį įžiūri, net ir tada, kai jo spalva atitinka vandens telkinio dugno ar vešiančių vandens žolių spalvą. Štai tokiais atvejais patartina naudoti fluorokarbono valą. Mano pažįstami pasinaudojo visais patarimais, tačiau pats veiksmingiausias buvo paskutinis. Netgi ypatingų masalų neprireikė, kai jiedu žvejojo masalą plukdydami fluorokarbono valais arba naudojo fluorokarbono pavadėlius. Vis dėlto sekliuose vandens telkiniuose geriausia derinti abu variantus, o naujoviškus pavadėlius, suderintus su nailoniniu ar pintu valu, naudoti velkiaujant skaidriame vandenyje, kur gelmė viršija du metrus, arba žvejoti guminukais pintu valu, o taip pat jūrinėje žūklėje (“surf” tipo dugninės įrangos elementas).

Kas yra fluorokarbonas?

“FluoroConsultants Group LLC” kompanijos konsultanto Sino Ebnesadžo teigimu, fluorokarbonas – medžiaga, susidedanti iš fluoro ir angliavandenių. Šių cheminių medžiagų klasę 1938 m. atrado „DuPont“ kompanijoje dirbęs chemikas Rojus Danketas. Jis taip pat atskleidė būdus, kaip fluorokarboną galima panaudoti gaminti plastikus ir gausybę kitų medžiagų. Beje, fluorokarbono šeimai priklauso teflonas, hermetikai, įvairios alyvos ir tepalai bei daugybė plastikų. Praėjusio amžiaus šeštasis dešimtmetis – plastikų aukso amžius. Tuo metu japonų korporacijoje „Kureha Chemical“ kilo idėja vieną iš gausybės fluorokarbono polimerų „Polyvinylidene Fluoride PVDF“ panaudoti žvejybos valo gamybai. Kompanijos chemikai padarė išvadą, kad fluorokarbono atsparumas trinčiai, saulės spinduliams, aukštai temperatūrai ir kitoms nepalankioms aplinkos sąlygoms yra savybės, kurių stinga nailoniniams ir dakroniniams žvejybos valams. „Kureha Chemical“ atlikti bandymai parodė, kad po 1000 valandų švitinimo ultravioletiniais spinduliais fluorokarboninis valas išsaugo pirmykštį tvirtumą, o nailoninis tokiomis pat sąlygomis tampa net 40 proc. silpnesnis.

Bandymų metu atsiskleidė kita fluorokarbono valų savybė, į kurią nesusipažinę su žūklės subtilybėmis chemikai nekreipė dėmesio: pasirodo, kad fluorokarbono valai yra beveik nematomi vandenyje. Tačiau pirmieji fluorokarbono valai buvo pernelyg stangrūs, labai spyruokliuodavo, antra, jų gamyba buvo gana brangi palyginti su nailoninių valų gamyba. Todėl pirmiausia dėl ypatingo tvirtumo buvo pradėti naudoti ne fluorokarboniniai valai, o pavadėliai, skirti „Big Game“ stiliaus jūrinei žūklei. Kitaip tariant, fluorokarboniniai didelio skersmens valai buvo pritaikyti žvejoti akylus jūrinius plėšrūnus – marlinus, tunus, durklažuves, buriažuves, kurios skaidriame vandenyje puikiai mato storą dakrono valą ir nesusigundo masalu. Ir atvirkščiai, jei masalas plukdomas pritvirtintas prie dvigubai storesnio nei valas fluorokarbono pavadėlio, marlino kibimas tikėtinas beveik šimtu procentų.

Tad pirmuoju pasaulyje žūklei skirtu fluorokarbono gaminiu tapo jūrinis 25 jardų ilgio pavadėlis „SEAGUAR RED LABEL FLUORCARBON“, išleistas į rinką 1971 metais ir pagamintas iš 100% PVDF ir skirtas velkiauti. Beveik iki 2000 metų šį pavadėlį galima buvo įsigyti tik Japonijoje, o paskui JAV. Pavadėlis buvo gaminamas 0.405, 0.470, 0.520, 0.570, 0.660, 0.740, 0.810 mm skersmens ir kainavo nuo 8 iki 23 dolerių.

Tolesni eksperimentai su fluorokarbono valais sudomino japonų korporacijos partnerius Jungtinėse Valstijose – kompaniją „Kureha America Inc.“, kuri dabar yra oficialus „Seaguar“ valų gamintojas ir kuri pagamina didelę dalį šimtaprocentinio fluorokarbono valo. Per pastarąjį dešimtmetį buvo ištobulinti fluorokarbono valų gamybos metodai – ekstruzija ir kalibravimas, todėl dabar šie valai turi visas reikalingas žvejybai savybes.

Valo matomumas vandenyjeValas Refrakcijos koeficientas (vnt.)
Nailoninis 1.5
Fluorokarboninis 1.1 – 1.2



Naujos savybės – didesnės galimybės

Valai ant kurių pakuočių užrašyta „Fluorcarbon“ prieš keletą metų lietuviškose žūklės įrankių parduotuvėse buvo retenybė, tačiau ir dabar ne visi apie jį žino tai, ką derėtų žinoti. Kita meškeriotojų dalis, vis dar nelabai tiki deklaruojamomis „fluorokarbono“ savybėmis. Beje, kokios jos yra?

Svarbiausia, gamintojų teigimu tai, kad naujos kartos valai mažai matomi vandenyje, o tam tikromis sąlygomis visai nepastebimi. Priežastis labai paprasta – medžiaga, iš kurios jie gaminami beveik neatspindi šviesos, o šviesos spindulio lūžimo kampas joje beveik toks pat kaip ir vandens. Žodžiu, spinduliukas praeina kiaurai, neapšviesdamas fluorokarbono gijos. Ko daugiau reikia? Juk tai praktiškai reiškia, kad fluorokarbono valas yra beveik nematomas vandenyje. Tad šiuos valus galima sėkmingai naudoti bet kokiomis sąlygomis. Ypač didelis privalumas, kad nematomus valus galima naudoti dvigubai storesnius ir, žinoma, atlaikančius dvigubai didesnes apkrovas ten, kur anksčiau reikėdavo tenkintis plonyčiais viengysliais monofilamento ar "copolymer" tipo valais.

Štai karšių žūklei ne tik per varžybas, bet dabar jau ir tada, kai plačiašoniai kimba labai įnoringai, būdavo naudojami plonyčiai 0.06 – 0.08 mm skersmens valai. Nereikia aiškinti, kaip sunku tokiu „plaukeliu“ ištraukti stambų egzempliorių. Dabar galima pasinaudoti fluorokarbono valo privalumais ir tokiose situacijose naudoti 0.10 – 014 mm skersmens valą, nes jis beveik nepastebimas ir atsargūs karšiai jo absoliučiai nesibaido.
Kitas privalumas – spalva. Poledinėje žūklėje dabar tapo populiarus rausvas, gelsvas, oranžinis fluorokarbono valas, nes jis vandenyje lyg ištirpsta užtat ant sniego ar ledo - puikiai matomas.

Valas visada buvo daugiausia rūpesčių kelianti meškerės ar spiningo įrangos dalis, nes gana greitai dėvėdavosi, neturėjo reikiamo atsparumo trinčiai, juos labai sendindavo ir sendina dabar saulės spindulių poveikis. Gerai prisimenu, kaip vos ne kasdien stangrėjančius ir silpnėjančius senos kartos valus reikėdavo keisti porą kartų per sezoną. Prieš porą dešimtmečių fluorokarbono valai buvo taip pat ne tokie tobuli kaip dabar, bet jau tada jie buvo pakankamai tvirti, atsparūs trinčiai. Ši fluorokarbono valų savybė – jo nepastebimumas vandenyje, yra viena svarbiausių, nes iš “Seaguar” valų sumegzti mazgai išsaugo šimtaprocentinį tvirtumą.

Vidutinis „Seaguar“ fluorokarboninio valo tvirtumasSkersmuo (mm) 0.06 0.08 0.10 0.12 0.14 0.16 0.18 0.20
Apkrova (kg) 0.63 0.85 1.18 1.42 1.75 2.25 2.84 3.25


Privalumų spektras

Visais privalumais pasižymi tik šimtaprocentiniai fluorokarboniniai valai, tarp kurių lyderio poziciją užima „Seaguar“ markė. Šiandien rinkoje yra nemažai valų, kurių pakuočių etiketėse įrašytas stebuklingas žodis „Fluorocarbon“, tačiau šimtaprocentinių valų gamintojai – tik keli. Todėl tik jų valai pasižymi visais privalumais, būdingais fluorokarbono valams.

ELASTINGUMAS. Fluorokarbono valai – mažiau tąsūs už nailoninius, o tiksliau beveik neišsitempia, todėl jie yra labai parankūs, nes iš dalies, o tam tikromis sąlygomis ir visiškai pakeičia pintus valus. Fluorokarbono valu galima daug veiksmingiau pakirsti žuvį, kai DISTANCIJA didelė, žvejojant fluorokarbono valu lengviau pastebėti kibimą (ypač atsargų), mat netąsi fluorokarbono gija daug geriau perteikia kiekvieną žuvies prisilietimą prie masalo, o spiningininkui ši fluorokarbono valo savybė suteikia didesnes galimybes jausti kibimą ir valdyti masalą.

LYGINAMASIS SVORIS. Fluorokarbono valo tankis didesnis, todėl jie – sunkesni už nailoninius ir pintus valus, todėl guminukas su galvakabliu, žvejojant fluorokarbono valu, skęsta greičiau, fluorokarboninis valas padeda giliau nei deklaruoja gamintojas nugramzdinti voblerį, o trečia – sunkesniu valu galima toliau užmesti masalą.ATSPARUMAS TRINČIAI. Šis privalumas daro fluorokarbono valą nepakeičiamu, kai reikia žvejoti ten, kur povandeninės kliūtys apkibusios dreisenomis, kaip skustuvai nurėžiančiomis pintus valus, o taip pat jį galima naudoti vietoj plieninių ar titaninių pavadėlių, skirtų plėšrių žuvų žūklei.

MAZGAI. Ekspertai pažymi, kad fluorokarbono valai labai tvirti mazgų surišimo vietose, tačiau žvejys turi būti daug kruopštesnis ir atidesnis nei naudodamas tradicinius monofilamentinius valus. Rekomenduojama mazgus rišti labai lygius, tiksliai pagal schemą ir būtinai suvilgyti vandeniu – jokiu būdu nerišti mazgų iš sauso fluorokarbono valo. Galite sakyti, kad toks kruopštumas kelia tam tikrų nepatogumų, tačiau nailoninius valus taip patartina suvilgyti vandeniu, o tik paskui megzti ir kilpoti. Tad didelio skirtumo nėra, o atidumas dar niekam nepakenkė.

TVIRTUMAS. Ekspertai pabrėžia, kad fluorokarbono valai, anksčiau šiek tiek nusileidę tradiciniams šiuo aspektu, dabar susilygino su jais ir netgi ėmė lenkti, nes gamyba sparčiai tobulinama. Kad tuo įsitikintumėte patys siūloma pabandyti atlikti tokį eksperimentą, 3 lb fluorokarbono valu pabandykite, pakelti nuo grindų 3 svarų svarmenį (aišku naudodami spiningą su rite). Situacija prilygsta pasipriešinimui, kurį pademonstruoja dviejų kilogramų įmitęs upėtakis. Valas išlaikys, bet pamatysite, kad tokios apkrovos - ekstremalios meškerykočiui.

Populiarumas ir mąstymo inercija

Užsienyje pastaruoju metu fluorokarbono valai sparčiai populiarėja, mūsų krašte pažangūs spiningininkai taip pat domisi šiuo valu ir gana aktyviai eksperimentuoja su juo, tačiau mąstymo inercija vis dar jaučiasi. Matyt, dabar situacija pasikeis, nes Lietuvoje pirmą kartą atsirado galimybė įsigyti labai kokybišką „Seaguar“ valą, kuris tiekiamas tiesiai iš gamintojo.

„Seaguar“ valų spektras, kurį pateikia Salmolita – idealus: čia rasite ne tik įvairiausios paskirties fluorokarbono valus, bet ir reikiamas pakuotes, nes kam pavadėliams įsigyti šimtmetrinę atkarpą, jei per sezoną išnaudosite tik 20 – 30 metrų. Visą „Seaguar“ valų spektrą rasite www.salmo.lt

Ekspertai pažymi, kad atostoginius meškeriotojus atbaido fluorokarbono valų kaina, tačiau praktiški ir patyrę meškeriotojai jau sumetė, kad ilgaamžiai fluorokarbono valai tarnauja ilgiau, todėl jų nereikia keisti porą kartų per sezoną. Atvirkščiai, man jau teko įsitikinti, kad ir kitą sezoną fluorokarbono valas išsaugo reikiamas savybes ir jį galima naudoti kaip visavertį naują valą.

Tad mąstymo inerciją reikia koreguoti, drąsiau žiūrėti į naujoves. Na, o vienas svarbiausių ypatybių, kurios išskiria fluorokarbono gijas iš kitų valų, yra jų universalums. Ką tai reiškia praktiškai?

Pabandykime išskaičiuoti, kokiais atvejais žūklėje fluorokarbono valas naudojamas ir kokiais ne. Antra, kada jis pranašesnis, o kada nusileidžia kito tipo valams?

PLŪDINĖ. Galima naudoti reikalui esant storesnius pavadėlius ir įmanoma toliau užmesti masalą.

DUGNINĖ. Fluorokarbono valų kombinacijos su kitais valais. Storesnio fluorokarboninio valo atkarpa rišama prie pinto ar monofilamentinio valo. Toji atkarpa vadinamasis „Skock-leader“, prie kurio tvirtinamas svarelis, pavadėliai su kabliukais ir kuris leidžia toliau ir taikliau užmesti masalus. (Tokia pat versija naudojama jūrinės dugninės įrangoje bei karpių žūklėje).

MUSELINĖ. Fluorokarbono pavadėliai dėl stangrumo ir gluotnumo tampa vis populiaresni tarp museliautojų, kurie jau spėjo įvertinti, kad tokie pavadėliai – beveik nematomi akyloms žuvims, tokioms kaip upėtakiai ir kiršliai.

POLEDINĖ ŽŪKLĖ. Galima naudoti storesnius valus, o ypač patogūs ryškūs fluorokarbono valai, kurie vandenyje beveik nematomi, o ant sniego puikiai įžiūrimi.

KASTINGAS. Turi daug privalumų dėl gluotnumo ir lyginamojo svorio, leidžiančio toliau užmesti svarelius.

SPININGAS. Čia fluorokarbono valų panaudojimas pats plačiausias. Pirma, fluorokarbono pavadėliai puikiai pakeičia plieninius, volframinius ir titaninius, kurie dažnai baido atsargius plėšrūnus ir tampa nekibimo priežastimi. Antra, fluorokarbono pavadėliai (didelio skersmens ir ypač stangūs) idealiai tinka žūklei “jerk bait” tipo vobleriais ir kitais masalais, kurie plukdomi šuoliukais. Fluorokarbono valai turi nemažai privalumų, kurie praverčia tradicinėje žūklėje vobleriais: „Crank“ tipo, t.y. apkūnių voblerių nėrimas padidėja, priklausomai nuo išvynioto už borto valo ilgio, iki metro, o tai dažnai labai svarbu, kai nėra galimybės naudoti papildomas gramzdinimo priemones. Žvejojant „tvičingo“ metodu „minnow“ tipo vobleriais fluorokarbono valų standumas leidžia geriau valdyti masalus. Toks pats privalumas – žvejojant „jerk bait“ tipo vobleriais. Žvejojant „drop-shot“ metodu naudinga savybė ne tik fluorokarbono valo stangrumas, padedantis išlaikyti horizontalią masalo padėtį, bei puikiai perteikiantis kibimo niuansus, bet ir unikali savybė – žuvys sunkiai pastebi giją, prie kurios pritvirtintas masalas ir svarelis. Žvejojant guminukais su galvakabliais, o taip pat minkštaisiais spiningo masalais, į kurių vidų įmontuotas svarelis, fluorokarboniniai valai dėl savo menko elastingumo beveik atstoja pintus valus, todėl jie yra universalesni. Jau minėta, kad tolimose distancijose fluorokarboniniai valai užtikrina veiksmingą pakirtimą, o taip jais galima toliau užmesti masalą.

Visos šios fluorokarbono valų savybės rodo, kad jiems pranašaujama puiki ateitis, o tiems meškeriotojams, kuriems yra artimesni tradiciniai monofilamentiniai valai, tai puiki alternatyva, pakeičianti pintus valus. Tad pasvėrus visus pliusus ir minusus, matyti, kad pliusų žymiai daugiau, o tai reiškia, kad fluorokarboniniai valai teikia žūklėje akivaizdžių pranašumų.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė SauliusKriauza » 2012.12.26, 13:06

Nu ir davei reklamos, baisiau už Korsakų Paulių :lol:

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2012.12.26, 14:21

SauliusKriauza rašė:Nu ir davei reklamos, baisiau už Korsakų Paulių :lol:

Jokia cia reklama Flurikas geras is tiesu ,jis laikomas paciu geriausiu.Aisku yra kitu florokarboniniu valu bet bet tas aprasomas yra pats geriausias.. :!:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė SauliusKriauza » 2012.12.26, 16:22

Gal reiks pamegint, komplektuoju UL upetakini iki 3.5g, tai galvoju susivyniot carbono 4-5lb

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė Pikehunter » 2012.12.26, 18:09

Man puikiai tinka Berkley fluorocarbon
http://parduotuve.spiningavimas.lt/fluo ... arbon.html. Naudoju ji tiek tiesioginiu valu gaudant eserius. Tiek ant velnio, tiek pavadeliams ivairioms zuvims. Beje ant Croixo irgi tas pats viewtopic.php?f=58&t=5674&p=18449#p18449

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Fluokarboninis valas

Standartinė antistatic333 » 2013.04.24, 19:12

Nematomas valas – Fluorokarbonas

Situacija su fluorokarboniniu valu labai primena pinto valo atsiradimo epopėją. Iš pradžių atsirado kalbos apie „ stebūklingą valą“, kuris yra visiškai nematomas. Kalbėta kad lygtai šio valo paslaptyje glūdi labai dideli sugaunamos žuvies procentai ir aukščiausiosios prizinės vietos per varžybas. Po kurio laiko atsirado „pletkai“ labaiu panašūs į tikrovę. Iš tiesų nuo pat pradžių specialistai ir išsimokslinę žmonės žinojo kad, kalbos eina apie valą pagamintą iš fluorokarbono.

Paveikslėlis

...Fluorokarbono molekulinė sandara.

1969 metais Japonijos cheminis koncernas «Kureha Chemical Industry Co., Ltd.» (tradiciškai Japonai visada visos mūsų planetos, pirmaujantieji) išrado ir užpatentavo naują medžiagą - fluorocarbon. Išradimas kaip vėliau paaiškėjo buvo labai svarbus. Nauja medžiaga buvo sunkiai sudėvima, tvirta, priešinosi korozijai, išlaikė agresyvius ir temperatūrinius bandymus. Iš pradžių jį naudojo naftos pramonėje, kur fluorokarbonas iš savęs parodė labai aukštus rezultatus. Bet kaip žinia, visos super - medžiagos, nežiūrint ar tai karbonas ar dyneema ar fluorokarbonas – ankščiau ar vėliau pasiekia žvejybinę „dėžę“. Taigi būkime dėkingi firmai Kureha – juk tos firmos protingieji specialistai suprato kad, nauja medžiaga idealiai tinka naujos kartos valų gamybai.

Paveikslėlis

Valą pavadino «Seaguar» ir «Riverge» amerikietiškai ir europietiškai rinkai. Ir kas įdomiausia kad,šie „brendai“ iki šių dienų yra pačioje šlovės viršūnėje. Daugumas kitų firmų neturi savo nuosavos gamybinės bazės, o perka gatavas valo „babinas“ ir pervynioja į savas „špūles“ su savos firmos lipduku.

Paveikslėlis

Valas iš PVDF turi keletą „gerumų“ prieš nailoninį.

1. Didelis medžiagos tankis. Fluoro anglinis valas skęsta greičiau už nailoninį 2,5 karto. Atitinkamas tankis yra 1,78 g\сm3 и 1,14g\сm3. Tai labai aktualu gaudant museline meškere. Aš pats labai vertinu pavadėlius iš PVDF ypač gaudant skęstančiais ir lėtai skęstančiais (suspenderiais) vobleriais. Tai leidžia jiems greičiau atsirasti „darbiniame“ gilumos horizonte. Už tai savo „sunkumu“ šis valas metasi kiek arčiau nei tokio paties diametro monofilamentinis valas, todėl kartais aš vengiu šį valą naudoti kaip pagrindinį.
2. Valas pagamintas iš fluorokarbono turi drėgmės nematomumo koeficientą 1.42, vanduo - 1.33, neilonas - 1.60. Tai yra valas iš fluorokarbono yra mažiau matomas vandenyje nei tokio pačio diametro neiloninis. Tai lengva patikrinti, stiklainyje su vandeniu. Panardinate ten vienodų diametrų dvi skirtingų valų atkarpas ir žiūrite iš šono. Nesvarbu kaip mato žuvys, bet medžiagos turinčios artimą optinę plotmę turi susilieti. Bet ant valo būna dulkių ir purvo apnašos, kurios valą daro labiau matomą. Taip kad valykite vala minkšta skepetaite ir atitinkamais valo priežiūrai skirtais „purškalais“ .

Paveikslėlis

3. Pavadėliai iš minkšto ir plono nailono turi tokią bjaurią savybę – narpliotis. Didesnis nei neilono valo tankis leidžia padaryti iš fluorokarbono valų sėkmingesnius ir nesusisukančius pavadėlius.
4. Fluorokarbonas beveik neįgiaria drėgmės. Jums daugiau nereikia pergyventi dėl valo deformacijos ar pačio valo stiprumo praradimo užrištuose ir išburškusiuose mazguose. Neiloninis valas įgeria vandenį, kuris naikina molekulinę valo sąndarą ir daro jį mažiau stiprų.
5. Valas iš PVDF beveik nekeičia savo savybių jei ir kinta temperatūra. Gaudant žiemos metu ar vasarą per karščius visada galima būti tikru kad šis valas nepaves.

Paveikslėlis

6. Fluorokarboninis valas, labiau stangrus ir «informatyvus», nei nailoninis.Šis valas laikosi per vidurį tarp nailono ir « pintukų ».
7. Šis valas nepraleidžia saulės UV spinduliavimo. Kas yra labai gerai.
8. PVDF valas geriau išlaiko abrazyvinę trintį – į akmenis gulinčius dugne, plėšrūnų dantis ir jų plaukmenis. Aišku iki plieno jam dar toli, bet visgi, o gal kada ...

O dabar šaukštas deguto į fluorokarbono statinę.

Yra vienas minusas (galima surasti ir daugiau): fluorokarbono valas greičiau trūksta nei geros rūšies nailoninis. Nors šitą dalyką galima kompensuoti, paimti kiek storesnį valą, vis tiek, jis bus mažiau matomas ir skęs greičiau nei monofilamentinis. Dar, valas iš PVDF reikalauja labai kokybiškų mazgų, kurie išsaugotų jo stiprumą bei tvirtumą. Bet kaip primityviai užrištas mazgas labai ženkliai padidina brangaus masalo praradimą.
Patikrinti fluorokarbono valą ar jis tikrai fluorokarboninis lengva: tikra medžiaga dega kaip degtukas. Neilonas degdamas lydosi ir tirpsta,degdamas susiformuoja į tam tikrą šratelį. Vienoje geroje parduotuvėje pardavėjas visada išsitraukdavo iš kišenės žiebtuvėlį ir tikindavo mane kad, prekė „nepadirbta“. O man reikejo valytis pirštus nuo suodžių. Štai pavyzdys valas – Kosadaka.

Paveikslėlis

Iš tiesų fluorokarbono valas turi teisę būti populiarus ir toliau egzistuoti. Juk jis ne eilinis kažkoks «stebūklas», o protingų žmonių sprendimo vaisius. Pritaikyti jį «visur ir visada» kvaila, o štai specifinėse situacijose jis duos „į kaulus“ visiems kitiems sprendimams.
Paveikslėlis


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių