Pintas valas

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Pintas valas

Standartinė Pelekaz » 2012.09.18, 23:51

As pries gal 10 metu Nevezyje gaudydavau lydekas tik ant mono 0,22. Tai ne karto nenukando tos "silkes". Bet jei pagriebtu bent 1,5 kg tai nureztu vienu judesiu. Tai gerai jei koki guminuka, o jei koki Megabass arba Zip Baits vobleri ? :lol:
Esme musyse...

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė Aivaras » 2012.09.19, 09:00

chebryte priminkit kur rast japonų valų dydžių lentelę :roll:
pvz. Sunline 15Lb #1.5 įdomu koks storis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2012.09.19, 09:36

Aivaras rašė:chebryte priminkit kur rast japonų valų dydžių lentelę :roll:
pvz. Sunline 15Lb #1.5 įdomu koks storis

..Aivarai primesk cia... http://www.paulusjustfishing.com/4linetestingbuy.htm ;)
Paveikslėlis

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Pintas valas

Standartinė Pikehunter » 2012.09.19, 11:47

Aivaras rašė:chebryte priminkit kur rast japonų valų dydžių lentelę :roll:
pvz. Sunline 15Lb #1.5 įdomu koks storis

10lb-0,15
15lb-0.18
20lb-0,22
30lb-0,25
40lb-0.30

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.01.26, 21:19

Pintų valų testas

Daugumas spiningistų dabar naudoja pintus valus, bet, ar visi kada susimastom koks valas yra geresnis ? kokia jo struktūra, supynimas,laikymas mazgo vietoje ir ne tik...

Paveikslėlis

...Iš karto norėčiau jus perspėti...nereikėtų iš karto daryti skubotų išvadų iš mano tokių rekomendacijų. Viskas čia daryta pačiuose elementariausiose namų salygose. Ne jokia čia ne mokslo – technikos analizė, tai tik labai nedideli eksperimentai,padaryti namų salygomis. Ir aš būsiu labai laimingas jei kam šie testai atneš naudos ar bus priimtini. Kadangi žiema veikti nėra ką,prasidėjo vieną vakarą iš neturėjimo ka veikti šitas visas procesas.
Aišku visada man yra kuom užsiimti, kompiuteris niekados neleidžia „palikti„ jo, bet va jau taip išėjo kad su geru draugu testavome vieną pintuką, kiek jis išlaiko realiai,o pratestavus paaiškėjo kad tą ką rašo gamintojai toli grąžu iki realybės,valas išlaiko tik 60- 70 proc. Nei rašoma ant pakuotės. Štai ir apėmė noras sužinoti ar visi pinti valai tokie ar tik tas kurį męs bandėme. Dėka gerų draugų kurie užsiima žvejybos reikmenų pardavimu davė pratestuoti kai kuriuos pintus valus,kai ka savo pratestavau kai ka is draugų paėmiau,todėl valai yra įvairių storių,gamintojų. Pats banaliausias testas toks, kokį gali pravesti ir pats papraščiausias žvejys savo namuose, ar net ir pačioje žvejų parduotuvėje. Aš papraščiausiai paėmiau elektronines svarstykles... pririšau segtuką (karabiną) prie valo ir, užkabinus už karabino svorį lėtai tempiau ir žiūrėjau ką rodo svarstyklės...
Kai valas trūkdavo aš vizualiai fiksavau svarstyklių parodymus. Po kiekvieno išmatavimo nupjaudavau po 15cm.valo... mązgą sušlapindavau vandeniu... iš viso atlikau keturis bandymus. Bandydamas mazgą naudojau tik vieną – palomar,vieną ir visiems valams...
Aš pats tokį naudoju, ir visuose testuose kuriuos aš laikiau,šį mazga ir dabar laikau lyderiu.. aišku ne kokiais ten 90% visos valo išlaikymo galios, žiūrint į kitus valus testai dar prastesni. Kažkaip akivaizdu pasidarė kad pintiems valams kuo mazgas paprastesnis tuo jis tvirtesnis. Na ir antras atradimas vyko „kankinant“ patį „karabiną“. Greičiau dėl palyginimo. Kadangi aš visiškai nenaudoju valams sujungti visokių suktukų ir kitokių dalykėlių,tai ir mazgų pas mane mažiau,nes kažkaip nesinori kas kartą palikinėti dėl per didelio kiekio mazgų,brangių masalų,ar po 10 – 20 metrų brangaus pinto valo.
Palyginimui – 1 lb lygus 0,454 kg.
Na ką turbūt ir pradėsime....

Valas Sea Bass РЕ

Paveikslėlis

18 lb 8,5 kg… 100 metrų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Reikėtų parašyti kažką apie šį valą, o aš net nežinau ką rašyti. Taip plonas labai... taip – minkštas... taip – plokščias... Supintas kasele. O daugiau ir nėra ką pasakyti – jeigu tik pridėti tai kad, šis valas pats brangiausias iš visų testuotų. Kiek laiko % nuo rašomos ant pakuotės, paskaičiuokite patys, arba pasižiurėkite lentelę gale.

Power Pro valas skirtas Japonijos rinkai

Paveikslėlis

19 lb - 8,6 kg… 150 metrų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Štai ir dar viena myslė. Ką japonams savo pintų valų jau neužtenka? Kodėl jie perka pintukus iš Amerikos? Aišku, žinant kad tai atskita firmos Shimano produkcija ir peržiūrėjus šio valo testa viskas darosi aišku.. :)
Valas visiškai nepanašus į klasikinį PP pintuką. Prie rašomo ant pakuotės to pačio valo storio, jis yra daug plonesnis, bet ir laiko jis pagal procentus žiūrint į klasikinį „Poweriuką“ žymiai mažiau.

Zhibo ShieldTex pintas valas

Paveikslėlis

Medžiaga from Holand… suvyniota Kinijoje, apie ką ir rašoma ant pakuotės be jokių „pasislėpimų“.

Diametras 0,14 mm, pagal jų lentelę – 16lb… žymimas testas 7.3 kg… suvyniota 100 metrų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Nu ką galiu pasakyti… Nebrangu, daugiaspalvis, tie 16 lb atrodo storesni, kaip 19 lb Power pro skirto Japonijos rinkai – ir tai faktas. O laiko jis mazgo vietoje vos praščiau. Vis gi stebūklų pasaulyje matomai tikrai nebūna. Bet kaina vos ne dvigubai pigesnė... Spresti jums.

Senasis gerasis Power Prо 15 LB/150 Yrds

Paveikslėlis

Gabalėlis šio valo mano dėžėje pragulėjo kaip minimum penkis metus, o gal ir daugiau. Ai, nusprendžiau pratestuoti ir jį vien tik dėl smalsumo.

Paveikslėlis

Teisybę pasakius, aš buvau šokiruotas rezultatais... žiūrėkite patys:

Paveikslėlis

Na ka pasakysiu štai taip… iš čia matomai ir atsirado šiai firmai PP musų žvejų „meilė“... deje deje, o dabar jau tik vardas dirba šiai firmai, nes kokybės neliko.

Pintas valas Daiwa Morethan

Paveikslėlis

10 lb… 150 metrų...

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Labai plonas ir minkštas pintas valas, labai geras šio valo suvyniojimas (ilgis) pagal metražą. Bet jau ir brangus gi bjaurybė... :)

„Pintukas“ Shimano AR-C Eginger

Paveikslėlis

14 lb… 6.4 kg… 0.21 mm… 150 metrų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Gal būt aš nemoku naudoti šio valo... bet nupirkti šį garsios firmos valą manęs niekas neprivers...
Gal būt Amerikiečiai padės skurdžiams Shimanistams...

Valas Kosadaka Wega

Paveikslėlis

0,08 mm… 150 metrų… 3.82 kg.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

O štai šitą valą aš nusipirkau ir susivyniojau ant LAIT klasės meškerykočio, ir jau suspėjau apgaudyti. Labai lengva sulyginti ant kitos ritės būgnelio susuktą Power Pro 5 lb su Kosadaka 0,08 ir iš karto visi klausimai atpuola.

Paveikslėlis

Ir dar vienas valas, Zhibo

Paveikslėlis

0.23 mm. Rodomoje jų lentelėje 25 lb… 11 kg… 100 metrų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Čia tas pats Olandiškas valas tik susuktas Kinijoje... tik didesnės pertraukimo galios – minkštas, bet labai užstorintas.
Labai jau storas valas. Tokio diametro galejo ir iš keturių plaušinių gijų supinti kaselę.

Valas Pro Jig

Paveikslėlis

0.15 mm… 4,5 kg… 150 metrų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Iš pradžių labai džiaugiausi šiuo gaminiu...
Tiksliau džiaugiausi už tuos kurie susisuka šį valą sau i ritės būgnelį ir po to pradeda rašyti ant etiketės koks gi šio valo laikymas iš tikrūjų. Labai teisingi žmonės,praktiškai tikslų ir nutraukiamjį svorį parašė, bet dėl to ir valo storis yra kiek didesnis, nei tarkime sekančio testuoto valo (apačioje), tai Whiplash, o Pro Jig sakoma kad ultralaitui... o laiko šis Pro Jig mažiau, nors žiūrint vizualiai ir matoma kad atrodo plonesnis. Taip o ir kaina ne pati mažiausia, bet, už tai keturių vijų pinimo kaselė.

Whiplash Crystal valas

Paveikslėlis

20 lb… 0,06 mm… 10 kg… 110 metrų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Plonas… kietas… ir laiko ne praščiau nei kiti … ką čia dar pasakyti, net ir nežinau...
Kol dariau eksperimentus, pintukas jau pradėjo šerpetotis, o juk žvejyboje jis net ir nebuvo.

Power Pro skirtas mūsų rinkai Didmena „Normark“

Paveikslėlis

0.19 mm… 13 kg.

Testavau ritinėlį su 275 metrais…

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Labai įdomiai gaunasi... PP valas penkių metų senumo akivaizdžiai plonesnis... o svorį išlaiko didesnį, tai kaip čia dabar taip?
Gaila kad negalima užduoti šio klausimo gamintojams...
Labai panašus pavizdys kaip ir su dešra... nauja dešra... naujas skonis ir gera kaina. : ) Kaip tik žmonės „paragauja“... ir ima gerai pirkti, tai tuoj pat ima dešra ir pabrangsta... o kokybė nežinomu būdu suprastėja, na o skonį pradeda po biški visi pamiršti...
Na arba kitas variantas... kam gaminti pintą valą, kuris laikys 3 – 5 metus ir nesusidėvės... juk kas tada pirks naujus valus?
Na o tauta jau iš įpratimo pirko ir pirks... Aš va kažkada buvau sau „pasiėmęs“ 10 lb ir ivykus „ zacepui“ sunkiai nutraukdavau ... o dabar irgi va „pasiėmiau“ tuos pačius 10 lb ir su tom pačiom gaudymo sąlygom tik jau su geresniais įrankiais,bet, va jau laikymas sumažėjęs vos ne per pusę... ir nutraukiu jau papraščiausiai su ranka ir be jokio vargo... liūdna...

Valas Fireline Crystal

Paveikslėlis

0,10 mm… 5.9 kg… 110 metrų.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Aš kažko dėl tai Fireline, valo pradėjau nebepirkti,kodėl? Na nežnau ,nepamenu jau dėl ko,matomai buvo nesėkmingas kažkoks atsitikimas... bet visiškai tiksliai žinau kad, daugumas žvejų puikiai gaudo šios firmos valu ir yra be galo patenkinti. Aš va bandydamas praskaidrinti savo atmintį nusprendžiau pasiimti šios „kontoros“ valo vėl... bet pasirodė kad jis jau visai kitoks nei senasis valas visai kitoks jausmas jį čiupinėjant... na ką beliks išbandyti jį vandenyje...

Pintas valas Spiderwire Camo Braid

Paveikslėlis


0.12 mm… 7.1 kg… 110 metrų.

Atrodo valas prekyboje pasirodė kaip naujiena 2009m...

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pakankamai minkštas, plonas, matuojant pagal procentus laiko kaip ir daugelis kitų valų, kamufležinio spalvinimo. Didelių nusiskundimų iš vartotojų taip pat nėra. O aš sau vargu ar tokį kada nors pirksiu. Ir ne dėl to kad jis blogas, o dėl to kad jis toks pats kaip ir visi kiti.
Nedidelis nukrypimas

Visiškai aišku kad, didelių kriterinių nukrypimų kalbant apie storį, nėra. Kai rašo didį milimetruose tai, čia ne diametras, kaip galima pagalvoti – tai reiškia kad, jeigu ant valo ritinėlio yra nurodyta tarkime 120metrų 0.12mm valo, o pats valas yra 0,12 mm, reiškiasi tiek (120m) ir turi tilpti į tą ritinėlį. Tai ne aš sugalvojau,yra protingų žmonių kurie taip sako, nors būna kad netelpa.
Na o vadovautis tuo kas rašoma valo laikymo galia iš viso nerekomenduoju. Geriau jau pačiam išbandyti valą, testo pagelba kiek jis laiko realiai, aišku ir vizualiai taip pat. O tai jūs isitikinęs visiškame valo laikyme kad jūsų valas laiko tarkime 4 kg, nusprendžiate pakelti du kilogramus sveriančia žuvį į valtį laikant už valo...
O jis tik op... ir nėra jūsų žuvies :)
Aišku yra labai minkštų valų,yra ir labai kietų, yra supintų kasele, o yra ivilktų į apvalkalą, bet čia kaip sakoma, skoniai pas kiekvieną skirtingi...
Atviras vis lieka klausymas – Iš ko gamintojai prirašinėja ant savo produkcijos įvairius išgalvotus laikymo svorius?
Tiesa, yra dar keletas klausymų -
Kodėl pas Japoniškajį Рower Pro rąšoma 1# – lygu 19 lb,
pas Daiwa lentelėje 1# lygu 16 lb,
o pas Sea Bass PE 1# – yra 18 lb,
na o pas pasaulinio žinomumo Shimano 14 lb – yra 1.2#?
KODĖL???
Reikalas aiškus kad, neaiškus... na ir tegul tai lieka tik jų vienų paslaptimi... :)

Išprotėjusio užrašai :
Šendien eina jau trečia valų testų diena...
Po biški „rauna stogą“...
Paėmiau šiandien dar pora „šniūrų“ tam kad „paveikslas“ būtų dar pilnesnis...
Du valus vienos firmos...

Alpha Line Procast PE

Paveikslėlis

0.16 mm… 9,8 kg.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ir šis valas šios firmos... bet jau visiškai kitoks nei ankščiau...

Alpha Line Hard Braid 8

Paveikslėlis

Suvyniota 100 metrų … 0.14 mm, 24 lb, 11 kg...bent jau taip rąšoma...

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ir naujas firmos Berkley – FireLine Tracer Braid

Paveikslėlis

110 metrų… 0.16 mm, 16,3 kg…

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Šis pintukas man labai patiko.
Bet man pasirodė keista kad, kad tiek su mazgu tiek be mazgo rezultatai parktiškai tokie patys...
Neilgai galvojęs aš paėmiau reples su ankščiau įpjautomis rankenomis ir apvyniojau vieną valo galą aplink vieną replių rankeną o kitą žimomą aplink kitą...
Taip kad valas liestusi tik trindamasis...

Paveikslėlis

Svarstykles, aišku pakabinau per vidurį... pakabinau ant ju pakabą iš koridoariaus spintos. Štai taip va, panašiai:

Paveikslėlis

Na ir iš lėto pabandžiau nutraukti šį valą, paemęs reples dviem rankomis...tai ką jūs galvojete? Vos replių nesulaužiau... :)
Štai rezultatai, šio valo prie tokių svarstyklių rodmenų testo:

13kg.---------------14kg.-----------------13.2kg.------------------13.5kg.

Jūs turbūt paklausite kodėl aš būtent taip padariau? Paparaščiausiai beveik visi valai trūkdavo užrišti ant papraščiausio karabino net nepasiekę savo galinio svorio laikymo. Aš norėjau padaryti taip... kad praktiškai nebūtų jokių karabinų,vien jau principingai. Vie tik taip kad valas būtų pakabintas trinties dėka. Rezultatą reikia padalinti iš dviejų. Ir gale gautume beveik tokį patį rezultatą kaip ir „užrišus“ ant bemazgio karabino. Reiškia valas, kad ir laiko tik per pusę nuo to ką rašo gamintojas,bet mazgo atžvilgiu nieko neprarandama.
Perpatikrinau. Užvyniojau daug valo gujų aplink svarstyklių kablį ir aplink replių rankenas. Labai norėjau kad valas trūktų kažkur per vidurį... Pavyko. Paip maždaug ir gavosi. Maksimum – 7.1kg. Galima paduoti gamintojus į teismą už netikras reklamas. :)

Imu „gudrų“ valą Alpha Line Procast PE.

Kodėl gudrų?
Žiūrėkite foto...

Paveikslėlis

Plonas... praktiškai apvalus...ir tikrai neapsivynios aplink meškerykočio viršūnėlę...man jis labai patiko.
testas 9.8 kg – bent taip jau rašoma…
Rezultatas su replėmis:

13.2kg.----------------13.5kg.-----------------14.1kg.------------------12.9kg.

Gavosi 6.5 kg... O su bemazgiu karabinu testas rodė 5.47, taigi prardo su karabinu beveik kilogramą savo stiprumo.

Paveikslėlis

Kokia išvada? Aišku galima ieškoti kiekvienam valui tik jam skirtą mazgą... testo metodu...ir tada rezultatai bus gal kiek ir kitokie...o gal ir ne...
Visko,ko reikia tokiam testui atlikti tai, nusipirkti svarstykles...o įvairiausių mazgų kolekcijos rodomos internete ir ne kartą buvo spausdinamos žurnaluose. Galima aišku naudoti bemazgį karabiną...
Bet tada jūsų valas gali trūkti ne per karabiną o užsikabinus valui po vandeniu trūkti bet kokioje kitoje vietoje...kas tikėtina ,prarasti didelį gabalą brangaus valo...o valai brangūs kaip turbūt pastebėjote...
Na o man atėjo mintis sulyginti valus vizualiai...pagal storį...su pagelba makro objektyvo.Sulyginti valus,kurie pagal mazgo surišimo testą būtų daugiau ar mažiau vienodi ...Štai rodėsi kad valas Pro Jig… rašomas testas labai artimas tikrovės...o skirtingai nei Fireline Crystal… laikė jie panašiai vienodai...bet skirtumas valo diametre kuris taip skiriasi...
Žiūrėkite patys:

Paveikslėlis

Pro Jig duoda tokį patį mazgo rezultatą...bet pažiūrėkite kiek jis storesnis...
O čia visi keturi valai šalia. Valų nutraukimo testo rezultatai matosi lentelėje.

Paveikslėlis

Man pasirodė kad naujasis Fireline Braid labai panašus į Power Pro… na į seną Fireline jis tikrai kad nepanašus.

Paveikslėlis

O štai dar keletas valų kartu. Realius ir rašomus valo stiprumo testus jūs surasite lentelėje.

Paveikslėlis

Palyginimui dvieju gamintoju valai su panašiais nutraukimo parametrais. Matosi kad, PP plokščias, bet nebrangus lyginant su konkurento gaminamu valu.

Paveikslėlis

Ir čia aiškiai matosi, kad pigus valas laiko tokį patį svorį, kaip ir kiek brangesnis.

Paveikslėlis

O čia vienas valas per pus pigesnis už savo konkurentą...o konkurentas už tai per pusę plonesnis... kiek pragyvens žvejybose, man kol kas neaišku. Išsirinkti ir gaudyti jums.

Paveikslėlis

O prieš kelias dienas dar paėmiau pratestuoti vieną pintuką... Matomai čia jau liga... Žiūrėkit tik neužsikrėskit. :)

Sufix Perfomance Fuse

Paveikslėlis

Testas 3.6 kg… 8lb… 0.10 mm… 135 metrų.

Ir štai kai aš jau nusprendžiau baigti visą šitą „testaligę“ su visomis traukiojimo subtilybėmis,svarstyklėmis ir kitokiais technikos stebūklais – atsitiko stebūklas.
Stebūklas atėjo iš ten iš kur jo visai nelaukiau.Visi aišku peikia Sufix valą,bet ar visi žino kad jo visokio yra? Man tstui pakliuvo Performance Fuse…
Ar gaudė kas tokiu valu kada?
Panašus valas iš pažiūros į vielą, kietas, spalva nuodinga, pilnai pateisino tai kad šis valas būtų vadinamas – viela. Pabandžius nudeginti valą žiebtuvėliu; jei kiti valai staigiai perdegdavo,tai šis tik nenorom „pasiduodavo“ ugniai,lydėsi kaip plastmasė. Bet su testo rezultatais visus „dėjo“. Negi Suomiai tokie teisingi...arba reiktu kitiems iš jų pasimokinti...

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Na taip... aš išreklamuoju šį valą ar visgi tai išsigalvojimas. Pakartokite šiuos mano testus individualiai ir paneikite čia viską,ką aš čia aprašiau. Linkiu,jums gerų svarstyklių į rankas ir sėkmės žvejyboje.Labai gailiuosi kad šiuose lentelėse nepapuolė keletas valų kuriuos aš nusižiūrėjęs jau ankščiau buvau.Bet tikiu kad bendras vaizdas jums tikriausiai jau susidarė.

Paveikslėlis

Lentelė parodo tik procentus... bet lentelėje negalima teisingai parodyti valo storį. Taip... Pro Jig pasirodė labai tikroviškas pagal savo rąšomą testą. Bet realiai jis vos ne du kartus storesnis, nei kiti tokio diametro valai juos testuojant. Ar vis gi Роwer Pro 5 lb laiko 2 kg?
Galima tik pasveikinti gamintoją už sąžiningumą. Bet Kosadaka Wega valas laiko taip pat gerai bet jis yra vizualiai ir plonesnis.

Paveikslėlis

Visi kas susipažino su šia medžiaga,klausia manęs apie išvadas.Aš nenorėjau atvirai pasakius jokių išvadų bet jei klausia tai...
Pirmoji išvada. Praktiškai visi gamintojai nurodo per didelį laikymo svorį ant savo gaminamūjų valų pakuočių.
Aš aišku pateisinu kad gal būt aš kažkaip tai ne taip išmatavau,bet juk daugelis žvejų savo masalus vienokiu ar kitokiu būdu riša tam naudodami mazgą... Ir kokia gi mums nauda iš to ką gamintojai rašo ant savo gaminių dėžučių,jei tarkime ant dėžutės užrašyta 10 kg laikymas o jis nelaiko ir 5 kilogramų?
Ar ne papraščiau rašyti realų laikymo svorį? Tada ir gaminio patikimumas išaugs.
Yra gamintojai, kurie daugiau ar mažiau rašo panašiai,bet išeina tada kad jų valų storiai jau „ryškiai‘ užstorinti žiūrint i valo diametrą nei tarkime kitų gamintojų su tokia pačia nutraukimo galia tik jau su plonesniais valų storiais. Kodėl tik du gamintojai iš visų mano pratestuotų rašo ant valo savo konkretų valo laikymo mazgą? Dar vienas pastebėjimas, seniai visiems žinomas – daug pinigų mes mokame už brendus. Gerai, dar pas Daiwa valas pakenčiamas lyginant su kitais,bet,kas yra Shimano valui?
Jeigu aš niekada nebūčiau pats naudojęs šio valo,aš patylėčiau bet dabar pasakysiu...neaišku už ką imami pinigai...jai geriau tada Kinietišką daiktą isigyti. Dabar „Poweriukas“. Kiek žinau šio valo pristatinėtojas yra „Normarkas“. Kaip tik pas jį pasibaiginėja prekės... iš karto prasideda problemos pas mūsų tariamus žvejybos „verslininkus“ su valų diametrų storiais.
Ką galėčiau pasakyti apie Japoniškajį Power Pro – neaišku. Paėmiau pratestavimui. Bet kaip pasirodė tiekėjas šio valo jau kitas. Bet čia užėjau į vieną žvejybos parduotuvę ir pamačiau neaiškiai susukta ritinėlį su PP valu. Ėmiau apžiūrinėti... tai pardavėjas primygtinai reikalavo, jo nepirkti. Aš aišku net nesiruošiau pirkti,tik pažiūrėti,bet paklausiau pardavėjo - kodėl?
Tai jis tada, išdėliojo man penkis (???) įvairius ritinėlius su Power Pro valu ir pasakė kad, kad visi jie skirtingi ir trys iš jų yra visiškas Š...! Taigi jis dar nematė Japoniško varianto ... :)
Todėl patarimas vis gi išlieka ankstesnis. Pirkti pas tuos kuriais tikite. Jeigu parduotuvėje yra ir Sufix valai tai, greičiausiai PP valas šioje parduotuvėje yra „ vietinės rinkos“ paskirties. O jeigu visai atvirai tai tas naujasis valas jau ne toks koks buvo penkis metus atgal...
Štai tokios vat švados.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
SauliusKriauza
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 2011.09.24, 10:41
Miestas: Lekėčiai

Re: Pintas valas

Standartinė SauliusKriauza » 2013.01.26, 21:45

Už tokį staipsnį - medalį! :lol:

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.01.26, 21:49

SauliusKriauza rašė:Už tokį staipsnį - medalį! :lol:

Ai as megstu Sauliau geriau grynus nei medalius :lol: :lol: :lol:
Paveikslėlis

iksas
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2013.01.04, 18:57
Miestas: Vilnius

Re: Pintas valas

Standartinė iksas » 2013.01.27, 00:35

testavau pontoon 8 giju. Skirtingai laiko pagal atstuma. Tai yra jei traukiama 20 -30 cm tai laiko tik 40% palyginus su 3metrais.

Visada naudoju mazga kazka tarpinio tarp „Braided Line Knot“ bei "Double Loop Clinch Knot".

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.01.27, 01:27

iksas rašė:testavau pontoon 8 giju. Skirtingai laiko pagal atstuma. Tai yra jei traukiama 20 -30 cm tai laiko tik 40% palyginus su 3metrais.

Visada naudoju mazga kazka tarpinio tarp „Braided Line Knot“ bei "Double Loop Clinch Knot".

Braided Line Knot.. cia ir yra Palomar mazgo klonas.. ;) o antrasis Double Loop Clinch Knot mano pats mylimiausias vartoju ir dabar ji gal net ir labiau nei palomara,tai muselkininku mazgas,jei neklystu,bet vienintelis kuris mane nepavede nei karto kai naudojau "nanofila" :mrgreen:
Paveikslėlis

iksas
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2013.01.04, 18:57
Miestas: Vilnius

Re: Pintas valas

Standartinė iksas » 2013.01.27, 01:51

antistatic333 rašė:
iksas rašė:testavau pontoon 8 giju. Skirtingai laiko pagal atstuma. Tai yra jei traukiama 20 -30 cm tai laiko tik 40% palyginus su 3metrais.

Visada naudoju mazga kazka tarpinio tarp „Braided Line Knot“ bei "Double Loop Clinch Knot".

Braided Line Knot.. cia ir yra Palomar mazgo klonas.. ;) o antrasis Double Loop Clinch Knot mano pats mylimiausias vartoju ir dabar ji gal net ir labiau nei palomara,tai muselkininku mazgas,jei neklystu,bet vienintelis kuris mane nepavede nei karto kai naudojau "nanofila" :mrgreen:


o realiai tai visur naudoju ta pati mazga, kur kabliukams be akutes risti, tik vobleriams kilpa i valo puse dedu ir tiek :)

pabandyk patestuoti valus su ilgiais, kaip keiciasi islaiykimas kai pvz 20 cm, 50 cm, metras, du metrai, 5 metrai. Mane nustebino. Nes kai 20 -30 cm laike tiek, kad norejosi nupirkta vala iskart i kibira ismesti, o pabandzius testus su pora metru - laike kaip visiskai kitas valas.

Vartotojo avataras
skautasLTU
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 2012.12.14, 20:33
Miestas: Marijampole
Kontaktuotis:

Re: Pintas valas

Standartinė skautasLTU » 2013.02.10, 15:31

Kaip valas "spiderwire ultracast ultimate braid" 110m, 0,12mm, 9,10 kg. Kas nors yra isbandes?

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.03.04, 22:35

Pinto valo apdorojimas ir priežiūra.

Paveikslėlis

Grožį reikia prižiūrėti, gražius daiktus taip pat. Štai tarkime, nusipirkote jūs automobilį, kuris tviska laku. Na tiesiog spindėte spindi. Jūsų automobilis jums pačiam akį džiugina, o ir pas praeivius sukelia pavydo jausmus. Bet visas šis dalykas gali ir baigtis, jei jūs to blizgesio tinkamai neprižiūrėsite, nepoliruosite ir panašiai. Ta patį dalyką galima pritaikyti ne tik automobilio grožiui bet ir jo darbinei būsenai. Nekeisite variklyje tepalų – ir jūsų plieninio draugo širdis vieną dieną ims ir sustos. Juk viską reikia sekti: batus reikia tinkamai sutepti,batų tepalu, jeigu aišku jūs nesate didelis guminių batų mylėtojas, drabužius iš kvėpuojančių membraninių plaušų reikia apdirbti specialiu tirpalu,ir tai kartoti laikas nuo laiko. Aišku daugumai šie teiginiai jau seniai žinomi ir pritaikomi tam kad daiktas tarnautų ilgiau,bet, visiškai neseniai žvejojant man kilo mintis visą šį „išsaugojimo“ reikalą pritaikyti žvejybinėms reikmėms.

Paveikslėlis

O viskas atsitiko taip: spiningavome męs kartu su mano geru draugu Andriumi (Pelekas) Nemune. Oras buvo nuostabus – saulutė, šaltukas apie -5-7 laipsnius. Tiesa kibimų buvo labai mažai, ir teisybę pasakius vienu momentu man pasidarė labai liūdna, kai staiga prieš akis išdygo iš kažkur staiga nepažystamas žvejys. Atsistojo netoliese, po to vis artėjo ir artėjo,kol tarp mūsų atsirado tokia distancija per kurią jau buvo galima puikiai diskutuoti. Žodis po žodžio taip ir išsišnekėjome. Plepėjome apie viską – apie žvejybą, automobilius, ir aišku apie masalus. Pradėjom diskutuot koks gi „pintukas“ geresnis – ir štai tas mano naujasis pažystamas pažėrė ant vienos labai įžymios kompanijos kuri specelizuojasi į pintų valų gamybą ne labai gerus komplimentus. Tipo visiškas Š... – tarnauja trumpai, ir trūksta labai greitai. Aš iš karto galvoje „primečiau“ to pintuko kainą, kurį visi taip perka. Ir juk pagalvojus kad rodos už tokią pinigų sumą turėtų juk nebūti jau visiškas Š...
Pabandžiau užstoti Japonų gamintojų „pintukus“ tipo kad tik žiemą šis pintukas toks na o šiltuoju sezonu jis visai kitoks - geras. Bet manasis naujasis nepažystamasis buvo visiškai kitokios nuomonės ir visai nesukalbamas: sako aš va du ritinėlius isigijau, vieną „užmušiau“ rudenį Nemuno žemupyje o antrajį va dabar damušinėju. Ir nežiūrint ar tai ruduo ar žiema – vistiek tas pats: sukasi ir trūksta. Na čia aš jau su nekantrumu priėjau pažiūrėti iš arčiau to valo. Oho! Ritėje kurios dydis fiksavosi ties 4000 „shimano“ išmatavimu buvo susuktas plonytis 8-tuongyslis PE- pintukas, kurio gale kabojo gana solidus tvisteris su dvidešimties gramų galvakabliu. Ir aišku, ką jis iš viso vargšas tas pintukas galėjo laikyti kai buvo naudojami tokio svorio galvakabliai, ir Nemuno dugne gulinčios aštriabriaunės kriauklės. Ir žiūrint iš šono buvo matyti kad pintukas nebuvo nei karto „apdirbtas“ silikonu ar panašiu skysčiu, nes puikiai matėsi susikristalizavę ledo gabaliukai, vale, kas tikrai nepridėjo valui stiprumo. Na ir aišku ką galima ištraukti Nemune su tokiu valu – aš atvirai pasakius visiškai nesuprantu.
Bet imkime ir nukrypkime nuo delikačių masalų naudojimo fakto, ir apsistokime ties jų priežiūra.

Paveikslėlis

Pirmoje eilėje, ką galima būtų padaryti su pintu valu tai – Apdoroti jį su specialiu vandenį ir nešvarumus atstumenčiu skysčiu. Šiuo atveju nereikėtų išradinėti dviračio – ir tepti valą glicerinu, kerosinu ar dar velniai žino kuom. Ir net nereiktų tepti avalynei skirtu silikonu. Viskas juk jau seniai išrasta ir sugalvota. Tam reikalui yra specialūs tirpalai, kurie būtent ir skirti pintų valų priežiūrai. Jie gaminami patogiose aerozoliniuose flakonėliuose, iš kurių jums tikrai niekas neištekės į kišenes ir kuriais yra saugu naudotis. Taip, bet kol juos surasi.... deje jų yra ne visuose parduotuvėse –ir turbūt dėl to kad, parduotuvių šeimininkai kaip ir kai kurie spiningistai šį pintuko priežiūros aspektą laiko visiškai bereikalingu ar net nereikalingu. Bet visgi didelė tikimybė yra kad, ši padėtis tikrai pasikeis pas tikrus spiningistus, jau vien dėl to kad, dideliu populiarumu tampa vis plonėjantys minkštieji pinti PE valai.
Bet grįžkime prie pintų valų išsaugojimo būdų. Paskutiniu laiku man teko naudoti dviejų versijų „skystimu“ skirtu apdoroti minkštuosius PE valus. Vienas iš tokių aerozolių yra žinomos Japonijos „Shimano“ kompanijos produktas - PE Line Active Spray (nuotrauka Nr.1), o antrasis – ne mažiau žinomos SunLine kompanijos (tarp kitko, ši kompanija specializuojasi į monofilamentinių ir pintūjų valų gamybojei r jų tobulinime) - Power Up Line Coat (nuotrauka Nr.2). Kaip jūs jau turbūt pastebėjote kad paskutiniame pavadinime figuruoja žodis Coat, išverčiant į bet kuria kalbą gautusi vis tiek ta pati teorija, kad šis skystis valą padengia „paviršinia apsauga“. Ir mūsų atvejyje abudu šie aerozoliai žaidžia tokį patį žaidimą – jie valą padengia apsaugine plėvele. Jie labai greitai ir giliai prasiskverbia į valo vidų, ir aišku vieną kad apdoroti valą galima net ir ne namie o lauko sąlygomis.
Apdirbus „pintuką“ tokios rūšies aerozoliu jūs pasiekete mažesnės trinties į meškerykočio žiedelius, kas ir taip visiems aišku – prailgina valo tarnavimo laiką. Taip pat šie mišiniai atstumia vandenį, neleisdami jam isiskverbti į valo vidų kas taip pat prailgina valo gyvavimo laiką. Juk vandenį daugumoje vandens telkiniu net negalima laikyti, švariu nes tokiame vandenyje yra daug visokių aštrių mikro-dalelių o šios isigerdamos į valą nepastebimai ardo jo mikro plaušų struktūrą.

Paveikslėlis

Apdirbtas valas šiais aerozoliais tarnauja žymiai ilgiau net esant ir minusinei temperatūrai. Viskas juk tas pats: vanduo į valą neisigeria reiškiasi valas neperšala, ant jo nesusiformuoja ledo kristalėliai, kurie daro neigiamą poveikį pinto valo mikro pluoštui kuris trinasi į praleidžaimuosius meškerykočio žiedelius. Atkreipkite dėmesį į (nuotrauka Nr.3) matote, ant pintuko nėra ledo kristalėlių – tik nedidelis ižas,tuo momentu ritės valo vediklis padengtas ledu.O juk lauke buvo pakankamas šaltukas,apie -10 laipsnių ir dar plius lengvas vėjelis. Tokiuose atvejuose paprastai valas peršala kiaurai. Bet tik ne šį kartą.
Dar prie visa ko galima būtų pridėti kad „prigirdytas“ toks valas,metasi žymiai toliau,todėl kad nėra prikibusių mažų kristalizuotų ledo gabalėlių. Ir nors pats skystis turi kiek riebaluotą pagrindą, jis netraukia į save jokių nešvarumų ir neprilimpa prie žiedelių. Gaudant minusinėje temperatūroje,galima netgi sutepti ir pačius meškerykočio žiedelius tam kad ir jie mažiau bei dažniau apšaltų, bet tą reiktų daryti žymiai dažniau nei su pintu valu. Mūsų apkalbėti aerozoliai sugeba kelis kartus pakelti pačio valo stiprumą jo surišimo vietose, nes šis skystis atlieka taip vadinamą plastifikatoriaus vaidmenį, kas labai aktualu naudojant ypač plonus PE pintus valus, o taip pat ir gana storus pintus valus prie minusinės temperatūros. Skysčiu kuriuo aš dabar naudojuosi vadinasi Knot Cream, jis yra taip pat Japonijos gamintojų. Tai gana tiršta substancija, sprendžaint iš išvaizdos ir įpakavimo , labai primena į kanceliarinius klijus – pieštuką (nuotrauka Nr4.). Knot Cream suveda iki minimumo mikro pluoštų suardymą, taip pat ir prailgina pačio mazgo tarnavimo laiką bei pagerina jo stiprumą surišimo vietoje.

Paveikslėlis

Leiskite man pademonstruoti šio kremo galimybes ant dar ne visiems žvejams žinomo pinto valo kurį gamina kompanija Toray (10 lb, tai yra 4,5 kg, nors gamintojo etiketėje kažkodėl tai rašoma kad laiko 5,5kg.). Pintukas yra labai plonutis – ir turbūt pareikalaus daug kantrybės kad su juo būtų tinkamai pasielgta rišant mazgą ar keičiant masalą. Šiam reikalui tikrai nenaudosime mokslo pasiekimais paremtų išmaniųjų mašinų ar kitokių kompiuterizuotų mechanizmų tam kad ištirtume „nuo“ „iki“. Taigi panaujosime paprastą specialiai šiam reikalui skirtą rankinį įrenginį. Pradžioje patikrinkime ar tikrai šis valas laiko 4,5kg.iš viso nerišant jokio mazgo. Pertraukiame keturis kartus, išskaičiuojame aritmetiškai – tai ir bus tas ką laikysime pirmumu. Kas gi ivyko: vidutinė riba – 4,05 kg. Na ka pasakyti, tokio plonumo diametrui visai neblogi rodikliai, bet iki nurodyto ant pakuotės laikymo svorio visgi kažkiek „nedatempia“. Dabar pabandome padaryti tą patį tik su mazgu. Gauname 3,28kg. Kas, irgi yra pakenčiama, atsižvelgiant į pintuko diametrą. Dabar sutepame Knot Cream kremu. Na ka gi kaip ir buvo laukta, gauti rodikliai parodė šiek tiek daugiau – 3,75kg. Stebūklų neivyko, bet plastifikatorius išsaugojo bejeik 500gr. Valo stiprumo, kas tokiems ploniems valams nėra juokų darbas, ar bereikšmis dalykas. Bandant kitų prekinių markių pintus valus šie rezultatai buvo kiek geresni – sprendžiant iš visko dėl to kad, daugiau priklauso nuo pačio gamintojo produkto ir taip kaip jis jau iš savęs laiko „per“ mazgą.
Ir reiktų pabrėžti kad bandytas pintas valas yra nepaprastai plonas, labai kokybiškas ir tikrai leis su dideliu malonumu gaudyti labai atsargius plėšrūnus su delikačiais masalais prie to išsaugant pilną masalo kontrolę perduodamą pačio žvejo. Bet toks „lepus“ valas reikalauja didesnio dėmesio ir davus pintam valui jį, jis mums tarnaus pakankamai ilgai ir leis pajusti pačiam žvejui nepaprastą to valo sugebėjimą – puikiai jausti net ir atsargias žuvis.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.03.16, 11:21

Geras papildymas: pintų valų realūs storiai,testai su dauguma ir pas mus naudojamų valų,rusų kalba.

http://spinning.kharkov.ua/index.php?n= ... estdia.php
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.03.22, 11:10

BERKLEY FIRE LINE FIRELINE HIGH VIS PINK FUSED BRAID FISHING LINE

Paveikslėlis

Paveikslėlis

..Gal kas jau bandet stai sita 4lb. pintuka? laikanti kaip deklaruojama 1.8kg.Rozines spalvos,tik mazesnese pakuotese nes cia jau kilometrazas prisuktas :lol:

zodziu uzmaciau cia: http://www.ebay.com/itm/1100-YD-4LB-BER ... 1531003%26
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.03.24, 19:29

Pontoon 21 YGK – pinti ir monofilamentiniai valai

Paveikslėlis

Pontoon 21 Braids: Exteer WX4, Eighteria WX8, Esentira WX4

Prieinant prie nepaprasto gamybos etapo Poontoon 21 prekinė kompanija susidūrė su būtinumu papildyti savo pintų ir mono valų asortimentą. Iš tikrūjų užduotis buvo labai nepaprasta. Strategijos dalelyte Poontoon 21 kompanija siekė būti geriausia visuose srityse savo gaminamos produkcijos tuo pačiu ir geriausia kokybės gamintoja. O juk iš tikrūjų tikrai kokybiškų pintų valų gamintojų pasaulyje nėra tiek jau daug. Ir ko pasekoje buvo sudarytas abipusis susitarimas ir bendradarbiavimas su žinoma daugumai kompanija YGK , kuri niekam turbūt nekelia nei jokių papildomų abejonių savo gaminių kokybe. Ir kas įdomiausia kad, „statoma“ buvo ne ant biudžetinių valų produkcijos o ant sportinės, aukščiausios klasės. Baziniai Poontoon 21 pinti ir monofilamentiniai valai kompanijos YGK buvo ištobulinti taip kad nustebino ir visko mačiusius sportininkus savo tikrais šedevrais.

Paveikslėlis

Pontoon 21 Exteer WX4

Pirmoje vietoje paminėsiu pintuką kurį jau ir spėjo pratestuoti,ir man papasakoti tai: Exteer WX4 Away Distance.

Pirmas įspūdis – aš nepatikėjau savo akimis! Iš pradžių man pasirodė kad, sumaišė ritinėlių markiruotes. Dar ko – visi žvejai kurie turi bet kokių reikalų su pintais valais, isivaizduoja sau, kaip gali atrodyti pintukas kurio skelbiamas diametras yra 0,104. Ant kai kurių pintukų tokio rašomo diametro galima, užkabinus patraukti motorinį katerį. Ir nutraukiamieji svoriai šio valo yra tikrai tikroviški – per visą ilgį, iki 10 kg. Bet štai su diametru, kaip čia pasakyti švelniau, pagrinde būna kai kokių neatitikimų. Todėl kai aš pamačiau pintą valą 0,104 mm, kuris vos ne tris kartus plonesnis už daugumą pintukų su rašomu laikymo svoriu... Žodžiu, galite suprasti mano nuostabą! Antrą kartą aš nustebau kai, paaiškėjo kad, niekas čia tikrai nėra sumaišyta – tai iš tiesų yra pintukas su 0,104 mm.turimu diametru.
Įdomu tai kad tarimas ir rašomas laikymo svoris ir skersmuo atitiko pilnumoje ir buvo patvirtinta, instrumentiškai. Kompanija „Moscanella – Kiev“ kreipėsi į Ukrainos standartizacijos ir metereologijos centrą su prašymu pratestuoti ir sustandartizuoti pagal diametrus ir nutraukiamają galią šiuos pintus Poontoon 21 valus. Tarp šių Poontoon 21 pintų valų buvo ir kitų žinomų firmų populiarūs pinti valai kuriuos taip pat buvo žadama testuoti instrumentiškai. Ir rezultate pasirodė kad, valai Poontoon 21 su didžaiusiu tikslumu atitiko teigiamą gamintojo realų storį ir laikymo svorį, o kiti valai turėjo „išpūstus“ deametrus ir laikymo teigiamus svorius,o kai kurie ir labai ženkliai nukrypo nuo teigiamųjų ant pakuotės.
Aš juk rašau visai ne tam kad pagirti ir paspartinti pirkimą šio Pontoon 21 valo (nors aišku čia neapsieita ir be šito), bet ir tam kad, tie žvejai kurie norės isigyti šio „teisingo“ pintuko tikrai žinos kad diametras šio valo yra tikrai tikras o ne tariamas. Jeigu kai kurie pinti valai mano aukščiau minėto valo 0,104 mm. diametro tinka tik sunkiam spiningui tai, Exteer WX4 Away Distance turintis tokį diametrą yra pats ploniausias iš pintų valų šiuo metu rinkoje. Plonesni už jį ko gero pagal diametrą – labai reti 4lb turintys modeliai. Nors aišku čia aš galiu ir suklysti, bet, pagrindinė mintis tokia: tokį diametrą turintis valas bus pats optimaliausias gaudant ultralaitiniu masalu, teisingiau - mikrodžigu.
Bandant pintą valą jis save labai gerai parodė ir atsiskleidė visomis kastinginėmis charakteristikomis ir labai aukštu jautrumu. Jis labai minkštas, visiškai neturi atminties, todėl išpildyti pokontrolinį pravedimą su masalais siekiančiais vieną gramą nesudaro visiškai jokių problemų. Tiesa, iš pat pradžių mane nuvylė valo stiprumas. Bet aš pagalvojau kad, valas turintis tokį ploną diametrą atperka tą nutraukiamają galią,su kuria galima ir susitaikyti. O pasirodė kad pats kaltas! Po to kai bandžiau užrišti kelis gana įdomius mazgus,atėjo vėl metas eilinei nuostabai.užsikabinus valui,ne taip ir lengva jį buvo nutraukti. Reiškiasi kalti buvo mano netinkami mazgai. Kiek aš kerplėšų ištraukiau šiuo valu! Net ir brakonierių paliktas tinklas neišlaikė ir iškilo į paviršių,kuris vėlaiu buvo ištrauktas ir sėkmingai sunaikintas. Taip kad pasirinkite tinkamą mazgą,ir įpatingai tada kai gaudote su superplonais valais!
Valas padalintas į tolygius skirsnius, spalvinimas, mėlyna, žalia, raudona ir geltona spalvomis. Šių spaltinimų technologija nėra paprasta ir patikėkite tikrai ne pigi bet, toks valo spalvinimas puikiai leidžia kontroliuoti jo ilgį, tai labai patogu.
Įdomu dar tai kad, šis valas turi beveik visiškai apvalų pynimą, kas nepaprastai atsiliepia į valo tolimus metimus ir jo klojimą ritės būgnelyje. Todėl jis parktiškai nemėto kilpų. Bet čia reiktų vadovautis tam tikrų apsisaugojimo principų. Gaudant lengvais masalais, kurie vos ne nulinio pasipriešinimo svorio koeficiento,valas juk iš principo pats negali sugulti tolygiai. Todėl nereiktų jo vynioti iki pat ritės būgnelio kraštelio, o palikti nors du milimetrus iki jo viršaus. Ir netgi jei tai pakenks tolimesniems masalo metimams, bet už tai bus didesnė garantija ir taip ne pigiai kainuojančio pintuko.
Išbandęs šį valą ir sulyginęs jį su kitais ankščiau turimais storesnių diametrų pintais valais, šis valas man paliko nepakartojamą įspūdį.
Tarp kitko jau dabar yra pasiekiamas ir kitas ne mažiau įdomus, keturgyslio pynimo – Esentira.

Paveikslėlis

Pontoon 21 Esentira WX4

Turintis vienodą ( kaip rašoma taip ir faktišką) diametrą valas Exteer WX4 Away Distance yra gerokai tvirtesnis, turintis daugiau reljefinį paviršių, dėl ko daugiau „triukšmauja“ metant ir traukiant masalą. Iš tiesų tiek šis tiek ir aukščiau minėtas valas nepriskiriamas prie labai „triukšmaujančių“ valų – aš tik aprašau skirtumus, o nerimauti tikrai nėra pagrindo dėl ko.
Bet iš visų keturgyslio pynimo valų privalumų pats reikšmingiausias ir atnešantis daugiausiasai nuostabos gaudant tai aštuongyslis Eighteria WX8.

Paveikslėlis

Pontoon 21 Eighteria WX8

Jis nerealiai slidus ir minkštas. Netgi gaudant šiuo valu turinčiu didelį skersmenį (būtent toks pats pirmasis ir papuolė pas mane) garsas metimo metu labaiu panašus ne į švilpimą, šnarėjimą ar brazdesį kaip pas kitus valus, o į lengvą vėjelio pūstelėjimą, labai tylus šnabždėjimas – žvejybos metu tokių metaforų ateina begalės tik su laiku jos pasimiršta. Ir pravedimo metu – absoliučiai jokio garso. Jeigu naudoti išskirtinai ploščius masalus tai, kažkokių pakitimų galima ir nepastebėti nes jų papraščiausiai nėra bet,gaudant su aukščiausios klasės masalais tokia valo tyla darosi labai dideliu privalumu ir pranašumu prieš kitus „zyziančius“ valus. Super jautrus grafitas dabartinių meškerykočių ir rezonanciniai aukštos klasės ričių korpusai pavaerčia bet kokį kad ir labai ploną valą „zyzinčiu“ ,o tokia „muzika“ žvejui atrodo jau kaip kaukimas. Su šiuo pintu valu visiškai ir absoliučiai nesklinda jokio garso. Iš tiesų, nieko baisaus, tik kad nemalonu. Todėl Eighteria WX8 duoda visišką komfortą žvejyboje, net ir su masalais turinčiais aukšto dažnio jautrumą.
Ankščiau šie pintukai buvo pagrinde labai stori, bet šiandieną asortimente Pontoon 21 yra valas turintis 0,128 mm, diametrą, kuris realiai yra toks plonas kad, tinka net patiems mažiausiems ir lengviausiems masalams.

Paveikslėlis

Pontoon 21 Tartexa and Pontoon 21 Zarkazma

Monofilamentiniai valai pateko šalia mano aprašomų pintų valų neatsitiktinai - Tartexa, minkštas ir elastingas, Zarkazma – labiau kietas ir stiprus. Šie valai pačios aukščiausios kokia tik yra kokybės, kaip ir pinti valai pagaminti Japonijoje. Abi serijos tarpusavyje tarsi sujungtos savomis gamybos technologijomis. Bet koks neiloninis valas savo paviršiuje turi mikro poras. Dėl šių mikroporų valai darosi hidroskopiški, vanduo, kuris į juos isigeria, labai negatyviai juos veikia ir labai sutrumpina jų tarnavimo laiką. Todėl gamintojai visokiais būdais ginasi ir stengiasi apsaugoti vala nuo šio efekto. Vienu iš pačių geriausių variantų yra – monofilamentinio valo paviršiaus padengimas, fluorokarbonu. Tai iš tiesu beveik tas pats kas lyginti ne lakuotą medieną su lakuota. Ko pasekoje toks valas turi pačius geriausius rodiklius nes sujungiamas monofilamentas ir florokarbonas, tai atsiduoda ir stiprume ir elastingume ir mazgu laikyme, o paviršiuje esantis sluoksnis fluoro karbono apsaugo nuo abrizyvinių valo poveikių, taip pat šis valas neturi hidroskopijos ir visiskai nebijo ultravioletiniu saulės spindulių, trumpiau tariant tai yra hibridas turintis visas geriausias savybes. Visa ši super technologija ne kas kita kaip valo padengimas fluorokarbonu. Nes šis valas yra aukščiau nei kiti. Ir tikrai negalėčiau pasakyti kad visi pinti valai ir šie monofilamentiniai valai kompanijos Pontoon 21 yra biudžetinės klasės. Tikrai ne. Bet jeigu jūs ieškote pačios aukščiausios klasės produkcijos ir kokybės , tai tada tikrai reiktų jums pabandyti šiuos Pontoon 21 kompanijos pintus ir mono valus, kuriuos gamina Japonijoje kita elitinė YGK kompanija.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Pintas valas

Standartinė Pelekaz » 2013.03.24, 19:48

:o aaaaaaaaaaaaaaaaaa gelbekit, mane vejasi Pontoon valai ... maaaaaaaamaaaaaaaaaaaaa...
Esme musyse...

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.03.24, 19:52

Pelekaz rašė::o aaaaaaaaaaaaaaaaaa gelbekit, mane vejasi Pontoon valai ... maaaaaaaamaaaaaaaaaaaaa...

..nerek kaip isp... o skambink algiui,uzsisakinet jau laikas.. :lol:
Paveikslėlis

Darius
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2009.04.20, 20:13
Miestas: Panevezys
Kontaktuotis:

Re: Pintas valas

Standartinė Darius » 2013.03.26, 16:41

Prisiunte draugas is jav keliem sezonam pintuku :lol: Siemet bandysim sufix 832,berkley fire line fused original.Spider wire stealth braid ziauriai patiko,dar turiu nuo praito sezono.Poweris pasirode pazeidziamesnis,atcerpyjo labiau,kietesnis..

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė Aivaras » 2013.03.26, 22:37

stealth - laiko patikrintas valas, berkley manau irgi neblogas pasirinkimas, na o sufix.... :evil:
iš esmės 66,66% geras pasirinkimas ;)

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.03.26, 22:45

"Sufix" vala galima naudoti pries tai gaudzius monofilamentu ir pakilus staiga norui pereiti prie pintuju valu...Kai sis valas atskleis visus savo "privalumus" o zvejas supras kad reikia vis delto ieskot kazko normalesnio ir labiau panasesnio i vala nei i skalbiniu virve balkone, o tie trys skaiciai 832 taps kaip keiksmazodis... :mrgreen:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Pelekaz
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2012.02.17, 20:31

Re: Pintas valas

Standartinė Pelekaz » 2013.03.26, 23:25

Nezinau, nebandes situ, "voratinkliu", Berkley bandysiu bet kita is Algio uzsakiau ;) Siaip kuo esu patenkintas tai SASAME Samuline ir Pontoon 21 Exteer valais. Kas liecia didesnio diametro ;) O is paciu ploniausiu tai zavi Varivas, tas pats Samuline, YGK ...
Esme musyse...

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė Aivaras » 2013.03.27, 10:17

bet Giedriau cabelas rating'ai panašiai kalba, 832 - 3.5 balo, kai tuo tarpu Stealth - 4.6, PowerPro - 4.8
aš tuo linkęs tikėti ;)
p.s. 832 ghost - 4.6, bet tik 5 vertintojai, tai jam dar vilties suteikčiau

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.03.27, 11:12

Giedriau tu pats nezinai ka rasineji kokia rinka Cabelase?? viskas kinijoj susukta..bl nesamone tu ka tu zinai apie rinka.. :evil:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė antistatic333 » 2013.03.27, 17:37

Hefaistas777 rašė:
Aivaras rašė:bet Giedriau cabelas rating'ai panašiai kalba, 832 - 3.5 balo, kai tuo tarpu Stealth - 4.6, PowerPro - 4.8
aš tuo linkęs tikėti ;)
p.s. 832 ghost - 4.6, bet tik 5 vertintojai, tai jam dar vilties suteikčiau


Aivarai,
Ar Cabelas yra parašyta kiek žmonių vertino Sufix 832???

Gal pasiskaitinek interneta ,jei juo naudojiesi,pats bandei ta nesamone "sufix" ..nebandei o reikalauji kazkokiu ivertinimu,jei reikia lentele su laikymo svoriais as tau asmeniskai galiu padaryti,pasedesi namie ,pastudijuosi :lol: O be to ivertinimai ir reitingai visai ne cabelase yra,tam yra spec yranga su kuriais testuojami valai. Jei nezinai geriau nepradek! :!:
...Jei skaitai (RU) pasiskaityk atsiliepimus zmoniu atgaudziusiu ne viena sezona,ir suprasi apie ka as kalbu... :lol: http://www.fion.ru/rating/items/1220/
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Pintas valas

Standartinė Aivaras » 2013.03.27, 21:19

32

Hefaistas777 rašė:Aivarai,
Ar Cabelas yra parašyta kiek žmonių vertino Sufix 832???


be to nemanau, kad Europai valą kitokia technologija kepa...
tiesiog bandžiau ir aš ir Gytis,ir kiti, rezultatas tas pats... man to užtenka apibendrinimui...


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 10 ir 0 svečių