Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė bigmodis » 2010.02.10, 16:39

Norečiau pakalbėti ir pasidalinti pastebėjimais su kolegomis apie valų storio įtaką žuvies kibimui ir valo spalvos įtaką.
Kaip esu pastebėjas visi paskutineis metais labai plonina valus idomu ar tai iš ties veiksminga ar tik mitas. Pats mėgstu storesnius valus nes ju pinimasis mažesnis. Tai va kolegos kokius valus naudojem? Ir kaip keičiasi mūsų laimikis nuo to? :)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pikehunter » 2010.02.10, 20:05

Manau kad įtaką tikrai turi. Aš pvz dabar naudoju Salmo fluoracarbona 0,08 ir 0,1 didesniems gyliams(čia ne raklama). manau tai yra viena priežasčių dėl kurių pagauna. Tačiau temą galima būtų išskirti i 2 temas: ,,ar valas turi įtakos kai žuvys aktyvios" ir ,,ką daryti kai nekimba". mano atsakymas į pirmą temą-valas įtakos beveik neturi-kai kimba tai kimba. Antrai temai-atsakymas-kuo plonesnis valas kuo smulkesnė aviža tuo rezultatas geresnis. Kita vertus ar verta rizikuoti gaudyti su 0,06-0,08mm valu didesnius ešerius. Mano atsakymas -ne, neverta-geriau biškį pastorinti, bet ištraukti, kad ir rečiau, bet užtikrintai. Kam rizikuoti nutraukti sistemėlę ir kas kart prarasti po 20Lt :?: :!:

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė bigmodis » 2010.02.10, 20:31

o pazvelkim i spininga ir ten kokia itaka daro valas ;)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pikehunter » 2010.02.10, 21:00

bigmodis rašė:o pazvelkim i spininga ir ten kokia itaka daro valas ;)

Spinui, jei gaudai didelę žuvį (lydeką, starkį ar kokį šamą) manau nėrąa skirtumo ar tu naudosi 0,12 ar 0,2 pintuką. Čia skaitau kokią 60% sekmes priklauso nuo pasirinktos s4kmingos vietos, 30% nuo siulomo masalo, 10% nuo viso kito ;)

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė bigmodis » 2010.02.10, 22:28

na as labiau uz storesnius valus ;)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pikehunter » 2010.02.11, 19:21

bigmodis rašė:na as labiau uz storesnius valus ;)

Kodėl storesnius? Prašom argumentuoti.Man pvz pintukas 0,12-0,14 geriau išeina, tokiau nusimeta, dar jei pavadį užplonini, tai manau kad sistemą mažiau žuvis pastebis. O mono valiui tai be abejo storumas reikšmės turi

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė bigmodis » 2010.02.13, 14:47

Pikehunter rašė:
bigmodis rašė:na as labiau uz storesnius valus ;)

Kodėl storesnius? Prašom argumentuoti.Man pvz pintukas 0,12-0,14 geriau išeina, tokiau nusimeta, dar jei pavadį užplonini, tai manau kad sistemą mažiau žuvis pastebis. O mono valiui tai be abejo storumas reikšmės turi

pagrinde gaudau mono valais todel naudojiu storesnius esu atlikes pastebejima kad jai gaudai tarkim upeje kur daug kliuviniu storas valas suteikia pliusu masalo issaugojimui bei jis maziau pinas o is pintuku naudojiu 0,2 nzn buvo man toks ivikis papeje kad plonais valais gaudant neturejau ne kibimo o kolega su 0.35 buvo pagaves 5 lydekas kai pakeiciau vala prasidejo kibimai gylis ten iki 1.5 max galima daryti isvada kad plonas valas sekluose vandenise baido zuvi bet ir tai nebutinai taikoma visur :)

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė GytisM » 2010.02.22, 12:18

O kaip manot sapalu zuklei koks valas turi but, nes sapalas labai atsargi zuvis, mono ar pintas, beje gal pintas permatomas http://www.zuklys.lt/katalogas/index.php?categoryID=964 ?

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pikehunter » 2010.02.22, 21:40

GytisM rašė:O kaip manot sapalu zuklei koks valas turi but, nes sapalas labai atsargi zuvis, mono ar pintas, beje gal pintas permatomas http://www.zuklys.lt/katalogas/index.php?categoryID=964 ?

Aš (teai retais kartais) ir tėvas (gaudo vos nekiekvieną dieną, nes prie pat Nemuno gyvena) gaudo tik mono. 0,16-0,18 + pavadys 0,12-0,14

Pelkiu Senis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 2009.09.27, 13:48
Miestas: Kaunas

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pelkiu Senis » 2010.02.23, 10:14

Storio valas ant spiningo ir man aktuali tema :) Tuo labiau, kad greit teks pirkt nauja naujam sezonui :) praeita sezona emiau plonesni 0,22mm kad butu salaciam, o ir lydekos dideles man nekimba :D taciau labai jau masalai lengvai nueidavo :? O kibimas kada buvo tai kibo, o kai nebuvo tai nieko doro ir nebuvo :) Tad siemet mastau apie 0,24 ir 0,26mm :) Zinoma cia apie mono :) O pavasarejus labiau bandysiu upetakiaut - tai gal pavyks dar daugiau masalu pasilikt dezuteje, o ne po vandeniu kelmuose :)

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė GytisM » 2010.02.23, 10:25

O kodel nenori pintuko bandyt?

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė tomsius » 2010.02.23, 11:49

aš taip pat daugiausiai su pintu gaudau

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė bigmodis » 2010.02.23, 18:29

Pelkiu Senis rašė:Storio valas ant spiningo ir man aktuali tema :) Tuo labiau, kad greit teks pirkt nauja naujam sezonui :) praeita sezona emiau plonesni 0,22mm kad butu salaciam, o ir lydekos dideles man nekimba :D taciau labai jau masalai lengvai nueidavo :? O kibimas kada buvo tai kibo, o kai nebuvo tai nieko doro ir nebuvo :) Tad siemet mastau apie 0,24 ir 0,26mm :) Zinoma cia apie mono :) O pavasarejus labiau bandysiu upetakiaut - tai gal pavyks dar daugiau masalu pasilikt dezuteje, o ne po vandeniu kelmuose :)

esu pastebejas kad upetakem valas neturi itakos jai ima tai ima :D

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pikehunter » 2010.02.23, 18:50

bigmodis rašė:
Pelkiu Senis rašė:Storio valas ant spiningo ir man aktuali tema :) Tuo labiau, kad greit teks pirkt nauja naujam sezonui :) praeita sezona emiau plonesni 0,22mm kad butu salaciam, o ir lydekos dideles man nekimba :D taciau labai jau masalai lengvai nueidavo :? O kibimas kada buvo tai kibo, o kai nebuvo tai nieko doro ir nebuvo :) Tad siemet mastau apie 0,24 ir 0,26mm :) Zinoma cia apie mono :) O pavasarejus labiau bandysiu upetakiaut - tai gal pavyks dar daugiau masalu pasilikt dezuteje, o ne po vandeniu kelmuose :)

esu pastebejas kad upetakem valas neturi itakos jai ima tai ima :D

Jei gaudot lydekas būtinai naudokit pintuką. Aš naudoju 0,14-0,16 ir pavadys nikeliuotas arba iš stygos (bet tik ne volframas, nes greit susigarankščiuoja ir nafik išmest vos ne po kiekvienos žvejybos

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pikehunter » 2010.02.23, 18:51

Xrap rašė:
Bitėje rašiau apie "Dragono" siūlomas naujienas:http://www.firmadragon.pl/strony/oferta/akcesoria/przypony.html
Nusipirkau ir testavau: "Surfstrand 1x7 Light", "Surfstrand 7x7 Light", "Sufix" Invisiline fluorokarboninius pavadėlius. Pagaudžiau su jais apie du mėnesius, ir štai kokie "tyrimų" rezultatai:
1. Nors iš išvaizdos įdomūs, labai nepatogūs naujos formos segtukai: atsegti ir užsegti be replių gan sudėtinga.
2. Troseliai nesigarankščiuoja, pakankamai stiprūs ir minkšti. sulankstymai, atsiradę nuo persimetusių kablių nesunkiai išsilygina repliukėmis arba tiesiog pirštais.
3. Apie fluorokarboninių pavadėlių atsparumą lydekų dantims pasakyti negaliu nieko, nes nei viena pagauta jais lydeka nebuvo pakankamai giliai įrijusi masalo. Bitėje, beje, kažkas rašė, kad užkibusi lydeka visgi su fluorokarbonu nesunkiai susidorojo. Matyt, su jais nebeeksperimentuosiu, juo labiau, kad vobleriams fluorokarbonas pert standus.
4. !!! Atsisakiau (ir ateičiai "peržegnojau" ) 1x7 variantą- nepaisant visų savo teigiamų savybių, linkęs lūžinėti nuo lankstymo. Iš 4 įsigytų pavadėlių 2 nutraukė lydekos, vieną lengvai timptelėjęs nutraukiau pats. Visi trūko prie montažinio vamzdelio. 7x7 variantas lankstymų nebijo, ypač, jei teisingai sumontuotas.
Na ir apie montavimą. Šeštadienį žvejoti neišėjo, todėl "žaidžiau" su pavadėliais.
"Laikas žvejoti" įsigijau "Dragono" siūlomą "pasidaryk pats" variantą: "Surfstrand 7x7" 9 kg troselį ir montavimo vamzdelius. Įpokavime 2,5 m troselio ir 25 vnt. vamzdelių., kaina- 15,50 Lt. (Namie pasižiūrėjęs, tiesa, radau 2 m troso ir 14 vamzdelių, matyt, ne man vienam eksperimentuoti patinka ). "Aznisos" parduotuvėje nusipirkau nesenai pasirodžiusių "Salmo" made in Japan suktukų ir segtukų- 5 vnt. koplektas- 5 Lt.
Sugadinau porą vamzdelių, bet rezultate pasigaminau pavadėlius, kurie man visai patiko .
Pagrindiniai montavimo ypatumai:
1. Formuodamas kilpelę, troselį per vamzdelį veriu 3 kartus, t.y., trumpąją troselio dalį dar kart perkišu per vamzdelį atgal, į kilputės pusę.
2. Spaudžiu vamzdelį per vidurį, iš abiejų galų palieku po 1- 1,5 mm neužspaustus galiukus. Tai, kaip man atrodo, sumažins "nusilankstymo" galimybę.
Pagamintus pavadėlius visaip "kankinau", pakabinęs kibirą su vandeniu- trūkčiojau, sukaliojau, bet ekzekucijos pėdsakų neradau...
Vieno pavadėlio kaina gaunasi apie 2,5 Lt- manau, normalu. Aišku, greičiausiai egsistuoja ir kitokie, geresni variantai, bet man jie kol kas nepasitaikė. Gal būt jūs ką nors įdomaus ir, svarbiausia, patikimo galit pasiūlyti?
P.S. Dar dėl "Surfstrando": iš visų metalinių troselių, kuriuos iki šiol teko bandyti, vienintelis neturi atminties, t.y., nesusisuka, stipriai pratraukus jį tarp pirštų .

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė bigmodis » 2010.02.23, 20:06

Pikehunter rašė:
bigmodis rašė:
Pelkiu Senis rašė:Storio valas ant spiningo ir man aktuali tema :) Tuo labiau, kad greit teks pirkt nauja naujam sezonui :) praeita sezona emiau plonesni 0,22mm kad butu salaciam, o ir lydekos dideles man nekimba :D taciau labai jau masalai lengvai nueidavo :? O kibimas kada buvo tai kibo, o kai nebuvo tai nieko doro ir nebuvo :) Tad siemet mastau apie 0,24 ir 0,26mm :) Zinoma cia apie mono :) O pavasarejus labiau bandysiu upetakiaut - tai gal pavyks dar daugiau masalu pasilikt dezuteje, o ne po vandeniu kelmuose :)

esu pastebejas kad upetakem valas neturi itakos jai ima tai ima :D

Jei gaudot lydekas būtinai naudokit pintuką. Aš naudoju 0,14-0,16 ir pavadys nikeliuotas arba iš stygos (bet tik ne volframas, nes greit susigarankščiuoja ir nafik išmest vos ne po kiekvienos žvejybos

pakpmentuok kodel pintukas kolega?

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pikehunter » 2010.02.25, 21:38

Pintukas geriau signalizuoja kibimą, geriau rodo kaip žaidžia masalas, geriau pasikerta, nėra problemų traukiant žuvį-laiko, plonesnis už mono (jei žiūrėti kėlimo svorį) ir tt

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė bigmodis » 2010.02.25, 23:02

Pikehunter rašė:Pintukas geriau signalizuoja kibimą, geriau rodo kaip žaidžia masalas, geriau pasikerta, nėra problemų traukiant žuvį-laiko, plonesnis už mono (jei žiūrėti kėlimo svorį) ir tt

bet kiek zinau tie kurie gaudo voblereis tvicina tai naudoje mono tik velkiavimui pintuka deda

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė Pikehunter » 2010.02.26, 18:47

bigmodis rašė:
Pikehunter rašė:Pintukas geriau signalizuoja kibimą, geriau rodo kaip žaidžia masalas, geriau pasikerta, nėra problemų traukiant žuvį-laiko, plonesnis už mono (jei žiūrėti kėlimo svorį) ir tt

bet kiek zinau tie kurie gaudo voblereis tvicina tai naudoje mono tik velkiavimui pintuka deda

Negalėčiau taip teigti. kiek pažystu gaudančių twičingu, tai gaudo vien tik pintuku. Kalbu apie lydekų gaudymą. Kaip žinia twičinimas pagrinde naudojamas gaudant negiliai. Galimos įvairios kliūtys, žolės, lelijos ir pan. Kaip tau atrodo, jei gaudytum tokiomis sąlygomis Lucky Johns arba Sebile vobleriais su mono valu, negaila būtų jų palikt?

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė bigmodis » 2010.02.26, 19:01

Pikehunter rašė:
bigmodis rašė:
Pikehunter rašė:Pintukas geriau signalizuoja kibimą, geriau rodo kaip žaidžia masalas, geriau pasikerta, nėra problemų traukiant žuvį-laiko, plonesnis už mono (jei žiūrėti kėlimo svorį) ir tt

bet kiek zinau tie kurie gaudo voblereis tvicina tai naudoje mono tik velkiavimui pintuka deda

Negalėčiau taip teigti. kiek pažystu gaudančių twičingu, tai gaudo vien tik pintuku. Kalbu apie lydekų gaudymą. Kaip žinia twičinimas pagrinde naudojamas gaudant negiliai. Galimos įvairios kliūtys, žolės, lelijos ir pan. Kaip tau atrodo, jei gaudytum tokiomis sąlygomis Lucky Johns arba Sebile vobleriais su mono valu, negaila būtų jų palikt?

na nzn nenoriu gincitis bet buvo patarimas nes is Korsako tokiu budu gaudant naudoti gera mono vala

tomsius
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.09.02, 11:12
Miestas: plungė

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė tomsius » 2010.02.26, 19:32

spinui pas mane pintukas kuris patiko ypač dėl kliuviniu.nebaisu stipriau patraukti,patemti o beto jei nėra pavadėlio zilka nukanda greičiau nei pinta.jau kadais buvau pirkes climax multifilamentini 0,12mm ir tikrai laikė kuo puikiausiai

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Valo storio ir spalvos įtaka žuvies kibimui

Standartinė GytisM » 2010.02.26, 20:52

As siemet visus naujus valus susipirkau: spiningui SpiderWire 0.17 mm o ant mikriukam skirto spiningo uzdejau Power Pro 0.10mm


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 26 ir 0 svečių