Jerkingas & Twitchingas

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Aivaras » 2011.01.12, 19:28


Vartotojo avataras
Erikas
Pranešimai: 143
Užsiregistravo: 2009.09.14, 10:26
Miestas: Telše-Klaipėda

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Erikas » 2011.01.12, 19:43

Paskaicius atiliepimus tai fantastine rite ! :)

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė GytisM » 2011.02.23, 20:55

Po konsultaciju su patyrusiais kastingistais, patiuningavau savo multika Shimano Citica 201E. Ir is 4 guoliu rites paverciau 5 guoliu rite. Viena plasmasine yvore pakeiciau guoliuku 5x9x3mm ;)

Vartotojo avataras
Erikas
Pranešimai: 143
Užsiregistravo: 2009.09.14, 10:26
Miestas: Telše-Klaipėda

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Erikas » 2011.02.23, 21:51

guoliuka internetu pirkai ar in LT galima rasti ? :roll:

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė GytisM » 2011.02.23, 22:14

Erikas rašė:guoliuka internetu pirkai ar in LT galima rasti ? :roll:

Y uoliu parduotuve nueja ir nusipirkau, kaina 10lt

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Aivaras » 2011.04.30, 11:11

Kadangi nemažai klubiečių jau pasinešė į JERK klasę, tai manau verta prisiminti teoriją iš praktikos:
http://www.jerkbait.ru/stati-otchety/st ... -2010.html

Vartotojo avataras
zanelis
Pranešimai: 314
Užsiregistravo: 2010.11.11, 01:40
Miestas: kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė zanelis » 2011.07.07, 12:11


Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Aivaras » 2011.07.07, 15:39

kažką panašaus meškeriotojas rašė, bet nebandęs nežinosi

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė antistatic333 » 2012.01.09, 12:58

Tvičingas - kas ir kaip.
Paveikslėlis

Tvičingas – eilinis madingas žodelis, kuriuo mėtomasi su reikalu ir bejo, norint parodyti, kad esate visai ne paprastas žvejys, o sekate spiningavimo tendencijas ir madas. Bet ar toks jau sudėtingas tas tvičingas, kaip bando pateikti informacijos priemonės, žūklės prekių gamintojai ir pardavėjai? Visiškai ne!
Paveikslėlis
Žinoma, tam tikrų žinių ir įgūdžių būtina turėti, bet teisingai viską išdėliojus “galvos lentynėlėse”, viskas tampa daug paprasčiau. Pirmiausia reiktų įsisąmonint, kad gaudo tiek brangūs japoniški “minow” vobleriai, tiek ir pigūs kinietiški žaisliukai. Be to, būtent japonai dažnai pameluoja apie voblerio apkrovą – pakankamai greit skęsta ar iškyla, nors deklaruoti kaip suspenderiai, o štai “visiškas kinietis” labai dažnai būna idealiai subalansuotas ir neutralaus plūdrumo. Kiekviena tvičingo masalą reikia suprasti, prisiderinti prie jo žaidimo arba, atvirkščiai, priderinti masalą prie savęs, pagal savo gaudymą.

Paveikslėlis
Štai šis priderinimas ir sukelia nemažai problemų. Tarkim, nusiperkam brangų japonišką voblerį, kuris pagal gamintoją turėtų būt suspenderis, bet net ir be plieninio kieto pavadėlio, jis aktyviai skęsta pirmų bandymų metu. Ką daryti? Pakeisti trišakius į žymiai lengvesnius, pagamintus iš plonesnės vielos. Taip, tai gali padėti ir vobleris taps suspenderiu. Bet keisti firminius kabliukus ant brangaus voblerio nelabai norisi. Tenka rinktis.
Paveikslėlis
Kitas dalykas, kai vobleris per mažai apkrautas ir iškyla. Čia viskas paprasčiau – nedidelis švinukas ar kelios varinės vielos apvijos ant vidurinio masalo trišakio leis jį idealiai subalansuoti.
Masalus reikėtų išbandyti dideliame akvariume ar vonioje. Tai leis suprasti masalą. Girdisi kaip barška rutuliukai voblerio viduje, matosi menkiausios vibracijos traukiant masalą palengva ir staigiai timptelint. Matosi kaip elgiasi masalas pauzės metu. Su taip ištestuotu vobleriu bus žymiai aiškiau atvykus žvejoti.
Paveikslėlis
Kaip bebūtų, bet daugumoje atvejų, žvejys gaudo tik su keliatu mėgstamų masalų, o kiti guli dėžutėje kaip papildomas balastas, dėl visą ko. Jei tektų sudaryti “išeiginę” mini – dėžutę visiem gyvenimo (žvejybos) atvejams, tai apsieitume 5 – 10, maksimaliai 15 masalų, kurie sudirbtų daugumoje atvejų ir tuo palengvintų žvejo dėžę ar liemenę. Žinoma, jei žvejys juos suprato ir išgaudė, t.y. jis tiki tuo masalu.
Paveikslėlis
Tvičingui reikia kantrybės ir tyrinėjimo. Juk vienam tvičinginiam pravedimui reikia triskart daugiau laiko nei džigui ar tolygiam vartiklės traukimui. Tačiau būtent neutralaus plūdrumo masalo inertiškumas ir sujudina, atgaivina lydeką. Svarbiausia perlaužti savo mąstymą žvejybos metu – lėtai, dar lėčiau….
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė antistatic333 » 2012.01.09, 13:28

Dar apie Tvičingą..

Šis terminas sparčiai populiarėja ir pas mus, o spininginingų pokalbiuose vos ne šimtu procentų stelbia madingą „džiginimą“. Ar ši naujovė tikrai – veiksmingas spiningo masalų panaudojimo būdas, o gal jau seniai tai darome, tik nežinojome, kaip vadinasi?

Madinga maldelė

„Nemanau, kad galima labai tiksliai apibrėžti pagrindinius tvičingo bruožus, – tvirtina naujojo metodo teoretiku pripažįstamas profesionalus amerikiečių meškeriotojas Dagas Steindžas. – Žinoma, masalo vedimo metodas labai efektingas, voblerį reikia traukti šuoliais, bet lieka daug klausimų, kuriuos sau užduoda kiekvienas spiningininkas, bandantis įsisavinti šią spiningavimo taktiką. Kokiu dažniu turi šuoliuoti masalas, kokio ilgio turi būti šuolis, kokia jėga reikia trūktelti masalą?“. Ši nedidelė citata rodo, kad teoretikai pasidarė aukurėlį ir prie jo meldžiasi tvičingo stabukui, pūsdami pašnekovams į akis mistiškumo miglelę. Kol kas tik olandų spininginingas Bertas Rozemeijeris sugebėjo europiečiams prieinama formule nusakyti tvičingo taktiką, pavadinęs ją masalo trūkčiojimu, o užatlantės autoritetai , deja, tiksliai nesuformuluoja reikalo esmės.

Absoliučiai aišku tik viena – tvičingo terminas iš pradžių buvo naudojamas apibūdinti žūklę „jerk bait“ masalais. Tačiau šiais, pramintais „pliauskomis“ sunkiasvoriais masalais, kurių masė siekia 100-150 g, žavisi ne visi. Mat norint jais vilioti stambias lydekas (šie masalai pirmiausia buvo kuriami gaudyti būtent tos rūšies žuvis ir maskinongus, pas mus žinomus maskiais) reikalingi specialūs įrankiai: dideles apkrovas atlaikantys spiningo meškerykočiai ir tvirtos inercinės ritės. Universaliu spiningu, kuriuo svaidomi 10-40 g masalai, “džerkais“ nepažvejosi. Ir ne todėl, kad sulaužysi įrankį, bet ir dėl svarbesnės priežasties: tokie meškerykočiai – pernelyg liauni išjudinti ir reikiamo dydžio šuoliukais plukdyti masalą.


Alternatyva sunkiasvoriams

Tad nenuostabu, kad palyginti greitai atsirado alternatyva – specialaus tipo vobleriai su liežuvėliais. Beje, vienas pirmųjų tokių modelių gimė, kad ir kaip keista Latvijoje. Jį pagamino pirmoji buvusioje Sovietų sąjungos erdvėje pradėjusi kaldinti deficitinėmis buvusias prieš du dešimtmečius „mepps“ tipo sukres, kompanija „Salmo“, o tas vobleriukas vadinosi „Maile Minnow“. Šis pavadinimas aiškiai rodo, kad tvičingo voblerių su liežuvėliais tipas susiformavo kaip vedinys iš didelės grupės konkretaus tipo voblerių, kuriuos priimta vadinti žodeliu „minnow“. Tai cigaro arba verpstės formos masalai su gana stačiu kampu įklijuotais liežuvėliais. Jų prieš dešimtmetį atsidaro inovacijas pristatančios japonų kompanijos asortimente: dabar modelis „L- Minnow“ laikomas klasikiniu, o vienas paskutinių ypač vykusių vidutinio kalibro tvičingo modelių – suomių kompanijos „Rapala“ modelis „Max Rap“.

Šioje vietoje verta pasekti, tolesnius Dago Steindžo teiginius apie tvičingą: „Tvičingas, spiningo masalo, voblerio, plukdymo metodas, kuris nenustato jokių taisyklių, – tvirtina profesionalus meškeriotojas. – Manau, jog kartais žuvies kibimą paskatina spiningo viršūnėlės trūktelėjimas, tuo pačiu metu energingai vyniojant valą. Kartais voblerio eiga staigiu truktelėjimu pagreitinama. Kartais vobleris sustabdomas ir masalui leidžiama lėtai kilti į paviršių. Esmė ta, kad masalui būtų suteiktas toks žaismas, kuris skiriasi nuo užprogramuoto voblerio judėjimo. Tačiau visada vobleris tradiciškai pirmiausiai plukdomas horizontalia trajektorija tolygiai, o paskui pradedama trūkčioti. Tai pagrindinė „tvičingo“ taisyklė.“ Kai skaitote šias mintis, jums neabejotinai atsiranda įspūdis, kad visa tai yra kažkur matyta ir patirta. Prie šios pastabos dar sugrįšime ir tada suprasite, iš kur tas artumo įspūdis.


Vėjas pučia į veidą

Pirmoji meškeriojimo spiningu fazė – masalo užmetimas. Norint naudoti „tvičingo“ taktiką voblerį geriausia užmesti pakankamai toli (30-40 m), nes trumpos distancijos paprasčiausiai neužtenka, norint tinkamai pašokdinti masalą. Toli užmesti, ypač kai pučia priešinis vėjas, galima tik pakankamai sunkų masalą. Todėl būtina išskirti dar vieną amerikoniškojo „tvičingo“ bruožą – tai žūklė dideliais vobleriais, kurių ilgis 15-25 cm, o svoris – nuo 50 g.

Spiningininkai žino, kad vobleriai pasiskirsto į dvi klases – kompaktiniai ir nekompaktiniai. Pirmieji trumpi drūti, dažnai jų korpusai – lašo formos. Tokie vobleriai net ir nedideli gerai ir tiksliai užsimeta. „Minnow“ tipo vobleriai priklauso nekompaktinių voblerių klasės, o jų užmetimas daug keblesnis, nes ilgi masalai patiria didesnį oro pasipriešinimą, pučiant stipriam priešiniam vėjui jie netgi ima sklęsti kaip aitvarai. Todėl visiškai suprantamas amerikiečių spiningininkų pasirinkimas: „tvičingui“ parankiausia naudoti stambius ir sunkius masalus, kuriuos galima sėkmingai užmesti gana toli. Antra, „tvičingui“ sunku panaudoti sunkesnius už vandenį voblerius, nes sustabdžius masalą, jis tiesiog skęsta kaip pliauska. Kas gi nežino, jog toks vobleris lydekai yra visai neapetitiškas. Kitas reikalas – iš lėto į paviršių kylantis masalas. Taip dažnai elgiasi smulkios žuvys, kurios yra pagrindinis lydekų grobis. Todėl klasikiniai spiningo masalai – lengvesni už vandenį arba neutralaus plūduruno vobleriai.


„Tvičingo“ objektas

Šis aspektas yra labai svarbus, nes spiningininkas bent jau apytikriai turi nusivokti, ką jis gaudo konkrečiame vandens telkinyje ir konkrečioje žūklavietėje. Mažame upelyje, kur masalas užmetamas geriausiu atveju 10-12 m pasinaudoti „tvičingo“ efektu gana sunku. Antra, tokiuose vandens telkiniuose gyvenantys upėtakiai, šapalai ar meknės nelabai kreipia dėmesį į stambius masalus ir labiau vertina tą grobį, kuris palyginti lėtai kasasi prieš srovę. Šios išvados rodo, jog, atsižvelgiant į „tvičingui“ naudojamų masalų kalibrą, ši taktika veiksminga plačiuose, atviruose vandens telkiniuose. Dažniausiai tokiose vietose, kur masalo eigai nekliudo pernelyg suvešėjusi vandens augalija. Tai ežerai (vidutiniai ir didesni), vandens saugyklos ir lagūnos (Kauno ir Kuršių marios), dideli tvenkiniai. Būtina pridurti, jog „tvičingo“ pobūdis rodo, kad šis metodas geriausiai tinka spininguoti stovinčiame arba labai lėtai tekančiame vandenyje. Tad akivaizdu, jog „tvičingo“ objektas – lydekos. Atskirais atvejais šiuo metodu galima pasinaudoti žvejojant sterkus ir stambius ešerius. Todėl, ruošdamiesi užmesti „džerką“, turite būti tikri, kad ežere ar tvenkinyje medžioja tokios lydekos, kurios atakuos masyvų masalą.

Sezoniškumo faktorius

„Tvičingo teoretikai laikosi nuomonės, kad šis spiningavimo metodas efektyviausias spalį ir lapkritį. Žodžiu, du mėnesius iki užšąlant ežerams ir tvenkiniams, nes lydekos žiemos prieangyje medžioja stambesnį grobį. Tad dideliais vobleriais žvejoti yra parankiau, jei nori susikauti su trofėjiniu laimikiu. Antra, lydekos per šiltąjį sezoną yra įmitusios ir joms išjudinti reikalingi efektyvesni spiningininko veiksmai. Tad „tvičingo“ taktika (masalo šuoliavimas) ir šiuo atveju yra pamatuota. Žinoma, tai nereiškia, kad „tvičingas“ yra vienintelis išganingas lydekų žūklės metodas rudens viduryje ir vėlyvą rudenį.

Velkiavimas, spiningavimas vertikaliai plukdomais stambiais guminukais arba dreifo metodas irgi duoda puikių rezultatų. Čia reikia teisingai pasirinkti masalą ir metodą, atsižvelgiant į konkrečias žūklės sąlygas ir vandens telkinį. Neabejotina viena – masalo dydis yra svarbus faktorius, kuris dažniausiai ir užtikrina žūklės sėkmę. Vėstant vandeniui labai susilpnėja lydekų metabolizmas, t.y joms nebereikia sudeginti tiek energijos vaikantis grobį kaip vasarą. Plėšrūnės tampa daug išrankesnės ir rūšiuoja grobį. Stambūs vobleriai joms primena kokybišką produktą ir suveikia lydekų medžioklinis instinktas.


Pavasario ypatumai

Amerikietiška tvičingo versija dabar sudaro tik dalį europietiškos taktikos, nes mūsų žemyne, o ypač vidutinėje juostoje, kurioje yra ir Lietuva, tvičingas puikiai tinka vilioti lydekas pavasarį. Ir būtent specialiais ir nesunkiais (15-30 g) „minnow“ vobleriais, kuriuos galima plukdyti palyginti lengvos klasės meškerykočiais. Tipinės meškeriojimo vietos – palyginti negilios įlankos ir užutėkiai, o taip pat ežerų plotuose esantys sėkliai (iki 3 m). Čia tvičingo vobleriai labai tikroviškai imituoja aplinką atitinkančias masalines žuveles – plėšriųjų žuvų grobį. Labai sudėtinga žodžiais perteikti masalo plukdymo taktiką. Aiškiausias palyginimas – punktyras, kurio trajektorija juda masalas. Brūkšnelis – šuoliukas į priekį, pauzė – vingtelėjimas į šoną, pakibimo nesvarumo būsenoje fazė ir lėtas kilimas į paviršių. Kiek ir kokių šuoliukų bei pauzių turi būti? Kiekvieno spiningininko individualus reikalas. Tai lyg žinomo muzikos kūrinio atlikimas: kiekvienas smuikininkas jį atlieka pagal savo versją.

Patartina nepamiršti dar vienos aplinkybės – geriausia naudoti pintus valus ir rites su platokais valo būgneliais. Pirma, pintas valas užtikrina geresnį kontaktą su masalu, jį lengviau šokdinti, o ant plačių būgnelių pintas valas geriau klojasi, vadinasi, rečiau susipina.


Lietuviška diagnozė

O dabar prisiminkime straipsnio pradžią: kodėl „tvičingo“ apibūdinimas kiekvienam patyrusiam spiningininkui kažkuo pažįstamas?

Europą dabar užplūdo informacijos apie žūklę kituose žemynuose srautas, kuriame mirga žargoniški terminai, labai dažnai (jei ne dažniausiai) apibūdinantys tuos pačius metodus, kuriais mes nuo seno naudojamės. Kad ir kaip mus klaidintų įmantrus terminas, tačiau vadinamąjį „tvičingą“ reikia laikyti įprastu lydekų žūklės metodu. Neabejotinai jo amerikietiškumas tik tas, kad naudojami didesni masalai. Manyčiau, kad tame nėra nieko nuostabaus, nes amerikonai visada taikosi į stambų laimikį, kuris jiems, matyt, asocijuojasi su lėktuvnešiuose įkūnyta gigantomanija. Pridursiu ir tokį faktą, kad už Atlanto 16-10 numerio kabliukai dažniausiai pažįstami tik tenykščiams muselininkams. „Tvičingu“ reikia vadinti tai, kas perteikia kiekvieno spiningininko individualaus braižo subtilybes. Sutikite, kad kiekvienas aibę masalų išbandęs spiningininkas įgyja savitą meškeriojimo stilių, atsirenka iš įvairių metodų tai, kas jam parankiausia, atitinka jo charakterį ir fizines ypatybes. Kiekvienas įgudęs mūsų krašto spiningininkas gerai pažįsta naudojamų masalų savybes, o tie, kurie naudoja žūklei voblerius, be vargo pamokytų užjūrio teoretikus plukdyti nedidelius modelius su tokiomis vingrybėmis, kurios sunervina ir pačią įnoringiausią lydeką.

Ne visada prasminga pasigauti madingu tapusį terminą ir tvirtinti, kad tai ypatingas žūklės metodas. Kitas dalykas, kad jam kuriami parankūs masalai. Jais reikia naudotis. Ir tuo labiau nereikėtų suglumti, kai išgirsti nepažįstamą žodį, nes įsigilinęs dažniausiai supranti, kad mūsiškiai meškeriotojai tokiu metodu ar taktika jau seniai naudojasi. Žinoma, jei labai norisi tvičinguoti, į sveikatą. Bet žinokite, kad amerikonai tik savinasi madų diktatoriaus vaidmenį, o iš tiesų didžioji dalis visų „amerikų“ jau atrasta. Tad šokdinkite voblerį, nesukdami sau galvos, kad už vandenyno tai vadinama „tvičingu“.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė antistatic333 » 2012.01.30, 14:14

Puslapis (RU) viskas apie DŽERKINGĄ

http://www.jerkbait.ru/
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė antistatic333 » 2012.12.08, 16:29

Dar vienas puslapis Dzerkingo tematika...
:mrgreen:
http://www.jerkbait.com/Jerkbaits/#5
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė antistatic333 » 2012.12.26, 01:32

Šiek tiek apie Tvičingą...

Tvičingas – tai dirbtinio masalo traukimo būdas, kai atliekami trumpi trūkčiojimai spiningu, ko pasėkoje masalas juda kaip sužeista ar nusilpusi žuvelė. Vienas iš pagrindinių natūralios atrankos principų: išgyvena stipriausias; ligotas ar sužeistas žuvis plėšrūnai suryja pirmiausiai, netgi kuomet nėra alkani. Būtent į tai ir orientuotas tvičingas.

Kada žuvys maitinasi aktyviai, jos griebia siūlomą masalą, traukiamą bet kokiais būdais. Bet jei plėšrūnai pasyvūs, žūklaujant tuo pačiu būdu kibimų skaičius ženkliai sumažėja arba kibimas apskritai liaujasi. Dauguma žvejų, pamanę, kad šiandien „nekibos diena“, baigia žūklę, o ypatingai užsispyrę piliečiai keitinėja masalus, tikėdamiesi atrasti kibųjį variantą, arba bando keisti masalo traukimo būdą. Dažnai iš pradedančių spiningautojų tenka girdėti, kad kai tik jie pradėdavo naudoti lėtesnį masalo traukimą, darydami pauzes ir įvairius staigesnius trūktelėjimus, tuoj pat sulaukdavo kibimo. Tokiais atvejais jie aiškindavo, kad lydekos aptingusios ir tiesiog neturi jėgų ir noro vaikytis greitai traukiamų masalų. Iš tikrųjų, pauzės ir trūkčiojimai sužadina lydekos instinktą, juk tokiais judesiais masalas primena netekusią jėgų žuvelę, kurią lydeka tiesiog privalo suėsti.

Be instinkto ėsti silpnesnius, plėšrūnams dar būdingas ir smalsumas. Dažnai spiningautojai daro klaidą, stengdamiesi parinkti voblerius, išoriškai panašius į žuveles, kuriomis dažniausiai maitinasi lydekos konkrečiame telkinyje. Kokios formos vobleris patiks patiks plėšrūnei konkrečioje situacijoje, galima sužinoti tiktai bandymų keliu arba pasitikint asmenine intuicija. Beje, natūralios masalų spalvos dažnai gali būti neveiksmingos. Dar 1970-aisias metais ichtiologai, firmos MEPPS užsakymu atliko tyrimus apie masalo spalvų priimtinumą lydekoms. Jie pateikė stebėtinas išvadas: klasikinių atspalvių sukriukes daugeliu atveju žuvis ignoruodavo, o masalus su fluorescentiniais lapeliais lydekos atakavo masiškai. Ir jau greitu laiku Mepps sukriukų asortimente atsirado Aglia Fluo, o kataloge prie šios serijos – prierašas: „Lydekos ypač jautrios fluo spalvos efektui“. Žiūrint plačiau, masalo spalva ne visada daro lemiamą įtaką, bet tai, kad ryškūs masalai dažnai sudirba geriau, galiu patvirtinti iš savo praktikos. Be to, kad fluorescentinių spalvų masalai labai kibūs, jų traukimą patogu kontroliuoti ir vizualiai, juk jie matomi per ganėtinai storą ne itin skaidraus vandens sluoksnį. Žinant kur randasi masalas, jį lengviau pravesti apeinant kliuvinius, o neretai netgi galima pamatyti, kaip plėšrūnas jį atakuoja.

Norint visada džiaugtis laimikiu, reikia rinktis masalus ir jų traukimo būdą, labiausiai tinkančius žūklei konkrečiame telkinyje. Šiandieniniame pasaulyje yra didžiulė masalų įvairovė, bet skirtingų žūklės sąlygų yra dar daugiau. Universalaus masalo, kurį žuvis griebtų visada ir visur, tikrai nėra. Būna, kad absoliučiai vienodomis sąlygomis, iš išorės panašūs masalai parodo kardinaliai priešingus rezultatus. Todėl manau, kad palyginamasis aprašymas konkrečių, vienokioms ar kitokioms žūklės sąlygoms skirtų voblerių modelių, tikrai bus naudingas.

Juos reikia pažinoti asmeniškai

Pristatau geriausius voblerius iš savo arsenalo, kurie užsirekomendavo kaip itin kibūs įvairiomis sąlygomis ir įvairiuose vandens telkiniuose. Voblerių klasifikavimo pagrindu pasirinkta svarbiausia jų savybė, t.y. masalo panirimo gylis. Aprašant įvairius modelius, aš išdėliojau juos darbinio gylio didėjimo tvarka. Mano nuomone, pati įspūdingiausia žūklė vobleriais seklumose būna tada, kai galima stebėti masalo darbą ir jį atakuojančią žuvį. Patekęs į nežinomą vandens telkinį, jo žvalgybą pradedu būtent nuo seklumų. Tokiose vietose tvičingo technikos panaudojimas yra ypač aktualus. Būtent tokioms sąlygoms turiu didžiulį kiekį masalų, besiskiriančiu forma, dydžiu ir žaidimu. Iš jų tarpo visuomet pavyksta atsirinkti voblerį, kuris „iššauna“ būtent toje vietoje, kur tenka žūklauti.

IMAKATSU BUZZ BILL

Labai neįprastas paviršinis dviejų dalių vobleris. Labiausiai efektyvus naudojant gausiai vandenžolėmis užžėlusiose seklumose, kur darbinis gylis minimalus. Tokiose vietose priimta žūklauti „walker“ ar „popper“ tipo masalais, tačiau būna situacijų, kai lydeka seka masalą iki pat valties, tačiau jo negriebia. Turint kantrybės ir užsispyrimo, tokią lydeką galima suvilioti tuo pačiu paviršiniu masalu, išlaikant pauzes ir tiesiog vos vos judinant masalą. Vienok, šansai būna 50:50. Bet jeigu tai pačiai žuviai pasiūlyti minimaliai neriantį voblerį ir teisingai jį pravesti, tai žuvis greičiausiai parodys jam kur kas didesnį interesą. Buzz Bill šiuo atveju tiks kuo geriausiai. Šis vobleris turi beveik statmeną platų liežuvėlį, dėl kurio, traukiant tolygiai, jis pasižymi savotiškais plačiais judesiais, o tvičinguojant, po trūktelėjimo liežuvėlis stabdo masalo inerciją. Tuo metu vobleris metasi šiek tiek į šoną, sustoja ir iškyla į paviršių. Jei tarp trūktelėjimų daromos 2-3 sekundžių pauzės, tai liežuvėlis su eiliniu trūktelėjimu pagauna paviršiaus oro, tuo pačiu masalui suteikdamas dar ir „poperio“ savybių. Skrieja Buzz Bill ne itin gerai, todėl pagrindinis jo pritaikymas – tikslinis konkrečių taškų patikrinimas.

JACKSON DEAD FLOAT 80

Tai labai nedaug tepanyrantis vobleris. Ir, mano nuomone, siauros paskirties. Jo pagrindinis panaudojimas – bandyti pagauti kitais masalais suerzintą plėšrūnę arba „įkalbinėti“ lydekas kai jos neaktyvios. Kai kas iš spiningautojų skundžiasi, kaip jiems nepavyksta įvaldyti Dead Float. Klaidos esmė gali būti per daug vienodas tvičingas, t.y., pasirinkęs trūkčiojimo intensyvumą daugiau ar mažiau kibiam modeliui, žvejys pradeda lygiai taip pat traukti ir kitus masalus. Bet žūklė – tai improvizacija, o visi masalai skirtingi ir reikalauja skirtingo priėjimo, taip pat ir Dead Float. Jis reikalauja labai lėto ir sklandaus tvičingo, darant daug ilgesnių stabtelėjimų. Dead Float plūdrumas šiek tiek teigiamas, o su pavadėliu jis tampa suspenderiu arba lėtai skęsta. Kad jis per daug nepanirtų, reikia rinktis kuo lengvesnį pavadėlį. Bet nepaisant to, kad Dead Float yra kibus masalas, jo judesiai labai monotoniški, todėl juo žūklauti greitai pabosta.

MAGALLON

Vienas iš paprasčiausiai įvaldomų yra dviejų dalių vobleris Maggalon. Kad juo susiviliotų žuvis, užtenka traukti voblerį paprastais lengvais trūkčiojimais. Tuo metu jis atlieka judesius, primenančius lydekai lengvą grobį. Nedidelis panirimo gylis lėmė tai, kad šis vobleris tapo labai populiarus pietinių regionų spiningautojų tarpe, kur vyrauja negilūs vandens telkiniai. Čia Maggalon demonstruoja labai stabilius rezultatus gaudant lydekas, dažnai itin stambias. Jo „mažasis brolis“ Tiny Maggalon dirba labai panašiai, skiriasi tik dydžiu ir dar mažesniu panirimo gyliu. Abu šiuos voblerius priskirčiau prie universalių, kurie puikia sudirba kaip „žvalgai“ beveik visuose nežinomuose sekliuose vandens telkiniuose. Būtent jų dėka man pavyko pasiekti itin aukštų rezultatų 2007 m. spiningavimo iš valčių pasaulio čempionate.

SMITH JIB 90 F/SP

Tai klasikinis ir super populiarus „minnow“ klasės vobleris. Jo išskirtiniai ypatumai yra apgalvotas išbalansavimas ir išskirtiniai platūs judesiai. Norint kad Jib dirbtų teisingai tvičingaujant, reikia pirmiausiai išnaudoti jo „įgimtą“ žaidimą. Kitaip tariant, parinkti tokį trumpų trūkčiojimų dažnį, kurių metu vobleris darys plačiausius mostus į šonus, esant nedideliam traukimo greičiui. Kad tai būtų lengviau įgyvendinama, vertėtų įsigyti ryškų citrinos spalvos Jib (ryški spalva leidžia gerai stebėti visus masalo judesius) ir pasitreniruoti telkinyje kur skaidrus vanduo. Panašūs „lauko bandymai“ ežeruose man ir dabar padeda greičiau suvokti naujai įsigytų masalų žaidimo charakterį. Jib gaminamas dviejų variantų: plaukiantis ir suspenderis. Dydis jų vienodas, skiriasi tik plūdrumas ir masė (F – 6,7 g, SP – 7,4 g). Vienok to užteko, kad šios modifikacijos taptų nepanašios viena į kitą. Ir skirtumas ne tik panirimo gylyje. Jib SP trūkčiojant juda platesnės amplitudės judesiais ir reikalauja gana aktyvių trūkčiojimų, plaukiantį modelį reikia vesti kur kas švelniau. Šis vobleris geriau už kitus sudirba tada, kai lydekos nėra aktyvios.

TEAM DAIWA MINNOW 90 F/SP

Gali pasirodyti, kad šis „minnow“ klasės vobleris dubliuoja Jib 90. Yra tokio paties ilgio, gaminamas tokių pačių plūdrumo variantų. Tačiau užtenka tik išbandyti šiuos voblerius vandenyje, ir iš karto tampa aišku, kad daugiau nieko panašaus jie neturi. T.D.Minnow neturi tokio ryškaus savito žaidimo, ir yra orientuotas pirmiausia į traukimą trūkčiojant. Skirtingai nuo gana delikataus Jib 90, T.D.Minnow reikalauja kietesnio trūkčiojimo. Ypatingų skirtumų tarp plaukiančio ir suspenderio modelių darbo nėra, jų skirtumas yra darbiniame gylyje: F dirba maždaug 30 – 40 cm nuo paviršiaus, SP maždaug 60 - 70 cm. Šios voblerio naudojimas aktualus kai žuvys aktyvios ir reaguoja į sąlyginai greitą traukimą, kurį sunku pasiekti su Jib 90. Beje, lydekos geriausiai reaguoja į T.D.Minnow akis. Mano vobleriuose akys buvo „suvalgytos“ dar pirmosios dešimties alkanų plėšrūnių, vienok, tapę „aklais“ vobleriai neprarado savo patrauklumo. Kad vobleris taptų dar patrauklesnis žuvims, verta pakeisti trišakius kabliukus į labiau lengvus Owner ST-36 Nr.8 – jie mažiau varžo masalo judesius.

LUCKY CRAFT FLAT CB SR

Jo pašaukimas – aptikti aktyvią žuvį ir prišaukti jos dėmesį iš didelio atstumo. Voblerį reikėtų parinkti ne tik pagal vandens telkinio ypatybes, bet ir įvertinus žuvų aktyvumą. Pasyvią arba mažai aktyvią lydeką kur kas lengviau „prikalbinti“ siūlant „minnow“ voblerį, o aktyvesnės geriau reaguoja į masalus su platesniu korpusu. Manau, tai susiję su siaurų ir plačių voblerių skirtingu veikimo radiusu. Dėl to, panašios klasės voblerius verta naudoti siekiant aptikti žuvies laikymosi vietas, o „surinkti“ jas jau su „minnow“ tipo masalu. Flat CB SR turi savitą, tiesa nelabai išraiškingą žaidimą. Tačiau tvičinguojant, jo judesiai tampa pastebimi net iš didelio atstumo. Šis vobleris neria ne giliau nei 50 cm, dėl ko yra efektyvus gaudant seklumose.

MEGABASS VISION 95

Šis masalas išoriškai nelabai skiriasi nuo paprastų „minnow“ voblerių, kurių daugybę siūlo kone kiekvienas gamintojas. O ir aukšta Vision 95 kaina neprideda jam populiarumo. Vienok, yra jame užslėptas „perliukas“, darantis jį ypatingai kibiu daugelyje situacijų ir visai nepanašiu į kitus savo klasės voblerius. Vision 95 – tvičinginis masalas, turintis savitą žaidimą, pasireiškiantį smulkiais, bet intensyviais virpesiais, kurie pasiekiami dėl ypatingo masalo subalansavimo. Dėl jo, Vision 95 tvičinguojant, pauzės po trūktelėjimo metu, sugeba iš inercijos padaryti penkis – šešis virptelėjimus, panašiai kaip laisvai sklendžianti vartiklė, tiktai vobleriui tai nutinka jam išliekant tame pačiame gylyje. Būtent ši savybė greičiausiai ir yra lemiamas stimulas plėšrios žuvies atakai. Teisingiausias bus masalo traukimas trumpais trūktelėjimais, tarp kurių reikėtų išlaikyti 1,5 – 2 sekundžių pauzę. Būtent tiek laiko trunka masalo virpesiai po eilinio trūktelėjimo.

MEGABASS VISION 100 F

Nepaisant panašių pavadinimų, Vision 95 ir Vision 100 – absoliučiai skirtingi, nepanašūs vienas į kitą masalai. Vision 100 – tai „shad“ ir „minnow“ klasių vobleris – hibridas, o Vision 95 – tipinis „minnow“. Vision 100 išorė šiek tiek paslaptinga: liežuvėlis padarytas iš stiklotekstolito, o netoli uodeginės dalies voblerio apačioje padarytas plastikinis pelekas. Kam skirtas visas šitas „tiuningas“, lieka neaišku, juolab kad minėtas pelekas nulūžta jau po pirmosios dešimties lydekų, o be jo voblerio darbas nepablogėja. Norint kad Vision 100 dirbtų optimaliai, reikia parinkti teisingą trūkčiojimų intensyvumą, kuomet vobleris pradės vartytis nuo šono ant šono, periodiškai pasisukdamas daugiau kaip 90 laipsnių kampu nuo savo ašies. Nors, kaip man pasirodė, labiausiai kibus žaidimas gaunasi kai Vision 100 ne makaluojasi į skirtingas puses, kaip kad elgiasi dauguma voblerių tvičinguojant, o pasisuka statmenai savo ašiai ir po kiekvieno trūktelėjimo vėl grįžta į tą pačią padėtį. Kad išgauti tokius judesius, voblerio trūktelėjimai turi būti gana staigūs, bet tuo pat metu maksimaliai trumpi. Vision 100 – gana stambus masalas, todėl tam, kad būtų patogu juo gaudyti, reikalingas pakankamai kietas meškerykotis. Vision 100 pasižymi dideliu plūdrumu, ir tą galima išnaudoti, prilaikant jo panirimą traukimo metu. Traukiant greitai, su trumpomis pauzėmis tarp trūktelėjimų, vobleris pasieks maksimalų gylį, o traukiant lėtai, su ilgesnėmis pauzėmis, vobleris plauks paviršiniame sluoksnyje. Pagrindinė Vision 100 paskirtis – patraukti ganėtinai aktyvios plėšrūnės dėmesį. Dėl greito iškilimo į paviršių, voblerį patogu naudoti tose vietose, kur žolės auga netolygiai: vietomis siekia patį vandens paviršių, vietomis driekiasi kaip kilimas 1 m ar didesniame gylyje.

MEGABASS STEP CAT

Tai nedidelis, negiliai neriantis vobleris, skirtas konkrečių „taškų“ patikrinimui. Jo funkcija labai svarbi ir atsakinga – „valymas“. Kuomet lydeka, atakavusi bet kokį kitą masalą, nepasikirto arba pajutusi kabliukus išspjovė masalą, aš pasiūlau jai Step Cat. Savo žaidimu jis sugeba priversti žuvį jį atakuoti. Be to, Step Cat puikiai tinka ir tokioms vietoms, kuriose tiksliai žinoma kad yra plėšrūnių, bet pritraukti jų dėmesį niekaip nepavyksta. Paprastai tai yra vandenžolių „sienos“ pakraščiai, įvairūs „langai“ žolėse ir t.t. Mažas masalo dydis neglumina net stambios plėšrūnės, todėl žvejo gluminti irgi neturėtų. Step Cat traukimas – įprastas lengvas lėtas tvičingas. Taip traukiant vobleris aktyviai juda į šonus, ir šie judesiai labai tikroviškai imituoja paliegusią žuvelę. Jei žuvys neaktyvios, tarp trūktelėjimų reikėtų išlaikyti 2-3 sekundžių pauzes. Šios pauzės įtikina plėšrūnę kad jos puolimas bus rezultatyvus, juk auka bejėgė, o tai reiškia, kad nesugebės išsisukti. Seklumose gaudant šiuo vobleriu puikiai kimba ešeriai. Kada aš gaudau lydekas Step Cat vobleriu, ešerių kiekis laimikyje žymiai padidėja, lyginant su dauguma kitų lydekinių voblerių.

ZIP BAITS RIGGE 70/90 F/S

Šiam vobleriui ypatingo pristatymo nebereikia. Jis priskiriamas minnow klasei ir paprastai gaminamas dviejų versijų: skęstantis ir plaukiantis. Rigge 70 ir 90, nepaisant identiškos formos, vis dėlto skiriasi savo judesiais ir traukimo ypatumais. Septyniasdešimtukui gerai tinka lengvas tvičingas, su trumpais trūktelėjimais. Šiuo atveju masalas aktyviai švytuoja ir tampa viliojančiu grobiu. Devyniasdešimtukui reikia kur kas stipresnių trūktelėjimų, bet nepaisant to, jo žaidimas yra ne toks išraiškingas, nors kai kuriais momentais toks žaidimas būna labai pageidaujamas. Skęstančio arba plaukiančio modelio pasirinkimo klausimas aktualus konkrečiam vandens telkiniui, priklausomai nuo jo tipo ir gylio. Plaukiantis geriausiai dirba „varlynukuose“, kur gylis neviršija 1 m ir yra daug vandens augmenijos. Skęstantis puikiai save pateisina srovėje ir labai gerai tinka gaudant salačius ar besibūriuojančius ešerius.

KEISON TRICOROLL 83 F/SP

Pagal formą ir elgesį traukimo metu, šis vobleris labai primena Rigge šeimos voblerius, tačiau gaminamas kitokio dydžio ir teisėtai užima tarpinę vietą tarp Rigge 70 ir 90. Plaukiančiuoju masalu aš sėkmingai gaudau lydekas upių deltose. Traukimas – lengvas tvičingas su neilgomis pauzėmis. Apie suspenderį pakalbėsiu išsamiau, nes jį man teko išbandyti įvairiuose vandens telkiniuose. Pirmiausia į šį masalą atkreipiau dėmesį ruošdamas „kovinį masalų komplektą“ basų gaudymo varžyboms, o šis vobleris mano pasąmonėje asocijavosi su basu gaudymu ties pakrantės šlaitais. Prieš iškeliaujant į šiltuosius kraštus, patekau į vieną Priemaskvės tvenkinį kur išbandžiau šį masalą seklumose, gaudydamas tarp iš vandens kyšančių kelmų. Nepaisant nedidelio atstumo nuo sostinės, žūklė gavosi „pietietiškai“ efektyvi ir rezultatyvi: pagavau virš dešimties lydekų ir netgi vieną starkį. Kaip vėliau paaiškėjo, visame telkinyje tą dieną be mūsų niekas nieko doro nepagavo. Kiek vėliau ir basai patvirtino šio voblerio efektyvumą, tačiau, kaip bebūtų gaila, tas pirmasis mano Keison Tricoroll 83 SP pasiliko pietų šalyje „mirtinai“ įstrigęs kliuvinyje.

O.S.P. ASURA 92,5 F/SP

Šio voblerio konstrukcijoje realizuoti nestandartiniai sprendimai: būdamas nedidelio dydžio jis apginkluotas trimis trišakiais, o skirtumas tarp suspenderio ir plaukiančio modelio, nors ir identiškų matmenų, labai ženklus ir pasireiškia tiek nėrimo gyliu tiek ir judesiais. Plaukiantis modelis labai gerai dirba seklumose, kur laisvo nuo žolių vandens sluoksnis neviršija 10 cm. Šią savybę įtakoja ypatingas voblerio plūdrumas. Jį traukti reikia gana aktyviai, trumpais staigiais trūktelėjimais, periodiškai išlaikant neilgas pauzes. Suspenderiui reikia daugiau erdvės vandenyje – kad gerai dirbtų, jam reikia bent 40-50 cm švaraus vandens sluoksnio, bet jis ir yra skirtas traukiant patikrinti šiek tiek gilesnius vandens sluoksnius. Suspenderio darbas labai skiriasi, jo mostai kur kas platesni, reikalauja dar trumpesnių trūktelėjimų. Šį reiškinį lemia konstrukciniai ypatumai: priekinėje voblerio dalyje, tiek suspenderio, tiek ir plaukiančios versijos, yra nedidelė kapsulė. Joje, suspender tipo modelyje yra metalinis šratas, pasunkinantis voblerio priekinę dalį kad pasiekti neutralų plūdrumą, o plaukiančiame modelyje ši kapsulė tuščia, ir užtikrina vobleriui didesnį plūdrumą. Dėl to, suspenderio svorio centras yra išimtinai voblerio priekinėje dalyje, o plaukiančiajame modelyje – 8 mm arčiau uodegos. Šis skirtumas ir daro abiejų modelių žaidimą skirtingu.

O.S.P. RUDRA ASURA 130 F/SP

Rimtas vobleris, skirtas trofėjiniams laimikiams. Bet tai nereiškia, kad jis skirtas tik žūklei plačiose upėse ar galinguose ežeruose. Šalia mano namų yra karjeras, kurio lydekos mane jau seniai pažįsta iš veido. Kuomet aš pirmą kartą pasiūliau vietinėms karjero gyventojoms susipažinti su Rudra, lydekos sureagavo entuziastingai – trys dvikilograminės lydekos per vieną žvejybą nutryptame vandens telkinyje – rezultatas stebėtinas. Plaukiantis Rudra modelis yra 17 g svorio ir yra labai plūdrus. Darbinis gylis priklauso nuo traukimo greičio ir trūkčiojimų intensyvumo, ir svyruoja nuo 20 cm iki 1 m. Suspenderis yra tokių pačių gabaritų, bet 3 gramais sunkesnis. Jo darbinis gylis šiek tiek didesnis – 0,6-1,8 m. Kaip ir Asura 92 modelyje, Rudra plaukiančios ir suspender tipo versijos skirtumus nulemia viduje esantis metalinis šratukas. Tačiau šių voblerio variantų skirtumai nėra tokie žymūs. Abejoms modifikacijoms reikalingi pakankamai galingi įrankiai: spiningas, kurio testas iki 28-35 g, ritės 3500 – 4000 dydžio ir 18-20 lb valas.

MEGABASS X-70 SP

Dar vienas minnow tipo vobleris, skirtas konkrečių taškų tikrinimui. Jo paskirtis – „surinkti‘ lydekas, išdavusias savo buvimo vietą. Ypač efektyviai tai gaunasi pagal klasikinę schemą, kada lydeką iš slėptuvės išvilioji crank tipo masalu, o „damuši“ minnow tipo vobleriu. X-70 modelio savybės užmetant yra ne kokios. Norint jį užmesti nors kiek tolėliau, be maksimalių pastangų dar reikia ir sėkmės, kad X-70 skristų tiesiai, nesivartydamas ore. Tačiau, ne kokias aerodinamines savybes kompensuoja puikus voblerios žaidimas tvičinguojant. Dėka mažo dydžio ir priekinio išcentravimo, vobleris juda ypatingais judesiais, į kuriuos noriai atsiliepia bet kokia plėšrūnė. X-70 yra lengvai valdomas traukimo metu. Kad jis pradėtų dirbti, kaip to reikalauja tvičingo technika, tereikia daryti lengvus trumpus trūktelėjimus. Jo darbinis gylis yra 0,3-0,6 m. Pagal mano maskviečių kolegų atsiliepimus, vobleris X-70 puikia vilioja žuvis nedidelėse upėse, patiriančiose stiprų žvejų spaudimą, kur žuvys įvairius masalus pažįsta ne blogiau už profesionalų spiningautoją.

TIEMCO SUMARI 70

Būtent šį voblerį galiu apibūdinti kaip universaliausią iš visos mano turimos kolekcijos. Sumari 70 yra puikus masalas tvičinguojant stovinčiame vandenyje, bet nepraranda savo savybių net pačioje stipriausioje srovėje. Jis atsakančiai dirba tiek lengvai tvičinguojant, tiek ir agresyviai trūkčiojant dideliu greičiu traukiamą masalą. Šis vobleris gaminamas trimis plūdrumo variantais: plaukiantis, suspenderis ir skęstantis. Šių masalų naudojimo ypatumai panašūs kaip ir Rigge 70: plaukiantis gerai tinka „varlynukuose“ ir negiliose kūdrose, skęstantis skirtas besibūriuojantiems ešeriams, šapalams ir salačiams, o suspenderis puikiai pasiteisina ir vienu ir kitu atveju.

JACKALL BABY GIRON

Nepaisant to, kad šis modelis atsirado neseniai, jis jau spėjo tapti labai populiarus. Kaip ir Step Cat, šis vobleris geriau atsiskleidžia tikrinant konkrečius taškus. Bet Baby Giron pasižymi visiškai kitokiomis charakteristikomis. Tai lėtai skęstantis dviejų dalių vobleris, be liežuvėlio, turintis labai aukštą ir siaurą korpusą. Tai, kad nėra liežuvėlio, visiškai neįtakoja masalo savito žaismo. Tolygiai traukiamo Baby Giron judesiai labai platūs ir pakankamai tankūs. Tai pasiekiama dėl gerai apskaičiuoto voblerio subalansavimo, kuris tvičinguojant suteikia vobleriui labai specifinius judesius. Visų šių savybių rinkinys daro Baby Giron universaliu pagal panaudojimo galimybes: jis gerai dirba ir 1-1,5 m gylyje, ir stipriai žolėmis užžėlusiose seklumose. Tai kad nėra liežuvėlio, suteikia masalui pranašumą žūklaujant tankiuose vandenžolių sąžalynuose.

JACKALL GIRON

Tai yra aukščiau aprašyto voblerio „vyresnysis brolis“. Jis turi tokią pačią formą, bet labai skirtingus gabaritus. Giron masė yra 22,5 g, bet skęsta jis taip pat lėtai kaip ir Baby Giron. Nors šiuo vobleriu gaudau jau du metus, taip ir nesugebėjau suprasti, kokiam žuvų aktyvumui esant jį geriausia naudoti. Būna, kad žuvys labai pasyvios, bet palei nosį plaukiančio Giron nepraleidžia. Prieš porą metų, Saratove vykusiame Rusijos čempionate bandžiau išjudinti žolėse tūnančias lydekas. Žuvys aktyviai, net iššokdamos į paviršių, vaikėsi mailių, bet visos mano pastangos ir juvelyriškas gudriausių masalų pravedimas buvo bevaisiai. Kai iki finišo laiko liko tik šiek tiek daugiau nei dvi valandos, o mano laimikis nesiekė nė kilogramo, nusprendžiau išmėginti Giron. Pasirinkęs ganėtinai didelį traukimo greitį su dažnais trūkčiojimais, ėmiau mėtyti į tas vietas, kur prieš tai nieko nepagavau. Beveik iš karto voblerį sugriebė kilograminis lydekiokas. Po jo – dar vienas, po to iš karto sekė du stambūs ešeriai, ir pabaigai – trečiasis, itin įmitęs. Sakyti, kad pataikiau į masinį žuvų maitinimąsi, kažkaip negaliu, nes daugiau niekam tuo metu žuvis nekibo.
Būna ir atvirkščiai: atrodo kibimas neblogas, visi aktyvūs masalai dirba puikiai, o štai Giron niekaip nesugeba suvilioti lydekos. Šią keistenybę akcentuoja daugelis iš pažįstančių šiuos masalus. Dėl to, jo naudojimo aktualumą reikia nustatyti kiekvienu atveju atskirai, pagal konkrečią situaciją.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė antistatic333 » 2013.01.10, 12:38

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė antistatic333 » 2013.04.28, 20:54

Silikoninės revoliucijos pabaiga

Paveikslėlis

Silikonas mirė? Plastikinės žuvelės pakilo pilvais į vandens paviršių? Laikas «silikoninės revoliucijos» bet ne guminės?
Kažkada buvo kalbama apie tai kad džigas išstūmė puikias vartikles. Silikonas turėjo kai kuriuos pranašumus – buvo labiau panašus į tikrą žuvelę, o taip pat turėjo labiau „gyvą“ žaidimą, taip pat galima labai greitai pakeisti masalo svorį,na o kaina silikoninių masalų buvo prieinama daugumai vartotojų. Nusipirkai paketą su „gumom“ ir kabink ant kablio, ten kur slępiasi starkiai.
Bet, visada buvo «neteisingi» žvejai, kai kas labai sėkmingai „pratempdavo“ įvairias vartikles kurių dydis atitiko bato pado dydį, kai kas piešdavo flirtuojančias akis savom paroloninėm žuvelėm, o paskui parodydavo animacijos stebūklus savo draugams. Ir visi jie buvo su laimikiais.
Dabar „migruoja“ kalbos apie naują revoliuciją. «Tvičingas + vobleris» daro stebūklus. Įsijautę autoriai rašo kad, voblerio pranašumas prieš blizgę ar tvisterį labai akivaizdus. Kai kas pradėjo šnabždėti kad naujoji spiningistų armija „išmuš“ žuvį ne ką praščiau nei tai daro žuvies „mušimas“ elektra – šuoliuojantis voblerio pravedimas tiesiog iššaukia net ir labai tingų ir mieguistą plėšrūną pulti o taip pat ir taikiosios žuvys tam neabejingos. Taip… ant šių gražių voblerių kimba ir patys žvejai, tiesiog žūklės reikmenų parduotuvėse!
Velniai griebtų, bet kalbos iš tiesų pasitvirtina! Tvičingas leidžia sugauti žuvis visur ir visada. Kiek kartų spiningistai matę kibimus ir pribėgę šalia bandė gaudyti vartikle ar tvisteriu. Bet žuvis ne kvaila, kovoje su išgyvenimu ji greitai mokosi pati iš savo klaidų. Taip kad, revoliucija vyksta tiesiog mūsų akyse. Ir męs verdame kartu šiame katile. Viena tik aišku kad, visada atsiranda tie «neteisingi», kurie riebiai spjauna į visas tas naujoves ir toliau gaudo ant «nekibių» masalų ne ką praščiau už kitus. Reziume,kiekvienas renkasi pats kas jam patinka.
Paveikslėlis

egidukas
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2014.03.15, 16:41

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė egidukas » 2014.03.16, 20:25

kaip issirinkti komplektuka esu pradininkas megstu x-rap max rap flatus. didziausias masalas maxas 13
noriu castinginio koto su multiku .... buciau laai dekingas uz patarimus :) biudzeas 500-600lt

edmundaxx
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2014.03.10, 21:32

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė edmundaxx » 2014.03.16, 22:07

Imk Basspara arba Veritą ir ieškok Citicos 201 ;)

egidukas
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2014.03.15, 16:41

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė egidukas » 2014.03.16, 22:17

Kas liecia veritas ten vienas modeliukas ar ju yra keli kaip issirinkt matai naujokas cia as . O basspara cia gal galima issamesni pav.

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Aivaras » 2014.10.20, 19:28

Viena geresniu laidų apie twitch'ingą
https://www.youtube.com/watch?v=j-hHPjn ... jQGVzIVKqg

Manteo
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2013.10.06, 08:44

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Manteo » 2015.12.15, 22:18

Sveiki, meskeres broliai. Gal kas galetumet parekomenduot kastingini komplekta twichingui pradedanciam. Twichinsiu voblerius nuo 9 iki 25g, galeciau skirti apie 200 eur. Iš anksto dėkoju už pagalbą.

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė GytisM » 2015.12.17, 11:11

Manteo rašė:Sveiki, meskeres broliai. Gal kas galetumet parekomenduot kastingini komplekta twichingui pradedanciam. Twichinsiu voblerius nuo 9 iki 25g, galeciau skirti apie 200 eur. Iš anksto dėkoju už pagalbą.


Multikas http://www.aliexpress.com/item/Haibo-SM ... eb201560_1
Kotas http://www.bait.lt/meskeres/katinginiai ... nJuKFL4Yqg

Manteo
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2013.10.06, 08:44

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Manteo » 2015.12.20, 12:59

Gal kas bandėt šį multika Haibo SMART 50/51HMCS? Kokie būtų atsiliepimai apie jį? Parametrai verti dėmesio, tik gazdina, kad kinietis ir tokia maža kaina.

Vartotojo avataras
Aivaras
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: 2009.11.09, 18:38
Miestas: Kaunas

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Aivaras » 2015.12.21, 10:04

atsiliepimai neprasti, gali drąsiai rizikuot

Manteo rašė:Gal kas bandėt šį multika Haibo SMART 50/51HMCS? Kokie būtų atsiliepimai apie jį? Parametrai verti dėmesio, tik gazdina, kad kinietis ir tokia maža kaina.

GytisM
Pranešimai: 868
Užsiregistravo: 2009.10.27, 13:53
Miestas: Kaunas/Marijampolė

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė GytisM » 2015.12.21, 13:44

Manteo rašė:Gal kas bandėt šį multika Haibo SMART 50/51HMCS? Kokie būtų atsiliepimai apie jį? Parametrai verti dėmesio, tik gazdina, kad kinietis ir tokia maža kaina.

Labai fainas multas, as pardaviau shimano scorpa ir nusiprkau sita. O jei gazdina kad kinietiska firma tai tas pats multas tik po amerikonisku pavadinimu tik dvigubai brangiau. http://www.tacklewarehouse.com/Ardent_A ... e-GRA.html

Manteo
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2013.10.06, 08:44

Re: Jerkingas & Twitchingas

Standartinė Manteo » 2015.12.21, 23:15

Ačiū už patarimą, reiks jamt šita komplektuka :) gal dar ir valą rekomenduot galetum?


Grįžti įDabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių