Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.08.31, 15:15

kokius valus naudojate? Pliusai, minusai... Koks valas, jūsų nuomone, yra geriausias :?:

Ignas555
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2009.08.10, 13:43

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Ignas555 » 2009.09.01, 14:38

Siuo metu naudoju pinta vala ''POWER STREAM'' gal kas esat naudoje si vala? kokios jusu nuomones?

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė bigmodis » 2009.09.01, 20:29

noreciau suzinot kas ka patartumet is valu

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė bigmodis » 2009.10.19, 18:09

Noreciau jusu nuomones apie geltonos spalvos pinta vala

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.10.20, 10:16

bigmodis rašė:Noreciau jusu nuomones apie geltonos spalvos pinta vala

Aš nuomonės dėl geltonos spalvos pinto valo neturiu. Esu gaudęs ant vieno iš brangesnių monofomentiniu geltonu valu-patiko tvirtas, pakankamai amortizuojantis. Ant jo buvau įkirtęs bene didžiausią savo žuvį - žaidžiau gal min, bet iki paviršiaus nedasikėliau, tad ir dydžio nemačiau. Trūko per valą. Storis beje 0,24 buvo. Aišk, ir patirties tada mažiau turėjau. Šiaip gauda and Sufix, WFT pintukų. Naudoju tamsių spalvų. Man optialiausias valo storis 0,14-0,16

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė bigmodis » 2009.10.20, 11:19

Pikehunter rašė:
bigmodis rašė:Noreciau jusu nuomones apie geltonos spalvos pinta vala

Aš nuomonės dėl geltonos spalvos pinto valo neturiu. Esu gaudęs ant vieno iš brangesnių monofomentiniu geltonu valu-patiko tvirtas, pakankamai amortizuojantis. Ant jo buvau įkirtęs bene didžiausią savo žuvį - žaidžiau gal min, bet iki paviršiaus nedasikėliau, tad ir dydžio nemačiau. Trūko per valą. Storis beje 0,24 buvo. Aišk, ir patirties tada mažiau turėjau. Šiaip gauda and Sufix, WFT pintukų. Naudoju tamsių spalvų. Man optialiausias valo storis 0,14-0,16



skaiciau kad geltonas valas ryskus turiu omenije vilioje zuvi ir vokeciai spiningavimui naudoje tokius valus :)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.10.20, 17:32

bigmodis rašė:
Pikehunter rašė:
bigmodis rašė:Noreciau jusu nuomones apie geltonos spalvos pinta vala

Aš nuomonės dėl geltonos spalvos pinto valo neturiu. Esu gaudęs ant vieno iš brangesnių monofomentiniu geltonu valu-patiko tvirtas, pakankamai amortizuojantis. Ant jo buvau įkirtęs bene didžiausią savo žuvį - žaidžiau gal min, bet iki paviršiaus nedasikėliau, tad ir dydžio nemačiau. Trūko per valą. Storis beje 0,24 buvo. Aišk, ir patirties tada mažiau turėjau. Šiaip gauda and Sufix, WFT pintukų. Naudoju tamsių spalvų. Man optialiausias valo storis 0,14-0,16



skaiciau kad geltonas valas ryskus turiu omenije vilioje zuvi ir vokeciai spiningavimui naudoje tokius valus :)

Reikia pabandyti :) :? Gal pasiteisins. Nebandysi nežinsi

torpedaz
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 2009.10.20, 17:11

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė torpedaz » 2009.10.21, 09:51

CLIMAX Spin-Line - Braided. metai laiko su siuo valu. naudoju 0,10 mm. sitas valas megsta sokt i mazgus. gan tvirtas, nei karto nenutruko. o siaip patenkintas siuo valu :)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.10.21, 11:01

VK vs GDainius:
vk_ ra:
Spiderwire® Stealth
Iš Cabelas atsisiuntus be nuolaidų ir su visais mokesčiais 270 metrų kainuoja apie 74 lt (27 cnt/m):
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... d-item.jsp?
_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A&_DAV=MainCatcat20166
-cat600395_TGP&id=0017472117296a&navCount=2&podId=0017472&parentId=cat
600395&masterpathid=&navAction=push&catalogCode=XK&rid=&parentType=ind
ex&indexId=cat600395&hasJS=true
Turiu jo ritelę atsisiuntęs, dar nežvejojau juo, bet šiaip sakyčiau jis yra to pat gero lygio kaip Powerpro ar Fireline, nėra jis kažkoks išskirtinis stebuklas.

Šitas yra neblogas: metas puikiai,minkštas, per mazgus laiko, bet labai jau šerpetojas, bent jau tas, kurį čia parduoda.Teko čiupint parsiųstą, anas apsirodė kokybiškesnis : apvalesnis ir tankesnis, gal šiek tiek kietesnis

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.10.21, 11:04

SUBARIUX vs VK vs BAUBAS
subariux ra:
.Sian dar viena stebukla maciau - 0,06 mm ir laiko 10,6 kg,blia galima jau ne tik lelijas raut su tokiu,bet ir vietoj buksyro naudot .Tai negi nieks netikrina tu ju nurodomu parametru,kad jie gali rasyt ka nori.Tas stebuklas kazkoks berkley pintukas.

Apie valus.Ilgai as i pintus valus ziurejau labai nepatikliai,nes kai maciau pirmuosius valus,pasiekusius LT,tai jie man pasitikejimo nekele - ploksti,virviski tokie Na kai atsirado apvalesni valai ir jau buvo is ko pasirinkti tai bandziau keleta ju.Vienas tai buvo isvis kazkokia nelaime.Pavadinimo net nesistengiau prisiminti.Paskui buvo Berkley Winplash Pro. Na mane jis nupirko tuo,kad prie diametro 0.06 mm (!!!!) turejo atlaikyti 10 kg (!!! ) Na paskui as supratau,kad ir su diametru ir su tais LB/Kg tai visiska nesamone Bet,kaip sakiau,protingi mokosi is svetimu klaidu Tai o paskui ebay pirkau PP ir jis,palyginus su turetais valais,pasirode man geriausias. Is pradziu atrode kietokas,bet paskui "prasidirba". Is PP minusu,tai man tik spalvos blukimas uzkliuvo( naudoju raudona "Phantom Red") Bet juk visi valai blunka... O siaip tai jis mane kol kas visai tenkina.Ir tik paskaites rusu zveju nuomones supratau,kad neturiu pinto valo,galima sakyti

Prisiskaiciau siame,o ir kituose forumuose,rusu,baltarusiu ir kitu tautu zveju atsiliepimus apie FireLine (Berkley) valus labai ivairiu nuomoniu...Pats sio valo nesu naudojes,taigi surades ebay tinkama kaina,pirkau 4 lb 300 jardu valo. Vala ruosiuosi naudoti fyderiui,bet bandysiu kita dali suvynioti ir ant lengvos rites,kuria naudoju gaudymui lengais masalais (mikrodzigais,lengvomis sistemelemis,nedidelemis sukriukemis,lengvais vobleriukais). Taigi isbandysiu savo kailiu,nors protingi mokosi is svetimu klaidu . Nustebino rites,ant kurio suvyniotas valas,dydis (zr.foto) 273 metrai suvynioti ant spules,ant kurios tilptu 10.000 km tokio valo.Idomu kodel? Laiko valas 1.8 kg. Bandziau nutraukti plikomis rankomis,tai binto prireike Diametras 0.13mm,bet mano tureti 0.14mm valai (PP ir keletas kitu) realiai atrodo zymiai storesni Valas gana kietas,kaip jau ne viena karta yra pastebeta,bet,manau, turetu suminksteti. Taigi bandymai tesiasi
Tiesa,labai noreciau paziureti,kaip atrodo 0.08 - 0.09 mm pintas valas...kazkodel nerandu jo parduotuvese
Sprendziant is pakuotes, jus nusipirkote 5-6 metu senumo vala. Kaip tik tuo metu ji pakuodavo i tokio neisivaizduojamo dydzio spules- vienodos spules buvo visiems valu ilgiams ir storiams. Tai kad valas senas, neturetu tureti dideles itakos jo stiprumui- pinti valai sensta zymiai leciau nei mono. Kadangi pats tokio valo turiu ir matavau jo charakteristikas, galiu si bei ta papasakoti. Valas nera itin apvalus, todel sunku kalbeti apie realu diametra. Matuojant optiniu mikrometru gaunasi kazkur apie 0.15mm. Kad jis toks "storas" galima isitikinti paciupinejus 0.15 mono vala. Jei lyginti su 0.15mm diametro PowerPro, tai Fireline 4 lb isties zymiai plonesnis, mat realus PowerPro diametras apie 0.21mm. ( turiu ir matavau 10lb, 0.15mm Poweri) Tokia situacija su visais pintais valais- dileriai gamintojui uzsako nurodyti nerealius parametrus, nes nurodzius teisingai, to produkto niekas nepirktu (kai visi kiti meluoja). Realus naujo Fireline 4 lb atsparumas apie 2.5kg (risant Palomar mazgu). Sviezias valas isties kietokas, bet po keliu zukliu suminksteja.

Butent šituo valu nuo rugpjūčio drožiu neryje, akmenyse. 15lb yellow užsisakiau. galiu pasakyti tik tiek, kad tai vienas geriausių mano naudotų valų. drožiu jį kasdieną po 4-6, o kartais ir visas 12 valandų. "nugaudžiau" apie 120m. (pastoviai trumpindamas). turėjau kažkiek špūlių - išpardaviau, vieną pasilikau pavasariui jūrai.
o vat su mazgais jis tikrai nevisais draugauja, geriausiai tiko http://www.animatedknots.com/improvedcl ... age=LogoGr
og.jpg&Website=www.animatedknots.com
o visokie palomarai, dvigubi, rapalos neifiga nelaikė.
beje, su 15lb valu ir improved clinch mazgu 2nr. ST-36BC X owneris, įsodintas į akmenį puikiai atsilenkia - ir tai atidrožus pintuku kone mėnesį upėje. stovinčiam vandenyje jis išvis būtų nsudrožiamas, o jei dar žvejoji normaliai (kartą savaitėje), o ne manjakiškai kaip aš, tai tokio pintuko špūlės 5-iem metam per akis.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.10.21, 11:05

OVKAS:
Aš pernai nusipirkau PowerPro tai dar dabar aš jį drožiu.
Mazgų vietose laiko idealiai. Per tą laiką pabluko neblogai ir truputį suplokštėjo. Bet man netrukdo, metasi gerai. Kainavo man su nuolaida 45 lt.

Kolega pernai tuo pačiu metu pirko Samuline pintuką. Kolega žvejoja už manę dažniau. Jo valas nei nubluko nei suplokštėjo. Tiesa kainavo apie 70 lt.

Pavasarį nusipirkau ir aš to Samuline, tik ploną labai 0,08 mm. teoriškai. Realiai tikrai labai plonas, rankom bandžiau nutraukti nepavyko. Tik mazgus reikia labai akuratnai rišti. Nes jeigu blogai užriši iškarto patraukus atsiriša. Dar neišbandžiau realiom sąlygom.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.10.21, 11:06

BASIOKAS:
Gaudau su Samuline 4 metus.Turbut pagrindine priezastis barzdu, pigi rite.As gaudau Ryobi Apllause.Kartais barzdu pasitaiko,bet pakenciamai.Reikia iprast po metimo paziuret ar neuzsimetusi ant bugnelio kilpa.Su brangesnem ritem pvz. Shimano Stradic tokiu problemu nebuna.Gaudant storesniu,kietesniu pintuku barzdu problema buna tikrai reciau.Turejau Berkley ta kur silikonu padengtas, tai isvis jokiu barzdu niekad nebudavo nes jis kietas kaip viela.Gaudant Neri sunkiais masalais tikrai puikiai tiko Berkley,bet gaudant lengvais vobleriais ar sukrem 100 kartu geresnis Samuline.Tiesa samuline vyniojant ant bugno reiktu nedavyniot iki galo kokius 3 mm.Samuline Vilniuj Erfurto 10 pastoviai budavo.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.10.21, 11:08

ARU:
Pagrindine mano barzdu priezastis buvo- netinkamai pirmą kartą suvyniotas valas ir itempimo nebuvimas arba suktuko nebuvimas, kai teisingai suvyniojo- pilna spule- problemu su kilpom nebuvo. Teisingiausia aisku suvynioja parduotuvėje. Cia daug diskusiju apie vala
Mano nuomone POWER PRO - šūdas - trūkinėja ir greitai nešiojasi, greitai sensta, man su juo yra buve daug barzdų (gal dėl blogo suvynuojimmo).
Taip čia išgirtas PE SUPER- nesiseke man su juo- 0,15 jūroje spiningaujant trukinejo nerealiai,0,3 zvejojant strakius palei kliuvinius nutruko per viduri- kai kablys atlenkiamas ir turejo atsilenkti...
Apie dar kelis fufelius išvis patyliu.
Tai jau 2 metai zvejojam su draugu labiausiai pasiteisinusiu- salyginai kietu, netrukinejanciu bei nesenstančiu-
PEN, 0,18, tipo laiko 22kg (turbūt matuota vandeny)gal realus storis ir didesnis, bet- niekada zvejojant jo nesu trumpines ir niekada nera jis trukes traukiant. Jei kas zvejojo PENu ir rado geresnį pintuką- malonu būtų sužinoti ką.

jomajomas
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2009.10.26, 10:56

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė jomajomas » 2009.10.26, 11:01

Anksciau visada naudojau paprastus valus, ivairiu spalvu. Dabar nutariau pabandyti pinta vala, pirkau pigiausia Spider firmos. Valas kaip valas, del mazgu jokiu problemu. Tik beda del barzdu - ne tai, kad ju atsiranda daznai, bet tai, kad nors ir maziausiam nesklandumui atsiradus ispainiot jau nebeiseina niekaip, kokiu problemu nebudavo su iprastais valais- ir prie didziausios barzdos pasedejus 10 min issnarpliodavau. Valo storis 0,2. Klausimas: visu pintu valu neimanoma ispainiot, ar cia su kiekvienu valu vis kitokia situacija ?

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė bigmodis » 2009.10.26, 12:09

pintas valas megsta mestis i barzdas kad to isvengti yra vienas paprastas budas gera rite nes dazniausei del to buna kalta rite arba netaisiklingas valo uzviniojimas ant jos valas turi buti tolygei itemtas ant viso bugnelio nes jei atsiranda laisvesne vieta iskarto barzda :)

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.10.27, 17:32

jomajomas rašė:Anksciau visada naudojau paprastus valus, ivairiu spalvu. Dabar nutariau pabandyti pinta vala, pirkau pigiausia Spider firmos. Valas kaip valas, del mazgu jokiu problemu. Tik beda del barzdu - ne tai, kad ju atsiranda daznai, bet tai, kad nors ir maziausiam nesklandumui atsiradus ispainiot jau nebeiseina niekaip, kokiu problemu nebudavo su iprastais valais- ir prie didziausios barzdos pasedejus 10 min issnarpliodavau. Valo storis 0,2. Klausimas: visu pintu valu neimanoma ispainiot, ar cia su kiekvienu valu vis kitokia situacija ?

Visų pirma nusipirkus naują valą tvarkingai ant įtempimo jį suvynioti ant būgnelio. Nuo ritės kokybės nemažai priklauso ar yra barzdų, bet galima žvejoti ir su paprastesnėm, tik reikia nuolat sekti jų darbą, atkreipti dėmesį kaip sjos suka valą, neduoti būgnelyje susidaryti jokiems valo laisvumams ar neteisingam susivyniojimui. Ir dažniausia problema dėl ko atsiranda mazgai, tai ant būgnelio viršaus šiek tiek užsimętęs valas. Ko pasekoje sekančiu metimu pareina barzda. Reikia po kiekvieno metimo atkreipt į tai dėmesį. Ir dar - kuo plonesnis valas tuo jis geriau išeina iš ritės lengviau slysta žiedeliais mažiau tokių problemų. Dažniausiais naudoju 0,14-0,16

raugas
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2009.11.05, 18:32

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė raugas » 2009.11.05, 21:31

x
Paskutinį kartą redagavo 1 raugas. Iš viso redaguota 2009 kartus.

raugas
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2009.11.05, 18:32

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė raugas » 2009.11.16, 16:36

x
Paskutinį kartą redagavo 1 raugas. Iš viso redaguota 2009 kartus.

Vartotojo avataras
OMar
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.11.01, 09:36
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė OMar » 2009.11.16, 16:48

Del multiko.
Neuztenka bandyti sureguliuoti, kaip teigia raugas. Lievo pigaus multiko nesusireguliuosi net labai noredamas. Vistiek iskrecia kokia nesamone. Ziurek ir sukasi nei is sio nei is to atgal betvicinint. O su mono valu net ir geros kokybiskos muilines stabdzius sunku sureguliuoti.

raugas
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2009.11.05, 18:32

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė raugas » 2009.11.16, 16:56

x
Paskutinį kartą redagavo 1 raugas. Iš viso redaguota 2009 kartus.

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.11.16, 20:30

raugas rašė:
OMar rašė:Del multiko.
Lievo pigaus multiko nesusireguliuosi net labai noredamas. O su mono valu net ir geros kokybiskos muilines stabdzius sunku sureguliuoti.

jaunuoli,jei nesugebi sureguliuot rites,nepatarinek nesamoniu zmonems,noredamas padaryt ispudi. :D

Bl, tai diskutuokit kaip tas rites sureguliuoti, o ne varykit čia vienas ant kito :x

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė bigmodis » 2009.11.16, 21:18

Pikehunter rašė:
raugas rašė:
OMar rašė:Del multiko.
Lievo pigaus multiko nesusireguliuosi net labai noredamas. O su mono valu net ir geros kokybiskos muilines stabdzius sunku sureguliuoti.

jaunuoli,jei nesugebi sureguliuot rites,nepatarinek nesamoniu zmonems,noredamas padaryt ispudi. :D

Bl, tai diskutuokit kaip tas rites sureguliuoti, o ne varykit čia vienas ant kito :x

manau raugas pas mus dedas labai didelis zinovas ir nevisiems jis patinka

Pikehunter
Svetainės adminas
Pranešimai: 2119
Užsiregistravo: 2009.04.22, 10:41

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė Pikehunter » 2009.11.17, 12:01

Pas mus demokratija ir tvarka. Jei labai užkniso teikit siūlymą (skatyti mano žinutę viewtopic.php?f=2&t=2&start=60)

Vartotojo avataras
OMar
Pranešimai: 262
Užsiregistravo: 2009.11.01, 09:36
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė OMar » 2009.11.17, 16:44

Tai Tu visa gyvenima prazvejojes multikais, isbandes visus valus ir maziausiai 10 multiku perleides per savo rankas?
Jei pas Tave zinios ne is vadovelio o is praktikos tai ir as noreciau isgirsti patarimu. Be to i jaunuoli as ne labai jau panasus :mrgreen:

Vartotojo avataras
bigmodis
Pranešimai: 492
Užsiregistravo: 2009.08.29, 13:53
Miestas: Palanga
Kontaktuotis:

Re: Kokius valus naudojat? Pastebėjimai, patarimai

Standartinė bigmodis » 2009.12.06, 23:44

keisiu vyrai valus ant pavasario gal ka patartumet is pintu ir paprastu ;)


Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 15 ir 0 svečių