Žuvų atmintis gali išlaikyti kelių mėnesių prisiminimus

Izraelio mokslininkai dar kartą paneigė paplitusį mitą, kad žuvų atmintis tesiekia vos kelias sekundes: jie nustatė, kad žuvys gali atsiminti tai, kas įvyko prieš 5 mėnesius.

Jau kiek anksčiau šį mitą sugriovė 15 metų amžiaus Rory Stokes’as, Australijos Mokslo ir Matematikos mokyklos studentas, įrodęs, jog auksinės žuvelės prisimena ne mažiau kaip šešių dienų praieties įvykius

Dabartinio tyrimo metu Techniono technologijos instituto Haifoje mokslininkai eksperimentavo su tvenkiniuose auginamomis jaunomis žuvimis, siekdami, kad jos įsimintų tam tikrą garsą, pranešantį apie maitinimo pradžią – eksperimento idėja labai panaši į Rory Stokes’o. Po mėnesį trukusių „treniruočių“ žuvys buvo paleistos į laisvę, rašo „The Telegraph“.

Po penkių mėnesių tyrėjai pakartojo žuvims įprastą garsą ir nustatė, kad suaugusios žuvys jį vis dar atsimena – jos susirinko „papietauti“. Pasak mokslininkų, eksperimentas įrodė, kad žuvų atmintis siekia mažiausiai 5 mėnesius.

Tokia išvada, pasak specialistų, atskleis naujas žuvivaisos ūkių galimybes: žuvis

bus galima auginti natūralioje aplinkoje, nenaudojant aptvarų ir neteršiant aplinkos. „Išmokytos“ žuvelės galės būti paleistos bręsti į laisvę, o po kelių mėnesių jas bus galima susigrąžinti naudojant specifinius garsus.

                                   Sugriautas mitas apie trumpą auksinių žuvelių atmintį

 
 
 
 
 
 
 
 

15 metų amžiaus Rory Stokes’as, Australijos Mokslo ir Matematikos mokyklos studentas, sugriovė seną mitą, teigiantį, jog auksinės žuvelės turi trumpą atmintį. “Mums buvo pasakojama, jog auksinės žuvelės sugeba atsiminti tik mažesnį nei trijų sekundžių laiko tarpą… Aš norėjau mesti iššūkį šiai teorijai, nes manau, jog tai yra mitas – taip žmonės siekia sumažinti savo kaltės jausmą, kylantį dėl žuvelių laikymo mažuose akvariumuose”, teigia jaunasis mokslininkas.

Rory Stokes’o eksperimentas buvo stulbinančiai paprastas. Kiekvieną dieną žuvų šėrimo metu jis į akvariumą įleisdavo specialų “švyturį”, ir matuodavo laiką, kurio gyvūnams prireikdavo atplaukti iki maisto gavimo vietos. Per tris savaites šis laiko tarpas ženkliai sutrumpėjo – nuo vienos minutės iki kelių sekundžių. Pasiekęs tokį rezultatą eksperimentatorius tęsė maitinimą be pagalbinio įrenginio.
 
Praėjus šešioms dienoms, jis “švyturį” vėl panardino į vandenį. Nors buvo praėjusi beveik savaitė, žuvys prie jo priplaukdavo per 4,4 sekundės. Tai rodo, jog jos asociaciją tarp švyturio ir maisto sugebėjo atsiminti mažiausiai šešias dienas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + seven =