Žuvys monstrai TOP10

Tamsiausių upių, ežerų ir vandenynų gelmės primena fantastinį kriminalinį pasaulį. Žuvų veidai atrodo kaip sukarikatūrinti mafijos „snukiai“, o jų tarpusavio konfliktai panašūs į kriminalinių gaujų kovas ir šaltakraujiškas žmogžudystes. Gelmėse gyvenimas nėra lengvas, tad išgyvena tik patys baisiausi ir gudriausi. AskMen.com pristato didžiausius tamsių vandenų galiūnus: monstriškų žuvų Top 10.
10. Kardadantis beriksas

(Randama visame pasaulyje)
Kardadantis yra povandeninio pasaulio Kvazimodas: labai baisus, tačiau visiškai nekenksmingas. Didžiausi šios rūšies atstovai užauga tik 15 cm ilgio, todėl žmonėms jie nekelia pavojaus. Kardadančio išskirtinis bruožas yra jo milžiniški dantys. Palyginus su kūno dydžiu, jie yra didžiausi visame vandenyne. Padaras smegenų šonuose net turi mažas kišenėles, kurių paskirtis yra priglausti neproporcingai dideles apatines iltis — tik tokiu būdu jis sugeba uždaryti savo burną.
 
9. Didžioji Raja


(Randame pietryčių Azijoje, šiaurės Australijoje)
Ši meškos dydžio žuvis gali sverti daugiau nei puse tonos, o jos plotis gali siekti net 2,4 m. Nors tiksli rajų populiacija nežinoma, manoma, kad dėl nykstančios gyvenimo aplinkos jų gretos pamažu retėja. Praėjusį vasarį mokslininkai sugavo 264 kg sveriančią rają, kuriai įtraukti ant laivo denio prireikė net 13 vyrų. Nepaisant kolosalaus dydžio, raja nesužeidė nei vieno dalyvavusio asmens — jei ji nori išgyventi, laikas jai įsigyti keletą papildomų čiuptuvų.
8. Skorpena

(Randama Indijos bei Ramiojo vandenyno sankirtoje)
Skorpena turi retą gebėjimą apsimesti akmeniu. Užsimaskavusi ji laukia, kol pro ją praplauks nieko neįtarianti žuvelė, ir žaibiškai užpuolusi savo auką sudoroja ją per 0,015 s. Skorpena labai nuodinga, žmogui jos nuodai yra potencialiai mirtini.
7. „Snakehead“

(Randama Afrikoje, Azijoje, Malaizijoje ir Indonezijoje ir neseniai atrasta Šiaurės Karolinos vandenyse)
Ši žuvis yra tarsi maniakas iš siaubo filmo, todėl Šiaurės Karolinos gyventojai labai susirūpino, radę juos vietiniame ežere. Snakehead‘ai yra ypatingai plėšrūs ir agresyvūs. Jie gali greitai sunaikinti fauną svetimuose vandenyse ir taip pat sužaloti žmogų. Įdėti į akvariumą jie daužiasi tiesiai į stiklą ir dažniausiai parverčia stiklinę sieną arba ją sudaužo. Baisiausia tai, kad jie net gali nukeliauti trumpus atstumus ant sausumos.
6. Didžioji Mekongo vilkžuvė

(Randama pietryčių Azijoje)
Didžiausia pagauta gėlavandenė žuvis — didžioji Mekongo vilkžuvė. Ji buvo 2,7 metrų ilgio ir svėrė 293 kg. Nors ši milžinė yra negrėsminga bedantė žolėdė, jos dydis tikriausiai atbaido bet kokius plėšrūnus. Išskyrus, žinoma, žmones: nereguliuojama žvejyba Mekongo upėje privedė vilkžuvę prie išnykimo ribos.
5. Piraiba

(Randama Amazonės upėje)
Nors piraiba nėra tokia didelė kaip didžioji Mekongo vilkžuvė, ji yra didžiausia Amazonės vilkžuvė. Šiame dešimtuke ji užsitarnavo aukštesnę vietą už dažnai šokiruojantį savo skrandžio turinį. Piraibos burna gali išsiplėsti iki 40 cm pločio, tad beveik bet kas gali į ją tilpti. Žvejai piraibų skrandžiuose yra radę beždžionių, kitų vilkžuvių ir net, pasak legendų, žmonių dalis.
4. Aligatorinė vėjažuvė

(Randama pietryčių JAV)
Ši vėjažuvė praminta aligatorine dėl dantų, kurie driekiasi dvejomis eilėmis palei jos ilga burną. Jos puola gyvūnus, kurie medžioja vandens paukščius, žuvis ir vėžlius. Jų ilgis siekia 3 metrus, o svoris — 140 kg. Nors jos atrodo itin grėsmingai, jos žmonių nepuola.
3. Kandiru

(Randama Amazonės upėje)
Žuvis-dantų krapštukas, vampyrinė žuvis, penio žuvis — kandiru turi daug keistų pavadinimų. Nors ji nėra didelė žuvis su baisiais dantimis, tai viena iš baisiausių kandidačių šiame sąraše. Šis mažas persišviečiantis padaras maitinasi didesnių žuvų krauju. Jas jis susiranda pagal šlapalo kvapą, kurį žuvys išleidžia per savo žiaunas. Sklando siaubingos pasakos ir apie tai, kaip kandiru įplaukia į vyrų penius, kai šie nusišlapina vandenyje. Vienas būdas ištraukti šiuos parazitus — amputuoti penį, tad siūlome pagalvoti, prieš nusišlapinant Amazonėje.
2. Velniažuvė

(Randama Atlanto bei Arktiniuose vandenynuose)
Bet to, kad ji yra pati negražiausia žuvis visame pasaulyje, velniažuvė turi dar du labai įdomius bruožus. Pirmasis — hipnotizuojantis švyturys, kabantis virš jos galvos, kuris pritraukia smalsius ir išalkusius gyvius. Antrasis — vyriškų velniažuvių išnaudojimas. Gyvenimo pradžioje vyriškos lyties velniažuvė susiranda partnerę ir, būdamas dešimt kartų mažesnis nei ji, įsikanda į jos šoną. Po kelių dienų jis susilieja su jos kūnu, prarasdamas net savo akis bei vidinius organus. Jis dalinasi jos krauju ir iki gyvenimo galo tiekia jai spermą. Į moteriškos velniažuvės pašonę gali įsikibti net šešios vyriškos giminės velniažuvės.
1. Nilo ešerys

Nors maksimalus jo svoris — 200 kg, ne dydis užtarnavo Nilo ešeriui pirmąją šio sąrašo vietą. Ši žuvis atsakinga už didžiausią masinį stuburinių išnaikinimą visoje istorijoje. Nilo ešerys buvo įleistas į Afrikoje esantį Viktorijos ežerą šeštame dešimtmetyje. Per 50 metų jis sugebėjo išnaikinti net 200 vietinių žuvų rūšių, bei visiškai sugadinti ežero eko-sistemą. Ešerys išnaikino tiek daug žuvų, jog likusios buvo priverstos atsiversti į kanibalizmą. Tai — didžiausias žuvų pasaulio monstras.

Alfa.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 7 =