Spiningavimas.lt Liepojoje

   Spiningavimas.lt klubiečiai vieną dieną nusprendė aplankyti Liepojos ežerą. Dalis mūsų jau čia buvo buvę ir gyrė ežerą. Čia gausu įvairių žuvų, tame tarpe ir lydekų, kurių pasitaiko ir įspūdingų dydžių. O kadangi ežeras yra susijungęs su jūra tai čia laikosi ir gausi įspūdinga didelių ešerių populiacija. Telkinys pakankamai didelis – ilgis 16 kilometrų. Plotas 37 kv. kilometrai (tai yra daugiau nei pusantro karto didesnis už Dusią). Vidutinis gylis apie 1 metrą (giliausią vietą sugebėjom rasti 1,3 metro).
   Tai gi praėjusį savaitgali gausi 12 žmonių kompaniją patraukė į Liepoją įspūdžių ir adrenalino. Nusprendėme žvejoti šeštadienį ir sekmadienį. Iki pačio ežero teko plaukti kanalais apie pusvalandį.


     Ežere matėsi nemažai brolių latvių valčių. Bene pusę jų gaudė tvičinguodami. Jie laikėsi daugiau per vidurį Liepojos.

6 vačių ekipažai išsibarstė po ežerą. Gaudėm įvairiais masalais – vobleriais, blizgėmis, mepsais, slideriais. Kibimas buvo geras (Lietuvos standartais). Kiekvienas pagavom nuo 6 iki 15 lydekų per kiekvieną dieną.


Bet tik dydžiais ežeras nelepino – vyravo standartas 40 – 50 centimetrų ilgio lydekaitės, kurias leidom atgalios. Beje Latvijoj leidžiamas lydekų imamas ilgis – nuo 50 centimetrų ir galima pasiimti 3 vienetus. Iš viso mūsų kolektyvo didžiausia pagauta lydeka buvo 3,5 kg, Be to dar pasitaikė ir keli tikrai gražūs ešeriai. Aš pagavau beveik kilogramo gražuolį.

Įvertinant masalus, kurie labiausiai pasiteisino tai man sudirbo R.P savadarbė blizgutė. Kitiems: pantoon21, strike pro JL, Rapalos nesikabinėjanti blizgutė, Kibs blizgės, Vivingros jointeriai ir kitos.
     Vienu žodžiu labai smagiai praleidom laiką. Lietuvos ežeruose tik pasvajot apie tokį kibimą galima. Yra mums, kur pasistengti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 − 3 =