Raude

Vartotojo avataras
antistatic333
Pranešimai: 1398
Užsiregistravo: 2011.08.15, 18:34
Miestas: Kaunas

Raude

Standartinė antistatic333 » 2012.01.08, 17:23

Raudžių gaudymas spiningu

Raudės yra paplitusios Vidurio juostos upėse ir ežeruose, o taip pat mažuose tvenkiniuose. Aš jas rasdavau ir gaudydavau Nemune ,ir Neries upėse, nekalbant apie mūsų ežerus. Raudės- tai karpinių žuvų šeimos atstovės, gyvenančios žolėmis apaugusiose pakrantėse, visaėdės ir mėgstančios plaukioti pulkais. Ką reikia žinoti gaudant šią žuvį spiningu? Kiekvienas vandens telkinys turi „savą“ raudžių mėgstamą masalą. Nekalbu apie Volgos limanus, kuriuose raudės be ceremonijų griebia Aglia Long No3. Kalbėsiu apie tipinius, daugumoje telkinių dirbančius masalus. Man raudžių gaudymas pirmiausia asocijuojasi su UL. Svarbiausia, kad būtų patogu gaudyti tinkamais masalais visais žvejybos etapais: užmetant, pravedant masalą ir pakertant.
Raudžių buvimo vietos
Raudės mėgsta saulės įšildytus, negilius vandens plotus, kurie gausiai apaugę vandens augmenija: vandens lelijos, permautalapės ar smailialapės plūdės.Pulkeliai raudžių, kaip taisyklė, plaukioja palei šiuos augalus, ieškodamos maisto. Dideliuose ežeruose yra įdomios seklių įlankų pakrančių zonos, apaugusios vandens augmenija, o ypač vietos palei vandens lelijų plantacijas.Upėse perspektyvios vietos: senvagės, ramūs užutekiai, apaugusios žolėmis pakrančių zonos su grįžtama srove. Bendra taisyklė ieškant galimų raudžių buvimo vietų: turi būti vandens augmenija, silpna vandens tėkmė arba nejudantis vanduo,nedidelis gylis (iki 2m.).
Masalų tipai
Jie gali būti įvairūs, pradedant mikrodžigu ir baigiant sukrėmis,vobleriais ir net poperiais! Dažniausia mane lydėjo sėkmė gaudant sukrėmis ir vobleriais. Koks gi pats efektyviausias masalas? Pagal savo anatomiją raudė nėra grynas plėšrūnas, o žuvis, mintanti ir vabzdžiais ir augalais. Jos „nasrai- burna“ nėra tokia didelė kaip, sakysim, ešerio ar lydekos. Tačiau negalvokite, kad dėl to reikės naudoti mikrobinius masalus. Jei raudė įaudrinta, ji gali atakuoti masalus,kuriuos ešerys ne visada puola. Bet „gali atakuoti“- nereiškia „privalo užkibti“. Taip, raudė gali atakuoti No2 ar No3 sukres, tačiau rezultatyvių kibimų bus minimalus skaičius. To priežastis- nedidelė raudės burna. Iš to seka taisyklė: masalas raudei privalo turėti miniatiūrinį kabliuką. Įvertinus, kad raudžių laimikiai kartais siekia 1kg. ,tai kabliukas privalo būti ir kokybiškas. Patys einamiausi dydžiai: sukrės NoNo 000-1, vobleriai: 20-30mm.,mikromasalai- iki 1 colio. Nežiūrint į naudojamą masalą, raudžių elgesys yra tipiškas. Kai aptinkame raudžių būrelį, kibimas pradžioje yra intensyvus. Iš pradžių juntami staigūs smūgiai (kažkas panašaus į ešerio elgesį), o finale- baigiamasis kirtis, peraugantis į džiuginantį svorio pajautimą valo gale. Aš pastebėjau vieną charakteringą niuansą: raudės iš pradžių godžiai atakuoja masalą (paprastai pavyksta pagauti penketą laimikių). Paskui žuvies interesas masalui prapuola ir galima ilgai bei nerezultatyviai laukti sekančio kibimo. Iš pradžių galvojau,kad sugavau visas pulkelio raudes ir reikia laukti naujo pulko raudžių arba keisti gaudymo vietą. Bet viskas pasirodo yra kur kas įdomiau. Užteko pakeisti masalą principialiai kitu, kai kibimas vėl atsirasdavo ir tapdavo intensyvesnis nei pradžioj. Sakysim, gaudau miniatiūriniu tvisteriu, o paskui jį keičiu sukre. Sėkmingiausia masalų keitimo tvarka būdavo keičiant mikrovoblerius į sukres. Raudės geriausia kimba naudojant šių tipų masalus ir ,būtent, jų tarpusavio keitimo metu pavykdavo sugauti didžiausius egzempliorius.
Smulkiau apie „darbinius“ masalus
Klasikinis raudžių gaudymo masalas-sukrė. Mano mėgstamiausias dydis No0. Tai tradicinės sukrės, kurių svorio centras yra kūnelio galinėje dalyje.
Neblogos sukrės yra tipo „In Line“ .
Jų privalumas-nedidelis svoris, kas svarbu gaudant intensyviai apaugusiuose vandens plotuose ir seklumose (tai raudžių stichija). Be to, jos pasižymi savo aktyviu darbu, kas labai masina raudes. Kas liečia gaudymą „musėmis“ su kabliukais, tai nuleistų trišakių panaudojimas nesuteikia pranašumo, apart estetinio pasitenkinimo gaudant ir simpatiškesnės išvaizdos.
Labai efektyvus raudžių gaudymas yra naudojant „mikro turbinkes“.
Tačiau šio tipo masalai nėra labai populiarūs spiningistų tarpe. Jų trūkūmai- valo susukimas ir dėl mažo svorio prastos aerodinaminės skriejimo savybės. Tačiau pačioms raudėms šio tipo masalai labai patinka. Visų pirma, „mikroturbinkės“ eina arti vandens paviršiaus. Tai palengvina masalo pravedimą žolėtuose vandenyse. Antra, jos labai kompaktiškos ir miniatiūrinės. Trečia, gaudant šiuo būdu ribotas užmetimo nuotolis yra svarbus,bet ne lemiamas faktorius. Su rimtu trūkumu (valo susukimu) taip pat galima sėkmingai kovoti: po kelių užmetimų reikia palaikyti masalą ore ir leisti valui atsisukti į pirminę padėtį. Po žvejybos nuėmus sukrę nuo valo, reikia išvynioti valą vandenyje (geriausia pasroviui) ir iš naujo suvynioti valą ant būgnelio, praleidžiant valą tarp pirštų. Tai „relaksuoja“ valą, nuima įtempimus, ko pasekoje sumažėja barzdų ir kilpų susidarymo galimybė. Šiaip jau šie masalai yra geri, kai reikia pakeisti masalą, aprimus kibimui gaudant klasikinėmis sukrėmis, o taip pat pradedant žvejybą naujoje vietoje, atliekant „apšildomos grupės vaidmenį koncerte“.
Kita masalų grupė- mikrovobleriai. Jais gaudomi didžiausi raudžių egzemplioriai.
Jackal Area Man Crank 22S, Bassday Crank SH, Jackall Area Man Crank 28. Mano mėgstamiausias- Area Man Crank 22S. Tai miniatiūrinis masalas (viso 22mm.) pasižymi aktyviu žaidymu, o svarbiausia- toli skrieja. Šio skęstančio modeliosvoris nėra toks mažas, todėl ir pasižymi geromis aerodinaminėmis savybėmis. Šiuo masalu aš pagavau savo rekordinę šiai dienai raudę- 1,2kg. Crank SH- taip pat padoriai skrenda. Vobleris- plaukiantis,eina arčiau vandens paviršiaus vei ankstesnis modelis. Gaudymo metu dažnai matoma virš vandens šio voblerio nugarėlė. Ypatingai šis crankas kibus pirmais užmetimais po masalų tipo pakeitimo. Area Man Crank 28- tai aktyvus plaukiantis vobleris, kuris taip pat neblogai erzina raudes. Paprastai aš jį išleidžiu nuo „atsarginių žaidėjų suolelio“ kai kitai masalais kibimas sustojęs. Tai dažnai pasiteisina. „28-as“ eina dar arčiau vandens paviršiaus nei Crank 22S, kai reikia gaudyti virš vandens augalijos.
Gaudant raudes taip pat galima naudoti voblerius- vabalų, vabzdžių imitacijas. Tik pagrindinė jų problema- dideli gabaritai. Nors yra ir tinkami modeliai, pvz.: vabalo imitacija Bassday.

Jis ne kartą buvo patikrintas gaudant šapalus, tačiau raudžių žvejyboje nepasiteisindavo. Problema buvo išspręsta, pakeitus jo stambų ir galingą trišakį- mažesniu.
Pasitaiko kad raudės noriai kimba gaudant silikoniniais masalais –mikrotvisteriais .
Kuo tvisteris mažesnis, tuo geriau. Lyginant kibimų skaičių gaudant mažesniais ir didesniais tvisteriais, tai šis santykis butų vienodas. Bet realizuotų kibimų skaičius yra žymiai didesnis gaudant mažesniais tvisteriais. Todėl raudžių gaudymui naudoju mažiausius tvisterius ir miniatiūrinius kabliukus. Bandžiau gaudyti avižėle su dirbtinio uodo trūklio lerva.Deja, šis „mikrobas“ nepasiteisino.

EGZOTIKA

Kai pirmą kartą pagavau raudę naudojant poperį River2Sea (pagalvojau- pasisekė.
Kaip laikas parodė, tai nebuvo atsitiktinumas. Vėliau šiuo vobleriu,kurio ilgis 45 mm. Dažnai pagaudavau simpatiškas raudes. Tiesa, šio poperio nepriskirsi prie „einamiausių“ masalų, bet tai pilnai darbinis variantas. Verta naudoti mažiausius poperius, kai kibimo ažiotažas atslūgsta. Tada ateina jų eilė.
Egzistuoja dar viena Astanovo masalų grupė- mikrorankenėlės. Esu gaudęs šio meistro pagamintais masalais, bet , deja, dabar negaliu parodyti šio masalo foto. Juos pražudė lydekos bei pakrančių bruzgynai. Galiu pateikti pieštą variantą .

Tai ko gero patys didžiausi masalai, kuriais man teko gaudyti. Nors penketas jų laisvai telpa mano delne. Jų privalumas- gaudymas žolėse, nes pagal savo esmę tai mikrospinerbeitai. Kas įdomiausia , skirtinguose telkiniuose gaudant jais, kibimas nevienodas. Kartais tai puikus masalo radinys, o būna- visai nekimba.
Kaip matote raudžių gaudymas su UL, tai įdomus ir nepakartojamas užsiėmimas. Čia pilna neartų dirvonų eksperimentams. Juk žuvis yra visaėdė. O kodėl nepabandžius mikrovartiklių?
Paveikslėlis

Grįžti į



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 19 ir 0 svečių