Laimingiausias tapo žvejys be laimikio

Genovaitė RAFANAVIČIENĖ
LR korespondentė

Dvi lydekos – 1086 litai už gamtai padarytą žalą. Tiek privalės sumokėti draudžiamu laikotarpiu jas ežere sužvejoję du Varėnos rajono gyventojai.

Neilgai laimikiu džiaugėsi ant Nedzingės ežero po dvi lydekas iš ekečių ištraukę 29 metų pilvingiškis Nerijus Akstinas ir trejais metais vyresnis Kazys Maciulevičius iš Lesagūrų kaimo.

Netikėtai pasirodę Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus inspektoriai žvejybą nutraukė, o draudžiamu laikotarpiu pagautos lydekos tapo įkalčiu.

Brakonieriai net nespėjo paslėpti pagautų žuvų, kurių negalima gaudyti nuo vasario 1 iki balandžio 20 dienos.

N.Akstinas ir K.Maciulevičius aplinkosaugininkams įkliuvo pirmą kartą, todėl už Mėgėjiškos žūklės įstatymo pažeidimą nusipelnė mažesnės administracinės baudos – po 75 litus.

Toks pažeidimas gali kainuoti nuo 25 iki 200 litų.

Tačiau šie du brakonieriai pirmieji Alytaus regione nusipelnė trigubai padidėjusių baudų už gamtai padarytą žalą – privalės sumokėti po 543 litus už kiekvieną lydeką.

Aplinkosaugininkai pasigailėjo bedarbių vyrų ir leido jiems šią žalą atlyginti per metus, bet administracinę baudą turėjo sumokėti iš karto.

Labiausiai pasisekė jaunesniam N.Akstino broliui. 23 metų Laimis Akstinas žvejybos metu buvo nusiminęs, nes neištraukė nė vienos lydekos.

Bet vėliau jis galėjo džiaugtis – pareigūnai jam skyrė tik 50 litų baudą už tai, kad masalui naudojo mėgėjiškos žūklės įstatymu draudžiamą gyvą žuvelę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + seven =