Išėjau ešerių, radau bass”us

Nu ką broliai kolegos… Šiandienos istorija tokia. Norejau šiandien važiuot pirmą kart šią žiemą į Dusią. Bet iš vakaro pasiskambinėjus kolegoms, žinios buvo dviprasmiškos – žvejų ten buvo nemažai, tačiau vienas kitas įlūžo. Šiandien ryte žvejų parduotuvėj sutikus Dzūkelį, šis tą patį porino. Tai gi nusprendžiau nerizikuot (gal jau metai daro savo:) ). Ilgokai galvojau, kur važiuot. Nusprendžiau traukt į vieną didesnių Dzūkijos ežerų, kur pagal planą ir ankstesnių metų patirtį, ten ruošiausiai gaudyti link  žiemos galo.
  Kaip tikras pensininkas apie 9 h lipu ant ežero. Traukiu i praejusių metų vietas. Žinau apytiksliai. O konkrečią sėkmingą eketę reikia atrasti gerokai padirbejus, pagreziojus nemažai ekečiu. Pirmose 10-15 ekečių arba nieko arba smulkūs iki 100gr ešeriukai. Visus leidžiu atgal. Ir kokioj 20-toj eketėj užkimba normalesnis apie 200gr ešerys. Tyla. Grežiu toliau netoli eilenes eketes. IR ŠTAI JI TA SEKMINGOJI EKETE. Įleidžiu sistemą, vėl eiliniai ešeriukai, kuriuos leidžiu augt toliau. IR ŠTAI TAS IŠGANINGASIS KLIOVAS- kirtimas, kaip į kelmą, tada ANIS tradiciškai išprašo kokia 10-15 metrų valo, sustoja, aš tradiciškai metu meškerę ant ledo ir prasideda darbas su žilka rankomis. Po kelių minučių kovos, adrenalino, širdies ritmo sutrikimo, prisitraukiu JĮ prie eketės, kuriuoje pasirodo normali JO galva, kišu ranką į eketę ir JIS ant ledo. KAIFAS. Ne pats didžiausias, bet apie 900gr siekia.

Perišu sisitemą, kad nebutų atsiečkų. Merkiu. Po kelių minučių vėl KIBIMAS, tikrąją to žodžio prasme (dėl kurio verta gyventi). Vėl tie patys veiksmai. Dar didesnis ešerys vel ant ledo. 
Nenoriu monotonijos. Pasakysiu, kad toliau sekė dar įdomesni variantai. KIBIMAS. JĖGA lygtai ta pati. Gal 1-2 minutėmis užsižaidžiu ilgiau, kol pasirodo trečiasis ešerys. Normaliai išsitraukiu su ranka ant ledo. Atkabineju masalą. Akimirkai sustoju. Žiūriu valas įsitempes. Apatinis masalas eketėj. Pažvelgiu į eketę. O gi ten antras TOKS PATS. Puolu traukt, bet, deja, valas buvo per daug įsitempęs, JIS suspurdėjo ir akimirksniu nutraukė valą. Nu dar tokio dupleto nesu turėjęs. Sėdziu toliau. Apie valandą trunkanti tyla. Grezioju eketes aplinkui keliasdešimt metrų atstumu, tikedamasis, kad DIDIEJI pasitrauke į šoną, bet, deja, jokių kibimų. Gryžtų į TĄ eketę. Įleidžiu masalus. Vienas kitas neįskaitinis (šios dienos masteliais ešerys). Ir VĖL KIBIMAS. Šįkart jaučiu, kad viskas dar rimčiau. Iš pradžių išprašo kokia 20 metrų valo. Sustoja. Darbas. Traukimas. Svoris rimtas. Ir bl pusiaukelėj palengvėja. Ištraukiu EŠERĮ, o apatinis masalas nutūkęs:(  seka aaa, bl, fck, eina n… . Bet šiaip pažvegus gal ir gerai, kad nuėjo. Nereikia norėt per daug. Žvejyba ir taip fantastiška. Dėl tokių žvejybų verta gyventi. Bus tęsinys:) (nors neaišku ar tai jau pasikartos).
Jei kam įdomu – apie įrankius ir masalus  – meškerę ir ritę matot foto. Masalai  – volframas http://parduotuve.spiningavimas.lt/avizeles/2114-volfromini-avizli-rinkinys-lasas-40mm-4vnt.html, valas Berkley XWR 0,10mm http://parduotuve.spiningavimas.lt/valai/2025-berkley-xwr-100m.html
Kadangi po pirmo pagauto ešerio fotosesijos nusedo baterija. Tai keliu veliau padarytas nuotraukas


2012.01.13

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × three =