Šventinės žvejybos

     Sveiki kolegos. Su Naujais metais visus! Linkiu, kad 2016 m. būtų geresno už praėjusius!
     Ilgąjį savaitgalį švenčiau su šeima bei kartu su antąja žmona – žvejyba.
Paskutinę šių metų dieną labai nekantraudami lipome ant pirmojo ledo nedideliame, sėkliiame ežeriuke. Pernai ten ant pimledžio neblogai pagavom lydekų. Oras puikus, temperatūra -16, giedra, graži žiema, bet lydekos kibt nenorėjo. Viso kiek mačiau per 12 žmonių 3 atsargūs kibimai. Rezultatas 0. Pažaidžiau su bile kokiu kiekiu degtukinių ešeriukų. 
    Šeštadienį traukiam jau į rimtesnę žvejybą – į licenzį ežerą, kuriame praėjusiais metais papuldavo įspūdingų ešerių. Patikrinom savo žinomas vietas-tėtukų nerasta – kibo vis tas pats mailius. 
    Susinervinęs, negavęs adrenalino nusprendžiau sekmadienį vienas traukti į kelionę per didžiuosius Dzūkijios ežerus, vėl gi per savo žinomas vietas, paieškoti tėtukų. Temperatūra -20. Giedra. Graži žiema.  Dėl visa ko prasuku pro Metely iš Seirijų pusės (pirmledis tan būna labai rezultatyvus). Kiek matėsi – nei vieno žvejo. Plotai užšalę nevienodai- kur tamsiau kur šviesiau-pavojinga. Patraukiu į kitą didelį ežerą, kur praėjusiais metais patraukdavau didelių ešerių (rekordas 1,42kg). Po kilometro su virš kelio ledu prieinu savo vietas. Ledas 7-8cm. Per keliasdešimt išgręžtų skylių pagaunu kokia 30 vnt vienos vados simtgraminių ešeriukų. Nors kiek didesnio nei vieno. Žuvis neaktyvi – iš eketės ištrauki 1-2 ir gali eit į kitą eketę. 
13.30 nusiemu ir važiuju į kitą gilų ežerą. Ledas ant jo kiek plonesnis – 6-7 cm. Bet tvirtas. Prasigręžiu keliolika ekečių kas keliasdešimt metrų – nei barkšt. Patraukiu link vidurio (pernai ten buvom pagavę leščių, vieną kitą didesnį ešerį). Gylis apie 12 metrų.  Po kelių minučių virpinimo pirmas kibimas – ir jaučių TAI dėl ko ir atkeliavau. Svoris didelis. Traukiu pora minučių. Prisitraukiu prie eketęs, didžiulis ešerys pasižiūri pro eketę ir ate-nutrūksta su viskuo. Pasitikrinu vala, kad broleli trūkinėja kiek stipriau patraukus. Nors prieš žvejybą namuose tikrinau-viskas tvarkoj buvo. Matyt, isigėręs vanduo ir šaltis pakeitė valo savybes. Užsirišu naują, tvirtesnį valą. Leidžiu – po poros minučių – kibimas – YRA. Svoris panašus. Šį kart viskas tvarkoj. Niekas nepaveda. 800gr ešerys ant ledo. Po to dar 10-15 minučių pravirpinu- nieko. Tada išgręžiu  aplink iš visų naujas eketes. Taktika pasiteisino – nueinu į naują eketę – 2-3 minutės – kibimas – svoris panašus ar net kiek rimtesnis, bet deja vos vos daviau laisvumo ir pusiaukelėj ešerys nutrūksta. Tada pereinu į naują eketę – vel 2-3 minutės – kibimas. 700gr ešerys ant ledo. 

Didesnio ešerio burna pilna mailiaus. 
Saulė pradėjo slėptis už medžių, pradėjo šalt ir daugiau didesnių ešerių kibimo nesulaukiau. Užėjo mailius ir baigiau žvejybą. Ateinančiomis dienomis reikės skirt didesnį dėmesį šio ežero ešeriams.

Algirdas/Pikehunter
2016.01.04

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 2 =