Murzius gaudo ir pasieniečiai

Prie sienos su Baltarusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai užklupo žeberklu brakonieriavusį aštuoniolikmetį, kuris nuo pasieniečių bandė pasprukti basas.
 
Trečiadienio popietę VSAT Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai gavo pranešimą telefonu, kad prie Poškonių tvenkinio Šalčininkų rajone yra brakonieriaujama.

Į šią vietą iškart nuvyko mobilus VSAT pareigūnų ekipažas. Pasieniečiams artėjant prie tvenkinio, pakrante vaikščiojęs asmuo pastebėjo tarnybinį visureigį ir puolė bėgti.

Kaip praneša VSAT, brakonierius taip skubėjo, jog nusiavė ir šonan metė guminius batus, mobilaus ryšio telefoną, savadarbį žeberklą mediniu kotu ir tekinas pasileido per lauką. Bėglį pasieniečiai prisivijo ir sučiupo už maždaug puskilometrio. Paaiškėjo, kad tai – 18 metų Šalčininkų rajono gyventojas.

Nustatyta, kad vaikinas savadarbiu žeberklu jau buvo spėjęs nusmeigti vieną lydeką – ji rasta ant tvenkinio kranto. Šias žuvis aplinkosaugos tikslais yra draudžiama gaudyti nuo vasario 1-osios iki balandžio 20 dienos.

Po apklausos G. Žagunio užkardos pasieniečiai brakonierių paleido. Jo nusmeigta žuvis ir brakonieriavimo įrankis perduoti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento agentūros darbuotojams.

Jie spręs, kaip bausti VSAT pareigūnų sučiuptą brakonierių.

šaltinis www.alfa.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + 7 =