Dusios ešerius užpuolė dėlės

Gediminas Vaitekūnas, “Alytaus naujienos”
2011 kovo mėn. 8 d. 10:02

 Savaitgalis poledinės žūklės mėgėjams įsimins ne tik smarkiais vėjais, netikėtomis ir st ipriomis pūgomis, bet ir kiek mažesniais negu įprasta laimikiais. Kai kurie alytiškiai žvejo laimės ieš ko ir šią savaitę.

 Dusios ešerius užpuolė dėlės

Mažos stintelės gadina jauką

Tarp jų buvo ir Liudas Vaitkus, kuris eketes gręžė Dzūkijos jūroje tituluojamoje Dusioje. Su juo kalbėjomės 11.30 val. „Šiuo metu esu ežero viduryje. Vidutiniškai kimba įvairaus dydžio ešeriai, jauką gadina mažytės stintelės. Iš 14-15 metrų gylio pavyko ištraukti ne vieną 200-300 gramų sveriantį rainašonį, tačiau į jų galvas ir išsipūtusius pilvus buvo įsisiurbosios dėlės. Gali būti, kad pavasarėjant stambesni Dusios ešeriai tampa mažiau judrūs, priglunda prie dugno, kur juos ir puola dėlės, gal laukia neršto”, – svarstė ponas Liudas. Vakar jis žuvis viliojo įprastu jauku – geltonomis avižėlėmis ir uodų trūklių bei musių lervomis.

Praėjusį šeštadienį ant Dusios žvejo laimės ieškojo ir Jurgis Krasnickas su sūnumi Povilu. „Kaip dažnai atsitinka, sūnus mane aplenkė. Jo dėžėje spurdėjo apie 3 kilogramai ešerių, tarp jų buvo ir iki 300 gramų sveriančių. Aš ištraukiau apie kilogramą ešerių. Sūnui geriau sekėsi, galbūt todėl, kad jis ešerius, ypač stambesnius, viliojo beveik lėliukės fazę pasiekusiomis, nejudriomis musių lervomis”, – kalbėjo J.Krasnickas. Jo teigimu, iki pietų pūtęs stiprus šiaurys nurimo, iš po debesų išlindo saulė, tačiau ir žuvys nustojo domėtis žvejų siūlomais masalais. Dusios ledas dar skamba ir yra saugus – vietomis jo storis – per 30 ir daugiau centimetrų.

Nepavyksta išjudinti vyrų

Patyręs žvejys Vytas Radvilavičius vakar nusprendė Daugų ežere, netoli miesto kapinių, pagaudyti agurkais kvepiančių stintelių. „Sistemėlę – 5-6 kabliukus su uodų trūklių ir musių lervomis bei svareliu – nuleidžiu į maždaug 20 metrų gylį. Apie 10 centimetrų dydžio žuvelės šiandien kimba prasčiau negu praėjusios savaitės viduryje. Tuomet iš eketės ištraukdavau iki 200 vienetų. Šiuo metu kartu su manimi stinteles įvairiais būdais vilioja dar 14 žvejų”, – vakar įspūdžiais dalijosi V.Radvilavičius.

Kovo 5 dieną prisiekusi poledinės žūklės entuziastė Irutė Penikienė, kaip ir kiekvieną savaitgalį, žvejojo Metelio ežere. Jos nuomone, meškerės brolių tądien buvo mažiau negu įprasta, tačiau atvyko atkakliausieji. „Sugavau apie 3 kilogramus ešerių, tarp jų buvo ir 200 gramų sveriančių – meteliniais vadinamų. Labai norėčiau dar šiemet Kuršių mariose gerai kimbančių stintų pagaudyti, tačiau nepavyksta kolegų vyrų išjudinti ir išvykos surengti. Norėčiau pasakyti, kad jūros stinta, nors ir kvepia agurkais, man nėra skanesnė už Metelio ešerį”, – sakė ponia Irutė.

Nuo ledo nuvijo pūga

Užvakar Algis Žiūkas su meškerės broliais Juozu Rasimu ir Antanu Sakavicku bandė pažvejoti ir praleisti laiką ant Daugirdėlio ežero ledo, deja… „Po pietų netikėtai kilusi staigi ir stipri pūga nuvijo mus nuo ledo. Kol nuėjome kelis šimtus metrų iki automobilių, sniegas net akis užlipdė. Iki pūgos prastai kibo nedideli mekšriukai ir ešeriukai. Praėjusią savaitę Daugirdėlis buvo dosnesnis – daugelis žvejoklių pagavo ne vieną kilogramą delninių karšiokų ir plakių”, – pasakojo A.Žiūkas.

Praėjusį sekmadienį žuvys, kaip sakoma, „snaudė po ledu” Simno ežere. Valentinas Karužas su bičiuliais daugiau negu dvi valandas kantriai viliojo vandenų gyventojas, tačiau pagauti keli nedideli ešeriukai ir mekšriukai žvejų nuotaikos nepakėlė. Nuvažiavo laimės ieškoti ant Metelio ledo, tačiau ir ten meškerytės sargelis retai tesuvirpėdavo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 10 =