Pirmas 2010-2011m. žiemos Dusios ledas

    Gavome žinių, ka praėjusį trečiadienį ledas galutinai užtraukė plačiuosius Dusios vandenis. Ir kur buvę kur nebuvę mūsų kolegos simniškiai šeštadienį prisiėmė sunkią ir pavojingą žvalgų pareigą – patikrinti šio ežero ledo tvirtumą ir ešerių aktyvumą. Kitaip nei kituose ežeruose sniego ant ledo nebuvo ir šaltis aktyviai darė savo darbą. Šeštadienį leas jau siekė 7-8 centimetrų. Ir buvo galima drąsiai vaikščioti po visą ežerą. Toks tolygus ledo užšąlimas Dusioje retai kada pasitaiko. Dažniausia šąla atskirais plotais skirtingu storiu. Dažnai tai vienur tai kitur pasitaiko pavojingi net iki kelių šimtų metrų siekiantys įtrūkimai, kurių žvejai turi ypatingai saugotis. Ypač tai atvejais kai jie yra užsnigti ar užpustyti ir ne visai aiškiai matomi.
    Tačiau bet kuriuo atveju ledas ant Dusios yra! Ir tai džiugi žinia poledinės žūklės mėgėjams. Ir ypač tiems, kurie yra įsimylėję šio ežero platybes bei siekia perprasti jos paslaptis bei žvejybos jame subtilybes. O žuvies, ir ypač plėšriūjų (daugiausiai ešerių), čia tikrai yra, nes ežeras nėra taip stekenamas, kaip praėjusiaias dešimtmečiais ar kaip šalia esantis Metelys. Žuvų populiacija čia turi daugiau galimybių atsinaujinti ir augti.
    Tai gi sekmadienis. Aš su kolega esame vieni iš keliolikos žvejų šiandien pasiryžę pasisveikinti su Dusia ir jos ešeriais. Beje, mano kolega čia gaudantis daugiau kaip 20 metų prisimena tik dvi ar tris žiemas, kai taip anksti buvo galima užlipti ant Dusios ledo. Privažiavimas prie ežero švelniai tariant nekoks – mūsų automobilis pasikabina tai vienoje tai kitoje vietoje. Važiuojam dviem ekipažai kartu su vietiniais žvejais, kurie žino šį ežerą, geriau nei savo namus. Tad šiaip ne taip padeda dasisistumti iki telkinio. Dusia pasitinka nelaabai draugiškai – pučia stiprokas pietų pietvakarių vėjas. Ledas užklotas iki 10 centimetrų sniego sluoksniu. Pasidalinę žiniomis kas ką girdėjęs apie vakarykščias žvejybas, aptarę taktiką lipame ant ledo. Pastarasis pernakt yra dar labiau sutvirtėjęs – tiek priekrantėse tiek gyliuose ledas siekia 12 – 15 centimetrų. Žvejybą pradedame nuo 8 – 10 metrų gylio. Po to pereiname giliau – iki keliolikos metrų. Deja, žuvys labai jau vangios – daugiausia kimba ,,gražuoliai” pūgžliai ir pro retą nedideli ešeriukai. Tik apie 10 valanda (kaip dažniausiai čia ir būna) ešeriai pasidaro kiek aktyvesni. Tai iš vienos tai iš kitos eketes pagaunam po vieną du kiek didesnius dryžuotuosius. po kokios valandos ir pastarieji kažkur dingsta. Pasileidžiu jų ieškoti – traukiu į gylius kas kokia 50 metrų vis išgręždamas eketę. Tai po kokių 20 patikrintų vietų nieko nepešęs gryžtu link kranto, kur beje didžioji dauguma žvejų ir gaudo. Tačiau gausesniu laimikiu nieks pasigirti negali.  Dar bandau eiti lygiagrečiai kranto tikėdamasis aptikti kokį būrelį žuvų. Ale sulaukiu tik smulkių žuvų kibimo. Tad apie 15 h su kolega nusprendžiame nusiimti ir palikt ramybėj Dusios ežerą kitam kartui. Apibendinant žvejybos rezultatą galima reziumuoti – labai kuklus. Vos po vieną tikrą dusinį ešerį ir būrelis mažesnių jo vaikų. Sekančią žvejybą bandysime eiti iš kito ežero pusės. Iš geriau mums žinomų vietų, kur yra daugiau kalnelių ir mūsų sėkmingos praėjusios žiemos vietos. Iki susitikimo Dusioje!Algirdas Janavičius / Pikehunter
2010.12.20

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × one =