Lydekos svajonė – dirbtinis masalas

Reikia paimti tiesų medinį bruselį. Įstrižai išgręžiamos dvi paralelinės 1,5 mm skersmens skylės, kad vėliau būtų galima virvele sujungti atskiras dalis. Nuo bruselio atpjaunama galinė dalis 25 mm ilgio ir apdirbama peiliu, o paskui dilde ir pabaigiamas mažu peiliuku.     
Tokiu pačiu būdu apdirbamos ir vidurinė dalis bei pilvas. Galva perskeliama pusiau tam, kad būtų galima pritvirtinti kablį. Taip pat šių dalių vidinėse pusėse padaromas pagilinimas ir įpilama švino masė, kad masalas geriau galėtų skęsti. Išgręžiamos dvi skylutės šių dviejų dalių sujungimui ir sutvirtinimui. Kad masalas dirbtų geriau, dalys jungiamos paliekant nedidelius tarpus.
 
 
1.Uodega. 2. Sudedamosios dalys. 3. Kabliukas. 4. Galva 5. Išėma švinui.
6. Skylės vielos prakišimui ir sutvirtinimui. 7. Skylės virvelei prakišti
 
 
 

 

 

 

Galinėje dalyje daroma įpjova, kad būtų galima įkišti ir įtvirtinti plastikinę uodegą. Per pragręžtas skyles praveriama virvelė ir tempiant nustatomas atstumas tarp dalių. Medinė žuvelė apklijuojama blizgiu popieriumi. Imamos juoda ir raudona spalvos, sumaišomos su laku ir ant priklijuoto popieriaus piešimi žvynai, pelekai, akys. Gaudant trofėjinius laimikius galima pasigaminti įvairių dydžių medines žuveles (ilgas, trumpas, storas, plonas).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + three =