Nemunas pasipildė šamais

      Kuris žvejas nesvajoja sugauti vandenų karaliaus šamo ? Atrodo tokių nėra. Ieškoti šamo reikia giliose, ramiose vandens telkinio vietose, tarp įvairių kerplėšų, akmenų. Kad šis tinginys užkibs ant greitai traukiamos blizgės mažiau tikėtina nei naudojant natūralios kilmės masalą ar “lėtą” voblerį. Geriausias kibimas naktį ar paryčiais, o ypač esant darganotam orui. Neršia birželio mėnesį sušilus vandeniui iki 18-20° C. Tik išneršęs puola atstatinėt jėgas – aktyviai maitintis, todėl tinkamiausias žvejybos laikas liepos, rugpjūčio mėnesiai.        Sprendžiant iš žvejų laimikių, šio paslaptingai gyvenančio plėšrūno populiacija mūsų vandenyse nėra ypatingai gausi. Profesorius Juozas Verbickas savo knygoje “Lietuvos žuvys” netgi užsiminęs kad mūsų vandenyse šamo ištekliai mažėja. Matomai dirbtinis šamo veisimas ir išleidimas į mūsų vandens telkinius ne tik būtinas ir naudingas, bet ir gerbtinas.
Žuvų veisimu uždarose sistemose užsiima garliaviškis ūkininkas Kęstutis Šeniauskas. Šiemet lapkričio 6 dieną, būtent jo ir Kauno žvejų draugijos pastangomis, į Nemuną ties Kaunu buvo suleista vidutiniškai iki 60 gr. paaugintų 3000 vnt. šamukų. Išleidimui pasirinkta rami ir duburiuota, šamams žiemojimui tinkama upės vieta.
     Tikėkimės darbas ir pastangos nenueis veltui ir po kurio laiko Nemune sugautas šamas ne vienam žvejui mėgėjui suteiks aštrių pojūčių ir adrenalino porciją.

Shlakys

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 3 =