Penki geri džigavimo būdai

           Penki keliai veda į sėkmę. Tikram spiningautojui būtina įvaldyti visus įmanomus džiginių masalų pravedimo būdus – tada jis bus pasiruošęs gaudyti bet kokiomis sąlygomis bet kokiame vandens telkinyje. Tik tai taip ir ne kitaip! Tokiu devizu vadovaujasi dauguma žvejų ir naudoja tik vieną ir tą patį žvejybos būdą. Aišku, ir jie pagauna. Tačiau kaip dažnai?   Manau, kad sumanus spiningautojas turi naudoti skirtingas technikas, priklausomai nuo vandens telkinio tipo ir kokia žuvis gaudoma. Be jokios abejonės vienas žūklės būdas negali būti tinkamas visomis sąlygomis. Aš visumoje naudoju bent penkis pagrindinius pravedimo būdus, kuriuos dalinai kombinuoju vieną su kitu.
Agresyvus pravedimo būdas. Kai masalas pasiekia dugną, staigių, panašių į pakirtimą, judesių pagalba pakeliant meškerę masalas šokteli į viršų iki vidurinio vandens sluoksnio. Taip imituojama greitai nuplaukianti žuvis, kuri periodiškai stabteli ir kraipydamasi leidžiasi žemyn.


Spiningu užmetamas masalas ir leidžiama jam nusileisti iki dugno
 
Tai daroma leidžiant spiningą žemyn į horizontalią padėtį. Taip pat nepamirškite tuo pat metu susukti dalį valo, kad valas būtų įtemtas ir nuolat jaustumėte kontaktą su masalu. Šis pravedimo būdas ypatingai pasiteisina tada, kai plėšrūnės būna aktyvios. Patartina lydekas, starkius ir ešerius gaudyti būtent taip, kai vanduo būna skaidrus ir vandens temperatūra virš +15°С. Kita vertus, sutemus, giliame ar drumstame vandenyje šio pravedimo efektyvumas ženkliai sumažėja..
2. Pakopinis pravedimas. Šis pravedimo būdas taikomas dažniausiai. Spiningas iš horizontalios padėties keliamas į vertikalią, tačiau ne vienu judesiu, o su trimis penkiais patempimais. Tokiu būdu riperis ar tvisteris juda link vidurinio vandens sluoksnio tai pagreitėdamas tai sulėtėdamas. Valą reikia laikyti nuolat įtempus, kad neprarasti kontakto su masalu. Tuo pačiu metu masalas turi lėtai judėdamas leistis žemyn link dugno. Žuvims, ypatingai stambioms, tai matomai labai patinka ir pritraukia dėmesį. Tačiau kaip bebūtų gaila ir šis būdas gali ne visada veikti.  


Spiningas trimis-keturiais trumpais patempimais keliamas į viršų.
Po to daroma pauzė, kol masalas nusileidžia ant dugno
 
Tokiu būdu patartina gaudyti, pavyzdžiui, sudrumstame vandenyje ir esant pakankamai žemai temperatūrai. Labai žemos temperatūros vandeniui ir labai drumstam vandeniui yra tinkamesnės kitos pravedimo technikos. Šis būdas vienodai gerai veikia tiek stovinčiame vandenyje tiek ir srovėje. Pravedinėjant masalus visada būtina atsižvelgti į srovės greitį. Gaudant srovėje taip pat būtina atsiminti, kad patempimas spiningu yra ne vienintelė jėga, kuri veikia masalą. Kuo aukščiau ir stipriau jis pakeliamas tuo toliau ir greičiau yra nunešamas srovės. To pasekoje masalas greitai dingsta iš žuvies akiračio t.y ,,išdirba“ trumpesnį laiko tarpą.
        Nešamas pravedimas. Šis variantas labiau pasiteisina esant šaltam orui. Po užmetimo masalas priešindamasis srovei nusileidžia ir jos veikiamas juda dugnu. Labai svarbu parinkti tinkamą galvakablio svorį. Per sunkus masalas nedirbs, o tik ars dugną, kas gresia dažnais užsikabinimais už kliūčių ir masalo praradimu. O per daug lengvas riperis ar tvisteris eis aukštai virš dugno ir nelabai trauks plėšrūnių dėmesį.    


Super būdas šaltam vandeniui. Masalas lėtai traukiamas dugnu.
Tuo pačiu spiningu turi būti jaučiami dugno nelygumai.
 
Šokinėjimas dugnu. Ramiame vandenyje tingų plėšrūną galima išjudinti, jei spiningo pagalba nuolat atgyvinsite masalą traukiant jį dugnu trumpais šuoliukais. Užmetus masalą, kaip visada, reikia palaukti, kol jis nusileis ant dugno. Po to labai trumpais, žaismingais judesiais masalas vedamas 5-7 cm virš dugno. Būtina sąlyga – valą būtina laikyti įtempus. Spiningą po patraukimo galima nuleisti į horizontalią padėtį arba po trumpos pauzės periodiškai timtelint kelti į vertikalią.
 


Trumpi masalo šuoliukai virš dugno – kai kada būna geriausias receptas.
Priverskite dirbti masalą trumpais staigiais timtelėjimais spiningu.
 
Po vandeniu visa ta atrodo, kaip maža žuvelė raustųsi po dugną ieškodama maisto. Vienintelis šio žvejybos būdo trūkumas – toks lėtas pravedimas neleidžia greitai patikrinti didesnių vandens telkinio plotų. Be to, dažnai atsitinka, kad plėšrūnai laikosi daug aukščiau ir todėl visi čia aprašomi metodai gali neveikti.   
Tolygus pravedimas. Šiuo būdu taip pat galima sugauti žuvį. Pavyzdžiui, ešeriai viduriniuose vandens sluoksniuose ir arčiau paviršiaus tikrai neabejingai žiūri į tolygiai praplaukiantį masalą.
 


Kai kada, visų pirma naktį, starkiai pakyla ir siaučia viduriniuose vandens sluoksniuose.
Tokioje situacijoje masalą reikia pravedinėti tolygiai susukant valą.
 
Kai kada tolygus masalo pravedimas patinka ir lydekoms. O štai starkiai dieną jį ignoruoja. Jeigu nustatoma tikėtina plėšrūnų buvimo vieta, neabejotinai šį būdą reikia išbandyti. Šis būdas bus dar veiksmingesnis, jei naudosite galvakablį su besisukančiu lapeliu arba taip vadinami ,,spiner-baitai“
 
www.ohota-ribalka.com.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 − three =