Ar kimba naktį lydekos? Dusia

           Kaip manot AR LYDEKOS NAKTĮ KIMBA? Po vakar dienos žvejybos padariau išvadą, kad nekimba. Buvau po darbo nulėkęs į Dusią. Anksčiau nusiimt neišėjo, tai kol valtį pripučiau, kol ką,  tai tik 17.30 išplaukiau. Vėjas didelis. Vakarų. Toks normalus, kad kartais į valtį banga vandens inmesdavo (BRIG borto aukštis, jei ką 40 cm). Pradėjau nuo tų masalų, kur savaitgalį kolegos pagavo- pačio didžiausio numerio Relax ir Kopyto (perlamutras).   Be rezultato neišgavau. Po valandos atėjo giliai neriančių voblerių eilė- RAPALA TDT, JAXON. Nieko. Bandžiau gaudyti nuo 5 iki 13 m. Nu ir truputį neapskaičiavau atstumo nuo pasileidimo vietos (mašinos), o kaip žinia jau temsta anksti – žiūriu, kad kokį 1,5 km parvyniot reikia, o jau temsta. Dedu natūralių spalvų blizges. Manau, kad sutemus (o debesų nebuvo ir pilnatis net akino) jos turėtų geriausiai pasiteisinti, nes duoda vibracijos ir šiek tiek atspindi šviesą. Beje, pirmą normalią (netoli 5 kg, bet kažkaip neproporcingai nuaugusią – buvo 95 cm ilgio ir labai kūda. Tokio ilgio turėtų sverti apie 7kg!) savo lydeką esu ištraukęs 23.30 valandą Daugų ežere (t.y irgi, kai buvo sutemę). Ir tai paėmiau tik iš antro karto 10 m gylyje (buvo kliovas, bet atsikabino, tik praplaukiant antrą kartą pro tą pačią vietą rimtai įsikirto). Ir taipogi ant blizgės. Taigi tikrai neatmestina tikimybė, kad sutemus lydekos neatsigula, kur palei dugną, o taipogi būna aktyvios. Tiesa, tada buvo birželio pabaiga.
           Grįžtant prie Dusios – dedu blizges. Laikas 20h ir tempiu įvairiais gyliais – nuo 4 m (nes mąstau gal link nakties lydekos ateina arčiau link krantų) iki 12 m. Taip pratampau iki 23h. Ir rezultate baronka. Nors žuvies pradedant nuo 5 m echolotas rodo nemažai. Ir ešeriai vietomis yra susibūriavę į nemažus tuntus.
           Aišku, patamsiais mašinos nesimato. Iš toli gali tik kelių šimtų metrų tikslumu primesti, kur dieną nusileidai valtį. Gerai, kad tokiais momentais yra echolotas-gps, kuris puikiai rodo praplauktą kelią ir pagal kurį labai lengva orientuotis. Plius dar ir šviečia neblogai. Ech, jei dar televizorius jame būtų, tai galėtum plaukioti ir plaukioti… Šitą idėją reikią būtinai užpatentuoti! Taigi reziumuojant – ŠĮ KARTĄ LYDEKOS NEI VAKARE NEI TAMSOJ NEKIBO. Bet kas ten žino, gal paprasčiausiai pasitaikė nekibos diena  
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three − 3 =