Lydekų beieškant

Po daug įspūdžių palikusios praeitos žvejybos, pagautas azarto po poros dienų išsiruošiu vėl lydekų medžioklėn. Nutariau eiti ant vakarinio kliovo. Pradėjau žvejoti nuo 16 val. Oras, kaip ir pora dienų prieš, puikus, šviečia saulė, vėjuko nėra, bangos irgi nėra. 
 
 
Gal net oras lydekoms ir per geras, nes tai vienur tai kitur iššoka balta žuvis. Šokinėja praktiškai po visą upės perimetrą, todėl gali kilti kėblumų surandant lydekas, nes įtariu, kad jos gali būti išsisklaidžiusios po visą Nemuną. Nusprendžiu laikytis strategijos – ,,ieškok lydekos negiliai, žolėse“. Žvejybai naudoju 3 – 6gr galvakablius ir tradicinius salotinius Relax guminukus. Velkiaudamas laikau gylį 1-1,5 metro tikėdamasis, kad kaip ir praėjusią žvejybą, lydekos medžios tokiame pačiame gylyje. Daugiau valčių, kaip nekeista nesimato. Todėl darau išvadą, kad kolegoms su rytiniu ir pietiniu kibimu nelabai sekėsi. Nelabai sekasi ir man – pravelkiavus ir pramėčius masalus 2-3 valandas – anei grybšt. Tik vakarėjant ties nedidele įlankėle pajuntu smūgį, lydeka iš karto daro žvakę (matyt anos jau po truputį stiprėja ir atgauna jėgas), traukiu ir eina į valtį
.
Tai ir buvo mano didžiausias tos dienos laimikis. Vakare dar bandžiau šukuoti palei nendres – dar vienas lydekiokas susigundė mano patiektu masalu. Ir dar po gero pusvalandžio už poros šimtų metrų pamačiau kažką vis vaikant mailių. Nusprendžiau priplaukti ir apmėtyti tą vietą – ir po trečio metimo paskutinis tos dienos, apie pusės kilogramo laimikis.
Taigi darant išvadas iš šių metų kelių žvejybų Nemune – didžiosios lydekos dar šiose vietose neaktyvios (dvi žvejybas gaudyta gyliuose įvairiais masalais ir 1,5 žvejybos sėkliuose). Aišku, galimi ir kiti variantai:
      - jos aktyvios, bet dėl didelės baltos žuvies koncentracijos šiuo metų laiku šiose vietose ir dėl karšių neršto jos aktyvios, tačiau pilnai pasisotinusios ir į mūsų masalus nežiūri;
   jų čia paprasčiausiai nėra;
   netinkamos oros sąlygos, slėgis ir kita – kitaip sakant margosios ne nuotaikoj;
Todėl kol kas paliekam Nemuno dantytąsias ramybėje ir trauksime į gilius ežerus. Iki susitikimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + one =