Nuo ešerių prie lydeku

     Vakar aplankyta užtvanka, kurią aplankau kiekvienais metais per šalčius, prieš užšąlant. Tokui metu čia lydekos būna aktyvesnės ir galima smagiai pasižaisti. Važiuojant mašinoj rodė -5 laipsnio šalčio lauke. Nemažai balų jau pasidengę ledu, visur balta, šerkšnas – gražu.
     Prie užtvankos žvejų nerasta (telkinys nuošalus). Visos lydekos mano. Tačiau kibti anos nenorėjo. Nors iš kelių metų patirties čia jau atrinkęs masalus, kokius čionykštės gyventojos megsta. Iki pietu pagautos 2 ar 3 neūžaugos. Per pietus viena apie kilogramą svėrusi. iš nevilties perkeičiau, prabandžiau gal 30 įvairių voblerių, kol galų gale nesugalvojau ant savo UL spiningėlio uždėti Yozuri 3DS crankutį. Tik uždėjau ir prasidėjo pirmi kibimai (nežinau ar tai sutapimas-ar tinkamą masalą pataikiau ar tiesiog žoras prasidėjo). Tiesa, visos pagautos velkiaujant. Tvičinant, didelių masalų lydekos nekando. 
Tai su tuo juozuku ir labai plonu valu (Sunline small game PE 3lb) aš jį nunardindavau iki 3-4 metrų. Matyt jo dydis lydekoms tiko, darbas agresyvus. Tai gi po pietų pagautos su juo dar kelios nelegalkes. Viena didesnė (apie 1,5kg) ir didžiausia (beja pagriebė iš antro karto) – beveik 3kg. Pilve pas ją jautės delno dydžio žuvis – pilvas kampuotas – matyt gerą mekšrą ar podleščį prarijus. 
Gaila tik, kad po to nepatikrinau fluorokarbono pavadėlio ir su sekančiu kibimu mano juozukas buvo palaidotas (foto su kitu spiningu, gaudyta ir su tokiu pačiu crankučiu)

 
P.S. tik nepagalvokit, kad tai reklama. Tai tiesiog geras, kibus vobleris (kas turi, žino)

Algirdas/Pikehunter 
2015 10 31
  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + 16 =