Rudeninės Kauno marios

 Pagaliau, po ilgo varžybų ir kitų renginių maratono radau laiko sau ramiai pažvejoti. Mano mėgiamas telkinys – Kauno marios. Tokiu metu, kai naktimis šąla (ta dieną buvo -4laipsniai, tačiau saulėta ir ramu), ešeriai pradeda burtis į didesniu būrius ir pasitraukia į didesnius gylius (radau juo 13-17 metruose), duobes.
Praejusią savaitę buvau išlėkęs vieną dieną patikrinti duobių palei Kruonį, pažiūrėt ar jau atėję ten ešeriai. Patikrinau apie 20 perspektyvių taškų, kurier uždėti pas mane ant GPS ir praėjusius kelis metus kažką buvo davę. Bet nei kliovo. Tada nutariau atsistoti ant vienos duobes, kurioje pavasarį neblogai pasigavo starkių, krašto. Po ilgio drožimo, masalų, svorių keitimo ant Biwaa Hypnotico parduotuve.spiningavimas.lt/biwaa/4754-guminukas-biwaa-hypnotik-swimmer-35-9cm-6vnt.html (beje jis pas mane lyderis šiemet ant starkių ir normalių (nuo 800gr ešerių) įkaliau gražų starkiecą (2,2kg). Kibimas buvo konkretus, griežtas prispaudimas, kas tiesa sakant man retai pasitaiko-visada reikia įžaisti masalą ir per jėgą suvilioti starkį.

Sekankti žvejyba vakar (šeštadienis). Tikslas – pakaifuot su ešeriais. Valčių labai daug – kiek užmačiau – keliasdešimt. Reikia pasakyt, kad lietuviai siemet gerokai atsigavę ant technikos – keli tikri bassiniai kateriai (ko anksciau KM neteko matyti), keli standartiniai kateriai, pas daugumą gumiaškų varikliai nuo 10AG. Tobulėja liaudis
Tai gi, kaip minėjau anksčiau ešerius radau gilokai duobėse arba ant skardžių. Kol neradau tinkamo pravedimo būdo – rūkiau. Tik pradėjau įžaidinėti masalą – pravedimas kuo lėtesnis ir mixas: džigas-maišytas su dropshoto judesiais. Tada ir prasidėjo. Iki 14h, kol neapsiniaukė ir nepakilo vėjas, kibimai praktiskai su kiekvienu ar bent kas antru pravedimu. Nemažai kibimu žaidžiant su masalu prie valties.
Protarpiais bandžiau ant starkių pamėtyti su tikrai patikrintais masalais – tyluma, nei kibimo. 
Reziume, pagautų ešerių kiekio neskaičiavau – panašiai 50-60vnt. Didžiausias 900gr
Negaliu pasakyti tiksliai, bet kiek atkreipiau dėmesį, kitiems sekesi gerokai prasčiau.


Visi šitie ešeriai išlaikyti gyvi ir repatrijuoti į kitą vandens telkinį auginti svorė toliau.

Algirdas Janavičius/Pikehuner
2015.10.11

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 − 2 =