Paskutinė šio poledinės žūklės sezono žvejyba

 Šios žiemos poledinės žūklės sezoną buvau užsibrėžęs tikslą tikslingai ieškoti didelių ešeriu. Dideliu ešeriu laikau nuo 1 kg sveriantį dryžuotąjį. O tokius 0,5-0.75kg – vidutiniais. Išnaglėjęs… pasakys kai kas. Bet kam teko gyvenime pakovoti su 1-1,5 kilogramo sveriančiu tėtuku (arba panašaus dydžio ešerių dupletu, kaip tai man pernai nutiko du kartus) naudojant 0,10 mm monofilamentą, tas žino, ką tai reiškia, kokia tai kova ir koks tai kaifas ir adrenalinas. Prieš tokį veiksmą nublansta, kad ir 100vnt dušimtgraminių ešeriukų pagavimas. Jau geriau ieškoti, laukti, kentėti, bet sulaukti to DIDŽIOJO KIBIMO, kai pakimba rimtas svoris, keliolika ar keliasdešimt sekundžiu prašo valo (aišku, su proto ribose priveržtu ritės stabdžiu) ir po to prasiseda kova… Reikia pasakyti, kad šį sezoną tokių kibimų teturėjau tik pora (kai pernai metais keliolika ar apie dvidešimt). Ir, deja, šiemet abu kartus nugalėjo mano priešininkai (kai pernai neturėjau nei vienos nerezultatyvios kovos, visus ištraukiau, išskyrus, kur buvo pakibę dupletai. Tais kartais ant apatinių avižų buvę ešeriai nutraukė avižas, o ant viršutinių buvusius ištraukiau) . Pagarba Jiems. Kita vertus nebūtų įdomu, kai visą laiką laimi žvejys. Neliktų intrigos, azarto. 
Bendrai verintant šių metų žiemos sezoną, galim apadaryti išvadą, kad jis nebuvo labai reziultatyvus. Teapturėjau tik kelias itin sėkmingas žvejybas. Ačiū dievui sun žiema pavyko atsisveikinti labai sėkmingai. Ežeras vienas iš trijų, kuriuose šią žiemą ieškojau didžiųjų ešerių. Kibimas pasitaikė labai geras. Tiesa strategiją reikėjo taikyti kitokią nei praėjusias sėkmingas žvejybas, kai randi plotus-kelius, kur ganosi tėtukai-tada sportiniu režimu dirbi, ieškai ir surandi sėkmingas eketes, kur išskirtinai tik dideli ešeriai. Šį kartą žuvis buvo labai išsibarščiusi ir susimaišiusi. T.y tarp nedidelių ešeriuku buvo ir didesni. Vienas du kibimai mažesnių ešerių ir seka didesnio ešerio traukimas. Po to tyluma ir eini į sekančius taškus, ieškai. Jei žuvis yra šalia, ji atsiliepia labai greitai. Taip ir dirbi visą dieną. Tačiau ne veltui. Pasitaikė pakankamai rimtų egzempliorių

Visas dienos rezultatas

Vakarop apie 17h sugalvojau padaryti eksperimentą – į vieną iš sėkmingesnių ekečių subėriau visus jaukus, kuriuos turėjau (dzikus, matilius) ir nutariau palaukti, pažiūrėti, kas bus. Pasirodo ir tokia sėsli taktika, ne tik bėgiojimas, gali duoti vaisių – prieš 18 h ištraukiau tos dienos didžiausią ešerį ir prieš sutemstant užkibo netyčiukas – karšis.


Dėkui tau Neptūne už žuvis! Ir lauksime atviro vandens sezono pradžios.

Algirdas/Pikehunter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 4 =