Savaitgalis

    Nu ką, kolegos. pailsėjom per savaitgalį, širdį atgaivinom t.y pažvejojom. Aš abi savaitgalio dienas praplaukiojau ant nedidelio, negilaus (didžiausias gylis 2,5-3 m.) ežeriuko esančio ne per toliausiai nuo Alytaus. Čia prieš 3-4 metus gerai pagaudydavom. Pernai ir užpernai situacija kažkodėl buvo kardinaliai pasikeitus – suvilioti lydeką buvo didžiausias vargas. Šiemet vedamas prisiminimų ir sentimentų nutariau vėl pabandyti laimę. Tuo labiau, kad buvau pasirinkęs patikimos informacijos ant kokių masalų kimba. Pasirodo čia dirba vietinio dzūkų meistro R.P. blizgės su ale svarovskio kristalu (labai panašį į Kuusamo, tik forma ir metalas skiriasi - pastaroji yra padaryta iš kažkokios specialiai apdorotos skardos, labai lengva - 7 gr.). Teisingam jos žaidimui - turi pravedinėti lėtai, spiningą laikant tam tikru kampu. 
    Tai gi abi dienas kėliausi labai anksti, kad apie 5 h jau pilnai pasiruošęs galėčiau leisti valtį vandenin, nes pastebėjau, kad pagrindinis lydekų aktyvumo laikas pastarosiomis savaitėmis (ir tikriausiai visą vasarą ir ankstyvą rudenį, kai vanduo ir oras būna šilti) yra vos prašvitus ir iki kokia 9 h – tokiu metu lydekos yra tikrai aktyvios ir suvilioti jas yra pakankamai didelė tikimybė. Vėliau sulaukiama tik vieno kito atsitiktinio kibimo. Tad geriau jau labai anksti keltis (kad kokią 4h jau būt prie vandens) ir apie pietus nusiimti, nei atvažiuoti vėliau ryte ir visą dieną nesėkmingai vargti.   
    Kalbant apie rezultatus: šeštadienį (šilta, vėjas nulinis) – 4 lydekos. Visos pagautos tarp 8-9 h. Dydžiai apie kilogramą. Po to anei kibimo. Gal išsigando atėjusių žaibų, orų permainų. Vėliau nusprendėm pažaisti su ešeriais, nes oras buvo tikrai tam tinkamas. Persidarėm mikrines sistemas ir sugebėjom suvilioti būrį ešerių, iš kurių 4 didžiausi siekė 200-300gr. Viskas tik ant tepalinio mikromasalo. Kitas spalvas kategoriškai atsisakė kąst.
     Sekmadienį oras keliais laipsniais atšalo, vėjas 3-4m/s. Ir rezultatai kur kas geresni – tik išplaukus iš karto kibimas. Po to iki kokia 9 h vyko ištisinis darbas – kibimai sekė vienas po kito. Tik priešingai, nei šeštadienį, jie buvo labai atsargūs ir masalo lydekos neįrydavo normaliai (šeštadienį jei kaldavo tai masalas vos ne lydekos pilve), tad ir pakirtimų efektyvumas buvo prastas, nežiūrint į tai, kad buvo gaudyta tiek su 3m minkštu kotu, tiek su trumpu castinginiu. Bet vis dėl to 5 margašones pavyko įprašyti į valtį. Didžiausia jų 2,2 kg. Foto nedariau, nes įspūdingų egzempliorių ar įdomesnių momentų nebuvo. Tikėsimės kitą savaitgalį patirsime rimtesnių įspūdžių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 3 =