Sezonas įsibėgėja. Dusia

    Gegužės pabaiga pats lydekų sezono įkarštis. Apibendrinus mėnesio su virš (nuo draudimo pabaigos) žvejybų rezultatus galima teigti, kad šiemetinis lydekų aktyvumas vidutinis. Dideliais ir gausiais laimikiais retas kuris galėjo pasigirti, bet po vieną kitą lydekaitę pasigauti tikrai buvo įmanoma. Dar atsižvelgus į tai, kad sinoptikų, gamtininkų nuomone, pavasaris vėlavo bent pora savaičių, tai tikėsimės, kad didžiausi laimikiai mums dar prieš akis.  Štai sujudo lydekos jau ir didžiuose Dzūkijos ežeruose. Dusioj šią savaitę (iš karto po praėjusių audringų ir vėjuotų dienų) lydžiai buvo sužvėrėję. Kas pataikė, pagaudė tikrai smagiai – po kelias lydekas garantuotai. Žinant, kad didžiuose ežeruose ir lydekos didesnės. Jei kliovas, tai iš karto gali nusiteikt rimtai, o kartais ir beviltiškai kovai. Tų sugautų egzempliorių svoriai siekė iki 4 kg. 
    Šeštadienį irgi nutariau pabandyti laimę Dusioje, nors prisipažinsiu nelabai tikiu šio ežero lydekomis. Arba reikia tinkamai ekipiruotis (benzinis variklis), bet jo šiuo metų laiku negalima naudoti, o su elektra neilgai bepaplaukiosi, ypač esant stipriam vėjui. O dar jei su vobleriais nori pavelkiauti, tai…
    Bet diena pasitaikė rami su smuliu lietum, kuris saulei patekėjus baigėsi. pasileidžiu valtį 6.30. Turėjau informacijos ant ko praėjusiom dienom geriausiai kibo, tad iš karto nedelstamas juos ir dedu. Pirmo kibimo teko laukti apie valandą-lydeka įsikando masalą, bet po aki,irkos išspjovė. Bet pravilkus pora kartų pro tą pačią vietą, lydeka neatsispyrė pagundai. Margašonė nedidelė – apie kilogramą. Užkibo apie 7m gylyje. Po to nusprendžiau patikrinti priekrantes. Ir neapsirikau - netoli nendrių 3 m sulaukiau sekančio kibimo. Šįkart jautėsi, kad sulaukiau rimtesnio priešininko dėmesio, nes gana nilgokai nekilo nuo dugno, o per jėgą labai temt nenorėjau. Tuo labiau, akd didenių lydekų šiemet dar nepasitaikė, tai ir tą malonumą betraukiant norėjosi patirti, kuo ilgiau. Tad pažaidęs kokias 5 minutes paimu lydeką už sprando. 
    Daugiau kibimų tą dieną nebuvo, nors bandžiau ir arčiau kranto ir giliau. Iš kokia 10 valčių gaudžiusių tame Dusios kampe gausiais ir smagiais laimikiais pasigirti negalėjo.
    Beje, nudžiugino tai, kad per kelis metus pirmą kartą Dusioje sutikau laivybos inspekciją - plaukė prie kiekvienos valties, tikrino dokumentus, ar turi liemenes ir pan. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 15 =