Lydekos kukuliai

Ingredientai:

  1. Lydeka, 1 kilogramas
  2. Svogūnai, 1 vienetas
  3. Žalumynai (įvairūs), truputį
  4. Juodieji pipirai, truputį
  5. Čili, truputį
  6. Baltas vynas, 250 mililitrų
  7. Kiaušiniai, baltymai, 3 vienetai
  8. Grietinėlė, 500 mililitrų
  9. Druska, pagal skonį

Gaminimas:
Žuvis nuvaloma, nulupama, išimami kaulai. Galva, oda, kaulai, prieskoniniai žalumynai, svogūnai sudedami į puodą, užpilami trupučiu pasūdyto vandens ir 1 val. verdami. Žuvis sumalama mėsamale, pasūdoma, pabarstoma čili bei juodaisiais pipirais ir pamažu sumaišoma su išplaktais baltymais (viską dar galima pertrinti per sietą). Gautas faršas 2 val. palaikomas šaltoje vietoje.

Į 250—300 g žalio žuvies faršo po truputį supilama 250 ml grietinėlės. Į perkoštą žuvies sultinį įpilama baltojo vyno. Šaltame vandenyje pavilgytu šaukštu pakabinami faršo kukuliukai, kurie greitai sumetami į verdantį sultinį ir 25 min. verdami ant labai mažos ugnies.

Išvirę kukuliukai sudedami į sviestu išteptą keptuvę, trumpam įkišami į orkaitę, kad apkeptų. Likusi grietinėlė sumaišoma su likusiu žuvies sultiniu, pakaitinama, pagardinama trupučiu tarkuoto sūrio. Šis padažas užpilamas ant kukuliukų. kurie paduodami karšti, kaip užkandis arba kaip lengva vakarienė. Juos dar galima apkepti orkaitėje su smulkiai supjaustytais pievagrybiais ar pievagrybių tyre, tinka užpilti grietinėlės padažu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × five =